Ako presne funguje karta Apple?

Jedným z hlavných prekvapení uplynulého pondelka bola kreditná karta spoločnosti Apple. Spoločnosť Cupertino urobí veľký skok tým, že doplní svoju platobnú platformu o kartu Apple Card a sľubuje jedinečný používateľský zážitok. Niektoré zaujímavosti sme už poznali, ale odhalili sme nové podrobnosti, ktoré nám pomôžu lepšie pochopiť fungovanie karty Apple Card.Údaje odhalil používateľ TechCrunch a objasňujeme veľa otázok, ktoré sme mali, napríklad to, ako si Apple na tejto karte zarobí peniaze.Apple CardVšetky podrobnosti o Apple Card

Apple dal všetko veľmi dobre zviazané a vaša kreditná karta je možno najbezpečnejšia na svete vďaka rôznym implementáciám, ktoré boli urobené. Vieme, že aj keď to bolo oznámené iba pre USA, Apple pracuje na tom, aby sa čoskoro dostali do ďalších krajín, takže tieto podrobnosti vás určite zaujmú.samsung galaxy s7 rom

Základné fungovanie

Najzaujímavejšie na Apple Card je, že je nakonfigurovaný v priebehu niekoľkých minút na akomkoľvek iPhone s Apple Pay z aplikácie Peňaženka. Táto aplikácia nám navyše veľmi vizuálnym spôsobom ukáže všetky výdavky a platby, ktoré sme kartou vykonali, uskutočnili sme ich prostredníctvom služby Apple Pay alebo nie. Áno, kartu Apple Card je možné používať mimo Apple Pay ako normálnu kartu.Jednou z hlavných funkcií karty Apple je to, čo nazvali Daily Cash, v zásade ide o vrátenie časti peňazí, ktoré ste každý deň utratili. Spoločnosť Apple vráti 2% z celkovej sumy, ktorú ste každý deň investovali do nákupu karty Apple, 3% v prípade nákupu v obchode Apple.

Pozri tiež: Apple ruší nabíjaciu základňu AirPowerako zmeniť bin súbor na iso

Žiadne provízie

Spoločnosť Apple predpokladá, že za to, že bude mať vašu kartu, alebo za nákup s ňou nebude účtovať žiadne provízie. Je to úplne bezplatná karta, ktorá vás nebude ročne nič stáť, je to však kreditná karta a rovnako ako ostatné, aj v prípade oneskorených platieb máte nejaké súvisiace záujmy.Ako teda Apple na svojej karte zarába peniaze?

Existujú dva spôsoby, ako Apple bude zarábať peniaze pomocou karty Apple Card. Pri každej transakcii, ktorú s kartou urobíme, si banky zoberú určité percento z toho, že použijú svoje karty, s využitím Apple Pay to spoločnosť tiež rozloží. Ak použijete svoju kartu, toto percento pôjde úplne spoločnosti Apple.

Na druhej strane sú to záujmy kreditných kariet. Severoamerický trh sa veľmi líši od európskeho. Je obvyklé mať niekoľko kreditných kariet, ktoré vám v skutočnosti požičiavajú peniaze. Na konci mesiaca ste to vy, kto rozhodne, koľko peňazí chcete amortizovať, a preto generuje rad úrokov. To je miesto, kde tento typ kariet skutočne zarába peniaze a hoci Apple ubezpečil, že ich záujmy sú nižšie ako priemer, stále majú záujem. Toto je možno hlavný problém, ktorý prinesie Apple Card do Európy.

Viac noviniek: Riešenia, keď iPhone, iPad alebo iPod Touch WiFi nefunguje alebo sa nepripojí

macrium reflect clone to ssd windows 10

Zaujímavosti a podrobnosti o Apple Card

Po analýze kľúčových bodov karty Apple, ktorá mimochodom nie je prvou, ktorú spoločnosť ponúka, ideme s ďalšími dôležitými podrobnosťami a ďalšími zaujímavosťami, ktoré boli odhalené:

  • Fyzická karta Apple nemá podpis ani číslo.
  • Klasického trojmiestneho bezpečnostného kódu sa nedočkáme, CVV neexistuje.
  • Kvôli väčšej bezpečnosti vygeneruje Apple číslo a kód na virtuálnej karte, keď chceme platiť online pomocou karty Apple, ale tieto čísla nebudú trvalé.
  • Každý nákup bude vyžadovať potvrdzovací kód, ktorý sa zobrazí po identifikácii pomocou Face ID alebo Touch ID.
  • V súčasnosti nemôžete zaregistrovať kartu Apple Card s niekoľkými menami, nie je to viacužívateľské.
  • Vaše údaje o nákupe nebudú predané tretím stranám.
  • Pre prípad akýchkoľvek otázok budete mať chat otvorený 24 hodín denne.
  • Náhradné karty Apple sú zadarmo.