Amsterdam zakázal všetky vozidlá na plyn a naftu

Národy po celom svete pokračujú v predvádzaní dlhodobých zámerov bojkotovať špinavé vozidlá , zatiaľ čo aj mestské oblasti postupujú vpred s čoraz rýchlejším úsilím zlepšiť susedskú povahu ovzdušia.





Vezmite Amsterdam. holandské mesto, dobre známy medzi cestujúcimi z celého sveta, keďže nedávno deklarované návrhy bojkotovali všetky plynové a naftové vozidlá zo svojich jazdných pruhov od roku 2030. Cieľ sa stane postupom krokov, ktoré sa začínajú o rok, keď budú naftové autá, ktoré fungovali pred rokom 2005, zakázané z nepokojov v hlavnom meste. Od roku 2022 bude zakázaný vstup do centra mesta otvoreným transportom, ktoré chrlia kontaminácie, a tri roky od tohto bodu budú zakázané mopedy na plyn a naftu, ako aj na kontrolu plavidiel, ktoré manipulujú s uznávanými amsterdamskými potrubiami.



 Amsterdam



Možno som dobrým krokom k zdravému životnému prostrediu:

Zatiaľ čo fakty ukazujú, že mnohé jednotlivci používajú bicykle na pohyb po minimálnom meste Ulice – a potrubia – sú zatiaľ plné motorov regurgitujúcich dym, čo podnietilo k tvrdeniam miestnych orgánov pre blahobyt, že prezentácia v chaotickom ovzduší môže skrátiť budúcnosť obyvateľov o viac ako rok.



V poznámkach, ktoré zverejnila agentúra Reuters, Sharon Dijksma, mestská radkyňa pre dopravu, uviedla: „Kontaminácia je často tichým popravcom a je jedným z najlepších ohrození zdravia v Amsterdame.



Mesto uviedlo, že v rámci svojho Akčného plánu pre čisté ovzdušie musí od roku 2030 nahradiť všetky plynové a naftové vozidlá alternatívami s bezvýpustným elektrickým alebo vodíkovým riadením.

Pozri tiež: CC Search ponúka prístup k 300 miliónom obrázkov



Ako však upozorňuje Guardian, takáto túžba prináša rôzne ťažkosti. Na začiatku by malo byť do roku 2025 predstavených viac ako 23 000 nabíjacích staníc, aby mal tento podnik primeranú šancu na úspech. Amsterdam má v súčasnosti v meste zriadených len 3 000 nabíjacích centier.



A čo viac, po druhé, jednotlivci budú musieť byť schopní znášať náklady na nové, čistejšie vozidlá, čo je realita, ktorú Asociácia Rai nestratila, partia susedných automobilových predsiení, ktorá hovorí, že nové usmernenia opustia niektorých blízkych obyvateľov „vystavených drsné prvky reality“ a robia z Amsterdamu „ mesto bohatých .“

Ďalšie novinky: CC Search ponúka prístup k 300 miliónom obrázkov

Amsterdam je najnovším krokom v rozvíjajúcom sa počte európskych mestských oblastí, ktorý zakročil proti vozidlám s neobnoviteľnými zdrojmi energie. Paríž napríklad v roku 2016 schválil zákon, ktorý zakazoval vozidlám vyrobeným pred rokom 1997 vjazd do mesta počas rušných dní, zatiaľ čo pred rokom španielske hlavné mesto Madrid vytvorilo zónu s nízkym odtokom, ktorá zakazovala zavedenejšie autá na benzín a naftu. .

Národné vlády tiež deklarovali ciele na dlhé vzdialenosti bojkotovať špinavé vozidlá v nadchádzajúcich rokoch, no ekologickí aktivisti sa snažia o to, aby sa takýto krok urobil o to kritickejšie.