Ako vytvárať a zdieľať zbierky na Facebooku

Facebook pred niekoľkými rokmi pridal do svojich webových a mobilných aplikácií novú funkciu záložiek. Táto funkcia známa ako Uložené, umožňuje ľuďom ukladať čokoľvek z odkazov, fotografií, stránok, miest a udalostí. Je to užitočné, keď si potrebujete niečo zapamätať. Po 4 rokoch sa funkcia konečne aktualizuje. Teraz môžete selektívne zoskupovať položky zo zoznamu Uložené do zbierok. Môžete teda zdieľať zbierky na Facebooku so svojimi priateľmi a pozvať ich na prispievanie.

Prečítajte si tiež: Ako povoliť Asistenta Google pre Google AppsAko vytvárať a zdieľať zbierky na Facebooku

Na Facebooku môžete vytvárať a zdieľať zbierky z webovej verzie pre počítače aj z aplikácií.

Web na Facebooku

  1. Navštívte Facebook a v ľavom stĺpci kliknite na ikonu Uložené .
  2. Na tvojom uložená stránka, mali by ste vidieť Nový Tlačidlo zbierky . Kliknite na ňu, pomenujte svoju zbierku a máte hotovo.
  3. Po vytvorení zbierky sa vráťte späť na zoznam Uložené a uvidíte ikonu Pridať do zbierky vedľa každej položky v zozname. Kliknite na ňu, vyberte kolekciu, do ktorej chcete pridať položku, a tá sa pridá do kolekcie.

Ak chcete zdieľať zbierku s priateľom a pozvať ho na pridávanie položiek, musíte tiež prejsť do aplikácií na Facebooku. Funkcia spolupráce bude do webového rozhrania ešte pridaná.Aplikácia Facebook

Uistite sa, že používate aktualizovanú aplikáciu Facebook.  1. Otvorte aplikáciu.
  2. Potom prejdite na kartu hamburger.
  3. Klepnite na Uložené a na obrazovke Uložené sa zobrazí a Tlačidlo Vytvoriť zbierku. Klepnite na ňu, pomenujte svoju zbierku a môžete začať pridávať položky.

Zbierky v aplikácii Facebook sú navrhnuté oveľa lepšie ako webové rozhranie. Prispievateľov môžete pridať zo stránky zbierky klepnutím na tlačidlo Pozvať a položky môžete pridať klepnutím na tlačidlo Pridať položky. V aplikácii môžete pridávať položky z uloženého zoznamu a dokonca aj zvonku.

Táto funkcia je celkom užitočná. Zoznam Uložené vám umožní načítať stránky a príspevky, ktoré vás zaujímajú, a zbierky vám umožnia spoluprácu s priateľmi, ak plánujete udalosť, napríklad obed.Prečítajte si tiež: Ako automaticky vypnúť mobilné dáta v sieti WiFi v systéme AndroidJe to určite lepšie ako zdieľanie odkazov a stránok prostredníctvom vlákna rozhovoru, kde musíte neustále posúvať, aby ste niečo našli. Zdá sa, že počet priateľov, ktorých môžete pozvať do zbierky, ani počet položiek, ktoré je možné do jednej pridať, nie je nijako obmedzený.