Opravte Android pripojený k WiFi, ale bez internetu

Váš Android sa niekedy začne správať s internetom divne. To sa obávalo Pripojené, ale bez prístupu na internet správa je len neurčitá. K tomuto problému môže viesť veľa dôvodov. Tu je niekoľko vecí, ktoré môžete skúsiť vyriešiť.

Opravte Android pripojený k WiFi, ale bez internetu

Pretože tento problém s pripojením nemá žiadny zvláštny dôvod. Existuje niekoľko možných opráv. Ďalej uvádzame niekoľko opráv, ktoré môžete vyskúšať na obnovení Internetu.Opravte Android pripojený k WiFi, ale bez internetu

vytvoriť skratku spánku 10

Skontrolujte, či ste pripojení k internetu

Niekedy sa môžete stretnúť s týmto problémom, pretože váš smerovač nie je pripojený k internetu. Skúste sa teda k danému smerovaču pripojiť bezdrôtovo pomocou iného zariadenia a zistite, či máte prístup na internet.Prihláste sa do smerovača a skontrolujte, či sú všetky podrobnosti konfigurácie ISP PPPoE presné. Mal by obsahovať vaše používateľské meno a heslo. Ak si nie ste istí, zavolajte svojmu ISP.Skontrolujte, či sú mobilné dáta vypnuté

Keď máte zapnuté mobilné dáta a potom sa pripojíte k sieti WiFi. Nemáte prístup na internet. Ak chcete problém vyriešiť, skúste deaktivovať mobilné dáta.

Keď sa niekedy pripojíte k sieti Wi-Fi, Android bude uprednostňovať Wi-Fi pred mobilnými dátami. Niektoré siete však od používateľov vyžadujú Prihlásiť sa pred prístupom na internet. Aj po prihlásení sa Android nemusí považovať za aktívne pripojenie a stále bude používať mobilné dáta. Za takýchto okolností sa Android nemusí vedieť pripojiť na internet v oboch sieťach.TL; DR, skúste zakázať mobilné dáta a potom sa pripojte k sieti WiFi.Zakážte a povoľte Wi-Fi v systéme Android

Rovnako ako počítač, aj v Androide môžete resetovať WiFi adaptér. Väčšina problémov so sieťou sa vyrieši vďaka resetovaniu Wi-Fi, pretože to prinúti váš Android vyprázdniť DNS a znova skontrolovať konfiguračné súbory. Potrebovali by ste však prístup na skrytý panel nastavení.

Stačí otvoriť vytáčanie telefónu a vytočiť číslo * # * # 4636 # * # * . Spustí sa skrytý panel s nastaveniami Testovania. Tu prejdite na Informácie o WiFi a potom kliknite na WiFi API a neskôr vyberte disableNetwork . Týmto sa vypne modul Wi-Fi.

Po niekoľkých sekundách kliknite na ikonu enableNetwork spustiť službu Wi-Fi a pravdepodobne by mal byť problém vyriešený.

Ak si to ľahko zapamätáte * # * # 4636 # * # *, určite si spomeniete na * # * # info # * # *. Stačí spojiť čísla s písmenami na číselníku.

Skontrolujte nastavenie času a dátumu

Ďalšia vec, ktorá vyzerá bežne, ale nesprávne nakonfigurované nastavenie času a dátumu, môže spôsobiť veľa problémov. Zariadenia so systémom Android sú vo všeobecnosti nakonfigurované tak, aby automaticky získavali informácie o čase a dátume od operátora siete. Ak ste však tieto nastavenia zmenili, obnovte ich znova. Pretože keď je nastavenie nastavené na manuálne, hodiny sa nemusia aktualizovať z dôvodu reštartu.

Ak chcete nastaviť automatický dátum a čas, musíte urobiť iba toto:

chyba kameňa rosetta 9114
 • Otvor Hodiny aplikácia
 • Klepnite na ikonu nastavenie Ponuka.
 • Tu klepnite na Zmeňte dátum a čas .
 • Na ďalšej obrazovke prepnite tlačidlá vedľa Automatický dátum a čas a Automatické časové pásmo.
 • Uistite sa, že ak nechcete, aby sa nastavovali automatické časy, a potom výberom možností manuálne nastavte správny čas Nastaviť dátum, Nastaviť čas, a Vyberte časové pásmo.
 • Všetko hotové!
 • Teraz reštartujte zariadenie a skúste sa znova pripojiť k sieti WiFi.

Zabudnite a znova sa pripojte k sieti WiFi

Toto riešenie je možné vyriešiť ďalším riešením. Po opätovnom pripojení k sieti WiFi vám môže byť poskytnutá nová lokálna adresa IP, ktorá problém, dúfajme, vyrieši.

 • Stačí otvoriť nastavenia systému Android a prejsť na Wifi.
 • Ďalej kliknite na sieť WiFi a vyberte túto možnosť Zabudni
 • Teraz klepnite znova na sieť WiFi a zadajte heslo
 • Potom kliknite na ikonu Pripojte sa tlačidlo.
 • Všetko hotové!

Ak to nemôže fungovať, pokračujte ďalším riešením.

Skontrolujte, či smerovač blokuje sieťový prenos

Smerovač niekedy blokuje sieťový prenos. Ak je to váš prípad a neviete to, pozrite sa na stránku správy smerovača WiFi alebo na webový portál.

Stránka pre správu smerovača sa líši od modelu k modelu a výrobcu od výrobcu. Preto si prečítajte príručku k smerovaču, prejdite na stránku s príslušnými nastaveniami a skontrolujte, či smerovač neblokuje vaše zariadenie. Niektoré smerovače majú na zadnej strane zariadenia napísanú adresu IP portálu, používateľské meno a heslo.

Zmeňte svoj DNS

Skontrolujte, či máte prístup na webové stránky z ich adresy IP. Je pravdepodobné, že existuje problém so serverom názvov domén vášho poskytovateľa internetových služieb. Problém vyriešite jednoduchým prepnutím na Google DNS (8.8.8.8; 8.8.4.4).

 • Jednoducho prejdite na nastavenie WiFi
 • Dlho stlačte sieť Wi-Fi, ktorej DNS chcete zmeniť
 • Potom vyberte ikonu Upraviť sieť.
 • V časti Možnosti IP vyberte možnosť Statická
 • Potom zadajte statickú adresu IP, DNS1 a DNS2 IP adresu.
 • Uložiť zmeny
 • Všetko hotové

Zmeňte bezdrôtový režim na smerovači

Stáva sa to, iba ak máte starú kartu alebo zariadenie Wi-Fi. Ak získavate prístup na internet na iných zariadeniach, je pravdepodobné, že medzi vašim Androidom a smerovačom existuje komunikačná bariéra.

Na smerovači sú rôzne bezdrôtové režimy. Napríklad ste mohli vidieť niečo ako 802.11 b alebo 802.11 b / g alebo 802.11 b / g / n atď. Tieto b, g, n a ac sú odlišné bezdrôtové štandardy.

Vyriešenie problému:

 • Prihláste sa na hlavný panel smerovača a vyhľadajte možnosť, ktorá hovorí - Bezdrôtový režim .

Poznámka: Nachádza sa v nastaveniach bezdrôtového pripojenia, kde nastavujete WiFi SSID a heslo.

 • Ďalej uvidíte rozbaľovaciu ponuku, kliknite na ňu a vyberte možnosť 802.11 b a uložte zmeny.
 • Teraz reštartujte WiFi a skontrolujte, či sa tým problém nevyrieši.

Poznámka: Ak to nefunguje, skúste 802.11 g. Ak stále nenájdete šťastie, pozrite si ďalšie riešenie.

Reštartujte alebo resetujte WiFi smerovač

Uistite sa, že vaše zariadenie s Androidom nie je blokované na úrovni smerovača a že v bezdrôtovom režime nie je problém. Skúste reštartovať smerovač. Nezáleží na tom, či reštart spustíte prostredníctvom stránky správcu alebo fyzických tlačidiel. Vyberte si teda svoju voľbu a reštartujte smerovač. Dokončenie procesu trvá niekoľko sekúnd.

Ak reštart nebol funkčný, ďalším krokom je reset routera. Uistite sa, že resetovaním smerovača sa odstránia všetky nastavenia a konfigurácie IP adries ISP. Predtým si teda poznačte poverenia a dôležité údaje si zálohujte, aby ste po dokončení resetu mohli nakonfigurovať smerovač.

Obnovte nastavenia siete Android.

Ak všetky vyššie uvedené postupy problém s pripojením na internet nevyriešili, je čas resetovať nastavenia siete Android.

 • Otvorte aplikáciu Nastavenia a prejdite na Obnoviť možnosti.
 • Klikni na Resetovať Wi-Fi, mobilné & Bluetooth možnosť.
 • Ďalej klepnite na Obnoviť nastavenia tlačidlo v dolnej časti.
 • Po resetovaní sa pokúste pripojiť k sieti WiFi a zistite, či sa tým problémy odstránia.
 • Všetko hotové!

Obnovenie výrobných nastavení

Ak nič iné nefunguje, poslednou nádejou je obnovenie továrenských nastavení zariadenia Android. Obnovenie výrobných nastavení:

fotoaparát samsung galaxy zlyhal
 • Otvorte aplikáciu Nastavenia
 • Prejdite na Obnoviť možnosti.
 • Potom kliknite na Obnovenie továrenských dát.
 • Na stránke s potvrdením klepnite na Resetovať telefón tlačidlo na obnovenie továrenských nastavení zariadenia Android.

Poznámka: Dokončenie trvá istý čas. Dúfajme! vaše zariadenie je pred obnovením továrenských nastavení úplne nabité alebo má najmenej 70% batériu.

Záver:

To sú všetky kroky na riešenie problémov, ktoré môžeme prísť. Ak ste našli nejaké ďalšie triky, dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie!

Prečítajte si tiež: Žiadny internet v pripojenom Wi-Fi: Ako to opraviť?