Zadarmo softvér na detekciu vniknutia pre Windows

Bezpečnosť je v skutočnosti aktuálnou témou a je ňou už pomerne dlho. Pred mnohými rokmi boli vírusy jediným záujmom správcov systému. Vírusy boli naozaj bežné, že to viedlo k vytvoreniu úžasnej škály nástrojov na prevenciu vírusov. V dnešnej dobe by sotva niekoho napadlo spustiť nechránený počítač. V tomto článku si povieme niečo o softvéri na detekciu neoprávneného vniknutia pre Windows. Poďme začať!





Zabezpečenie bezpečnosti vašej IT infraštruktúry nie je ľahká úloha. Existuje toľko komponentov, ktoré chránia, a žiadny firewall nie je úplne spoľahlivý. Kybernetické útoky sa neustále vyvíjajú, spolu s výslovným úmyslom narušiť vašu obranu a narušiť vaše systémy, a každý ďalší deň vyjde najavo viac. Ak chcete držať krok s týmto vývojom, je potrebné, aby bolo vaše bezpečnostné riešenie prispôsobivé a komplexné.



Systém detekcie vniknutia (IDS) je v skutočnosti dôležitým prvkom skutočne úspešného riešenia. V skutočnosti označuje prichádzajúce a odchádzajúce škodlivé prenosy, takže môžete podniknúť proaktívne kroky na zabezpečenie svojej siete. Efektívny IDS v zásade informuje vašich IT pracovníkov, aby mohli rovnako presne a presne reagovať aj na potenciálnu hrozbu.

Systém detekcie vniknutia (IDS)

Jedná sa o bezpečnostný softvér, ktorý skutočne monitoruje sieťové prostredie kvôli podozrivej alebo neobvyklej činnosti. A potom upozorní správcu, ak sa niečo objaví.



tamil kodi plus stiahnutie

Dôležitosť systému detekcie vniknutia nemôže skutočne dostatočne zdôrazniť. IT oddelenia v organizáciách nasadzujú systém s cieľom získať prehľad o potenciálne škodlivých činnostiach. To sa v zásade deje v ich technologickom prostredí.



Navyše umožňuje prenos informácií medzi oddeleniami a organizáciami čoraz bezpečnejším a tiež dôveryhodným spôsobom. V mnohých ohľadoch ide o upgrade na ďalšie technológie kybernetickej bezpečnosti, ako sú napríklad brány firewall, antivírus, šifrovanie správ.

Brány firewall a programy proti malvéru sú tiež iba jednou malou časťou komplexného prístupu k bezpečnosti. Keď sa sieť rozrastie a tiež pravidelne prichádzajú a odchádzajú neznáme alebo nové zariadenia, potrebujete softvér na detekciu narušenia. Tento softvér by mal zachytávať snímky celého vášho systému pomocou znalostí o potenciálnych prienikoch, aby sa im mohol aktívne vyhnúť. Softvér systému na detekciu narušenia je väčšinou kombinovaný s komponentmi navrhnutými na ochranu informačných systémov ako súčasť širšieho bezpečnostného riešenia.



Druhy Detekcia narušenia

Systém detekcie vniknutia má v zásade dva typy: hostiteľský systém detekcie narušenia (HIDS) alebo sieťový systém detekcie narušenia (NIDS). Zjednodušene povedané, systém HIDS v zásade skúma udalosti v počítači, ktorý je pripojený k vašej sieti. Namiesto skúmania premávky prechádzajúcej systémom. rovnako ako jeho názov napovedá, je založený na hostiteľovi. NIDS na druhej strane skutočne skúma sieťový prenos.



Sieťový systém detekcie prienikov (NIDS)

Systém, ktorý skúma a tiež analyzuje sieťový prenos. Sieťový systém detekcie prienikov musí obsahovať sniffer paketov, ktorý zhromažďuje sieťový prenos v skutočnosti štandardne. NIDS sa však môžu líšiť, zvyčajne obsahujú analytický nástroj založený na pravidlách, ktorý je možné prispôsobiť podľa vašich vlastných pravidiel. Vo väčšine prípadov má NIDS komunitu používateľov, ktorá vytvára pravidlá, ktoré môžete tiež importovať priamo, aby ste ušetrili čas. Môže chvíľu trvať, kým sa oboznámite so syntaxou pravidiel zvoleného NIDS. A možnosť importovať z užívateľskej komunity môže v skutočnosti spôsobiť, že sa počiatočná implementácia NIDS bude javiť ako menej strmá krivka učenia.

Pravidlá NIDS tiež uľahčujú selektívny zber údajov. To je dôležité, ako keby ste mali všetku svoju premávku načítať do súborov alebo spustiť cez informačný panel. Potom by bola analýza dát skutočne nemožná. Takže, chlapci, máte pravidlo určené na nahlásenie podozrivého prenosu HTTP. Potom vaše NIDS odfiltruje irelevantné údaje a uloží tiež iba pakety HTTP s konkrétnymi vlastnosťami. To v zásade zabráni preťaženiu systému.

Program NIDS sa väčšinou inštaluje na konkrétne zariadenie. Špičkové podnikové riešenia, ktoré zvyčajne prichádzajú vo forme sieťovej súpravy a zabudovaného programu. NIDS potrebuje senzorový modul na zisťovanie prenosu, nemusíte však nevyhnutne platiť za drahý hardvér. Môžete spustiť modul snímača do analyzátora LAN alebo určiť zariadenie, aby ste mohli úlohu spustiť. Len sa uistite, že vybrané zariadenie má dostatočný takt; inak to skutočne spôsobí oneskorenie vašej siete.

Hostiteľský systém detekcie vniknutia (HIDS)

Namiesto skúmania prenosu hostiteľské systémy detekcie narušenia, pretože skúmajú udalosti v počítači. To je pripojené k vašej sieti, prostredníctvom nazerania do dát administratívneho súboru. To väčšinou zahŕňa aj konfiguračné a protokolové súbory. HID potom zálohuje vaše konfiguračné súbory, aby ste mohli obnoviť predchádzajúce nastavenia. Ak vírus ovplyvní bezpečnosť systému zmenou nastavenia zariadenia. HIDS nemôže tieto zmeny skutočne zablokovať, malo by vás však upozorniť, aby ste mohli konať a napraviť ich alebo sa im vyhnúť.

Hostitelia sledovaní HID musia mať skutočne nainštalovaný softvér. Vaše HIDS môžu tiež monitorovať iba jedno zariadenie, ak chcete, je však bežné inštalovať HIDS na každé zariadenie, ktoré je pripojené k vašej sieti. Takto sa zabráni skutočnému prehliadnutiu akýchkoľvek zmien konfigurácie na zariadeniach. Ak však máte na každom zariadení zariadenie HIDS, je prihlásenie do každého z nich individuálne, aby ste získali prístup k údajom, časovo a pracovne náročné.

Preto budete potrebovať distribuovaný systém HIDS s centralizovanou konzolou alebo riadiacim modulom. Takže si môžete pozrieť spätnú väzbu pre každého hostiteľa z jedného miesta. Je nevyhnutné, aby systém, ktorý vyberiete, šifroval informácie prechádzajúce medzi hostiteľmi a centralizovanou konzolou.

NIDS vs. HIDS

Mali by ste si teda zvoliť NIDS alebo HIDS? Krátka odpoveď: pravdepodobne by ste mali mať oboje. NIDS vám poskytuje oveľa väčšiu monitorovaciu kapacitu ako HIDS v skutočnosti, čo vám umožňuje zachytávať kybernetické útoky aj v reálnom čase. HID je naopak schopný zistiť, či niečo nie je v poriadku, iba ak už bolo zmenené nastavenie alebo súbor. Kombináciou týchto dvoch systémov môžete dosiahnuť preventívne a tiež responzívne riešenie. Mať HIDS je nevyhnutné, pretože aktivita HIDS je na začiatok menej agresívna ako aktivita NIDS. HIDS by v skutočnosti nemal využívať toľko CPU. Ani jeden typ systému negeneruje sieťový prenos.

