3 bežné zdroje kybernetických útokov a 1 efektívne riešenie

  Zdroje a riešenia kybernetických útokov Bez ohľadu na to, či sa chystáte online do práce, do školy alebo trochu bezduchého prehliadania, použitie niekoľkých bezpečnostných opatrení môže výrazne znížiť vaše vystavenie kybernetickým hrozbám.





bluetooth hry pre viac hráčov pre iphone

V skutočnosti je to výzva života v prepojenom svete a internetová bezpečnosť je názov hry.



3 bežné zdroje kybernetických útokov

Nižšie nájdete informácie o niektorých bežných spôsoboch prístupu hackerov k vašim osobným údajom. Objavíte tiež dôležité bezpečnostné opatrenie na predchádzanie kybernetickým útokom.

1. Spamové e-maily

Vedel si 94 % malvéru doručuje sa emailom? Samozrejme, je ľahké odmietnuť a odstrániť e-maily zo zjavných podvodov, ako je nenárokované dedičstvo alebo správy od princa v nejakej ďalekej krajine. Ale iné taktiky nevyžiadanej pošty nie sú také jasné. Vedieť, ako triediť legitímne e-maily od potenciálne nebezpečných, nie je len užitočné – môže tiež chrániť vaše osobné údaje pred hackermi.



Ak nepoznáte e-mailovú adresu odosielateľa, dvakrát si rozmyslite, či kliknete na akýkoľvek odkaz alebo otvoríte prílohu, aby ste sa vyhli škodlivému softvéru alebo phishingu. Tieto jednoduché akcie môžu kyberzločincom poskytnúť prístup k vášmu pevnému disku, z ktorého môžu odčerpať a preniesť údaje, ktoré získajú, tomu, kto ponúkne najvyššiu cenu. Môžu dokonca znefunkčniť váš laptop alebo stolný počítač.



Prečítajte si tiež: Ako otvoriť typ NAT na počítači a zmeniť ho

2. Nezabezpečené siete Wi-Fi

Zmena prostredia, ako napríklad miestna knižnica alebo kaviareň v centre mesta, môže byť pekným spôsobom, ako zvýšiť produktivitu, ale používanie nezabezpečenej siete Wi-Fi môže spôsobiť problémy. Ak chcete zabrániť ohrozeniu vašich osobných údajov, používajte iba zabezpečené pripojenia Wi-Fi, ktoré vyžadujú heslo.



Siete, ktorým chýba overenie hesla a šifrované dátové pripojenia, môžu nechať vaše osobné informácie odhalené a pripravené na prijatie. Kyberzločinci sú napríklad známi tým, že vyťahujú tzv útoky typu man-in-the-middle , alebo MITM, kde útočník tajne prenáša a prípadne mení komunikáciu medzi dvoma stranami, ktoré sa domnievajú, že spolu priamo komunikujú.



3. Online nakupovanie

Skôr než použijete ďalší modul gadget, venujte chvíľu overeniu zabezpečenia webovej lokality, na ktorej sa nachádzate – predtým, než zadáte akékoľvek osobné informácie alebo informácie o kreditnej karte. Každá stránka požadujúca citlivé údaje by mala začínať reťazcom „https“ – nie „http“ – a zobrazovať ikonu visiaceho zámku ako viditeľný bezpečnostný dôkaz.

Takmer 80 % všetkých webových stránok použiť predvolený protokol https . A zatiaľ čo väčšina webových stránok používa šifrovanie, aby zabránila niekomu, aby sa pokúsil „odpočúvať“ vašu transakciu, značná časť z nich nerobí dosť pre to, aby zaistila, že zlodeji nebudú mať prístup k vašim informáciám.

V skutočnosti zlodeji identity niekedy vytvárajú napodobňujúce webové stránky, ktoré môžu vyzerať ako skutočné, ale majú niekoľko výpovedných znakov. Nie ste si istí, či je konkrétny web bezpečný? Potom znova skontrolujte adresu URL. Má webová adresa zmysel? Ak očakávate, že budete na webe so značkou, hľadajte nesprávne napísané adresy URL a nepárne variácie.

Riešenie? Nainštalujte bránu firewall na ochranu svojej identity

Od phishingu, malvéru a spywaru až po úniky údajov a nezabezpečené Wi-Fi pripojenia, počítačoví zločinci majú rôzne spôsoby, ako odhaliť a ukradnúť vaše osobné údaje. Tomu však môžete zabrániť pridaním blokovania: a firewall webových aplikácií alebo WAF.

Takže, čo presne je firewall webových aplikácií? Na začiatok sa viac-menej správa ako strážca brány, keď sa pozerá, či je akýkoľvek prichádzajúci prenos legitímny. V takom prípade ho brána firewall povolí. Prenos, ktorý neprejde testom, je zablokovaný, čo pomáha zachrániť váš systém pred potenciálneho útočníka.

Pre tých, ktorí chcú lepšie chrániť svoje zariadenia, sa pozrite na SiteLock, kde nájdete rôzne riešenia firewallu webových aplikácií v komplexnom balíku pre pokročilé zabezpečenie.

Viac od nás: Ako natrvalo odstrániť správy z Facebooku z oboch strán

Dodržiavajte tieto tipy, aby ste zostali chránení online

Či už nakupujete darčeky, kontrolujete si e-maily alebo jednoducho pracujete z domu, väčšinu času trávime online. Ak chcete udržať hackerov na uzde, pamätajte na tieto a ďalšie bežné kybernetické útoky, aby ste ochránili svoje osobné a finančné informácie.