Kompletná recenzia najlepších Linux distribúcií pre Kodi

Zaujíma vás najlepšia distribúcia systému Linux pre Kodi? Mnoho z nás vie, že mediálne centrum Kodi je program, ktorý je široko dostupný na inštaláciu na ľubovoľnú distribúciu systému Linux. Mnoho používateľov systému Linux, ktorí uvažujú o zostavení počítača pre domáce kino, sa však hnusí, keď ho musia manuálne nastaviť a uprednostniť niečo pripravené. V tomto článku sa dozviete o najlepšie distribúcie Kodi Linuxu, ktoré sa dajú použiť !Najlepšie linuxové distribúcie pre Kodi

LibreElec

LibreElecLibreELEC je distribúcia Kodi Linuxu, ktorá sa používa alebo nastavuje iba pre aplikáciu Kodi media center. Nikto nemôže obetovať výkon.Hlavným lákadlom pre LibreELEC a prečo je najlepšou voľbou pre tých, ktorí uvažujú o vytvorení HTPC, je to, že podporuje veľa zariadení a nielen veci ako Raspberry Pi.Kľúčové vlastnosti: • LibreELEC obsahuje nástroj na vytváranie SD kariet pre Mac, Linux a Windows.
 • Operačný systém podporuje veľké množstvo zariadení. Zahŕňa zariadenia Raspberry Pi Zero, Pi 1, Pi 2, Pi 3, WeTek, ODroid, SolidRun Cubox, FiveNinja’s Slice a všeobecné počítače AMD a Intel.
 • Môže sa automaticky aktualizovať na najnovšie vydania, takže používatelia nechcú pracovať s operačným systémom.
 • Poskytuje beta program pre tých, ktorí hľadajú najnovšiu variantu mediálneho centra Kodi.
 • Integrovaná aplikácia LibreELEC so skratkami na vylepšenie funkcií, ako je Bluetooth, WiFi atď.
 • LibreELEC poskytuje úžasný migračný nástroj, ktorý pomáha používateľom pri prechode z OpenELECu na najnovšie vydanie LibreELEC v ich zariadení. Jednoduché zapnutie SSH alebo Samby počas procesu nastavenia.

OSMC

Distribúcia OSMC-Linux pre Kodi

OSMC je výrazne upravená verzia Kodi, ktorá sa sústreďuje na poskytovanie zážitkov podobných spotrebičom, ako sú Amazon Fire TV, Apple TV, Android TV a ďalšie.Systém OSMC sa nezdá byť ničím podobným ako Kodi, pretože používa úplne odlišné používateľské rozhrania. Podporuje tiež podporu kodekov, rovnaké doplnky a oveľa viac.OSMC je populárne medzi ľuďmi, ktorí chcú, aby spoločnosť Kodi pracovala na Apple TV prvej generácie.

Kľúčové vlastnosti:

 • V prístroji sa dá ľahko orientovať s úžasnou pokožkou, ktorá vylepšuje už aj tak prvotriedny predvolený vzhľad Kodi.
 • OSMC je jednou z mála metód, ako získať úplný operačný systém Kodi fungujúci na Apple TV prvej generácie.
 • Spolu s tým, že je OSMC ako Kodi inštalovateľným operačným systémom pre veci, ako je rodina zariadení Raspberry Pi a Apple TV, ponúka aplikáciu na stiahnutie, ktorú môžu používatelia používať v systémoch Mac, Windows a Linux.
 • Pridáva do systému Kodi OS veľa vylepšení po pridaní vecí ako next next, ktoré používateľom umožňujú, aké video sa bude prehrávať ďalej, jemnejšiu kontrolu nad systémom ponúk, titulky, ktoré inštalujú doplnok, a oveľa viac!

Xbian

Xbian

Xbian je úžasný nástroj, ktorý pri perfektnom nastavení dokáže vytvoriť jednoduchý počítač Kodi media center.

Tento operačný systém môže podporovať Raspberry Pi 1/2/3 ako bootovateľný operačný systém Kodi s operačným systémom Linux. Funguje tiež na starších počítačoch Mac, Linux a Windows prostredníctvom nástroja na stiahnutie.

OS Xbian media center je Kodi a má niečo navyše.

Kľúčové vlastnosti:

 • Xbian s úžasnou funkciou zálohovania, ktorá umožňuje používateľom zálohovať predtým nakonfigurovanú inštaláciu Xbian priamo v sprievodcovi nastavením.
 • Procesy jeho vypnutia alebo spustenia sú nevyhnutné a okrem prázdnej obrazovky alebo loga umožňujú používateľovi vedieť, čo robí.
 • Xbian používa Debian. Ak teda používateľ chce, môžete do systému načítať ďalšie balíčky prostredníctvom správcu balíkov, čo používateľom neumožňuje veľa distribúcií mediálneho centra.

OpenElec

Distribúcia OpenElec-Linux pre Kodi

reddit blok subreddit zo všetkých

OpenELEC je originálny alebo skutočný LibreELEC. Pretože sa nemôže tak rýchlo aktualizovať alebo podporuje veľa zariadení, pretože má pomalé tempo vývoja.

Stručne povedané, LibreELEC alebo OpenELEC sú si prakticky podobné a nie je medzi nimi veľký rozdiel. Ak však LibreELEC prestane pracovať pre vás a stále budete chcieť tenký operačný systém, ktorý vykonáva Kodi s vynikajúcimi funkciami, je táto distribúcia najlepšou voľbou.

Kľúčové vlastnosti:

 • OpenELEC podporuje rodinu Raspberry Pi, staršie počítače Intel / AMD a množstvo ďalších zariadení.
 • Jeho funkcia automatickej aktualizácie je celkom praktická, najmä pre nováčikov.

RecalboxOS

RecalboxOS

RecalboxOS nie je domáci operačný systém. Je to tiež distribúcia Linuxu, ktorá centralizuje napodobňovanie tradičných videohier na Raspberry Pi.

RecalboxOS sa tiež zameriava na videohry, spravuje alebo organizuje obsah v Kodi ako funkciu, ktorú môžu používatelia kedykoľvek použiť.

Kľúčové vlastnosti:

 • RecalboxOS môže spravovať médiá alebo hrať všetky vaše klasické videohry.
 • Aplikácia Kodi media center tiež nie je v strede alebo vpredu s programom RecalboxOS. Aplikácia je stále plne funkčná so štandardnými funkciami, ktoré každý očakáva.
 • Používatelia nechcú nakonfigurovať Kodi v systéme RecalboxOS na používanie WiFi, pretože si požičiava informácie o sieťovom pripojení prostredníctvom emulačnej aplikácie.
 • Aj keď je to verzia Kodi media center, nie je úplne najnovšia, RecalBox OS organizuje tak, aby používateľom poskytla ich najnovší model s doplnkovou podporou.

GeeXboX

Distribúcia GeeXboX-Linux pre Kodi

GeeXboX je operačný systém Linux HTPC, ktorý používa mediálne centrum Kodi ako primárne používateľské rozhranie médií. Používatelia však môžu komunikovať so správcom balíkov systému a inštalovať alebo sťahovať ďalšie programy.

Operačný systém existuje už dlho a dokáže podporovať veľa rôznych zariadení, napríklad Raspberry Pi, atď., Ako aj úplnú podporu pre staršie počítače so systémom Linux, ktoré vykonávajú 64-bitové alebo 32-bitové verzie.

Kľúčové vlastnosti:

 • Počas celého procesu nastavenia umožňuje GeeXboX používateľom konfigurovať všetko od diaľkového ovládania, sieťového pripojenia, zvukovej karty a ďalších, čím vytvára cestu pre užívateľsky príjemný proces nastavenia.
 • Namiesto veku GeeXboX je komunita dosť aktívna a funguje dobre, aby zabezpečila, že používatelia dostanú najnovšiu podporu pre Kodi.

Záver:

Tu je všetko o linuxových distribúciách pre Kodi. Ak chcete zdieľať niečo ďalšie, čo sa týka článku Thins, dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie!

Prečítajte si tiež: