Ako môžete maximalizovať životnosť svojho iPadu?

Žijeme prirodzene v konzumnej spoločnosti a každý rok prichádzajú na trh nové zariadenia, ktoré zlepšujú možnosti tých predchádzajúcich. Avšak zariadenia ako iPad sú navrhnuté tak, aby boli odolné, moje vlastné iPad bude mať 3 roky a neplánujem to meniť. Dnes sa podelíme o niekoľko užitočných tipov na predĺženie životnosti nášho iPadu.

Ponechávame náš iPad na maximálnu dobu prospeje nielen nášmu vrecku, ale aj planéta vám poďakuje. Už vieme, aký význam pripisuje spoločnosť Apple recyklácii. Spoločnosť má niekoľko programov, napríklad Trade In, na opätovné použitie svojich zariadení, ak ich už nebudete používať.maximalizujte životnosť svojho iPadu

Tipy na predĺženie životnosti vášho iPadu

IPad sa stal náhradou za tradičný počítač v domácnostiach. Je pravda, že pre určité úlohy nemusí byť stále najvhodnejším zariadením, ale pre základné aspekty je iPad ideálny. Okrem toho má Apple celý rad nikdy nevidených modelov a pre každý typ používateľov existuje iPad.Dobrá obálka

Môže to byť jeden zo základných tipov pre akékoľvek súčasné zariadenie, dobrý prípad môže zabrániť vážnemu alebo nezvratnému poškodeniu vášho iPadu. Pre Apple iPad existuje celý rad puzdier, ktoré chránia viac a menej, takže ak chcete, aby váš iPad vydržal, dôrazne sa odporúča kúpiť si dobrý obal.Apple má na trhu niekoľko prípadov, niektoré z nich však chránia iba prednú časť iPadu, teda obrazovku. Našťastie máme ďalšie možnosti, ktoré náš iPad ochránia aj pred nárazmi.

Chránič obrazovky

Chrániče obrazovky sa stali veľmi populárnymi, najmä na smartfónoch, ako je iPhone. Niektorí však nevedia, že sú k dispozícii aj pre iPad spoločnosti Apple. Ak váš obal nezakrýva obrazovku, pravdepodobne najchúlostivejšiu oblasť iPadu, kúpa ochranného krytu obrazovky určite zvýši odolnosť vášho zariadenia.Tiež s chráničom sa nielenže vyhnete možnému rozbitiu dotykového panelu alebo obrazovky iPadu, ale tiež sa vyhnete poškriabaniu obrazovky, ktoré môže významne ovplyvniť jej životnosť. Viditeľný riadok na obrazovke zhoršuje dojem používateľa.Pozri tiež: Apple sa rozhodol ukončiť iTunes, predstaví ho na WWDC 19

Pozor na načítanie

Proces nabíjania je v našich zariadeniach zásadný a iPad môže mať vplyv na dva kľúčové aspekty: nabíjací konektor a batériu. Počnúc posledne menovaným, rovnako ako u všetkých zariadení, sa neodporúča, aby sa nášmu iPadu vybila batéria. Ak sa nám to stáva často, životnosť batérie sa výrazne zníži.

Pokiaľ ide o konektor, zo štatistík vyplýva, že ide o jednu z najrozbitejších častí súčasných elektronických zariadení. Bleskové alebo USB-C pripojenie nového iPadu Pro je jedným z najslabších miest, preto pri pripájaní a odpájaní kábla buďte opatrní.

Pred kúpou to opravte

Ak ste na iPade náhodou utrpeli nejaké škody, nikdy si nekupujte iný, oprava je veľmi rozumná voľba. Ako hovorí Fernando, vlastník spoločnosti? iRepairs: S dobrou starostlivosťou a zmenou batérie môžu používatelia iPadu predĺžiť jeho životnosť v priemere až o 80%.

Ak sa obrazovka vášho iPadu rozbila alebo nereaguje alebo ak sa zariadenie nenabíja správne, bude určite možné ho opraviť za oveľa menej peňazí, ako stojí nový iPad. Prispejete tiež k zníženiu tvorby odpadu minimalizáciou emitovaného odpadu. Nepochybne je to možnosť, ktorú treba brať do úvahy, aj keď sa vždy spolieha na oficiálne technické služby od spoločnosti Apple.