Ako opraviť Nepodarilo sa pripojiť k sieti Steam

V skutočnosti existuje Parou chyba pripojenia, ktorá trápila veľa používateľov Steam. K tejto chybe patrí správa, ktorá v zásade hovorí, že sa nepodarilo pripojiť k sieti Steam. Väčšinou k tomu dôjde, keď sa používatelia pokúsia prihlásiť do svojho účtu Steam. A nemôžu rovnako bežne používať program. V tomto článku si povieme, ako opraviť pripojenie k sieti Steam. Poďme začať!Ak sa zobrazí táto nepríjemná chyba, nemusíte sa obávať. Mali by ste vyskúšať spôsoby uvedené nižšie. Sú veľmi nápomocní pri opravovaní tejto chyby.Príčiny chýb siete Steam

Ak sa vám nižšie zobrazí chybové hlásenie, máte pravdepodobne problém so sieťou alebo softvérom. Môže to byť čokoľvek, od aktualizácie Steam až po výpadok siete, alebo dokonca poškodené položky Winsock.sa nepodarilo pripojiť k parnej sietiZlé heslo je najmenej pravdepodobná príčina toho, že sa v skutočnosti nemôžete pripojiť k službe Steam. Aplikácia Steam uvádza inú chybu v prípade nesprávneho hesla, ako je uvedené nižšie:sa nepodarilo pripojiť k parnej sieti

Oprava sa nepodarilo pripojiť k sieti Steam

Väčšina problémov so sieťou je v skutočnosti univerzálna. Či už používate Windows 10, Windows Vista, Windows 8 alebo Windows 7, mnoho z týchto trikov by malo platiť.Zmeňte internetový protokol

Steam pôvodne používa internetový protokol s názvom UDP za účelom prenosu údajov. Mení sa na TCP vám pomôže opraviť chybu, ktorú sa nepodarilo pripojiť k sieti Steam. Ak to chcete urobiť:crunchyroll použiť hosťovský preukaz
  • Pravým tlačidlom myši kliknite na ikonu Skratka v pare na pracovnej ploche a potom vyberte Vlastnosti .

* Ak na ploche nie je žiadna skratka pre Steam, prejdite na miesto, kde ste program nainštalovali. Potom kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu Parný spustiteľný súbor ( Steam.exe ) a zvoľte Vytvoriť zástupcu .

Potom kliknite pravým tlačidlom myši skratka a vyber si Vlastnosti .

  • V Cieľ textové pole, musíte pridať -TCP do konca. Potom klepnite na Ok .

sa nepodarilo pripojiť k parnej sieti

  • Dvojité kliknutie skratka otvorte Steam a potom skontrolujte, či táto metóda vyrieši váš problém alebo nie.

Reštartujte pripojenie Steam

Ak sa zobrazí chyba sieťového pripojenia, bude možno potrebné reštartovať Steam. Ak to chcete urobiť, vyberte Steam> Go Online> Connect to the Internet> Restart Steam. Keď sa zobrazí chyba Nemôžem sa pripojiť k službe Steam, máte možnosť Opakovať pripojenie alebo Spustiť v režime offline. Ak vyberiete možnosť Spustiť v režime offline, uvidíte svoje rozhranie Steam a pred pokusom o opätovné pripojenie tiež skontrolujte všetky nastavenia.

Riešenie problémov so sieťou

Mali by ste skontrolovať stav vášho sieťového pripojenia opatrne, keď máte problém s pripojením Steam. Skontrolujte, či má váš počítač prístup na internet alebo nie a či je v sieti hardvér. Napríklad sieťový adaptér, smerovač a modem môžu fungovať dobre.

Pripojenie na internet

Jednou z prvých vecí, na ktoré sa môžete pozrieť, je vaše internetové pripojenie. Windows v zásade poskytuje rýchly vizuál, ak ste odpojení od siete. Najrýchlejší spôsob, ako skontrolovať stav pripojenia, je vyhľadať na paneli úloh symbol odpojenej siete alebo správu, že je sieťový kábel odpojený alebo nie. Symbol vyzerá trochu inak v závislosti od verzie systému Windows. Rovnaká základná myšlienka však zobrazuje výstrahu, výkričník alebo dokonca červený kruh spolu s čiarou vedenou cez. Všetky tieto veci naznačujú, že nie ste pripojení k internetu. Bohužiaľ neposkytuje oveľa viac informácií, než je uvedené, takže je potrebné vyriešiť ďalšie kroky na riešenie problémov so sieťou.

Reštartujte počítač

Aj keď sa to môže javiť ako nepravdepodobné riešenie, reštart počítača môže vyčistiť všetky problémy s ovládačmi, zlyhania softvéru alebo zamrznuté aplikácie. Je to tiež jednoduchý spôsob, ak chcete obnoviť nastavenia siete.

Preinštalujte Steam Client

Týmto sa odinštalujú všetky vaše hry v službe Steam. Po vykonaní tejto opravy ich budete musieť znova nainštalovať.

Je tiež možné, že v službe Steam sú niektoré chybné súbory, ktoré vedú k chybe v sieti Steam. Program môžete úplne odinštalovať a potom znova nainštalovať. Uvidíte, či sa tým problém vyrieši alebo nie.

  • Ak ste svojho klienta Steam používali na sťahovanie hier alebo aplikácií, budete si ich možno musieť zálohovať. Teraz prejdite na miesto, kde ste nainštalovali Steam. Nájdite priečinok s názvom Steamapps a potom ho s celým obsahom presuňte z adresára Steam na bezpečné miesto.
  • Klepnite na Vyhrať a R klávesov na klávesnici súčasne, aby ste vyvolali políčko Spustiť. Potom napíšte kontrola a potom klepnite na Zadajte .
  • Klepnite na Programy a príslušenstvo .
  • V zozname programov kliknite pravým tlačidlom myši Parou a potom vyberte Odinštalovať .
  • Klepnite na Odinštalovať .

sa nepodarilo pripojiť k parnej sieti

  • Stiahnite si najnovší inštalačný program klienta zo služby Steam a potom klienta nainštalujte.
  • Teraz presuňte Steamapps priečinok, ktorý ste zálohovali do adresára Steam. Potom otvorte klienta a skontrolujte, či chyba zmizla alebo nie.

Rušenie z aplikácií na pozadí

Podľa služby Steam môžu niektoré aplikácie, ako sú antivírusové, antispywarové, P2P aplikácie a dokonca aj niektoré aplikácie VPN, skutočne rušiť vaše sieťové pripojenie. Ak chcete vyskúšať túto možnosť, dočasne vypnite program Windows Defender a všetky ostatné bezpečnostné aplikácie a skúste sa znova pripojiť k službe Steam.

Spustite Steam ako správca | sa nepodarilo pripojiť k parnej sieti

Spustenie ako správca môže znieť ako zvláštna oprava, avšak na to, aby mohla aplikácia správne fungovať, je pri mnohých príležitostiach potrebné zvýšené oprávnenie. Zatiaľ čo vy ste možno Steam bežali stokrát predtým, ako ste zvyknutí. Mnoho používateľov tvrdí, že toto jednoduché riešenie opravilo aj chyby v sieti.

blikajúca obrazovka google chrome

Problémy s routerom a modemom

Všetci sme zažili, keď sa zdá, že naša internetová služba odchádza alebo jednoducho nefunguje v skutočnosti. Problémy so smerovačom alebo modemom, ak sú iba zmrazené alebo sa neobnovili, je to zapožičanie protokolu DHCP. Dá sa to rýchlo vyriešiť reštartom routera, modemu alebo oboch.

Zakážte bránu Windows Firewall

Aj keď je to skvelý spôsob, ako chrániť počítač a sieť pred malvérom a potenciálnymi hackermi. Brána firewall systému Windows môže byť tiež vinníkom chyby vášho pripojenia k službe Steam. Jeho účelom je zablokovať alebo zabrániť akejkoľvek hrozbe vniknutia do vášho systému. Ale v skutočnosti nie je dosť inteligentný na to, aby detegoval dobrú a zlú premávku. Brána firewall môže blokovať port Steam, na ktorom je v podstate potrebné pracovať.

Fyzické sieťové pripojenie

Okamžitým a ľahkým krokom na riešenie problémov so sieťou Steam je kontrola fyzického sieťového kábla. Musíte sa ubezpečiť, že je pevne pripojený k počítaču a modemu (alebo smerovaču).

ISP čelí výpadkom sa nepodarilo pripojiť k parnej sieti

Ďalším faktorom súvisiacim s vašim internetom je, ak má váš poskytovateľ internetových služieb (ISP) technické problémy. Väčšina poskytovateľov má na svojom webe stránku so stavom, ktorú môžete skontrolovať aj na svojom smartfóne.

Stiahnite si nový ovládač

Aktualizácie a opravy sú skutočnosťou. To platí aj pre vašu sieťovú kartu. Ak sa vyskytli chyby pripojenia Steam, možno bude potrebné aktualizovať ovládač zariadenia pre sieťovú kartu. Väčšina výrobcov poskytuje aktualizované ovládače aj na svojich webových stránkach.

Aktualizácie klienta Steam

Ďalšou častou príčinou a riešením chýb sieťového pripojenia je aktualizácia vášho klienta Steam. Steam zvyčajne kontroluje dostupnosť aktualizácií po prihlásení, avšak v prípade, že sa tak nestane, je manuálna aktualizácia rýchla a ľahká. Môžete to urobiť výberom Parou > Skontrolujte aktualizácie klienta Steam .

Možné problémy s programom Winsock

Winsock umožňuje softvéru prístup na sieť. Ak zistíte, že sa Steam nepripojuje správne, môžete mať poškodený program Winsock. Môžete skúsiť niektoré aplikácie tretích strán, aby ste to vyriešili, alebo si prečítajte niektoré ďalšie kroky na riešenie problémov s opravou Winsock.dll.

Resetujte svoj zásobník TCP / IP | sa nepodarilo pripojiť k parnej sieti

Ak resetovanie nastavení Winsock nepomôže, môžete tiež resetovať zásobník protokolu TCP / IP. Väčšinou resetovanie oboch dokáže vyčistiť všetky problémy so sieťou, ktoré máte.

Skontrolujte otvorené porty

Steam vyžaduje niekoľko portov na smerovači alebo bráne firewall. Skontrolujte, či sú tieto porty otvorené aj pre Steam. Ak nie sú, otvorte ich a reštartujte aplikáciu.

Preinštalujte Steam

Ak zlyhajú iné možnosti, opätovné nainštalovanie aplikácie Steam môže pomôcť opraviť všetky poškodené súbory, ktoré vám bránia v pripojení. Je dôležité poznamenať, že všetky hry nainštalované v priečinku Steamapps sa tiež odstránia. Ak teda nechcete prísť o svoje hry a postupovať, musíte priečinok Steamapps presunúť inam. Tento priečinok nájdete aj v priečinku C: Program Files Steam. Musíte iba skopírovať tento priečinok na iné miesto a potom odinštalovať a preinštalovať aplikáciu Steam.

dekódovanie blu ray aacs

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám chlapci ako tento nepodarilo pripojiť k článku o parnej sieti a tiež vám to pomôžu. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám skvelý deň!

Pozri tiež: Ako získať Steam Friend Code - návod