Ako odstrániť modré šípky na ikonách v systéme Windows 10

Po inštalácii Windows 10, môžete si všimnúť, že väčšina vašich súborov a priečinkov sa zobrazuje s ikonou dvojitých modrých šípok v hornej časti. Tieto dvojité modré šípky prekrývajú ikony, ktoré vidíme, ak sú súbory a priečinky komprimované (kompresia NTFS), a vlastne sa niet čoho obávať. V tomto článku si povieme, ako odstrániť modré šípky na ikonách v systéme Windows 10. Začnime!Keď povolíte kompresiu NTFS pre súbor alebo priečinok, v pravom hornom rohu súboru alebo priečinka sa zobrazí prekrytie ikony s dvojitými šípkami. Týmto sa označuje používateľovi, že je priečinok alebo súbor komprimovaný.2 malé modré prekrytia na ikonách na ploche

Možno ste si všimli veľa ikon v operačnom systéme Windows, ktoré majú ikonu prekrytia. Môže to byť najbežnejšia ikona šípky prekrytia, ktorá naznačuje, že ikona je skratkou; alebo to môže byť ikona visacieho zámku. To by naznačovalo, že máte súkromnú položku v neverejnom adresári. Dve malé modré šípky v pravom hornom rohu ikony v skutočnosti označujú komprimovaný súbor alebo priečinok.modré šípky na ikonáchAk chcete ušetriť miesto na disku, operačný systém Windows umožňuje komprimovať súbory a priečinky. Keď komprimujete súbor pomocou funkcie Windows File Compression, dáta sa komprimujú pomocou algoritmu a prepíšu sa, aby tiež zabrali menej miesta. Pri opätovnom prístupe k uvedenému súboru je potrebné najskôr znova dekomprimovať údaje, aby ste k nemu mohli získať prístup. Čítanie komprimovaných súborov teda vyžaduje viac času a tiež spotrebuje výpočtový výkon. Chovanie pri kompresii modrých šípok na ikonách je zobrazené nasledovne:diaľkový ovládač stratený
 • Ak presuniete súbor z INEJ jednotky NTFS do priečinka na kompresiu, bude tiež komprimovaný.
 • Ak presuniete súbor z rovnakého disku NTFS do komprimovaného priečinka, súbor si zachová pôvodný stav, a to buď komprimovaný alebo nekomprimovaný.

2-šípky sa môžu zobraziť, ak ste skomprimovali priečinok alebo súbor, alebo tiež v prípade, že ste súbor alebo priečinok presunuli do komprimovaného priečinka.

Odstráňte dve modré šípky na ikonách na pracovnej ploche

Existujú dva spôsoby, ako vlastne toto prekrytie ikony odstrániť. Prvým je dekomprimácia súboru alebo priečinka a druhým zabránenie systému Windows v zobrazení tejto ikony prekrytia, aj keď je priečinok komprimovaný. V druhom prípade nebudete jednoducho vedieť, či sa položka komprimuje alebo nie, a to môže byť tiež nevýhodou.Dekomprimujte pomocou Vlastnosti modré šípky na ikonách

Ak chcete dekomprimovať súbor alebo priečinok, kliknite pravým tlačidlom myši na súbor a priečinok a na karte Všeobecné vyberte možnosť Spresniť. • Pravým tlačidlom myši kliknite na súbor alebo priečinok, pre ktorý musíte vypnúť kompresiu, a potom klepnite na Vlastnosti.
 • Na karte Všeobecné musíte kliknúť na tlačidlo Spresniť.
 • Teraz v Pokročilé atribúty , zrušiť výber Komprimujte obsah, aby ste ušetrili miesto na disku
 • Klepnite na OK.
 • V okne Vlastnosti stlačte Použiť alebo OK. Súbor alebo priečinok bude teraz nekomprimovaný a dvojité prekrytie ikonou modrej šípky bude tiež odstránené.

modré šípky na ikonách

Metóda registra | modré šípky na ikonách

Vypnutie kompresie NTFS nie je v skutočnosti riešením, najmä ak máte obmedzené miesto na pevnom disku. V takom prípade môžete použiť nasledujúcu úpravu (kozmetickú) registra, aby ste jednoducho skryli nepríjemnú ikonu dvojitej modrej šípky pre komprimované súbory a priečinky.

 • Stiahnite si blank_icon.zip a tiež rozbaľte blank.ico do priečinka podľa vášho výberu. V tomto príklade používame ako cestu k stiahnutému súboru s ikonami C: Windows blank.ico.
 • Klepnite na Štart, zadajte regedit.exe a potom kliknite na tlačidlo ENTER
 • Potom prejdite na nasledujúci kľúč registra:
  HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorer
 • Vytvorte tiež podkľúč s názvom Ikony shellu (ak kľúč ešte neexistuje)
 • Na pravej table klávesu Ikony shellu musíte vytvoriť novú hodnotu reťazca (REG_SZ) s názvom 179
 • Teraz dvakrát kliknite na 179 a nastavte jeho údaje ako C: Windows blank.ico
 • Potom ukončite Editor databázy Registry
 • Odhláste sa a potom sa znova prihláste. Alebo sa zmena prejaví aj reštartovaním shellu Explorer.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám týmto článkom páčia tieto modré šípky, a tiež vám to pomôžu. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám skvelý deň!

Pozri tiež: Ako opraviť problém s aktualizáciou Windows Update