Ako nastaviť prioritu siete WiFi v systémoch Windows, Mac a Smartphone

Choďte na verejné miesto, možno v obchodoch a náhodne aktivujte WiFi vo svojom zariadení. Všimnete si, že za chvíľu vaše zariadenie napadne množstvo prístupových bodov WiFi. Niektoré sú dokonca zadarmo a automaticky sa pripájajú, zatiaľ čo iné od vás potrebujú prístup alebo platbu. Zo všetkých týchto sietí sa váš telefón alebo prenosný počítač pokúša automaticky pripojiť k sieti, ktorá je podľa vás najlepšia. Ale niekedy je sieť, ku ktorej je pripojená, iba hotspot WiFi, ktorý niekto zabudol vypnúť, alebo pomalá sieť. Zariadenie sa pripája k sieti na základe rôznych faktorov, ako je sila signálu, bezpečnosť, stabilita siete WiFi atď.

Z tohto dôvodu väčšinou nie ste pripojení k najlepšej dostupnej sieti WiFi vo vašej blízkosti. Našťastie existuje spôsob, ako prevziať kontrolu nad týmto celým procesom klasifikácie sietí. Tento proces sa nazýva prioritizácia siete WiFi. V tomto príspevku vám povieme, ako to môžete urobiť na počítačoch so systémom Windows, Mac a mobilných zariadeniach. Preto je možné zvoliť preferovanú sieť pre pripojenie a získať plynulé pripojenie.Uprednostnite siete WiFi

1. Windows PC

Ak je v systéme Windows 10 vo vašom systéme povolené pripojenie Wi-Fi, bude sa pripájať iba k sieti, ktorú ste nakonfigurovali na automatické pripojenie. A ak táto sieť nie je k dispozícii, ponechá ju tak, ako je, a nepripojí sa k nijakej inej sieti. Aj keď sú v okolí k dispozícii ďalšie možnosti WiFi, musíte sieť vybrať a pripojiť sa k nej ručne. Môžete však zmeniť prioritu každého pripojenia a zabezpečiť, aby sa počítač automaticky pripojil k vašim obľúbeným sieťam. To je to, čo musíte urobiť, aby ste vo svojom počítači so systémom Windows uprednostnili siete WiFi. 1. Stlačte tlačidlo Ikona systému Windows a hľadaj príkazový riadok s možnosťou vyhľadávania.
 2. Keď sa zobrazí príkazový riadok, kliknite naň pravým tlačidlom, a vyberte príslušnú možnosť Spustiť ako správca
 3. Použite nasledujúci príkaz: netsh wlan zobrazuje profily a stlačte

netsh wlan zobraziť profilyZobrazí sa zoznam všetkých dostupných sietí a sietí, ktoré ste pripojili v minulosti. V ďalších krokoch musíte najskôr zistiť, ktoré siete chcete uprednostniť. 1. Po dokončení zadajte nasledujúci príkaz netsh wlan show rozhrania a stlačte Zadajte

Zobrazí sa názov adaptérov, ktoré vo svojom počítači používate na pripojenie k internetu. Spravidla je to Wi-Fi alebo Ethernet a ak používate iba Wi-Fi, názov rozhrania je predvolene Wi-Fi.

 1. Nakoniec, aby ste zmenili prioritu siete, musíte zadať nasledujúci príkaz netsh wlan set profileorder name = [Názov siete] rozhranie = Priorita [Názov rozhrania = 1,2,3… a stlačte

Ak je názov siete názov siete WiFi, ktorej chcete priradiť prioritu, je názov rozhrania Wi-Fi alebo Ethernet a 1,2,3… je číslo priority, ktorej chcete priradiť sieť.Podobne, ak chcete priradiť druhú prioritu inej sieti, nahraďte názov siete a nastavte číslo priority na 2 atď. Týmto spôsobom, ak nie je k dispozícii prvá sieť WiFi, sa počítač automaticky pokúsi pripojiť k ďalšej v zozname priorít.Prečítajte si tiež: Ako používať režim uzamknutia systému Android 9 Pie

2. Nastavte prioritu siete WiFi v systéme macOS

Rovnako ako iné operačné systémy, aj macOS vám umožňuje na vašom MacBooku uprednostniť WiFi siete. Táto funkcia existuje už dlho a bez ohľadu na verziu spustenú vo vašom Macbooku to stále môžete urobiť. Nasleduje jednoduchý postup:

 1. Kliknite na ikonu Ikona WiFi sa nachádza v pravom hornom rohu obrazovky.
 2. Vyberte Otvorte predvoľby siete z možností.
 3. Po otvorení okna Sieť zvoľte Wi-Fi z ponuky vľavo a kliknite na Pokročilé tlačidlo dole.

Okrem toho sa otvorí zoznam preferovaných sietí. V tomto zozname uvidíte všetky dostupné a predtým používané siete WiFi. Tieto siete sú už nakonfigurované v poradí podľa priority, to znamená, že sieť v hornej časti zoznamu má najvyššiu prioritu a naopak.

 1. Odtiaľto stačí iba pretiahnuť tieto siete v zozname a nastaviť ich podľa svojich preferencií.
 2. Nakoniec kliknite Ok, potom kliknite Podať žiadosť implementovať nové nastavenie priority WiFi na počítačoch Mac.

3. Uprednostnite Wi-Fi sieť na zariadeniach s Androidom

V operačnom softvéri pre Android nie je k dispozícii žiadna vyhradená funkcia uprednostňovania WiFi. Úprimne povedané, telefón ho nikdy nepotrebujem, pretože sa automaticky prepne na inú sieť, keď prestane fungovať. Ale nebojte sa, aj napriek tomu to môžete urobiť pomocou rôznych aplikácií tretích strán. Android je navyše vysoko prispôsobiteľný a obsahuje aplikácie tretích strán takmer pre všetko. V skutočnosti sme však pre tento účel našli efektívny WiFi Prioritizer. Okrem nastavenia priorít siete táto aplikácia neustále kontroluje silu signálu a prepína na sieť s lepšou silou signálu. Ak chcete aplikáciu používať, musíte postupovať podľa týchto krokov:

 1. Nainštalujte si aplikáciu z Hračkárstvo pomocou tohto odkazu a potom ho otvorte. Potom aktivujte prepínač Povolená naplánovaná úloha.
 2. Teraz môžete vidieť všetky svoje siete uložené v očíslovanom zozname. Sieťová priorita je nastavená zostupne. Tieto siete môžete jednoducho pretiahnuť a usporiadať a zmeniť tak svoju prioritu.

Siete sa teraz budú automaticky meniť na základe priority nastavenej v aplikácii. Ako ďalšiu možnosť umožňuje táto aplikácia konfigurovať interval aktualizácie z ponuky nastavení. Stačí klepnúť Interval obnovenia v ponuke a vyberte interval, ktorý chcete nastaviť. Pamätajte, že aktualizácia v kratších intervaloch môže spotrebovať veľa batérie.

V rovnakom menu nastavení môžete tiež nastaviť silu signálu pre pripojenie k sieti. To znamená, že sa prepne na sieť s vyššou prioritou, ak sieť spĺňa stanovenú kvótu sily signálu. Ak je sila signálu v sieti s najvyššou prioritou menšia ako 30%, od súčasnej siete sa nezmení.

Sila signálu

Upozorňujeme, že ak chcete zakázať prioritu Wi-Fi, jednoducho vypnite prepnúť povolenú naplánovanú úlohu.

4. Uprednostnite siete WiFi v iPhone

Bohužiaľ neexistuje spôsob, ako určiť priority sietí v iPhone. Môžete to však urobiť nepriamo synchronizáciou s vaším MacBookom. Nastavenie priority siete v systéme macOS je pre zariadenie so systémom iOS dostatočné. Najprv nezabudnite uprednostniť siete na Macu a prihlásiť sa pomocou rovnakého Apple ID na oboch zariadeniach; inak to nebude fungovať. To isté sa dá urobiť aj s iPadom a iPodom. Pokiaľ sú synchronizované navzájom a s rovnakým Apple ID, ich WiFi siete budú mať prednosť.

Nevýhodou je, že obidve budú mať rovnakú prioritu a automaticky sa pripoja k rovnakej sieti. Preto, ak sa potrebujete pripojiť k rôznym sieťam, musíte to urobiť ručne. Ak nemáte zariadenie Mac, nemáte ani iné možnosti.

Záver

Metóda nastavenia priority pomocou príkazového riadku funguje prakticky vo všetkých verziách systému Windows. Ak nechcete robiť dlhý proces, pri pripojení k sieti vyberte možnosť Pripojiť automaticky. Týmto nastavíte konkrétnu sieť na najvyššiu prioritu. Na iných zariadeniach je nastavenie priority WiFi krátke a priame. Osobne to pre mňa fungovalo veľmi dobre, pretože som mohol ľahko prechádzať z jednej siete do druhej. Dúfame, že tieto metódy budú fungovať aj pre vás. Ak existuje akýkoľvek dotaz, dajte nám vedieť v komentároch.