Opraviť problém so zvukovou službou - jedna alebo viac zvukových služieb nefunguje

Opraviť problém so zvukovou službou

Hľadáte riešenie na odstránenie problému so zvukovou službou? Ak áno, potom zostaň s nami. Niektorí používatelia tvrdili, že ikona reproduktora umiestnená v pravom rohu obsahuje červené X, keď bola stlmená. Keď na ňu klepnú, vykoná cyklus riešenia problémov a povie, že jedna alebo viac zvukových služieb nie je spustených.Pozri tiež: Najlepšia aplikácia pre audioknihy pre iPhone, ktorú môžete použiťAudio služba nefunguje - Prečo?

Problém súvisí so zvukovými ovládačmi alebo zvukovou službou Windows. Ak služba nefunguje normálne, zvukové efekty alebo zariadenia prestanú správne fungovať a služby, ktoré od nej závisia, sa nespustia.Vieme teda, že pre správne fungovanie zvuku by sa mali spúšťať služby Windows Audio aj Windows Audio End Point Builder. A tu nastáva problém, kedykoľvek spustíte počítač so systémom Windows 10. Potom si môžete uvedomiť, že vo vašom počítači nie je k dispozícii žiadny zvuk. Význam chyby je, že vaše zvukové zariadenia nereagujú správne na váš počítač.Ako opraviť problémy so zvukovou službou:

Ako opraviť problém so zvukovou službou

Tu je niekoľko riešení, ktoré vám môžu pomôcť vyriešiť problém, pre ktorý audio služba nefunguje Windows 10, 8, 8.1, 7, treba len sledovať článok.teamviewer vs chrome remote

Oprava 1: Reštartujte zvukové služby systému Windows

Kedykoľvek zistíte, že jedna alebo viac zvukových služieb vo vašom počítači nefunguje, najskôr by ste mali skontrolovať zvukové služby Windows a služby Windows Audio End End Builder a ubezpečiť sa, že sa vykonávajú. • Hit Windows kľúč + R otvorte dialógové okno Spustiť.
 • Vstup services.msc , a potom stlačte Zadajte kľúč na otvorenie modulu snap-in Služby.
 • V okne Služby posuňte zobrazenie nadol a vyhľadajte Windows Audio a Windows Audio Endpoint Builder . Potom skontrolujte, či je ich stav v prevádzke. Ak sa nevykonávajú, klepnite na ne pravým tlačidlom myši a vyberte možnosť Štart z ponuky.
 • Pravým klepnutím na ikonu vlastnosti a potom dvakrát klepnite na tieto dve služby a nastavte ich Typ spustenia ako Automaticky .

Po vykonaní krokov uvedených vyššie sa teraz môžete pokúsiť pozrieť si video alebo prehrať skladbu a skontrolovať, či funguje dobre. Ak nie, potom sa ponorte k druhému riešeniu.

Oprava 2: Aktualizácia zvukového ovládača

Problém spôsobuje zastaraný zvukový ovládač, takže by ste sa mali pokúsiť aktualizovať zvukový ovládač.

Bod 1: Ovládače zvuku automaticky

Najlepšie urobíte, keď použijete spoľahlivý alebo efektívny aktualizátor ovládačov. Driver Booster však môže okamžite aktualizovať zvukový ovládač (a oveľa viac).

Driver Booster je úžasný nástroj, v ktorom je možné všetky chýbajúce alebo zastarané ovládače aktualizovať v počítači automaticky jediným klepnutím. Môže vám však tiež pomôcť bezpečne a rýchlo nainštalovať, stiahnuť a aktualizovať zvukový ovládač. Odstránenie problémov s zvukovým ovládačom tiež trvá iba niekoľko krokov.

 • Stiahnite alebo spustite Driver Booster.
 • Potom môžete klepnúť na Skenovať . Po dokončení skenovania zistíte, že vám môže pomôcť aktualizovať nielen zvukový ovládač, ale aj mnoho ďalších zastaraných ovládačov.
 • Vyberte zvukový ovládač a potom klepnite na Aktualizácia tlačidlo. Nechajte to tak a urobte svoju ďalšiu úlohu. Po niekoľkých minútach sa zvukový ovládač automaticky aktualizuje.

Pozri tiež: Kompletná recenzia bezplatných zvukových nástrojov na rozdelenie súborov

Bod 2: Ručná aktualizácia zvukových ovládačov

Ak ste zadarmo, môžete skúsiť aktualizovať zvukový ovládač manuálne, Správca zariadení , ako applet ovládacieho panela v systéme MS Windows OS, umožňuje používateľom ovládať alebo prezerať ovládače pripojené k počítaču. Takže kedykoľvek váš zvukový ovládač prestane fungovať, môžeme pomocou Správcu zariadení aktualizovať ovládače. Urobiť tak:

 • Prejdite do Správcu zariadení.
 • V Správcovi zariadení jednoducho rozbaľte Ovládače zvuku, videa a hier potom vyberte zastaraný ovládač.
 • Potom na ňu môžete klepnúť pravým tlačidlom myši a vybrať Aktualizácia ovládača .

