Ako opraviť pevný disk, ktorý sa v systéme Windows nezobrazuje

Zaujíma vás, ako opraviť pevný disk, ktorý sa nezobrazuje v Windows ? Nainštalovali ste si do počítača najnovší pevný disk a na vaše zdesenie ho nikde nenájdete. Nerobte si starosti, chcete iba trochu postrčiť Windows, aby bol online.





Bežný dôvod, prečo sa váš pevný disk nezobrazuje v systéme Windows

Do predaja si vezmete pekný pevný disk, rozbili ste počítačovú skrinku, pripojili jednotku k základnej doske a vhodnými káblami pripojili zdroj napájania. Po zavedení počítača sa však nový pevný disk nenašiel.



Okrem pevného disku, ktorý sa dodáva s bežným počítačom PC alebo externým diskom. Ďalšie zakúpené pevné disky nie sú vždy dodávané naformátované a pripravené na použitie. Namiesto toho sú v štáte úplne prázdne. Myšlienka tiež spočíva v tom, že koncový používateľ môže pomocou jednotky robiť, čo chce, takže nie je výhodou predformátovanie alebo alternatívna úprava jednotky z výroby.

Tiež vždy, keď jednotku vložíte do počítača, Windows počká, kým naplánujete, čo s jednotkou urobíte, a nie automatické formátovanie a pridanie do zoznamu diskov. Ak ste predtým nemohli pridať pevný disk k počítaču, môže to pôsobiť znepokojujúco, keď sa zdá, že tento disk chýba.



Ako opraviť chýbajúci pevný disk v systéme Windows

Pevný disk sa v systéme Windows nezobrazuje



Predpokladajme, že pevný disk je správne zafixovaný a nie je poškodený, keď je prístupný online. Je to veľmi jednoduchý a ľahký proces. Ak to chcete urobiť, stačí vytiahnuť nástroj na správu diskov Windows.

Krok 1:

Stlačením klávesu Windows + R na klávesnici otvorte dialógové okno Spustiť. Zadajte diskmgmt.msc do poľa a stlačte kláves Enter.



Než sa posunieme ďalej, chceme vás vystrašiť: Nehrajte sa v Správa diskov. Pretože úloha, ktorú budeme vykonávať, je veľmi jednoduchá a jednoduchá. Ale ak sa s týmto nástrojom pohráte, budete mať veľmi zlé obdobie. Každý krok dvakrát označte. Nezabudnite, že ste vybrali presný disk, inak môžete stratiť príliš veľa dát.



Krok 2:

V časti Správa diskov prechádzajte zoznamom diskov pod tablou nadol.

Krok 3:

Tieto disky budú označené ako Disk 1, napriek tomu, že máte veľa diskov. Systém Windows priradí veľa pevných diskov, diskov USB, diskov SSD a čítačiek kariet, takže sa nemusíte čudovať, keď sa musíte trochu posunúť nadol - v našom prípade novou jednotkou ako Disk 10.

Existujú 4 bity informácií, ktoré zvýrazňujú to, čo nás zaujíma na správnom disku. Spočiatku je disk označený ako neznámy a vľavo nie je inicializovaný. Je to úplne nový disk uvedený do systému, ktorý je možné označiť ako. Po druhé, veľkosť jednotky sa zhoduje s veľkosťou jednotky, ktorú sme práve nainštalovali (napríklad 1 TB). Jednotka je tiež označená ako nepridelená. To znamená, že žiadny z priestorov na pevnom disku nemožno naformátovať alebo mu priradiť oddiel.

Krok 4:

Pravým tlačidlom myši klepnite na časť názvu disku, kde je napísané Disk [#], a v kontextovej ponuke kliknite pravým tlačidlom myši.

Proces inicializácie:

Krok 1:

Počas prvého kroku procesu inicializácie sa zobrazí výzva na výber, či chcete pre štýl oddielu vášho disku použiť Master Boot Record (MBR) alebo GUID Partition Table (GPT). Máte dôvod použiť MBR, namiesto toho použiť GPT - je to najnovšie, efektívnejšie a ponúka výkonnejšiu ochranu proti poškodeniu bootovacieho záznamu.

Klepnite na OK a presuniete sa späť do hlavného okna Správa diskov. Tu zistíte, že váš disk je teraz vľavo označený ako Základné a Online. Ale obsah je stále nepridelený.

Kliknite pravým tlačidlom myši na pruhované pole zobrazujúce nepriradené miesto na disku. Vyberte Nový jednoduchý zväzok.

Spustí sa najnovší Sprievodca jednoduchým zväzkom, ktorý vás prevedie procesom nastavenia disku. V prvom kroku vyberte počet medzier, ktoré chcete do zväzku zahrnúť. Číslo je predvolene celkové množstvo dostupného miesta na disku - okrem toho plánujete zabezpečenie miesta pre ďalšie oddiely. Nie je tiež dôvod to meniť. Klepnite na Ďalej.

Krok 2:

V tomto kroku stačí priradiť písmeno jednotky. Predvolené nastavenie je pravdepodobne v poriadku.

Krok 3:

Nakoniec naformátujte zväzok. Po použití zväzku na bežné výpočtové úlohy (ukladanie fotografií, videohier atď.) Už nechcete meniť pôvodný systém súborov NTFS a nastavenia. Zaujíma vás, aké sú rozdiely medzi súborovými systémami a prečo asi využívate ďalšie možnosti? Priraďte svojmu zväzku názov, klepnite na Ďalej a počkajte na dokončenie procesu formátovania.

Po dokončení celého procesu si potom v zozname diskov na správu diskov zobrazíte svoju najnovšiu jednotku - alokovanú, naformátovanú a pripravenú na akciu.

Teraz môžete disk ako ktorýkoľvek iný vo svojom počítači používať na hry, ukladanie médií a ďalšie účely.

Záver:

Tu je všetko o pevnom disku sa nezobrazuje. Je to užitočné? Postupujte podľa vyššie uvedených spôsobov a môžete ľahko vyriešiť problémy s pevným diskom, ktorý sa nezobrazuje. Ak sa chcete podeliť o akýkoľvek iný spôsob alebo tipy týkajúce sa článku, dajte nám vedieť nižšie. V prípade ďalších otázok a otázok nás kontaktujte v sekcii komentárov nižšie!

Prečítajte si tiež: