Ako resetovať a vyprázdniť medzipamäť DNS v systéme Windows 10

Vyprázdniť medzipamäť DNS:

Poškodená medzipamäť DNS? Máte problémy alebo problémy s DNS? Potom možno budete musieť vyprázdniť medzipamäť DNS z Windows. Ak je pre váš počítač ťažké dosiahnuť určitý web alebo server. Problém potom môže byť spôsobený poškodenou miestnou medzipamäťou DNS. Zlé výsledky sú väčšinou ukladané do medzipamäte, pravdepodobne kvôli otrave cache Cache a spoofing. Preto je potrebné ju z cache vymazať, aby počítač so systémom Windows mohol správne komunikovať s hostiteľom.

Vyprázdniť DNSSpravidla sú v systéme tri typy kešiek Windows ktoré môžete ľahko spláchnuť:

 • Vyrovnávacia pamäť
 • Cache DNS
 • Cache miniatúr

Vymazanie medzipamäte pamäte môže uvoľniť časť systémovej pamäte, zatiaľ čo vyčistenie medzipamäte miniatúr môže uvoľniť miesto na pevnom disku. Vymazanie a prepláchnutie medzipamäte DNS môže vyriešiť váš problém s pripojením na internet. Ak vyprázdnite medzipamäť prekladača DNS. Môže pomôcť vyriešiť problémy spojené s DNS v systéme Microsoft Windows 10. Problémy budú zahŕňať web nenájdený chyby. Alebo nie je možné zobraziť určité zmenené webové stránky.1. Príkaz Windows:

Tento proces môžeme použiť na resetovanie medzipamäte prekladača DNS. nasledujúce kroky: 1. Vyberte ikonu Štart tlačidlo a potom zadajte cmd .
 2. Kliknite pravým tlačidlom myši Príkazový riadok , potom vyberte Spustiť ako správca .
 3. Potom napíšte ipconfig / flushdnsthen stlačte Zadajte . (pred lomítkom musí byť medzera).

Vyprázdniť DNS

Keď sa na chvíľu na obrazovke objaví príkazové pole, vyrovnávacia pamäť DNS sa vymaže.Vypláchnuť medzipamäť DNS Resolver:

Kedykoľvek navštívite web pomocou jeho názvu domény (t. J. Microsoft.com). Potom sa váš prehliadač dostane priamo na server DNS, kde zistí adresu IP tejto webovej stránky. Potom sa dostanete priamo na uvedenú webovú stránku. V systéme Windows sa vytvorí záznam o IP adrese, na ktorú odkazuje názov domény. Takže ak znova navštívite ten istý web, informácie budú mať rýchly prístup. Tieto záznamy, ktoré sa vytvoria a (vyprázdnia) tvoria vyrovnávaciu pamäť DNS.2. Windows PowerShell:

 • prednášať Štart tlačidlo a potom zadajte Powershell .
 • Vyberte Windows PowerShell .
 • Zadajte nasledujúci príkaz a stlačte Zadajte :
  • clear-DnsClientCache

Pozri tiež: Ako chrániť USB disk heslom v systéme Windows