Porovnanie medzi OBS a XSplit Broadcaster [aplikácia na streamovanie hier]

Čo vieš o OBS vs XSplit Broadcaster? Mnoho hráčov rád robí priamy prenos na YouTube alebo Twitch, aby si mohli vychutnať chvíle svojich obľúbených hier. Zamierte do Otvorte softvér vysielateľa (OBS) a Vysielač XSplit oba sú bežne používaným softvérom. Zdieľajú tiež zážitky z intímneho hrania po celom svete. V tejto príručke sa pokúsime skontrolovať lepšiu aplikáciu na streamovanie hier na základe množstva výberových kritérií.





OBS vs XSplit Broadcaster

OBS vs XSplit Broadcaster



Výkon

Testovali sme obe aplikácie nainštalované v aplikácii Call of Zombies 2: World Domination. OBS sa cítil ľahšie ako nahrávka, než vysoké nároky na CPU graficky náročnej hry. Rozhranie tiež nemôže pôsobiť hladko a v prípade zamrznutých obrazoviek sa vyskytli dráždivé prípady. Všetko sa však stabilizovalo do niekoľkých sekúnd po reštarte. PC bolo nastavené na 30 fps pre 1280 × 720.

OBS bol navrhnutý tak, aby priniesol ďalšie funkcionality, ktoré boli kompatibilné s komunitným open-source projektom. Vo výsledku môže byť celé rozhranie mierne tvrdé. Všetky články však nájdete aj na samotnej webovej stránke OBS. Ak si ich tiež neprečítate, nasledujúce kroky vás nebudú mať príliš veľa času. Nemôže to však pôsobiť inštinktívne. Napríklad, ak chcete hru dokonale identifikovať, spočiatku zachytíte konkrétne okno.



Pomocou aplikácie XSplit Broadcaster je výber hry automatickejší. V rámci bezplatného modelu tiež nedošlo k žiadnym zamrznutým obrazovkám alebo oneskoreniam. Vďaka niektorým krokom v každej fáze sa program XSplit cíti inštinktívnejší. Najlepšia vec je funkcia drag-and-drop, ktorá umožňuje meniť veľkosť okien a prispôsobovať videá z webových kamier. Je to veľmi dôležité pre pridávanie komentárov.



Najväčším obmedzením XSplitu bola okrem OBS jeho neschopnosť kompatibilného s rýchlosťou 60 snímok za sekundu. XSplit má však mierne veľa alternatív. Môžete si tiež zvoliť ľubovoľný počet snímok za sekundu, až 60 snímok za sekundu, a tiež si ho môžete ďalej prispôsobiť. Znamená to, že keď sa hra pohybuje rýchlejšie, ako môžete dôverovať funkcii XSplit.

Prispôsobenia

OBS je oveľa kompatibilnejší s doplnkami tretích strán na svojej webovej stránke než vlastné rozhranie XSplit. Toto je veľmi užitočný atribút. Napríklad počas bojovej hry môžete pomocou doplnku známeho ako Display Fightstick pohyby skontrolovať cestu rôznych úderov nepriateľa alebo súpera.



Kvalita zvuku / videa

XSplit má veľa možností pre lokálne nahrávanie. Zahŕňa video kodeky x264 a x265, ak to porovnáme s OBS. Je lepším kandidátom na nahrávanie z YouTube. Existuje úžasná funkcia, ktorá umožňuje optimalizáciu zvuku a videa pre YouTube. OBS však nemusí mať najlepšie funkcie na optimalizáciu videa alebo zvuku. Tiež ponúka veľa možností formátu súborov, vrátane VLC.



Porovnanie cien a funkcií

XSplit má v porovnaní s OBS mnoho ďalších funkcií, napríklad priame nahrávanie streamov na Skype, YouTube alebo Twitch. Vďaka tomu je nesmierne dôležitý pre obrovské hry MMORPG (multi-player role-player). XSplit vám tiež umožňuje upravovať videá na cestách, hoci je k dispozícii ako platená funkcia.

XSplit vám umožňuje bez problémov robiť súkromné ​​nahrávky, ale najnovšie funkcie sú k dispozícii iba v možnostiach Premium, ktoré sú mesačne nákladné.

S OBS nemáte čo stratiť, kedykoľvek ste ochotní naučiť sa ho správne používať. Nemožno však poprieť najlepšie vlastnosti XSplitu.

Záver:

Tu je všetko o OBS vs XSplit Broadcaster. V poslednej má XSplit profesionálny náskok pred OBS. Lepší je tiež z hľadiska výkonu alebo funkcií. Jeho krivka učenia je tiež nízka a môžete ho okamžite použiť. Je tento článok užitočný? Ktorá z nich je vaša najobľúbenejšia aplikácia na streamovanie hier? Aký máš na to názor? Dajte nám vedieť svoje myšlienky v sekcii komentárov nižšie!

Prečítajte si tiež: