Recenzia Ender 3: Najlepšie dostupná 3D tlačiareň

Recenzia Ender 3: Nedávno som sa dozvedel o Ender 3 Pro pri prehľadávaní rozpočtových 3D tlačiarní a plánujte to vyskúšať. No po jednom mesiaci používania sa cítim pohodlne pri odporúčaní. Keďže som v oblasti 3D tlače nováčikom, urobím kontrolu jednoduchou a ľahkou, aby ľudia, ktorí si kúpia 3D tlačiareň prvýkrát, mohli urobiť dobré rozhodnutie. Poďme začať s recenziou Ender 3.3D tlač je fantastické slovo, ktoré sa vyslovuje. Tiež pre techniku ​​výroby FDM alebo taveného vlákna, ktorá vytvára 3d objekty nanášaním malého množstva materiálu vrstvu po vrstve. Moderné 3D tlačiarne určené pre fanúšikov a tvorcov sú malé, ktoré sa zmestia aj na váš pracovný stôl a robia tieto stroje pohodlnými a praktickými.Recenzia Ender 3:

V krabici

Ender 3 Pro je čiastočne zabudovaný v krabici, ktorá je úhľadne uložená vo vrstve peny. Ak ste nastavili čokoľvek z Ikea, budete môcť bez problémov nastaviť túto 3D tlačiareň. Krabica obsahuje aj 3D tlačiareň, micro SD kartu a čítačku, potrebné náradie, rezačku drôtu, škrabku a niekoľko gramov vlákna. Tiež by som chcel zdôrazniť, že návod na použitie, ktorý obsahuje iba jeden list papiera, nemusí byť dostatočný, ale na stránkach YouTube sú niektoré superinformatívne videá. Môžete však tiež sledovať tých, ktorí vás prevedú procesom montáže.Zostavenie tlačiarne

zmontovanéEnder 3 je dodávaný so všetkým nástrojom, ktorý by ste potrebovali na zostavenie 3D tlačiarne. Úplné zostavenie 3D tlačiarne počas sledovania inštruktážneho videa tiež trvalo asi dve hodiny. Po zostavení všetkého je 3D tlačiareň takmer pripravená na tlač. Pred tlačou nezabudnite vyrovnať posteľ, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky. A ešte raz si k tomu môžete pozrieť video na YouTube.Ender 3 je kompaktný. Dá sa však umiestniť na váš stôl. Počas tlače tiež zosilnie, takže ho môžete umiestniť na miesto, kde ho ľudia nepočujú stále. Môžete tiež vytlačiť pomerne veľký objem 220 x 220 x 250 mm.

Aby ste mohli zahájiť svoju 3D tlač, museli by ste si kúpiť rolku vlákna. Trial as Ender 3 je dodávaný iba s malým množstvom vlákna, ktoré sotva postačuje na tlač psa, ktorý je vopred nainštalovaný na SD karte.Nákup vlákna

Ender 3 dokáže tlačiť rôzne materiály, ktoré je možné rozdeliť na plasty. Niektoré z najdôležitejších materiálov sú PLA, ABS, TPU atď. Všetky vlákna majú rôzne mechanické vlastnosti, vďaka ktorým je každé vlákno užitočné pre konkrétne použitie. Napríklad s PLA sa dá ľahko pracovať a je tiež najvhodnejší pre začiatočníkov. ABS je silnejší materiál a dá sa použiť na funkčné časti. TPU je pružný, vďaka čomu je ideálny pre flexibilné výtlačky.Softvér

Pred tlačou sa uistite, ako Ender 3 tlačí objekt?

Väčšina 3D tlačiarní používa súbor pokynov, ktoré umožňujú tlačiarni prejsť na miesto na posteli a uložiť určité množstvo materiálu. Všetko sa deje vrstva po vrstve a všetky tieto pokyny sa ukladajú do kódu gcode. Ender 3 číta iba súbory gcode, takže na vygenerovanie tohto súboru potrebujeme softvér.

Softvér je tiež známy ako Slicer, ktorý preberá digitálny 3D model. Nakrájajte ho vodorovne na vrstvy, ktoré tlačiarni ľahšie porozumejú. Na strihanie svojich 3D modelov môžete tiež použiť niektorý z programov Ultimaker Cura, Simplify3D alebo ideaMaker.

Softvér na rezanie však nemožno použiť na vytváranie 3D modelov a buď by ste museli použiť softvér na 3D modelovanie, ako je Autodesk 3DS Max, Blender alebo Tinkercad, alebo si musíte nainštalovať úžasné 3D modely od spoločnosti Thingiverse. Naučiť sa vytvárať svoje vlastné 3D výtlačky môže byť samo o sebe úžasným procesom a nástroje ako Tinkercad to celkom zjednodušujú. Ak sa nechcete pustiť do stavby svojich modelov, nebojte sa. Na Thingiverse stále môžete nájsť veľa užitočných modelov zadarmo.

Rozdeľte kód

Softvér Ultimaker Cura Slicing používam na vytváranie súborov gcode pre akýkoľvek model. Môžete však použiť akýkoľvek softvér na krájanie, ktorý sa vám páči. Môžete sa tiež držať pôvodných nastavení pri nastavovaní nastavení Ender 3 a generovať náhľad klepnutím na tlačidlo Slice. Slicer vám tiež umožní odhadovaný čas, požadované vlákno a náklady na model. Jednoducho vložte súbor gcode na kartu micro SD. Potom kartu zapojte do zásuvky na zariadení Ender 3.

Kvalita tlače

Ak zostavíte Ender 3 perfektne, získate celkom vynikajúce výsledky bez inštalácie akýchkoľvek aktualizácií alebo úprav nastavenia. Počas testovania som narazil na niektoré problémy a opravil som ich v priebehu niekoľkých minút. Nezabudnite, že tieto problémy vznikajú iba kvôli mojej nedbanlivej inštalácii alebo problémom v konfigurácii krájača. Nepočíta sa to tiež ako chyba v samotnej 3D tlačiarni.

To sú niektoré z problémov, ktorým som čelil.

Doggy Print :

V strede výtlačku došlo vlákno. Výsledkom bolo, že preskočená vrstva spôsobila zlyhanie tlače na danom mieste. Ak chcete vyriešiť tento problém, pred začatím inštalácie jednoducho skontrolujte vlákno, ktoré zostalo na cievke.

pes

Tiež to po chvíli odpadlo.

psie

Rotujúca vrchná časť :

Náhodou som narazil na tlačiarenskú posteľ. Zaistite, aby sa tlačiareň počas tlače nemohla vôbec dotknúť.

Recenzia Top-Ender 3

Giant AirPod :

Toto bola viacdielna tlač a videl som veľa reťazcov, ktoré by nemali existovať. Vyladil som niektoré nastavenia v Sliceri a navliekanie potom zmizlo.

p

Takto to vyzeralo.

airpod

Záves Pokeball :

Záves potlačený pohyblivými časťami, ale pohyblivé časti sa zasekli. Snažím sa to napraviť pôsobením sily, ale tlač sa namiesto toho stále láme.

avast zaberá príliš veľa miesta

pánt

Aby ste to napravili, musíte to pre väčšiu pevnosť vytlačiť pevne. Aby sa pohyblivá časť uvoľnila po sile. To však nemusí platiť pre každú tlač, ďalšia tlač vám povie prečo.

recenzia pokeball-Ender 3

Hmatadlo :

Vytlačil som tento strmeň a ten sa skôr zlomil ako pohnul. Pretože vrstvy sa opäť zasekli. Vytlačil som to, aby som skontroloval, koľko sa vrstvy lepia. Zistil som, že musím upraviť niektoré nastavenia v softvéri Slicing, aby to fungovalo. Potom to fungovalo ako kúzlo.

plier-Ender 3 Recenzia

Svetelný meč : Teraz viem, že mám urobiť skúšobnú tlač, ak má nejaké pohyblivé časti, aby som skontroloval, či bude tlač fungovať alebo nie. Rád tlačím svetelný meč, takže si na svoje prekvapenie najskôr vytlačím test. Nebolo to však hladko valcovité, pretože to nemohol byť problém s krájaním. Išlo o voľný pás na osi X a po dotiahnutí pásu vyšiel test hladko a tak svetelný meč.

Recenzie Know-Ender 3:

Rýchlosť tlače

Zatiaľ čo všetky tieto výtlačky vyzerajú po dokončení úžasne. Každý objekt trval niekoľko hodín až niekoľko dní v závislosti od veľkosti tlače. Priemerná rýchlosť sa pohybuje okolo 60 mm / s až 70 mm / s. Ender 3 inzeruje vysoké rýchlosti tlače až 180 mm / s, ale je dobré zostať v rozmedzí pod 100 mm / s, aby bola zaistená najlepšia kvalita.

Detaily

Bežným spôsobom kontroly 3D tlače sú čiary vrstiev. Ale štandardná výška vrstvy 0,2 mm, môžete vylepšiť kvalitu svojho modelu úpravou výšky vrstvy na 0,12 mm. Tiež by to trvalo viac času, ale kvalita je o dosť lepšia.

Technické špecifikácie - recenzia Ender 3

Technológie FDM
Zdroj Univerzálny
Objem tlače 220 x 220 x 250 mm
Veľkosť stroja 440x410x465mm
Váha 8,6 kg
Maximálna rýchlosť tlače 180 mm / s
Priemer vlákna 1,75 mm
Typ vlákna PLA, ABS, drevo, uhlíkové vlákno
Hrúbka vrstvy 0,12 mm - 0,4 mm
Režim USB alebo microSD
Maximálna teplota trysky 255 ℃
Maximálna teplota horúcej podložky 110 ℃

Záver:

Počas posledných pár týždňov bolo používanie programu Ender 3 vynikajúcou skúsenosťou. Tlačiareň tiež ponúka veľa hodnôt pre vaše peniaze. Tlačiareň sa však nedokáže pripojiť a prehrať, naučiť sa odstraňovať problémy je zábava sama o sebe. Keď však naladíte tlačiareň, tlač bude nenáročná a zábavná. Ak máte radi lacnú 3D tlačiareň a očakávate slušné výtlačky, je Ender 3 slušnou voľbou. Nie je veľa konkurentov, ktorí by sa vyrovnali kvalite, ktorú by ste si mohli kúpiť od spoločnosti Amazon alebo Obchod kreativity .

Tu je komplet Recenzia spoločnosti Ender 3 . V prípade ďalších otázok a otázok nás kontaktujte v sekcii komentárov nižšie!

Prečítajte si tiež: