Čo je to normálna a dobrá teplota procesora

Počítač je teraz naším go-to zariadením pre väčšinu našich prác a koníčkov. Preto je nefunkčný stolný počítač skutočne veľkým problémom pre nás všetkých. V tomto článku si povieme, čo je to normálna a dobrá teplota procesora. Poďme začaťAj keď mnohí z nás investujú do najnovšieho bezpečnostného softvéru, aby zabránili vírusom a škodlivému softvéru v počítačoch, väčšinou prehliadajú stav procesora, mozgu našich počítačov.Tu sa vyskytujú všetky rozhodujúce funkcie počítača. Vnútorné problémy stolného počítača sa niekedy pripisujú veľmi horúcej CPU. Preto je kontrola jeho teploty absolútnou nevyhnutnosťou pre všetkých používateľov počítačov, notebookov a notebookov.Aká je normálna teplota procesora pri hraní hier?

Bezpečný rozsah teplôt procesora pre hranie hier sa líši od výrobcu k výrobcovi a od modelu k modelu. Je teda skutočne nemožné určiť jediné presné číslo, ktoré predstavuje dobrý teplotný rozsah procesora.Aké sú potom vlastne približné hodnoty?Dnes má hráč PC v skutočnosti na výber medzi dve série CPU : the Séria Intel Core a tiež séria AMD Ryzen. Obe spoločnosti majú uvedený maximálny rozsah teplôt procesora byť okolo 95 a 100 stupňov Celzia pre procesory Ryzen a Core.

dobra teplota procesoraTúto teplotu procesora však dosiahnete, iba ak nejaké robíte silné pretaktovanie spolu s nedostatočným chladením.Keď nadmerne zaťažujete Ryzen alebo Core CPU, potom ich teplota CPU ťažko ide viac ako 85 stupne Celzia . Predpokladajme, že používate skladový chladič a nastavenie továrenských hodín. To znamená, že 80 stupňov Celzia je považovaná za bezpečnú teplotu pre CPU .

Avšak ak váš procesor prekročí túto hranicu , potom niečo vlastne nie je v poriadku.

Aká je ideálna teplota GPU

Teplota nečinného procesora je v podstate teplota každého komponentu počítača, keď počítač necháte nečinný. To znamená, že po zapnutí počítača a pred otvorením akejkoľvek aplikácie.

Ak normálna teplota pre nečinný počítač zostáva 30 ° C až 40 ° C alebo 86 ° F. do 104 ° F v skutočnosti . To potom znamená, že je to dobrá nečinná teplota procesora.

Ak neviete, aká je nečinná teplota procesora vášho počítača, mali by ste si tiež stiahnuť program HWMonitor alebo SpeedFan. Spolu s týmito bezplatnými monitormi teploty procesora môžete monitorovať aj teplotu procesora pri nečinnosti, normálnu a maximálnu.

Aká je ideálna teplota procesora pre hranie hier?

Priemerná teplota procesora pri hraní hier je v zásade 70 ° C až 80 ° C stupne Celzia ( 158 až 176 ° F ). Ak prekročí ideálny rozsah, musíte systém ochladiť aj lepšou a lepšou inštaláciou efektívne chladiace systémy.

I7 8700K je vlastne najnovší procesor Intel Core, ktorý väčšina používateľov odporúča na hranie hier. Tento model unesie veľké bremená a môže tiež efektívne pracovať, aj keď dosiahne 79 ° C až 80 ° C stupne Celzia (174 - 176 ° F) tiež.

okná 10 normalizujú hlasitosť

dobra teplota procesora

Ak chcete vyriešiť túto otázku, na ktorú sa pýta veľa používateľov, aká horúca teplota je pre herný počítač príliš vysoká. Vlastne sme poskytli dobrý teplotný rozsah procesora pre herné PC.

 • 100 Nebezpečenstvo
 • 80C Horúce (100% zaťaženie)
 • 75C Teplý
 • 70C Teplý (Ťažký náklad)
 • 60C Norma
 • 50C Norma (Stredné zaťaženie)
 • 40C Norma
 • 30C V pohode (Nečinnosť)

Teraz môžete jednoducho zmerať teplotu procesora vášho počítača spolu s vyššie uvedeným grafom a podniknúť tiež protiopatrenia.

Intel a AMD síce povedali, že ich procesory zvládnu aj vysoké teploty ako napr 100 až 110 ° C pri zaťažení. To však nie je pravda, pretože hry veľmi zaťažujú procesor. A keď hranica teploty procesora dosiahne vyššie uvedený herný rozsah, musia sa prijať dôležité preventívne opatrenia, aby nedošlo k poškodeniu.

Ako môžete skontrolovať teplotu procesora v systéme Windows?

Keď viete, že je bežný teplotný rozsah procesora, môžete sa opýtať, ako môžem skontrolovať teplotu procesora v počítači. Po druhé, ako môžem pravidelne monitorovať teplotu procesora, aby teplota počítača zostala tiež na limite?

Najprv musíte mať jasno v tom, že Windows 7 a Windows 10 nemajú žiadny vstavaný nástroj na kontrolu teploty procesora. Aby ste mohli odhaliť tieto skryté informácie, musíte si stiahnuť monitor teploty procesora. Jedná sa o monitory tepla pre PC tretích strán, takže okná s nimi tiež nemajú nič spoločné.

Ovplyvňuje ideálna teplota procesora výkon počítača alebo nie?

Je to niečo, nad čím asi každý premýšľa a chce to vedieť. Ak nižšie teploty procesora zvýši výkon vášho počítača alebo ak vysoké teploty procesora mať v skutočnosti opačný efekt.

Je pravda, že stroj podáva najlepší výkon, keď je v pohode, rovnaký princíp platí aj pre procesor počítača.

Pokiaľ je teplota procesora v prijateľných medziach, uvidíte, že vykonáva úlohy okamžite. Preto vždy venujte zvýšenú pozornosť udržiavaniu normálnej teploty procesora pre lepší výkon.

Údržba teploty procesora na dennej báze

Existuje tiež možnosť, že sa zvýši teplota herného procesora alebo GPU. A tiež sa začnú prehrievať, ak procesorom herného počítača nebude venovaná pozornosť, pokiaľ ide o ich zahrievanie. Kedykoľvek je v systémoch zabudovaný nedostatočný chladiaci systém, ktorý skutočne spôsobuje problémy s prehriatím. Preto je nevyhnutnosť monitora tepla počítača, pretože je tiež dôležité, aby tieto počítače monitorovali svoju teplotu GPU.

dobra teplota procesora

Ak chcete chrániť herný počítač pred prehriatím a nedostatočným chladením. Potom je úplne prirodzené, že v systémoch Windows 7 a Windows 10 budete mať vždy monitor teploty procesora. Je to najlepší spôsob, ako chrániť váš systém pred vážnymi vnútornými problémami spôsobenými skutočným prehriatím systémov. Tieto nástroje, ktoré sa používajú pre hardvérové ​​monitory teploty, môžu skutočne sledovať teplotu procesora 31k a teplotu GPU prostredníctvom zabudovaných senzorov.

Odporúčané dobré aplikácie na sledovanie teploty procesora

Ak nemáte príliš rád získanie podstaty systémov UEFI alebo BIOS vášho počítača, aby ste mohli skontrolovať tempo procesora. Potom sa môžete kedykoľvek spoľahnúť na efektívne monitorovacie aplikácie.

Tieto aplikácie využívajú rovnaké senzory fyzickej teploty, aké používa počítač UEFI alebo BIOS. Pozrime sa na niektoré z najspoľahlivejších monitorovacích aplikácií, ktoré môžete pre svoj počítač použiť.

Pomaranče

Jednoduchá, ale efektívna monitorovacia aplikácia, ktorá poskytuje zaťaženie, teplotu, rýchlosť ventilátora a frekvenciu procesorov a tiež GPU v reálnom čase. Je tiež k dispozícii na stiahnutie zadarmo a vy ho môžete používať, aj keď vo svojom počítači nemáte diely NZXT. Aplikácia tiež dáva používateľom povolenie na úpravu rýchlosti hodín.

pokemon choď ako sa pripojiť k tímu

HWMonitor

 • Z najpopulárnejších nástrojov na sledovanie CPU sa HWMonitor skutočne odporúča pre herné počítače. Môže tiež sledovať minimálnu a maximálnu teplotu procesora plus jeho hodnotu v reálnom čase.
 • Aplikácia môže tiež sledovať rýchlosť ventilátora, použitie ďalších hardvérových častí a teplotu. Môže tiež posúdiť merania pre ďalšie faktory, ako napríklad rýchlosť hodín.
 • Funkcie môžu byť pre bežných používateľov nepríjemné, ak však sledujete iba časť CPU. Potom môžete jednoducho zbaliť irelevantné kategórie, aby ste sa nemuseli zaoberať aj ostatnými stĺpcami.

SpeedFan

Aplikácia SpeedFan poskytuje používateľom manuálnu kontrolu nad rýchlosťou ventilátora počítača, aby udržali ideálnu teplotu pre procesor. Toto sa v zásade odporúča pre počítače vybavené chladičmi vzduchu.

Ako sa môžete vyrovnať s vysokou teplotou počítača dobra teplota procesora

Existuje mnoho metód, ktoré môžeme použiť na zníženie a udržanie normálnej teploty procesora. Pozri sa na;

 • Pravidelne čistite počítač, aby ste sa zbavili prachu a nečistôt
 • Zlepšite prúdenie vzduchu vo vnútri puzdra
 • Umiestnite počítač do chladného prostredia
 • Vymeňte poškodený ventilátor alebo jednotku napájacieho zdroja
 • Nainštalujte program na sledovanie teploty, aby ste sledovali systém
 • Naneste tepelnú pastu na CPU a chladiče
 • Zamedzenie blokovania

Stručne povedané, normálna teplota procesora je 60 ° C , avšak 70 ° C je Priemerná teplota procesora . Ale maximálna teplota procesora je 80 ° C, čo môže skutočne spôsobiť vážne problémy s počítačom, takže ste tomu zabránili.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám páči tento dobrý článok o dočasnej CPU a tiež vám pomôže. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Ako zapnúť zoznam na odstránenie upozornení Adblock