Ak problému stále čelíte, ponorte sa nižšie a opravte problém so zvukovou službou:

Oprava 3: Preinštalovať a odinštalovať zvukový ovládač

Ak aj po aktualizácii ovládača čelíte problému, skúste ho znova nainštalovať. Postupujte podľa rovnakých pokynov ako vyššie, ale v kroku 4 klepnite pravým tlačidlom myši na ovládač a vyberte Odinštalujte zariadenie .

Po úspešnom odinštalovaní aktuálneho zvukového ovládača sa môžete presunúť na oficiálnu webovú stránku a nainštalovať alebo stiahnuť nový model zvukového ovládača.

Po vykonaní týchto pokynov začne váš zvuk fungovať správne? Ak áno, potom môžete ísť. Ak nie, opravte problém so zvukovou službou posunutím nadol:

Oprava 4: Spustiť Poradcu pri riešení problémov s prehrávaním zvuku

Ak na zariadení nemáte problém so zvukom a ak ste skontrolovali všetky základné kroky, ako je kontrola pripojenia reproduktorov, nastavenia zvukového výstupu atď. Potom môžete pomocou nástroja Windows Fix pomocou systému Windows okamžite vyriešiť problémy so zvukom v počítači .

 • Hit Kláves Windows > nastavenie > Aktualizácia a zabezpečenie > Riešenie problémov .
 • Potom klepnite na Prehrávanie zvuku , a potom vyberte Spustite nástroj na riešenie problémov .
 • Nechajte nástroj na riešenie problémov spustiť a potom odpovedzte na všetky otázky na obrazovke.

Pozri tiež: Ako opraviť chybu „Niekto iný stále používa tento počítač“

Oprava 5: Preskúmajte zvukové komponenty

Skontrolujte, či sú spustené všetky zvukové komponenty. Ak niektorý z nich nefunguje správne, môže to byť dôvod. Dočasne tiež vypnite antivírus, pretože určite blokujú niektoré služby, kvôli ktorým máte ťažkosti.

 • Stlačte Windows + R, napíšte služby. msc a stlačte kláves Enter.
 • Teraz skontrolujte, či sú nižšie uvedené služby v spustenom stave. Ak nie sú, klepnite na ne pravým tlačidlom myši a potom klepnite na Štart .
  • Mapovač koncových bodov RPC
  • Vzdialené volanie procedúry (RPC)
  • Spúšťač procesov servera DCOM
 • Zaistite tiež, aby všetky boli spustené ako Automaticky .

Všetko hotové!

Oprava 6: Spustiť príkazový riadok

Ak problém predovšetkým nemožno vyriešiť, skúste na svojom príkazovom riadku spustiť niektoré zvýšené pokyny v príkazovom riadku. Nezabudnite, že chcete, aby túto operáciu vykonal účet správcu.

 • Hit Windows + S, vstup príkazový riadok , klepnite pravým tlačidlom myši na aplikáciu a vyberte Spustiť ako správca .
 • Keď zadáte príkazový riadok so zvýšenými hodnotami, zadajte nasledujúci príkaz a stlačte kláves Enter.
  • net localgroup Administrators /add networkservice
 • Potom zadajte nasledujúci príkaz a stlačte kláves Enter.
  • net localgroup Administrators /add localservice
 • Keď sú spustené obidva pokyny, zadajte východ a stlačte kláves Enter.
 • Teraz reštartujte počítač a skontrolujte, či sa problém vyriešil alebo nie.

Pozri tiež: Kompletná recenzia bezplatných zvukových nástrojov na rozdelenie súborov

Oprava 7: Obnova z koncového bodu obnovenia

Ak vám chýba bod obnovenia, môžete sa pokúsiť nainštalovať čistý variant systému Windows. Potom môžete pomocou pomôcky Belarc získať všetky svoje licencie, obnoviť dáta prostredníctvom externého úložiska a vykonať čistú inštaláciu.

Poďme sa pozrieť na to, ako obnoviť Windows z posledného bodu obnovenia.

blu ray potrebuje na dekódovanie aacs knižnicu
 • Hit Windows + S spustíte vyhľadávací panel ponuky Štart. Vstup obnoviť v dialógovom okne a potom vyberte prvý program, ktorý sa zobrazí vo výsledku.
 • Po zadaní nastavení obnovenia stlačte Obnovenie systému na začiatku okna pod kartou Ochrana systému.
 • Potom sa otvorí sprievodca, ktorý vás prevedie všetkými krokmi potrebnými na obnovenie vášho PC. Hit Ďalšie a pokračujte ďalej všetkými krokmi.
 • Teraz vyberte bod obnovenia zo zoznamu dostupných možností. V prípade, že máte viac ako jeden bod obnovenia systému, budú tu uvedené.
 • Potom systém Windows automaticky potvrdí vaše kroky naposledy pred začatím procesu obnovy systému. Potom môžete pre istotu uložiť všetku svoju prácu a zálohovať dôverné súbory a pokračovať v procese.
 • Po úspešnej obnove sa prihláste do PC a skontrolujte, či sa problémy vyriešili alebo nie.

Záver:

Keď ste vyskúšali vyššie uvedené riešenia, dúfame, že bude možné vyriešiť problém, v ktorom nefunguje jedna alebo viac zvukových služieb. Váš zvuk funguje normálne aj v systémoch Windows 10, 8, 8.1, 7. Ak chcete ešte položiť ďalšie otázky alebo otázky, kontaktujte nás nižšie!

Prečítajte si tiež: