Ako premenovať zariadenie Bluetooth v systéme Windows 10

Kedykoľvek spárujete a pripojíte a Bluetooth zariadenie vo Windows 10, môžete vidieť, že má názov. Či už je to jednoduché zariadenie, napríklad slúchadlá, alebo zložitejšie ako smartphone; všetci majú meno. Názov zariadenia Bluetooth je zvyčajne ten, ktorý dáva výrobca zariadenia. Účelom tohto názvu je iba umožniť používateľovi identifikovať zariadenie. Windows 10 však používa zariadenie Mac adresa namiesto názvu uvedeného výrobcom. A to je niečo, čo užívateľ nemôže zmeniť. Môže sa však stať, že budete chcieť zariadenie Bluetooth premenovať Windows 10 . Môže to byť spôsobené tým, že máte viac zariadení Bluetooth s rovnakým názvom. A teraz je ťažké ich rozlíšiť. Alebo môže existovať jednoduchší dôvod, že sa vám nepáči predvolený názov tohto zariadenia. Nech už to bude akýkoľvek prípad, som tu, aby som vám povedal, ako môžete premenovať zariadenie Bluetooth v systéme Windows 10 veľmi jednoduchým spôsobom. Poďme sa teda na to pozrieť.Premenujte zariadenie Bluetooth v systéme Windows 10Predtým, ako urobíte niečo podobné, musíte zapnúť Bluetooth. Možno už viete, ako na to. Ak nie, nebojte sa, ukážem vám ako.Zapnite Bluetooth

 1. Kliknite Tlačidlo Windows v ľavom dolnom rohu pracovnej plochy. Alebo stlačte kláves Windows.
 2. Ponuka Štart vyskočí.
 3. Kliknite na ozubené koliesko nastavenie ikona.
 4. The Okno Nastavenia otvorí.
 5. Vyber Zariadenia možnosť.
 6. Kliknite na prepínač pod Bluetooth zapnúť.

Teraz, keď ste úspešne zapli Bluetooth, môžete prejsť na premenovanie zariadenia Bluetooth.Odporúčané: V systéme Android nie je možné vytvoriť snímku obrazovky: Prečítajte si, ako to opraviťPremenujte zariadenie Bluetooth v systéme Windows 10

 1. Zapnite Bluetooth na počítači so systémom Windows 10.
 2. Pripojte zariadenie Bluetooth ktoré chcete premenovať.
 3. Otvorené Ovládací panel .
 4. Vyberte si Hardvér a zvuk možnosť.
 5. Potom choďte na Zariadenia a tlačiarne možnosť.
 6. Presuňte kurzor na ikonu zariadenie, ktoré chcete premenovať .
 7. Kliknite pravým tlačidlom myši na to.
 8. V rozbaľovacej ponuke kliknite na ikonu Vlastnosti .
 9. V okne Vlastnosti prejdite na ikonu Karta Bluetooth .
 10. Tu sa vedľa ikony zariadenia nachádza jeho predvolený názov a je možné ho upravovať.
 11. Klikni na pole s menom .
 12. Premenujte zariadenie ako si želáš.
 13. Kliknite na Podať žiadosť tlačidlo.
 14. Teraz, zavrieť okno .

Teraz, aby ste ho mohli premenovať, musíte prístroj vypnúť a potom znova zapnúť. Stačí ho odpojiť od počítača a opätovné pripojenie by nestačilo. Nový názov sa zobrazí po opätovnom zapnutí zariadenia po jednom vypnutí. A meno sa uloží do reštartu.

Keď teda zariadenie vypnete a potom znova zapnete, prejdite na ovládací panel. Prejdite na Hardvér a zvuk a potom na možnosť Zariadenia a tlačiarne. Tu vidíte, že sa objavil nový názov zariadenia. To znamená, že ste zariadenie Bluetooth vo Windows 10 úspešne premenovali.Niekoľko vecí na zapamätanie

Teraz ste teda svoje zariadenie Bluetooth úspešne premenovali. Existuje však niekoľko vecí týkajúcich sa danej záležitosti, ktoré si musíte pamätať a ktoré by sa vám mohli hodiť. 1. Po vypnutí a opätovnom zapnutí by sa malo zariadenie premenovať. Ak sa tak však nestane, skúste to spolu so zariadením vypnúť Bluetooth. A potom ich znova zapnite. Ak to stále nefunguje, musíte vyskúšať reštart systému.
 2. Odpojením a opätovným pripojením zariadenia sa nezmení jeho zadaný názov.
 3. Ak sa ovládač zariadenia nejako aktualizuje, je pravdepodobné, že sa názov zariadenia vráti na predvolený.
 4. Ak zrušíte párovanie zariadenia a potom ho znova spárujete, bude spárované s predvoleným názvom. A budete ho musieť znova premenovať.
 5. Premenovanie zariadenia Bluetooth sa týka vášho systému. To je ten, v ktorom bol premenovaný. Ak spárujete a pripojíte zariadenie k inému systému, napríklad k inému počítaču alebo smartphonu s Windows 10, bude tam mať predvolený názov.

Dúfam, že tento článok odpovedal na všetky vaše otázky, ako premenovať zariadenie Bluetooth v systéme Windows 10. Ak vám nejaké ďalšie otázky ostávajú, môžete ich v sekcii komentárov neváhať požiadať. Dobre sa teda premenujte na svoje zariadenia Bluetooth, ako sa vám páči. Veľa šťastia!!!

Čítaj viac: Ako opraviť, že Twitch nefunguje v prehliadači Chrome