Ako zostať informovaný o novinkách na Twitteri

Chcete dostávať novinky o službe Twitter? Je pravda, že ak máte radi rýchlu znalosť niečoho, čo neviete alebo nenájdete, najlepšou voľbou je Twitter. Twitter je tiež najvýznamnejším nástrojom na získavanie poznatkov o tom, čo sa deje všade okolo vás.Môžete tiež držať krok s najnovšími správami z celého sveta rôznymi spôsobmi. Nasledujúci článok vám pomôže získať najnovšie správy o novinkách na Twitteri, aby vám neušli len skromné ​​informácie.Hľadajú sa spravodajské publikácie, ktoré vám poskytnú aktuálne informácie o službe Twitter

Základným spôsobom, ako získať najnovšie správy na Twitteri, je spočiatku sledovanie novinových publikácií. Môžete si však tiež zvoliť sledovanie publikácií z vašej lokality.Ak máte záujem o konkrétne témy. Potom môžete jednoducho sledovať publikácie, ktoré vám poskytnú najnovšie správy v tejto oblasti. Ak chcete sledovať konkrétnu publikáciu, presuňte sa na jej účet Twitter a kliknite na tlačidlo Sledovať.Využívanie zoznamov Twitter

Tu sú spravodajské kanály na Twitteri, ktoré vám nemôžu poskytnúť najnovšie správy. Ich tweety by sa vám tiež mali zobraziť na vlastnej koži. Rovnako ako ja, ani vám nemusí trvať príliš veľa času, aby ste zistili, že udržanie toho, ako používate svoj informačný kanál na Twitteri, môže byť trochu masívne. Je to kvôli tomu, že nielen sledujete novinky, ale aj vaši blízki, ktorí naďalej využívajú svoje aktivity.Jednoducho zadajte zoznamy na Twitteri. Twitter poskytuje používateľom možnosť vytvoriť si zoznam vybraných účtov a tieto zoznamy je potom možné pripnúť na kartu Domovská stránka. K týmto pripnutým zoznamom však máte ľahký prístup potiahnutím prstom doľava a doprava na domovskej obrazovke aplikácie Twitter. Môžete tiež prepínať medzi rôznymi časovými osami na základe svojich záujmov.

Krok 1 :

Spočiatku otvorte aplikáciu Twitter v systéme Android. Potom kliknite na miniatúru účtu umiestnenú v ľavom hornom rohu a potom kliknite na sekciu Zoznamy v časti Profil.Krok 2 :

Kliknite na bublinu Nový zoznam a vytvorte zoznam pridaním názvu a popisu zoznamu a následným kliknutím na Uložiť. Svoj zoznam môžete tiež nastaviť ako súkromný a nebude viditeľný pre verejnosť ani pre ľudí, ktorých ste do zoznamu pridali, začiarknutím políčka vedľa 'Súkromné' pred kliknutím na tlačidlo Uložiť.Krok 3 :

Po vytvorení nového zoznamu sa vrátite späť do sekcie Zoznamy, kde môžete zobraziť všetky zoznamy, ktoré ste vytvorili. Ak chcete pripnúť nový zoznam, kliknite na ikonu pripnutia. Potom môžete zvoliť okolo 5 zoznamov pripnutých a usporiadať ich podľa vlastného výberu, aby ste k nim mali lepší prístup pomocou domovskej obrazovky svojej aplikácie.

Krok 4 :

Ak chcete pridať účet do zoznamu, jednoducho prejdite na účet publikácie správ. Kliknite na trojbodkovú ikonu vpravo hore a stlačte 'Pridať do zoznamu' možnosť a vyberte zoznam, ktorý ste práve vytvorili.

šklbanie streamov nenačítava chróm
Krok 5 :

Teraz máte prístup k svojim pripnutým zoznamom jednoduchým potiahnutím prstom doprava a doľava na domovskej obrazovke aplikácie.

Povoliť push oznámenia

Upozornenia z tweetov konkrétnych účtov môžete dostávať povolením push oznámení pre príslušný účet. Pomocou push notifikácie môžete zostať informovaní o novinkách na Twitteri. Môžete to urobiť podľa pokynov uvedených nižšie.

Krok 1 :

Spočiatku otvorte Twitter a presuňte sa na účet, ktorý sledujete, z ktorého chcete dostávať upozornenia push.

