Zmena Bluetooth kodekov

Pred časom, keď bol zvuk Bluetooth stále nový, sa medzi bezdrôtovými a káblovými slúchadlami zásadne líšil. Tieto rozdiely sa odvtedy zmenšili, rovnako ako ceny dobrých bezdrôtových zvukových produktov. Dnes je možné kúpiť slušný pár slúchadiel Bluetooth za menej ako R. 5 000. Teraz môžete získať dobrý modul gadget zvukového výkonu ihneď po vybalení z krabice.Existuje však malý, rýchly, jednoduchý a bezplatný trik, ktorý vám pomôže získať zo slúchadiel niečo viac. Musíte len doladiť kodek Bluetooth bezdrôtových slúchadiel. Podľa nasledujúcich pokynov zistíte, ako môžete zadarmo vylepšiť zvuk Bluetooth vo svojom smartfóne s Androidom.Čo je kodek Bluetooth?

Než sa pustíme do krokov, mali by sme si v skratke ujasniť myšlienku Bluetooth kodekov. Závisí to od konkrétneho programu alebo „kódu“, ktorý zbiera údaje zo zdrojového zariadenia. A potom, čo bezdrôtový prenos rýchly a konzistentný, potom dekomprimuje dáta na náhlavnej súprave alebo reproduktore. Rôzne kodeky fungujú odlišným spôsobom, pričom niektoré z novších a pokročilých kodekov dokážu efektívne presunúť viac dátových paketov.Prečítajte si tiež:Najčastejšie používaným kodekom Bluetooth je SBC (Sub Band Codec), ktorý sa považuje za univerzálny štandard. V každom prípade existujú novšie a pokročilejšie kodeky vrátane AAC (Advanced Audio Coding), Qualcomm aptX a Sony LDAC.Aký kodek by som si mal zvoliť

Zmeňte kodek Bluetooth na telefóne s Androidom

Tu je príklad, ako zmeniť kodek Bluetooth, ktorý používa váš smartphone so systémom Android, a zlepšiť výslednú kvalitu zvuku:  1. Ak to ešte nie je urobené, aktivujte vo svojom smartfóne možnosti pre vývojárov. Urobte to tak, že vstúpite do svojho smartfónu s Androidom nastavenie > O telefóne / O zariadení > rýchlo sedemkrát klepnite na zostavovacie číslo telefónu. Umožní to možnosti vývojára v smartfóne, vďaka čomu získate prístup k ďalším vylepšeniam a nastaveniam zariadenia. The Možnosti vývojára nájdete v nastavenie po aktivácii ponuky.
  2. Spárujte si svoje Bluetooth slúchadlá a pripojte ich k smartfónu s Androidom.
  3. V Možnosti vývojára pod nastavenie , posuňte sa nadol na Zvukový kodek Bluetooth a klepnite na ňu.
  4. Vyberte jeden z kodekov okrem predvolenej možnosti SBC. Ak vaše slúchadlá podporujú kodek, použije vybranú možnosť a zlepší kvalitu zvuku.