Odstráňte svoje hlasové nahrávky Siri od spoločnosti Apple

Včera v noci sa spoločnosť Apple pripojila k spoločnosti Google a zastavila program, ktorý umožňuje ľudským zrovnávačom naladiť sa na hlasové pokyny klientov zaznamenané jeho hlasovou pomocou. Spoločnosť Apple nešpecifikovala, či skutočne prestáva, či sa tieto nahrávky vôbec uskutočňujú. Spýtal som sa a nedostal som jasnú odpoveď.Pre väčšinu zaslúženej povesti spoločnosti Apple o zabezpečení ochrany sú skutočné ovládacie prvky, ktoré poskytuje používateľom pri manipulácii s nastaveniami dát, občas slabé, nepriehľadné alebo vôbec neexistujú. Je to ironické, pretože spoločnosť Apple má oveľa lepšiu sadu predvolených technológií a politík, pokiaľ ide o údaje používateľov. Spoločnosť Apple sa vo všeobecnosti chce vyhnúť tomu, aby vaše údaje boli k dispozícii, a uľahčiť vám ich zastavenie zdieľania s ostatnými.AppleODSTRÁNIŤ HLASOVÉ ZÁZNAMY ZO SERVEROV APPLE

Tu je postup, ako odstrániť zaznamenané hlasové poznámky v iPhone - podobné procesy však budete musieť opakovať na všetkých zariadeniach Apple, ktoré vlastníte. Chystáte sa odstrániť všetky informácie, ktoré Apple dostane od Siri, vrátane nahrávok vášho hlasu. Spôsob, akým to urobíte, však nebude prejsť do sekcie Ochrana osobných údajov v nastaveniach. Namiesto toho postupujte takto:  • Prejdite do časti Nastavenia> Siri a vyhľadávanie
  • Vypnite všetky spôsoby, ako aktivovať Siri. Existujú dve: Počúvajte „Hey Siri“ a stlačte bočné tlačidlo pre Siri.
  • Keď vypnete posledný spôsob aktivácie Siri, dôjde k účinnému vypnutiu Siri. Dostanete varovanie, že na odstránenie údajov zo serverov spoločnosti Apple musíte vykonať ešte jeden krok.
  • Prejdite do časti Nastavenia> Všeobecné> Klávesnica. Posuňte zobrazenie nadol na miesto, kde vidíte možnosť Povoliť diktovanie. Keď toto políčko začiarknete, zobrazí sa varovanie, že ak ho budete chcieť niekedy znova použiť, budete musieť znova nahrať.

JABLKOKONTROLA SKRATKOVÝCH NÁHODNÝCH KRABIČIEK A NEVYKÁZAJTE NIČ V BLÍZKOSTI NA VYMAZANIE ÚDAJOV

Možno ste sa pýtali, prečo sa usilovne snažím dospieť k názoru, že tu má Apple problém, avšak zvážte, aké zvláštne sú vyššie uvedené pokroky. Toto sú slabé príklady na rôznych úrovniach.

Po prvé, sekcia ochrany osobných údajov v nastaveniach iPhone nemá nič spoločné s odstránením vašich údajov Siri. Po druhé, spôsob, akým zakážete Siri, nie je iba zrušiť začiarknutie možnosti Použiť Siri, ale naopak zrušiť začiarknutie toho, čo sa javí ako nič iné ako rôzne možnosti pre aktivačný Siri. Po tretie a najpodrobnejšie: neexistuje spôsob, ako vedieť, že zrušením začiarknutia týchto možností odstránite údaje, ktoré by ste od spoločnosti Apple možno nemali chcieť. Aby ste to pochopili, musíte klepnúť na možnosť Náš spôsob riešenia bezpečnostného spojenia na stránke ochrany spoločnosti Apple alebo, ako som už uviedol vyššie, do Googlu.SPÔSOB, AKO ZASTAVIŤ JABLKO Z UCHOVÁVANIA HLASOVÝCH ZÁZNAMOV SIRI

JEDINÝM SPÔSOBOM, AKÝM MAJÚ PRAVIDELNÍ UŽÍVATELIA MUSIŤ PRESTÁVAŤ APPLE ZO ZACHOVÁVANIA HLASOVÝCH ZÁZNAMOV, JE VYPNUTIE SIRI A DIKTÁCIA A NIKDY Z NICH NIKDY NEPOUŽÍVAŤ.Nedávno program 9to5Mac označil profil iOS, ktorý si môže stiahnuť, vytvorený bezpečnostným výskumníkom, ktorý by mal zastaviť protokolovanie na strane servera. Na moje netrénované oko to vyzerá pomerne neškodne, ale nikdy to nie je dobrý nápad. Stačí si nainštalovať profily z internetu, takže odporúčam proti.

Bohužiaľ, jediný spôsob, ako musia bežní používatelia zabrániť spoločnosti Apple v uchovávaní hlasových záznamov. Spôsob je vypnúť Siri a Diktát a už nikdy nepoužívať ani jeden z nich. Apple zaujíma dôrazný prístup k ochrane súkromia, jeho používateľom by sa však malo dariť lepšie.

To je všetko hrozné. Ale tu je dobrá správa: Dátové praktiky spoločnosti Apple sú oveľa, oveľa súkromnejšie ako to, čo robí Google alebo Amazon. Nesleduje vás na reklamné účely na celom webe. Nechce vedieť, kde sa nachádzate alebo čo ste kúpili.