Krok 2 :

Kliknite na ikonu zvončeka vedľa „Sledovaní“ tlačidlo a vyberte „Všetky tweety“ z rozbaľovacej ponuky. Teraz vás na vašom systéme Android upozorní upozornenie zakaždým, keď účet zverejní nový tweet.

Nájdenie pomocou hashtagov

Okrem Instagramu, kde môžete sledovať hashtagy, vám Twitter umožňuje iba vyhľadávať alebo klepnutím na hashtagy získať ďalší obsah. Stále však môžete využívať výhody hashtagov na Twitteri. Jednoducho prehľadaním požadovaného hashtagu alebo rôznych na vyhľadávacom paneli. Navigácia vo výsledkoch tiež pomocou kariet Najlepšie, Ľudia, Najnovšie, Fotografie a Videá. Napríklad zadáme '#Koronavírus' a „#Pakistan“ a požadované výsledky získal na Twitteri.

Ukladajú sa vaše vyhľadávania

Twitter vám tiež umožňuje uložiť vaše vyhľadávania pre budúce použitie. Počas vyhľadávania na Twitteri s konkrétnymi slovami a hashtagmi môžete kliknúť na trojbodkovú ikonu v pravom hornom rohu stránky s výsledkami vyhľadávania. Tiež stlačte „Uložiť toto vyhľadávanie“. Po nasledujúcom stlačení vyhľadávacieho panela v aplikácii sa uložený hashtag alebo kľúčové slovo zobrazí pod Uložené v ktorej môžete ľahko vyhľadávať.

Prieskum tém cez kartu vyhľadávania

Karta vyhľadávania na Twitteri odosiela najnovšie správy do viacerých sekcií. Tieto sekcie zahŕňajú Trendy, Pre vás, Správy, Zábava, Šport a Zábava. V týchto častiach nájdete novinky, ktoré sú zdieľané na Twitteri. Potom si môžete zvoliť tému, ktorá je o nich povedaná, výberom témy, ktorá je k dispozícii v zozname.

Ak chcete objaviť témy pomocou karty vyhľadávania, postupujte podľa týchto pokynov.

Krok 1 :

Spočiatku otvorte Twitter a kliknite na kartu Vyhľadávanie v dolnej časti.

Krok 2 :

Kliknite na ktorúkoľvek z častí dostupných v hornej časti, tj. Pre vás, Trendy, Správy, Zábava, Šport a Zábava.

Krok 3 :

Teraz prechádzajte témami, ktoré sú k dispozícii v konkrétnej sekcii, a kliknutím na ne zobrazte podrobnosti a ďalšie tweepy, ktoré o tom hovoria.

Objavujte trendy podľa krajín a buďte informovaní o novinkách na Twitteri

V sekcii Trendy na Twitteri sa zobrazuje zoznam tém, ktoré sú v konkrétnom regióne veľmi populárne. V predvolenom nastavení sekcia zobrazuje najaktuálnejšie a diskutované témy na celom svete. Môžete ich tiež upraviť tak, aby vám zobrazili aktuálne témy, ktoré sú vo vybranej krajine podľa vášho výberu veľmi populárne. Ak chcete nájsť populárne tweety podľa krajín, postupujte podľa krokov uvedených nižšie.

Krok 1 :

Kliknite na kartu Vyhľadávanie v dolnej časti a na stránke vyhľadávania kliknite na ikonu ozubeného kolieska vpravo hore.

Krok 2 :

Kliknite na umiestnenie Trendy a vyberte krajinu, z ktorej chcete zobraziť populárne tweety. Do vyhľadávacieho panela môžete zadať aj názov krajiny.

Zobraziť viac tweetov pridaním jazykov

Ak chcete preskúmať populárne témy podľa krajín, jednoducho rozšírte svoju časovú os na Twitteri a podporte viac iných jazykov ako angličtina. Na časovú os môžete tiež pridať niekoľko jazykov, ak ste sa naučili viac ako jeden jazyk, aby vám neunikli správy, ktoré nie sú k dispozícii v angličtine. Podľa týchto pokynov môžete na svoju časovú os pridať aj ďalšie jazyky:

Krok 1 :

Spočiatku otvorte aplikáciu Twitter v systéme Android. Potom kliknite na miniatúru svojho účtu a potom na Nastavenia a ochrana osobných údajov.