Najlepšie nástroje na detekciu prieniku zadarmo

Systémy detekcie vniknutia môžu byť drahé, skutočne drahé. Existuje však pomerne veľa bezplatných alternatív. Pozrime sa na tie najlepšie z nich.

vypnúť lištu chrome na stiahnutie

OSSEC

OSSEC, čo je skratka pre Open Source Security, je v skutočnosti zďaleka popredným open-source systémom detekcie narušenia hostiteľa. V zásade ho vlastní spoločnosť Trend Micro, jedno z popredných mien v oblasti bezpečnosti IT. Tento softvér, ktorý sa inštaluje do operačných systémov podobných systému Unix, sa v zásade zameriava na protokoly a konfiguračné súbory. Tiež vytvára kontrolné súčty základných súborov a pravidelne ich overuje. Upozorní vás, ak sa stane niečo zvláštne. V systéme Windows systém taktiež sleduje neoprávnené úpravy registrov.

softvér na detekciu narušenia pre Windows

Softvér IDS môže tiež monitorovať neoprávnené úpravy registra v systéme Windows a akékoľvek pokusy v systéme Mac-OS s cieľom dostať sa do účtu root. Ak chcete uľahčiť správu detekcie narušenia, potom OSSEC konsoliduje informácie zo všetkých počítačov v sieti do jednej konzoly. Na tejto konzole sa zobrazí výstraha vždy, keď IDS zistí niečo skutočne.

Odfrknúť | softvér na detekciu narušenia pre Windows

Rovnako ako OSSEC bol najlepší open-source HIDS, Odfrknúť je popredný open-source NIDS. Snort je v podstate viac ako nástroj na detekciu vniknutia. Je to tiež modul na sledovanie paketov a záznamník paketov.

Snort, popredný nástroj NIDS, je skutočne zadarmo na použitie. A je to tiež jeden z mála systémov detekcie vniknutia, ktoré je možné nainštalovať do systému Windows. Snort nie je iba detektorom vniknutia, ale je tiež protokolovačom paketov a tiež paketovým snifferom. Avšak najdôležitejšou vlastnosťou tohto nástroja je detekcia vniknutia.

softvér na detekciu narušenia pre Windows

Rovnako ako Firewall, aj Snort má konfiguráciu založenú na pravidlách. Základné pravidlá si môžete stiahnuť zo stránky s odňatím hesla a potom ich prispôsobiť podľa svojich požiadaviek. Snort tiež vykonáva detekciu narušenia pomocou metód založených na anomálii aj na podpisoch.

prepisovací program pre mac

Navyše, základné Snortove pravidlá, ktoré môžeme použiť na detekciu najrôznejších udalostí. Patria sem odtlačky prstov OS, sondy SMB, útoky CGI, útoky pretečením vyrovnávacej pamäte a tiež skenovanie portov Stealth.

Suricata | softvér na detekciu narušenia pre Windows

Suricata sa propaguje ako systém detekcie a prevencie narušenia a tiež ako kompletný ekosystém monitorovania bezpečnosti siete. Jednou z najlepších výhod tohto nástroja oproti Snortu je, že funguje až po aplikačnú vrstvu.

Suricata, robustný modul na detekciu sieťových hrozieb, je vlastne jednou z hlavných alternatív k Snort. Čím je však tento nástroj lepší ako odfrknutie, je to, že vykonáva zber údajov aj na aplikačnej vrstve. Navyše tento IDS môže vykonávať detekciu narušenia, monitorovanie bezpečnosti siete a tiež integrovanú prevenciu proti narušeniu v reálnom čase.

softvér na detekciu narušenia pre Windows

Nástroj Suricata tiež rozumie protokolom vyššej úrovne. Rovnako ako SMB, FTP a HTTP a môže tiež monitorovať protokoly nižšej úrovne, ako sú UDP, TLS, TCP a ICMP. Nakoniec tento IDS umožňuje správcom sietí spolu s možnosťou extrakcie súborov umožniť im kontrolu ich vlastných súborov.

Otvorte Wips-NG | softvér na detekciu narušenia pre Windows

IDS je určený špeciálne pre bezdrôtové siete. Open WIPS-NG v nástroji s otvoreným zdrojovým kódom pozostávajúcim z troch hlavných komponentov, tj. Senzor, server a komponent rozhrania. Každá inštalácia WIPS-NG môže obsahovať iba jeden senzor a jedná sa o paketový sniffer, ktorý dokáže manévrovať bezdrôtové prenosy aj v strednom toku.

Vzory narušenia v zásade detekuje programová sada servera, ktorá obsahuje aj motor na analýzu. Modul rozhrania systému je informačný panel, ktorý zobrazuje výstrahy a udalosti v skutočnosti pre správcu systému.

manuálne pridanie hier do prostredia geforce

Nie každý však má rád Open WIPS NG. Produkt je od rovnakého vývojára ako Aircrack NG, bezdrôtový sniffer paketov a cracker hesiel, ktorý je tiež súčasťou súboru nástrojov každého hackera WiFi. Na druhej strane však môžeme vzhľadom na jeho pozadie tiež predpokladať, že vývojár vie o zabezpečení Wi-Fi skutočne niečo málo.

Bezpečnostná cibuľa | softvér na detekciu narušenia pre Windows

Bezpečnostná cibuľa je zaujímavé zviera, ktoré vám môže skutočne ušetriť veľa času. Nejde iba o systém detekcie alebo prevencie narušenia. Security Onion je kompletná distribúcia Linuxu so zameraním na detekciu narušenia, monitorovanie podnikovej bezpečnosti a správu protokolov.

Toto je napísané tak, aby fungovalo na Ubuntu. Security Onion integruje prvky z analytických nástrojov a tiež front-endové systémy. Patria sem tiež NetworkMiner, Snorby, Xplico, Sguil, ELSA a Kibana. Je však zaradený do kategórie NIDS, program Security Onion tiež obsahuje mnoho funkcií HIDS.

Kompletná distribúcia Linuxu so zameraním na správu protokolov, monitorovanie podnikovej bezpečnosti a tiež detekciu vniknutia. Behy na Ubuntu integrujú prvky z mnohých nástrojov front-endovej analýzy. Patria sem tiež NetworkMiner, Snorby, Xplico, Sguil, ELSA a Kibana. Zahŕňa tiež funkcie HIDS, sledovač paketov vykonáva sieťovú analýzu vrátane pekných grafov a grafov.

Sagan | softvér na detekciu narušenia pre Windows

Sagan je v skutočnosti voľne použiteľný zdroj HIDS a je jednou z najlepších alternatív k OSSEC. Skvelá vec na tomto IDS je, že je kompatibilný s údajmi zhromaždenými NIDS, ako je Snort. Aj keď má Sagan mnoho funkcií podobných IDS, je skôr systémom analýzy logov ako skutočným IDS.

Kompatibilita Sagana sa v skutočnosti neobmedzuje iba na Snort; v podstate sa rozširuje na všetky nástroje. To môže byť integrované spolu s Snortom vrátane Anavala, Squila, BASE a Snorbyho. Navyše môžete tento nástroj nainštalovať aj na systémy Linux, Unix a Mac-OS. Ďalej ho môžete tiež nakŕmiť protokolmi udalostí systému Windows.

amazonsky poriadok nikdy neprišiel

sagan

V neposlednom rade môže implementovať aj zákazy IP prostredníctvom práce s bránami firewall. Kedykoľvek zistí podozrivú aktivitu z konkrétneho zdroja.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám týmto článkom páči tento softvér na detekciu narušenia systému Windows, ktorý vám tiež pomôže. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Najlepšie stránky pre kontrolu pozadia Amazonu