Ako odosielať správy na Facebook Messenger

Facebook oznámil, že do svojich aplikácií Messenger pridá funkciu, ktorá používateľom umožní posielať správy. Neexistovalo skutočné ETA, kedy by sa táto funkcia mala implementovať, teraz je však implementovaná pre všetkých používateľov na celom svete. V určitom časovom období môžete posielať správy na Facebook Messenger. Odoslanie správy vám umožňuje odstrániť správu z vašej strany aj od príjemcu, ale zanechá po sebe stopu.





Prečítajte si tiež: Ako simulovať zárez na telefóne s Androidom



Zrušiť posielanie správ na Facebook Messengeri

Táto funkcia je k dispozícii v aplikáciách Facebook Messenger pre iOS a Android. Nezabudnite aktualizovať aplikáciu na najnovšiu dostupnú verziu.

  1. Otvorte Facebook Messenger a odošlite správu. Klepnite a podržte, kým sa nezobrazí reakčná lišta. Zároveň sa v spodnej časti zobrazí lišta s možnosťami kopírovania, preposielania a odstránenia alebo odstránenia správy. Klepnite na možnosť Odstrániť alebo Odstrániť (podľa toho, čo získate).
  2. Otvorí sa ponuka so zoznamom dvoch možností; Odstrániť pre všetkých a Odstrániť pre vás. Ak chcete zrušiť odosielanie správy, musíte klepnúť na Odstrániť pre všetkých. Toto vylúči správu od vašej strany aj od príjemcov.

Neodoslaná správa neprejde bez znamenia. Príjemca bude vedieť, že správa bola z konverzácie odstránená. Táto funkcia, podobne ako podobné v iných aplikáciách na zasielanie správ, má obmedzenia. Napríklad zistíte, že sa nemôžete vrátiť a odoslať staré správy. Na to, aby sa správa odoslala, je jej vek obmedzený. Ak je správa príliš stará, nemôžete ju odoslať znova.



Je samozrejmé, že skutočnosť, že máte možnosť poslať správu, neznamená, že si ju príjemca neprečítal / nevidel skôr, ako ju budete mať možnosť vymazať. Pred odstránením správy môžu tiež vytvoriť snímku obrazovky, takže nezabudnite, že preprava nie je riešením väčších problémov so správami.



WhatsApp má podobnú funkciu odosielania, ktorá vám umožňuje odosielať správy, ktoré nemajú viac ako 7 minút. Nie je jasné, koľko rokov správe trvá, kým neodošlete správu v aplikácii Facebook Messenger, môžete však sledovať WhatsApp a čakať na podobné časové limity.

Je zaujímavé poznamenať, že táto funkcia má spočiatku niečo, čo má interne používať na Facebooku na ochranu komunikácie jej manažérov pred stratami. Až keď tieto informácie zverejní, spoločnosť Facebook oznamuje, že túto funkciu implementuje aj pre ostatných používateľov.