Krok 2 :

Pod svojím používateľským menom jednoducho prejdite na Predvoľby obsahu a potom na Odporúčania v časti Jazyky.

Krok 3 :

Potom uvidíte, že je predvolene vybratá angličtina. Vyberte viac jazykov, ktoré poznáte a máte radi na svojej časovej osi, a potom vpravo dole kliknite na Hotovo.

Používanie pokročilého vyhľadávania na Twitteri

Twitter ponúka funkciu Rozšírené vyhľadávanie, aby ste mohli vyhľadávať výsledky na základe tweetov z niektorých účtov. Tweety s použitím konkrétnych hashtagov, rôznych dátumov alebo konkrétnych fráz. Môžete tiež vylúčiť tweety so slovami a frázami, ktoré vo výsledkoch nechcete zobraziť.

Poznámka : Zaistite, aby rozšírené vyhľadávanie fungovalo iba s Twitterom na webe a aby nebolo dostupné v aplikácii Twitter pre Android.

Ak chcete získať prístup k rozšírenému vyhľadávaniu na Twitteri, jednoducho prejdite na twitter.com/search-advanced a výberom z ktorejkoľvek z nasledujúcich možností sa dostanete k požadovaným výsledkom vyhľadávania. Môžete tiež kombinovať alebo zlúčiť ľubovoľný počet polí, aby ste dosiahli požadované výsledky.

Tweety od konkrétnych ľudí

Pomocou pokročilého vyhľadávania môžete výsledky vyhľadávania vyčistiť pomocou tweetov z konkrétneho účtu. Tweety však môžu odosielať odpovede aj na konkrétny účet a tweety, ktoré spomínajú konkrétny účet. Môžete tak urobiť prechodom na twitter.com/search-advanced a pridanie používateľských mien účtov (účtov) do požadovaných polí pod Účty .

Tweety s určitými slovami

Twitter vám umožňuje vyhľadávať tweety, v ktorých sú slová, pomocou rozšíreného vyhľadávania.

Tu je niekoľko spôsobov, ako môžete vyhľadávať tweety pomocou slov:

  • Obsahujúce všetky slová, ktoré spomeniete, bez ohľadu na jeho polohu v tweete
  • Používanie presných fráz (napríklad: Throwback Thursday)
  • Okrem konkrétnych slov
  • Vrátane určitého hashtagu
  • V konkrétnom jazyku

Filtrovanie tweetov s odpoveďami alebo odkazmi

Ak chcete nezahrnúť odpovede alebo tweety pomocou odkazov v nich. Stačí prejsť na Rozšírené vyhľadávanie a pomocou odpovedí alebo odkazov prepnúť ZAPNUTÉ alebo VYPNUTÉ tweety. Môžete tiež vybrať, či sa majú zobraziť výsledky, ktoré zobrazujú iba odpovede alebo iba tweety pomocou odkazov alebo obidvoch alebo zahŕňajú všetky.

Filtrovanie tweetov podľa toho, ako dobre spolupracovali s ľuďmi

Výsledky môžete tiež filtrovať na Twitteri podľa toho, ako dobre boli na Twitteri prijaté. V twitteri ponúka sociálna platforma sekciu Engagement v rámci Advanced search, ktorá vám umožňuje nastaviť parametre pre obmedzený počet označení páči sa mi, odpovedí a retweetov, ktoré tweet dostal vo výsledkoch vyhľadávania. Takto sa zobrazia iba tweety, ktoré si na Twitteri počínali dobre, a odfiltrujú sa tie, ktoré sa nevideli.

Tweety odoslané pred / po konkrétnom dátume

V rozšírenom vyhľadávaní umožňuje Twitter tiež vyhľadávať tweety, ktoré boli zverejnené v určitý deň. Môžete tiež vyhľadať tweety odoslané pred konkrétnym dátumom, po konkrétnom dátume alebo v rámci rozsahu dátumov pomocou rozbaľovacej ponuky kalendára a zvoliť od dátum, do dátum alebo oboje.

Záver:

Tu je všetko o tom, ako zostať informovaný o novinkách na Twitteri. Chcete to vyskúšať? Dajte nám vedieť svoje myšlienky nižšie!

Prečítajte si tiež: