Ako vedieť viac o grafickej karte v počítači

Grafická karta, známa tiež ako grafická karta alebo grafický adaptér, je hardvér, ktorý je nainštalovaný v počítači. Zodpovedá tiež za všetky texty a obrázky, ktoré sa zobrazujú na našich obrazovkách. Každý procesor má teraz zabudovanú integrovanú grafickú kartu. Poďme sa rozprávať o tom, ako vedieť o grafickej karte vo vašom počítači. Poďme začať!





Na našej počítačovej grafickej karte je najdôležitejšia časť. Vďaka tomu je možné vykresliť každý pixel, ktorý vidíte na obrazovke. Pri navigácii na pracovnej ploche Windows 10. To je spustenie v aplikácii alebo hranie hry atď. Väčšinou ide o grafickú kartu od jedného z troch popredných výrobcov. Patria sem NVIDIA, AMD alebo Intel.



Všetky počítače majú grafické karty, ktoré zvládajú všetko a všetko. GPU je v podstate najdôležitejšou súčasťou, kedykoľvek príde na hranie počítačových hier. Ak nemáte výkonný grafický procesor, nemôžete hrať nové počítačové hry. Niektoré počítače majú nízku spotrebu energie na palube alebo integrovaný grafika. Iné však majú mocné oddaný alebo diskrétne grafické karty.

Nech už je dôvod akýkoľvek, Windows 10 obsahuje niekoľko spôsobov, ako okamžite vyhľadať špecifikácie grafickej karty.



Rozdiel čb GPU a grafická karta

Hlavný rozdiel medzi GPU a grafickou kartou je v tom, že GPU je jednotka v grafickej karte. Tým sa vykonáva spracovanie obrázkov a tiež grafiky. Grafická karta je však karta v zariadení. Takto sa generujú obrázky, ktoré sa zobrazia na obrazovke ako výstup.



odobrať kartu z doordash

Tieto dva výrazy sa často používajú ako synonymá. Hlavnou úlohou grafickej karty je prezentovať obrázky na zobrazovacej jednotke. GPU je jednotka umiestnená na grafickej karte vášho počítača.

Pomocou nastavenia nájdete grafickú kartu v počítači

Ak chcete zistiť grafickú kartu. Použite aplikáciu na nastavenie a postupujte podľa týchto jednoduchých krokov:



ako zmeniť spad 4 fov
  • Otvor nastavenie aplikácia
  • Klikni na systém.
  • Potom kliknite na Displej
  • Teraz pod Viacnásobné zobrazenie oddiel. Klepnite na ikonu Pokročilé nastavenia displeja možnosť.
  • Potom v sekcii Zobraziť informácie. Potvrďte grafickú kartu a tiež model.

Po dokončení týchto krokov budete rozumieť grafickej karte. Je nainštalovaný vo vašom zariadení.



Používanie diagnostického nástroja DirectX

  • V ponuke Štart musíte otvoriť dialógové okno Spustiť. Alebo môžete tiež priamo stlačiť kláves Windows + R a otvoriť okno RUN.
  • Teraz zadajte dsdiag a potom stlačte kláves ENTER, čím otvoríte diagnostický nástroj DirectX.
  • Teraz kliknite na kartu Zobrazenie. Potom môžete skontrolovať podrobné informácie vo vašom systéme Windows 10. To zahŕňa názov grafickej karty, výrobcu, model alebo verziu ovládača a oveľa viac.

Pomocou Správcu zariadení

Teraz môžete ľahko skontrolovať grafickú kartu v počítači a všetky informácie pomocou Správcu zariadení. Postupujte podľa týchto jednoduchých krokov:

  • musíte kliknúť na štart a napísať správcu zariadenia. Potom na ňu kliknite, aby ste otvorili správcu zariadení Windows, alebo stlačte kláves Windows + X. Potom ho otvorte kliknutím.
  • Teraz kliknite na grafické adaptéry. Potom tu uvidíte nainštalovanú grafickú kartu vo vašom počítači so systémom Windows 10.
  • Teraz kliknite pravým tlačidlom myši na svoju grafickú kartu a vyberte vlastnosti. Rozbalí sa okno, ktoré obsahuje všetky podrobnosti o grafickej karte počítača.

Používanie informácií o systéme

  • V ponuke Štart musíte otvoriť okno Spustiť alebo len stlačiť kláves Windows + R, čím otvoríte okno RUN.
  • Teraz zadajte msinfo32n a potom stlačením klávesu ENTER otvorte systémové informácie.
  • Kliknite na Súhrn systému -> Komponenty-> Displej. Potom uvidíte nainštalovanú grafickú kartu a jej informácie vo vašom PC.

Teraz z týchto krokov môžete skontrolovať a dozvedieť sa viac o grafickej karte vo svojom počítači. Na pravej strane nájdete tiež veľa ďalších detailov. Ako napríklad počet jadier CUDA, takt procesora, rýchlosť dát v pamäti, typ šírky pásma, množstvo a verzia systému BIOS videa.

Záver

Dobre, to bolo všetko! Dúfam, že sa vám tento článok bude páčiť a bude pre vás užitočný. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Ako urobiť GIF - vysvetlil správny sprievodca