Ako zvýšiť kvalitu a hlasitosť mikrofónu v systéme Windows 10

Mikrofón je v podstate dôležité vstupné zariadenie počítača. Ľudia zvyčajne používajú mikrofóny na komunikáciu s inými ľuďmi, napríklad keď používajú Skype , Zväčšiť atď. alebo sa mikrofón používa aj na nahrávanie vášho hlasu. V tomto článku si povieme, ako zvýšiť kvalitu a hlasitosť mikrofónu v systéme Windows 10Ak máte problémy s hlasitosťou mikrofónu alebo je hlasitosť mikrofónu príliš tichá, v tomto článku sa tiež zaoberáme možnými problémami a ich riešením.Pri odstraňovaní problémov s hlasitosťou mikrofónu sú skutočne dôležité dve súčasti:  1. Hardware
  2. Softvér

Fyzický mikrofón by mal fungovať správne, aby mohol správne vkladať váš hlas cez počítač. Ak je mikrofón fyzicky poškodený, potom s ním nemôžete urobiť nič iné, ako ho úplne vymeniť.Windows 10 skutočne prichádza s možnosťami, vďaka ktorým bude váš mikrofón na istej úrovni hlasnejší. O týchto možnostiach sa tiež budeme rozprávať v tomto článku.Ako zvýšiť kvalitu mikrofónu systému Windows 10

Aj keď sú niektoré z nich jednoduché, fungujú najlepšie aj v prípade, že sa používajú v spojení s ostatnými. Vyskúšajte tieto tipy pre Windows 10, ak chcete zlepšiť kvalitu mikrofónu pre lepšiu virtuálnu komunikáciu v aplikáciách, ako sú Skype a Zoom.

Vyberte predvolený mikrofón

Prvá vec v tomto zozname je tiež najdôležitejšia. Ak máte problémy s mikrofónom, zdá sa, že v niektorých programoch nefunguje, ale v iných funguje, mohlo by to za vás vyriešiť. Nastavením predvoleného mikrofónu sa zabezpečí, že systém Windows bude vedieť, ktorý mikrofón by ste chceli použiť vo všetkých programoch.Ak chcete nastaviť predvolený mikrofón, postupujte podľa tohto jednoduchého sprievodcu nižšie.Pravým tlačidlom myši kliknite na ikonu „Reproduktory“ na paneli úloh a potom vyberte možnosť „Otvoriť nastavenia zvuku“

Na paneli na pravej strane klepnite na „Ovládací panel zvuku“.

espier skrinka na obrazovku ios 7

Kvalita mikrofónu pre Windows 10

V novom okne musíte na hornom paneli vybrať kartu Záznam. Teraz kliknite pravým tlačidlom myši na mikrofón, ktorý chcete nastaviť ako predvolený, a vyberte možnosť Nastaviť ako predvolené zariadenie.

Zvýšiť úroveň mikrofónu | Kvalita mikrofónu pre Windows 10

Ak máte pocit, že vás ľudia pri používaní mikrofónu nemôžu dobre počuť, môže to byť spôsobené tým, že úroveň mikrofónu je nastavená príliš nízko. Väčšinou sa stane, keď iné programy prevezmú kontrolu nad vašim mikrofónom a potom synchronizujú hlasitosť s nimi.

Ak chcete zvýšiť úroveň mikrofónu, musíte postupovať rovnako ako vyššie v časti Nastavenia zvuku> Ovládací panel zvuku> Nahrávanie.

Teraz dvakrát klepnite na predvolený mikrofón (alebo ten, ktorého úroveň chcete zvýšiť).

Kvalita mikrofónu pre Windows 10

Teraz v hornom paneli vyberte možnosť „Úrovne“. Potom posuňte posúvač mikrofónu úplne doprava, aby ste dosiahli maximálnu úroveň mikrofónu.

Zvýšte svoj mikrofón

Niektoré mikrofóny majú pridanú možnosť na zvýšenie svojej úrovne. Ak váš mikrofón áno, zobrazí sa táto možnosť priamo pod úrovňou mikrofónu. Prílišné zvýšenie úrovne mikrofónu môže tiež spôsobiť, že váš mikrofón zachytí veľa statiky. Je preto dôležité skutočne vyvážiť zosilnenie mikrofónu.

Vypnúť vylepšenia | Kvalita mikrofónu pre Windows 10

Windows 10 má niekoľko skutočne skvelých zvukových vylepšení. Aj keď väčšinu času fungujú dobre, je známe, že zlyhávajú pri skutočnom použití v aplikáciách tretích strán. Windows 10 má v predvolenom nastavení zapnuté vylepšenia.

Ak chcete zakázať vylepšenia mikrofónu, musíte postupovať podľa pokynov vyššie v časti Nastavenia zvuku> Ovládací panel zvuku> Nahrávanie. Potom dvakrát klepnite na predvolený mikrofón, ktorý chcete prispôsobiť.

Kvalita mikrofónu pre Windows 10

Teraz v hornom paneli vyberte možnosť „Vylepšenia“. Klepnite na začiarkavacie políčko vedľa položky „Zakázať všetky zvukové efekty“. Týmto odstránite všetky vylepšenia mikrofónu. Prípadne môžete zrušiť začiarknutie každého vylepšenia.

Zapnite FFP, ak je k dispozícii Kvalita mikrofónu pre Windows 10

Ako sme už spomenuli vyššie, Windows 10 má niekoľko elegantných vylepšení mikrofónov. Jedným z nich je tiež Far Field Pickup alebo FFP. Táto funkcia v podstate zvyšuje úrovne mikrofónu, aby zachytila ​​váš hlas z ďalších vzdialeností. Ak máte pocit, že ľudia pri hovore nepočujú dobre váš hlas, skúste vo svojom zariadení povoliť FFP. Pamätajte na to, že nie všetky zariadenia so systémom Windows 10 majú FFP.

Ak chcete povoliť FFP, prejdite na kartu Vylepšenia rovnako ako v sprievodcovi vyššie a potom kliknite na začiarkavacie políčko vedľa položky „Vyzdvihnutie ďalekého poľa“. Pamätajte na to, že povolením FFP sa automaticky deaktivuje BF (formovanie lúčov).

Ak je táto možnosť povolená, môžete dokonca hovoriť z celej miestnosti a váš mikrofón to bude schopný zachytiť.

Zabráňte tomu, aby aplikácie prevzali kontrolu Kvalita mikrofónu pre Windows 10

Windows 10 má možnosť, ktorá umožňuje aplikáciám skutočne prevziať výlučnú kontrolu nad vašim mikrofónom. Ide o to, že nechcete meniť dva zväzky. Napríklad keď zmeníte hlasitosť mikrofónu pri hovore skype, automaticky sa zmení hlasitosť vášho počítača. Problém však je, že namiesto toho, čo ste nastavili vy, zostane nastavenie na tom, ktoré ste nastavili v aplikácii.

Ak chcete vyriešiť tento problém, prejdite do časti Nastavenia zvuku> Ovládací panel zvuku> Nahrávanie a potom dvakrát kliknite na mikrofón. Teraz v hornom paneli vyberte kartu Rozšírené. V časti „Exkluzívny režim“ zrušte začiarknutie možnosti „Povoliť aplikáciám prevziať výlučnú kontrolu nad týmto zariadením“.

rootovanie galaxie s3 šprint

Ostatné nastavenie „Dať prioritu aplikáciám v exkluzívnom režime“ sa potom automaticky nezruší.

Zmeňte dátový tok na kvalitu DVD Kvalita mikrofónu pre Windows 10

Ak sa obávate kvality, môžete zvýšiť bitovú rýchlosť mikrofónu. Je však potrebné poznamenať, že vyššia bitová rýchlosť znamená zväčšenie veľkosti. To znamená, že na prenos zvuku cez internet budete potrebovať viac údajov. Rozdiel je však skutočne malý a nejde o nič, čoho by ste sa mali báť, pokiaľ nahrávate.

Ak chcete zmeniť rýchlosť prenosu, musíte pomocou vyššie uvedeného postupu prejsť na kartu Rozšírené v nastaveniach mikrofónu. Teraz v časti Predvolený formát musíte kliknúť na rozbaľovaciu ponuku.

Nastavenia, ktoré máte, budú v skutočnosti závisieť od vášho mikrofónu. Čím vyššia je bitová rýchlosť, tým lepšia je kvalita zvuku. Vyberte možnosť „2 kanály, 16 bitov, 4 80000 Hz (kvalita DVD).

Použite aplikáciu tretej strany | Kvalita mikrofónu pre Windows 10

Ak vám vyššie uvedené úpravy iba neseknú, môžete pokračovať. Musíte si nainštalovať aplikáciu, ktorá vám umožní vylepšiť mikrofón nad rámec toho, čo umožňuje systém Windows. Musíte však tiež poznamenať, že tieto aplikácie môžu vylepšiť váš mikrofón iba na úroveň, ktorú umožňuje. Ak nevidíte žiadnu zmenu na úrovni svojho mikrofónu, znamená to pravdepodobne, že váš mikrofón nie je možné ďalej posilniť.

Aplikácia, ktorú používame, sa volá Ekvalizér APO . Je zadarmo a tiež ľahko použiteľný. Pokračujte ďalej a potom si stiahnite aplikáciu do svojho počítača. Spustite aplikáciu obvyklým spôsobom. Keď prejdete na položku „Konfigurátor“, zobrazí sa výzva na výber zariadenia, pre ktoré chcete aplikáciu nainštalovať. Na hornom paneli zvoľte možnosť „Zaznamenať zariadenia“ a potom vyberte mikrofón, ktorý chcete zosilniť. Ak si nie ste istí, vyberte všetky. Aby sa zmeny prejavili, budete musieť reštartovať počítač. Nezabudnite si uložiť celú svoju prácu pred reštartovaním počítača.

Teraz otvorte aplikáciu vyhľadaním „Editora konfigurácie“ vo svojich „Programových súboroch (predvolené). V rozbaľovacej ponuke Zariadenie vyberte svoj mikrofón. Predzosilňovač by sa mal načítať predvolene, ale ak nie, klepnite na zelený symbol + a prejdite na Základné filtre> Predzosilňovač.

Do toho a potom zvyšujte zosilnenie na gombíku, kým nebudete spokojní s úrovňou.

Aktualizujte svoje ovládače

Zastarané ovládače sú v podstate hlavnou príčinou mnohých problémov v systéme Windows 10. Windows 10 automaticky aktualizuje vaše ovládače. Je možné, že konkrétny vodič bol preskočený.

vyrobené v kanade repo

Môžete tiež ručne ľahko aktualizovať svoje zvukové ovládače. Pravým tlačidlom myši kliknite na ponuku Štart a prejdite na položku „Správca zariadení“. Teraz choďte na „Audio vstupy a výstupy“ a potom kliknite pravým tlačidlom myši na mikrofón. Vyberte možnosť „Aktualizovať ovládač“.

Teraz vyberte možnosť „Automaticky vyhľadať aktualizovaný softvér ovládača“. Windows 10 skontroluje online najnovšie ovládače a tiež ich stiahne za vás.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám páči tento článok o kvalite mikrofónu v systéme Windows 10, a tiež vám pomôže. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám skvelý deň!

Pozri tiež: Používateľská príručka - Použite skrytý video editor Windows 10