Najlepšie 7 mýtov, ktoré musíte vedieť o testovaní bezpečnosti mobilných aplikácií

Exponenciálny rast v mobilnom používaní drasticky zmenil spôsob, akým ľudia pracujú a žijú. Podľa Statesmana , mobilný internetový prenos zaznamenal globálny fenomenálny nárast zo 48,8% na 64,3%. Vďaka neustálym inováciám v mobilných aplikáciách sú mobilné ekosystémy z času na čas sofistikované.





Pretože užívateľská skúsenosť je rozhodujúcim aspektom, ktorý aplikáciu robí alebo ju rozbije, bolo pre podniky dosť náročné neustále inovovať svoje ponuky a poskytovať optimálnu používateľskú skúsenosť v krátkych termínoch.



Niet divu, že testovanie mobilných aplikácií sa stalo dôležitou súčasťou procesu vývoja mobilných aplikácií na poskytovanie robustných aplikácií.

Mnoho mýtov však obklopuje tento koncept. V tomto článku odhalíme mýty a vysvetlíme, prečo je testovanie mobilnej bezpečnosti nevyhnutnosťou hodiny. Najprv však pochopme, čo tento pojem znamená.



Čo je testovanie zabezpečenia mobilných aplikácií?

Skrátene pre MAST, jedná sa o proces rýchlej implementácie kódu na strane servera, kódu na strane klienta a analýzy tretích strán s cieľom identifikovať a opraviť chyby zabezpečenia v mobilných aplikáciách bez potreby zdrojového kódu.



Táto forma testovania sa vykonáva s cieľom potvrdiť, že aplikácia zhromažďuje iba požadované informácie; čím sa zabráni neoprávnenému prístupu a zmene údajov počas používania.

sprievodca kodi ares nefunguje

Prečo je zabezpečenie mobilných aplikácií dôležité?

Tvrdí to Gartner , 90% spoločností dnes testuje bezpečnostné zraniteľnosti svojich mobilných aplikácií. Šokujúce je, že kybernetické útoky stáli americké podniky v priemere asi 1,2 milióna dolárov ročne, zatiaľ čo malé a stredné podniky musia zvládnuť škodu vo výške 117 000 dolárov.



Či už vaše riešenie pre aplikácie pre Android alebo iPhone spadá do oblasti hier, bankovníctva, elektronického obchodu alebo do akejkoľvek inej domény, musíte zabezpečiť pravidelnú bezpečnostnú kontrolu, aby ste sa vyhli veľkým stratám. Ak navyše nebudete testovať a aktualizovať bezpečnostné opatrenia svojej aplikácie po vydaní, môžu byť údaje vašich zákazníkov ohrozené. Náklady na porušenie ochrany údajov pre podniky vzrástli o jedenásť% od roku 2017.



Bez presného bezpečnostného protokolu vám teda neustále hrozí vystavenie údajom a kybernetické útoky, ktoré povedú k strate vašich výnosov a dôvery zákazníkov - oboje je ťažké znovu získať. Zrátané a podčiarknuté: urobte z testovania zabezpečenia mobilných aplikácií súčasť svojho procesu návrhu od samého začiatku.

Techniky, vďaka ktorým bude vaša aplikácia bez chýb?

Testéri mobilných aplikácií by mali vykonať nasledujúci test, aby sa zaistila bezpečnosť a bezpečnosť aplikácie:

ako aktualizovať moto x pure na nugát
  • Beta testovanie
  • Vstupné testovanie
  • Špecifické pre hardvér
  • Testovanie pohotovostného režimu a batérie
  • Inštalácia a testovanie aktualizácií

Techniky, vďaka ktorým bude vaša chyba aplikácie bezplatná

Odhaľovanie mýtov o bezpečnosti mobilných aplikácií

# Mýtus 1: Testovanie je potrebné iba v prípade aplikácií, ktoré narábajú s citlivými informáciami.

Bolo by pekné, keby bolo testovanie nevyhnutné pre mobilné aplikácie zaoberajúce sa citlivými informáciami, ale nie je to pravda. Hackerom nejde len o zhromažďovanie profilových obrázkov, e-mailových adries a údajov o kreditných kartách zákazníkov.

Zaujímajú sa tiež o akékoľvek osobné identifikačné údaje [PII], ako je domáca adresa, číslo mobilného telefónu, IP adresa, ktoré možno použiť na vysledovanie individuálnej identity alebo konkrétnej osoby.

Takéto citlivé údaje sa potom predávajú na čiernych online trhoch a spameroch, ktorí ich potom používajú na uskutočňovanie podvodných hovorov o žiadosti o pôžičku, nákup kreditných kariet, prevody peňazí a ďalšie. Stručne povedané, informácie, ktoré sa nemusia zdať súkromné, je tiež potrebné chrániť v mobilnej aplikácii, aby sa zabránilo úniku údajov.

# Mýtus 2: Testovanie prichádza po vývoji aplikácie.

Časy, keď sa mobilná aplikácia testovala v záverečnej fáze vývoja, sú už preč. Dnes ide vývoj a testovanie ruka v ruke. Po dokončení môže tím QA rýchlo hlásiť chyby a chyby, ktoré majú byť opravené vývojármi. Pretože sa vopred otestuje dokonca aj 10% zmena kódu, celý vývojový cyklus sa zmenší bez toho, aby došlo k zbytočnému zvýšeniu rozpočtu spoločnosti. Nájdenie a odstránenie závad v aplikácii po jej úplnom vývoji iba oddiali jej uvedenie na trh a vypáli dieru vo vrecku firiem. Postupujte podľa tohto jednoduchého podrobný sprievodca vývojom aplikácií pre iPhone a vykonajte dôkladný test zabezpečenia mobilných aplikácií, aby ste dosiahli vynikajúce výsledky pre svoje aplikácie pre iOS.

# Mýtus 3: Testovanie aplikácií na emulátoroch je dostatočné.

Aj keď tento program môže priniesť ovocie už v ranom štádiu vývoja, z dlhodobého hľadiska nezaručuje kvalitné aplikácie. Pretože emulátory neobsahujú žiadny hardvér [napr. Čipovú sadu a pamäť], nemôžu vo vonkajších podmienkach vykonávať udalosti v reálnom čase, ako je vybitie batérie, viditeľnosť obrazovky alebo prehriatie.

Testovanie na emulátoroch by navyše neposkytlo jasný obraz o výkonnosti mobilných aplikácií na rôznych platformách, ako sú Android a iOS. Ak chcete vytvoriť aplikáciu, ktorá funguje dobre, vykonajte skutočné testy zariadenia, aby ste dosiahli presné výsledky. Pomôže tímu QA zistiť chyby, ktorým čelia používatelia v reálnom čase. Jedným z najlepších a najjednoduchších spôsobov vykonania mobilného testovania je cloudové zariadenie.

aká je dobrá teplota procesora

# Mýtus 4: Testovanie mobilných aplikácií je podobné ako pri testovaní webových aplikácií.

Nie, to je úplne nepravdivé! Existuje mylná predstava, že mobilné aplikácie a webové aplikácie majú rovnaké testovacie nástroje a techniky. Testovanie bezpečnosti webových aplikácií však premosťuje kód webovej aplikácie a rozhrania API pomocou nástrojov SAST. To znamená, že prehľadávač je izolovaný od klientskeho počítača, kde je všetok kód umiestnený za bránou firewall na serveri, a prvý server komunikáciu zvláda bezpečne.

Mobilné aplikácie majú na druhej strane operačný systém celého zariadenia. Pretože aplikácie interagujú s inými aplikáciami, môže byť toto usporiadanie škodlivé. To je dôvod, prečo je testovanie zabezpečenia mobilných aplikácií zložitejšie. Pri interakcii so zariadením a pri prenose údajov cez sieť je potrebné neustále sledovať údaje.

# Mýtus 5: Na testovanie stačí jedno zariadenie so systémom Android aj iOS.

Pretože platformy Android a iOS sú veľmi rozdielne, pokiaľ ide o špecifikácie, ako sú pamäť, čipsety, verzie OS, rozlíšenia obrazovky, testovanie aplikácie iba na vybraných mobilných zariadeniach od spoločností Google a Apple nebude fungovať. Pretože sa chovanie aplikácie líši v rôznych verziách OS, je na zaistenie optimálnej používateľskej skúsenosti nevyhnutná optimalizácia aplikácie pre široký rozsah zariadení. Preto by mal vývojový tím pokrývať maximum OS a platforiem pre komplexné testovanie.

# Mýtus 6: Statické testovanie zdrojového kódu stačí pre mobilné zariadenia.

Nie je to pravda. Statickému testovaniu bezpečnosti aplikácií [SAST] chýbajú dve veľké skupiny mobilného útočného povrchu, ktorými sú napríklad údaje v pokoji a dáta v pohybe; nerieši problémy s ukladaním vlajok, ako je dešifrovaná kľúčenka, ukladanie údajov do pamäte cache, údaje v súboroch denníka alebo SD karte.

Nehodnotí ani zraniteľné miesta počas prechodu údajov, ako napríklad únos relácie, falošný certifikát TLS a nesprávna validácia TLS. Preto, aby ste mohli vykonať správny test, musíte si stiahnuť mobilnú aplikáciu do zariadenia s názvom dynamické testovanie. Kombinácia statického a dynamického testovania vám môže pomôcť získať presný prehľad o tom, ako vaša aplikácia funguje.

# Mýtus 7: Mobilné aplikácie sú zabezpečené, pretože ich testujú spoločnosti Apple a Google.

V skutočnosti sa títo dvaja technickí giganti zameriavajú na zabezpečenie ekosystému pre mobilné aplikácie. Využívajú nástroje a rámce, ktoré vývojárom pomáhajú vytvárať bezpečné a škálovateľné mobilné aplikácie. Skontrolujú, či je aplikácia v súlade s ich pokynmi pre API a či neobsahuje malware a statické chyby. Nekontrolujú však únik údajov, problémy s ochranou súkromia ani knižnice tretích strán, ktoré používa mobilná aplikácia. Je teda zrejmé, že zodpovednosťou vývojového tímu je zaistiť bezpečnosť ich kódu.

xda note 4 tmo

Zabaliť to

Ak ste testovanie zabezpečenia mobilných aplikácií brali na ľahkú váhu, dúfajme, že vás tento článok prinúti posadiť sa a spozornieť. V tomto procese sa nemôžete hrať s údajmi svojich zákazníkov ani sťažovať reputáciu svojej značky.