Kompletná recenzia na BonziBuddy - malvér vhodný pre internet

Ak ste mali počítač na začiatku 2000-tych rokov a nemali ste vhodný antivírusový softvér, môžete skončiť s užitočnou fialovou opicou známou ako BonziBuddy tlačia na ploche. BonziBuddy môže rozprávať, rozprávať vtipy, spievať, a tiež ťa štve. Sľubuje tiež, že vám pomôže s používaním internetu. Ak neviete o BonziBuddy, znie vám to dosť čudne.Kde BonziBuddy Pochádzať z?

BonziBuddy ,,V dnešnej dobe vyzerajú virtuálni asistenti normálne. Siri, Alexa, Google a tiež Cortana sú známe mená. Prijímame iba myšlienku, že ľudský zvuk znejúceho tela nám môže pomôcť pri plnení našich každodenných úloh. Dáva to nejaký zmysel, ale kto by si pri dobrej mysli myslel, že by ste chceli BonziBuddy pomôcť vám používať internet v roku 1999?Aby sme odpovedali na otázku, musíme sa vrátiť späť a hľadať inú identickú tvár z minulosti: Clippy. V rámci uvedenia balíka Office 97 spoločnosť Microsoft uviedla na trh Office Assistant, animovanú postavičku, ktorá sa objaví, aby vám pomohla robiť veci podľa vašich predstáv. Jeho predvolený vzhľad však bol Clippit alebo kancelárska sponka s očarovanými očami a záľubou v obťažovaní, keď začnete pracovať na dokumente.kodi pomaly načítať

Spoločnosť Microsoft spustila túto funkciu asistenta po tragickom nedorozumení zo štúdie University (Stanford), ktorá kontroluje, či ľudia emočne reagujú na počítače podobne, ako reagujú na ľudí. V kolektívnej mysli MS to znamenalo, že by mali iniciovať pridávanie hlasov alebo tvárí na svoje obrazovky. Aby sme si viac užívali svoje počítače. Nebolo to úplne rovnaké.Čo je viac?

Clippy bol navrhnutý na technológii známej ako Microsoft Agent. Samotný agent bol odvodený z kódu, ktorý bol prvýkrát spustený v programe Microsoft Bob. Microsoft Agent umožňuje vývojárom tretích strán pridávať do svojich aplikácií vlastných asistentov. Títo asistenti však môžu rozprávať, vykonávať akcie alebo odpovedať na príkazy. Spoločnosť tiež vytvorila 4 predvolené znaky, z ktorých si vývojári mohli vybrať:

Tím spoločnosti Microsoft plánuje pri vytváraní Clippy vytvoriť svoj vlastný charakter, okrem použitia jedného z predvolených nastavení. Spoločnosť Microsoft vytvorí samostatný znak založený na ikone pomocníka, ktorý vás prevedie celým procesom inštalácie systému Windows XP.Zatiaľ čo Microsoft nemôže používať žiadne zo svojich všeobecných znakov. Papagáj Peedy si môže nájsť domov mimo spoločnosti. Vývojár tretej strany softvéru BONZI použil Peedy ako prvý model svojho samostatného pomocného programu BonziBUDDY. Microsoft považoval týchto asistentov za zabalených do iných programov. Ale Bonziho asistent bol zostavený tak, aby pomáhal so všetkým. Tiež neustále sedí na vašom PC, hovorí s vami každú chvíľu a môžete ho požiadať, aby robil veci ako ... no, úprimne povedané, nebolo to také podstatné, ale je zábavné počúvaj .poznámka 5 verizón nugát

Po niekoľkých iteráciách programu Bonzi plánuje, že nechcú používať všeobecný charakter, ktorý by mohol používať ktokoľvek. Spoločnosť však vytvára svoju vlastnú komiksovú postavičku, ktorá bola akosi hlúpa ako hovoriaci zelený papagáj, hovoriaca fialová opica. Každý vývojár však môže do svojich programov pridať program Peedy, iba Bonzi mal svoju ochrannú známku opicu.

Bonzi, povedz mi vtip

BonziBuddy ,,

BonziBuddy mohol byť v podstate horším modelom Clippy. Ale má jednu vec, ktorá sa dosť líši od Clippy, ktorú nemal: Nemôže byť viazaný na kancelársky softvér. Alebo akékoľvek iné aplikácie. Znamená to, že ktokoľvek od 8 rokov až po svoje babičky si mohol nainštalovať alebo stiahnuť roztomilú fialovú opicu a hrať si s ňou len tak pre zábavu. BonziBuddy bol zadarmo, ale veľa mladých ľudí sa naučilo nesťahovať a inštalovať veci len preto, že sú zadarmo.

čo sa stalo s torrentz.eu

Bonziho rečový engine bol obrovský asi v čase, keď bol uvedený na trh v roku 1999. Syntetizátory reči však existovali už dávno predtým, niektorí ľudia nie sú užívateľsky príjemnou metódou hrania s nimi. Bonzi sa občas môže ozvať, aby zdieľal chromý vtip alebo spieval chorým robotickým hlasom, ale rozprával veľmi zábavne.

Čo je viac?

Bonzi tiež ponúka veľa praktických funkcií. Môžete tiež použiť vstavaný kalendár na zaznamenávanie svojich udalostí. Môžete synchronizovať svoj e-mail POP3, aby vám Bonzi mohol prečítať vaše textové správy. To ... bolo o tom. Môžete tiež otvoriť políčko na zadanie hľadaného výrazu alebo adresy webovej stránky a Bonzi ho môže odoslať vášmu prehľadávaču. Ale je to tiež ťažšie ako len priame otvorenie prehliadača. BonziBuddy bol tiež dôležitejší ako hračka ako skutočný program produktivity. Bonzi tiež mala hrozný zvyk náhodne sa hojdať na zelenom viniči z jednej strany vášho počítača na druhú.

BonziBuddy tiež propaguje ďalšie programy Bonzi Softwares. Používa tiež nejednoznačné kontextové okná, ktoré sa zdajú byť oficiálnym upozornením systému Windows. Má skutočný softvérový hit spoločnosti Bonzi Software, aplikáciu hlasového e-mailu. Táto aplikácia umožňuje nahrávať zvuk a pripájať k e-mailom obrázok. Ponúkli tiež internetové upozornenie 99, čo bol reverzný firewall, a Internet Boost, ktorý tvrdil, že zvyšuje vašu rýchlosť internetu po vyladení rôznych konfiguračných parametrov používaných zásobníkom Microsoft TCP / IP. To bol tiež začiatok zostupu spoločnosti BonziBuddy do zisku škodlivej značky, ktorá má dnes.

Používatelia vs. BonziBuddy

Bonzi

Spoločnosť Bonzi Software čelila samostatným právnym problémom v rokoch 1999 až 2004, kedy bola spoločnosť BonziBuddy definitívne prerušená. Keď sa spoločnosť usadila v roku 2003, Bonzi súhlasil, že prestane používať falošné tlačidlá X, ktoré reklamu v skutočnosti nedokážu zavrieť, a bol nútený jasne označiť ich vyskakovacie okná ako reklamy. Zaplatia tiež viac ako 170 000 dolárov za právne poplatky.

Spoločnosť Bonzi Software zaplatila FTC pokutu 75 000 dolárov za porušenie zákona o ochrane súkromia detí online. Kedykoľvek sa BonziBuddy objaví, umožňuje používateľom zaregistrovať sa online. BonziBuddy vo svojom registračnom formulári požiadal o adresu, mená a vek svojich používateľov. Keďže sa karikatúra opice pýtala detí, deti si aplikáciu určite nainštalujú a ak nebudú vedieť lepšie, vyplnia registračný formulár. To umožňuje spoločnosti Bonzi zhromažďovať dôverné informácie o deťoch bez súhlasu rodiča.

ako otvoriť acestream

Okrem právnych problémov BonziBuddy čoraz viac dráždil pokus o monetizáciu ich užívateľskej základne. V ďalších rokoch svojej existencie by BonziBuddy sťahoval panely nástrojov v prehliadači Internet Explorer. Jednoducho resetujte domovskú stránku svojho prehliadača na Bonzi.com a zaznamenajte tiež štatistiku svojho používania internetu. Bonzi však chcel od začiatku využívať taktiku škodlivého škodlivého softvéru, alebo ak by sa len dostali do zúfalstva z finančných problémov, výsledok bol úplne rovnaký.

BonziBuddy mohla byť strašná aplikácia, ale mala svoje čaro. Jeho smiešne vtipy, vtipný hlas a špičkové animácie boli nepríjemné, keď ste sa ich nemohli zbaviť. Ale dali mu aspoň trochu osobnosti.

Ak si chcete znova zahrať so svojím starým priateľom s opicami, vytvorili si fanúšikovia BonziBuddy zrkadlá skutočnej stránky Bonzi , tiež odkazy na stiahnutie, aby ste dostali Bonzi do svojho PC. Servery, ktoré spúšťali reklamy a zaznamenávali údaje, sú však už dávno vypnuté, BonziBuddy už viac nemôže byť hrozbou.

Záver:

To je všetko. Čo si myslíš o BonziBuddy? Máte s nami niečo spoločné? Podeľte sa s nami o svoj názor. V prípade ďalších otázok a otázok nás kontaktujte v sekcii komentárov nižšie!

Do tej doby! Zostaň šťastná

Prečítajte si tiež: