Skontrolujte, či je bootloader odomknutý v systéme Android

Väčšina smartfónov s Androidom vám umožňuje skontrolovať stav bootloaderu pomocou príkazov Fastboot. Ovládacie prvky sa môžu líšiť v závislosti od rôznych výrobcov OEM. Aj keď teda neexistuje úplný zoznam, zdieľaný príkaz v tomto príspevku by mal fungovať pre väčšinu používateľov.

Ako skontrolovať, či je bootloader odomknutý alebo uzamknutý v systéme Android

Zavádzač na ľubovoľnom zariadení je kód, ktorý sa vykoná na začiatku po zapnutí zariadenia. Obsahuje pokyny na načítanie jadra operačného systému na zavedenie zariadenia. Stav bootloaderu je možné uzamknúť alebo odomknúť.Dnes takmer všetci výrobcovia Androidov dodávajú svoje smartphony z bezpečnostných dôvodov uzamknutým bootloaderom. Ak chcete nainštalovať vlastnú ROM alebo rootovať zariadenie, musíte najskôr odomknúť bootloader. Stav bootloaderu niekedy naznačuje integritu zariadenia, napríklad pre spoločnosti ako Samsung a Huawei môže odomknutie bootloaderu zrušiť záruku a zariadenie už nebude dôveryhodné.Najlepšie na telefóne s Androidom je, že ho môžete rootovať a spúšťať tak, ako chcete. Ak máte staršiu verziu systému Android, ktorá už neprijíma aktualizácie, môžete si nájsť vlastnú ROM na aktualizáciu a získať ďalšiu verziu, alebo aspoň pridať niektoré z jej funkcií. V zakorenenom telefóne s Androidom si môžete prispôsobiť takmer všetko, ale môžete to tiež trochu zmeniť, ak máte odomknutý bootloader.Odomknutie bootloaderu vyžaduje veľmi málo zručností a môžete s ním urobiť veľa. Ak potrebujete skontrolovať, či je bootloader odomknutý alebo nie, je to celkom jednoduché.Prečítajte si tiež: Ako odstrániť autorizované aplikácie z Instagramu

Android Phone

Môžete skontrolovať, či je bootloader odomknutý alebo nie z telefónu s Androidom. Táto metóda by mala fungovať na väčšine bežných telefónov a na veľkom počte tmavých telefónov. Budú existovať určité výnimky, a ak to na telefóne s Androidom nefunguje, môžete si vždy zvoliť riešenie pre počítač.V telefóne s Androidom otvorte aplikáciu Telefón / dialer a zadajte kód uvedený nižšie.* # * # 7378423 # * # *

Týmto sa otvorí nové okno. V tomto okne prejdite na Servisné informácie > Konfigurácia. Ak sa zobrazí správa s názvom Odomknite bootloader a vpredu je napísané Áno, znamená to, že bootloader je odomknutý.

Pc

Ak sa vám pri zadávaní kódu uvedeného v predchádzajúcej časti nezobrazí okno, môžete skontrolovať stav lockloaderu z počítača. Je to celkom jednoduché, ale musíte si najskôr stiahnuť nástroje adb a fastboot od spoločnosti Google.

Stiahnite a rozbaľte priečinok a potom v ňom otvorte príkazový riadok. Môžete to urobiť zadaním cmd do panela s adresou v systéme Windows 10.

Ďalej je potrebné nastaviť telefón do režimu Fastboot. Za týmto účelom vypnite telefón. Potom podržte stlačené tlačidlá zníženia hlasitosti a zapnutia, kým sa zariadenie nereštartuje. Po zapnutí uvoľnite tlačidlo napájania, ale podržte stlačené tlačidlo zníženia hlasitosti, kým sa nezobrazí obrazovka zavádzača. Je to ten s malým robotom Android na zadnej strane.

Pripojte telefón k počítaču pomocou dátového kábla. Po pripojení vykonajte nasledujúci príkaz. Ak vrátite kód, znamená to, že zariadenie bolo detekované.

fastboot zariadenia

Po zistení zariadenia spustite nasledujúci príkaz a vyhľadajte informácie o zavádzači. Zavádzač pre Nexus 6P, v ktorom sa vykonáva príkaz, je uzamknutý.

fastboot oem device-info

bootloader-status-pc

Odomknúť bootloader je pomerne ľahké, ak to umožňuje výrobca zariadenia. Inak to môže byť pre vás ťažké.

Na novších telefónoch môžete vidieť dôležité funkcie a odomykanie odomknúť samostatne. Rozdiel medzi nimi spočíva v tom, že kritik chráni oddiely vyššej úrovne, ktoré sú kritické pre zavedenie telefónu. Spravidla nie je potrebné zahrávať sa s kritickými oddielmi.

Prečítajte si tiež: Zakážte opätovné zdieľanie v príbehoch na Instagrame

Nemáte prístup k fastbootu? Najjednoduchší (a nie rýchly štart) spôsob kontroly stavu bloku je z možností vývojára. The OEM odblokovanie položka bude zmiznúť, keď je bootloader už odomknutý.