Ako prejsť na staršiu verziu beta systému iOS 13 a iPadOS na iOS 12

Bety pre iOS 13 a iPadOS sú teraz prístupné pre všetkých. Napriek úsiliu spoločnosti Apple pokúsiť sa ponechať prvé beta verzie iba pre vývojárov, je teraz možné získať prístup k profilom, ktoré umožňujú sťahovanie nových verzií. To znamená, že všetci používatelia, bez ohľadu na úroveň ich skúseností, majú prístup k prvým beta kompiláciám systému iOS 13 a iPadOS. To otvára dvere mnohým z nich sú sklamaní, a niet sa čomu čudovať.Tieto prvé verzie poslednej aktualizácie systému umožňujú prístup k mnohým novinkám, ktoré ponúknu pri ich verejnom uvedení na trh. Stále však existuje dosť chýb a skúsenosti, ktorých sa dnes môžeme dočkať, zďaleka nie sú také, aké nájdeme o pár mesiacov. Týmto spôsobom určite mnohí už teraz ľutujú, že sa dostali k novej verzii, keď čelili niečomu, čo nemusí zodpovedať tomu, čo mnohí očakávali.Ako prejsť na staršiu verziu beta systému iOS 13 a iPadOS na iOS 12Z tohto dôvodu od appleforcast, prinášame vám stručného sprievodcu, v ktorom predstavíme spôsob, ktorým by ste sa mali pri návrate so zabezpečením vrátiť k svojej predchádzajúcej verzii. Tento proces bude oveľa jednoduchší, ak máte v iTunes alebo iCloudu uloženú zálohu súborov telefónu. Ak aj tak nemáte zálohu, nemusíte sa báť. Vďaka súborom IPSW a režimu obnovenia rôznych verzií softvéru, ktoré spoločnosť Apple spúšťa, sa tiež budete môcť vrátiť.Ako vykonať downgrade z iOS 13

Ak chcete začať, budete musieť vo svojom zariadení vypnúť funkciu Nájsť môj iPhone. Ak to chcete urobiť, musíte jednoducho prejsť do sekcie Nastavenia, prejsť do časti svojho profilu a zvoliť možnosť Hľadať, kde nájdeme novú sekciu s názvom Nájsť môj iPhone, ktorá nám umožní deaktivovať službu. Toto je povinný krok, pretože aktivačný zámok vám bráni v obnovení telefónu bez predchádzajúcej deaktivácie.Obnova zo súboru IPSW

  1. Po deaktivácia funkcie Nájsť môj iPhone, potrebujeme len zohnať najbližší Mac alebo PC s nainštalovanou najnovšou verziou iTunes. Teraz môžeme použiť súbory IPSW najnovšej verzie systému alebo zálohu vytvorenú pred inštaláciou verzie beta.
  2. Pripojte zariadenie k počítaču Mac alebo PC cez USB pripojenie, nie cez Wi-Fi, iTunes to zistia a stránka zariadenia bude povolená.
  3. Ak chcete obnoviť systém bez zálohovanie pomocou súboru IPSW, výberom možnosti obnovenia pri stlačení klávesu Option v systéme Mac alebo Control v systéme Windows sa otvorí okno prehľadávača, ktoré umožňuje výber kompatibilného súboru.
  4. iTunes začnú obnovovať zariadenie z vybraného súboru. Nezabudnite odpojiť kábel USB, kým iTunes nesignalizujú, že je koniec.

Pozri tiež: Efekty chatu a skratky Siri sa dostanú do vášho Macu

Obnovte zariadenie pomocou režimu obnovenia

  1. Nakoniec, ak nechcete riskovať stiahnutie súboru IPSW z Internetu, môžete použiť aj túto metódu:
  2. Režim obnovenia aktivujete stlačením a podržaním Tlačidlo Zamknúť / Aktivovať a kláves vypnutia hlasitosti počas pripájania cez USB, kým telefón nepožiada o pripojenie k iTunes. Na zariadeniach iPhone 7 a 7 Plus musíte stlačiť a podržať tlačidlá Zamknúť / Aktivovať a Znížiť hlasitosť. Ak máte iPad s Face ID, vypnite zariadenie stlačením tlačidla Spánok a jedného z tlačidiel hlasitosti a potom pripojte iPad k počítaču a súčasne stlačte tlačidlo zvýšenia hlasitosti. V prípade ostatných zariadení budete musieť zariadenie vypnúť a potom pripojiť USB, zatiaľ čo stlačíte tlačidlo Štart, kým sa nezobrazí obrazovka obnovenia.
  3. Pripojte zariadenie k počítaču Mac alebo PC a iTunes ho rozpoznajú ako zariadenie v režime obnovenia.
  4. Ďalej vyberte Obnovte a potvrďte akciu výberom položky Obnoviť a aktualizovať.
  5. Počkajte, kým služba iTunes dokončí proces, a neodpájajte zariadenie.

Po dokončení ktorejkoľvek z týchto metód budete mať príležitosť vychutnať si najnovšiu stabilnú verziu operačného systému iOS. V budúcnosti sa môžete kedykoľvek vrátiť k beta verziám, ak chcete, najskôr si však pamätajte, čo by ste mohli predpokladať, ak to nepôjde podľa očakávaní.