Najlepší WiFi analyzátor pre Mac

Najlepší WiFi analyzátor pre Mac: Dnes všetci vieme, že bez internetu a WiFi nemôžeme nič robiť. Zatiaľ čo drôtové pripojenie je veľmi nepríjemné a dráždivé. V tejto príručke budeme hovoriť o tom, ako môžete najlepšie využiť svoju WiFi sieť kontrolou výkonu svojej siete. Vylepšujeme to tiež pomocou tohto nástroja na analýzu Wi-Fi pre macOS.

macOS WiFi Analyzer

Samotný macOS je dodávaný s úžasným nástrojom Wireless Diagnostics. Môžete ho použiť na skenovanie všetkých dostupných bezdrôtových sietí a na získanie súhrnu všetkých kanálov. Zo súhrnu navrhujeme najlepší kanál alebo sieť s taktom 2,4 GHz alebo 5 GHz, ktoré sú pre vás vhodné. Môže sa tiež použiť na sledovanie výkonu siete, získanie informácií z denníka a dokonca aj ako čumák na zachytenie prenosu WiFi.WirelessDiagnostics-WiFi Analyzer

Prístup k nej získate, zatiaľ čo držíte Možnosť kliknite na kľúč Ikona WiFi na paneli s ponukami. Tu uvidíte možnosť ako Otvorte diagnostiku bezdrôtovej siete ktorý vás zavedie do zabudovaného analyzátora WiFi. Môžete tiež jednoducho otvoriť vyhľadávanie Spotlight a zadať dopyt Bezdrôtová diagnostika .Klady:

 • Sieťový skener
 • Kontrola výkonu pripojeného WiFi
 • Informácie o denníku
 • Návrhy kanálov

Zápory:

 • Neintuitívne používateľské rozhranie
 • Žiadne grafické znázornenia

Verdikt:

Nástroj Wireless Diagnostics môžete tiež opustiť, ak potrebujete vyriešiť menšie problémy vo vašej sieti. Aj keď nie je veľmi výkonný, vzhľadom na to, že je zabudovaný a zadarmo, si nemôžete sťažovať.Analyzátor WiFi Signal_WiFi

Signál WiFi je jednou z najjednoduchších aplikácií na tomto zozname. Poskytuje všetky potrebné informácie o bezdrôtovej sieti elegantným spôsobom. Aplikácia sa nachádza na paneli s ponukami, ktorého ikonu je možné úplne prispôsobiť. Kliknutím na ňu získate všetko od pomeru signálu k šumu (SNR) až po maximálnu rýchlosť prenosu dát a index MCS vášho pripojenia. K dispozícii je grafické znázornenie rýchlosti a šumu v reálnom čase a aplikácia môže tiež odporučiť najlepší kanál.

WiFiSignal-WiFi analyzátorKlady:

 • Prispôsobiteľná ikona ponuky
 • Podporné oznámenia
 • Odporúčania kanála

Zápory:

 • Informácie iba o pripojenej sieti
 • Žiaden WiFi skener

Verdikt:

Ak chcete občas skontrolovať silu alebo kvalitu svojej súčasnej siete, poskytne vám všetky informácie kompaktným spôsobom spolu s prispôsobiteľnou ikonou panela s ponukami.WiFi Explorer_WiFi Analyzer

WiFi Explorer je jednou z najlepšie hodnotených aplikácií analyzátora WiFi v Mac App Store. Aplikácia odvádza skvelú prácu pri monitorovaní, skenovaní a riešení problémov s bezdrôtovými sieťami.

WiFiExplorer-WiFi analyzátor

Poskytuje rôzne grafy pre sieť v reálnom čase podrobnosti, sila signálu a spektrum. Grafy okrem podrobností zobrazujú aj všetky siete, ku ktorým sa môže vaše zariadenie pripojiť. Úžasnou vlastnosťou tejto aplikácie je, že môžete uložiť všetky výsledky na neskoršiu kontrolu a dokonca exportovať všetky podrobnosti o sieti ako súbor CSV.

Klady:

 • Grafické znázornenie prostredia WiFi
 • Podrobný popis prístupových bodov
 • Exportovateľné do formátu CSV

Zápory:

 • Drahý
 • Žiadna ikona ponuky

Verdikt:

Prieskumník Wi-Fi rýchlo identifikuje prekrývanie signálov, konflikty kanálov alebo problémy s konfiguráciou. Možno to ovplyvňuje pripojenie a výkon vášho domova, kancelárie alebo pracoviska.

Wifi skener_WiFi analyzátor

Ďalšou najlepšou aplikáciou je WiFi Scanner, ktorý štandardnému nástroju na analýzu WiFi pridáva množstvo šikovných funkcií.

WiFiScanner-WiFi analyzátor

Dodáva sa s rôznymi farebne koordinovanými grafmi rôznych dostupných sietí v reálnom čase a poskytuje o nich podrobnosti. Skener WiFi poskytuje zabudovanú funkciu testovania rýchlosti Wi-Fi, ktorá pri riešení problémov so sieťami Wi-Fi zobrazuje rýchlosti ping, download a upload vašej siete.

Klady:

 • Grafy v reálnom čase a podrobné parametre siete
 • Poskytuje nástroj na testovanie rýchlosti
 • IP skener
 • Exportovateľné do formátu CSV

Zápory:

 • Žiadna ikona ponuky ani spôsob, ako rýchlo zobraziť akékoľvek informácie bez otvorenia aplikácie

Verdikt:

Myslím, že WiFi Scanner sa javí ako najväčšia výhoda pre vaše peniaze a so všetkými jeho funkciami. Funguje ako all-in-one pri skenovaní dostupných sietí.

Stiahnuť ▼: WiFi skener

anonymná blogovacia platforma zadarmo

Analyzátor NetSpot_WiFi

NetSpot ponúka najlepšie vizuálne tepelné mapy, takže môžete ľahko zachytiť mŕtve miesta a optimalizovať umiestnenie prístupových bodov. Okrem iných je to najlepší nástroj na analýzu WiFi.

NetSpot

Program Net Spot vám umožňuje nakresliť jeden pomocou nástroja na kreslenie máp spoločnosti NetSpot alebo priamo nahrať mapu vašej oblasti. Po dokončení si môžete vybrať z niekoľkých vizualizácií, ako je úroveň hluku, úroveň signálu a prístupové body, ktoré vám zobrazia všetko na celej mape vo forme tepelných máp. Potom môžete identifikovať oblasti s nízkou silou signálu alebo problémami a vyriešiť ich.

Klady:

 • Prieskumy a úplná analýza siete
 • Podpora mapy alebo územného plánu
 • Vizualizácie tepelnej mapy
 • Vhodné pre komerčné použitie

Zápory:

 • Veľmi drahé pre osobné použitie

Verdikt:

NetSpot sa cíti ako dobre vyleštená kompletná aplikácia analyzátora WiFi. Pre osobnú potrebu je to síce trochu nepodstatné. Ale malo by to skvele fungovať pre komerčné použitie alebo veľké kancelárske priestory na detekciu mŕtvych zón a na zvýšenie celkovej konektivity oblasti.

Stiahnuť ▼: NetSpot (Freemium)

Čestné uznania_WiFi analyzátor

WireShark je open-source a veľmi výkonný sieťový analyzátor. Používajú ho hlavne správcovia sietí a vývojári. Je to jedna z najlepších dostupných aplikácií na analyzovanie paketov. Aplikácia WireShark je tiež schopná pracovať v režime monitora. Umožní vám zobraziť, aké ďalšie zariadenia prezerajú / sledujú vo vašej sieti.

JamWiFi je ďalší bezplatný malý nástroj, ktorý umožňuje nielen analyzovať zariadenia pripojené k bezdrôtovej sieti, ale môžete ich aj odpojiť od siete WiFi. Nevýhodou je, že vás to tiež odpojí a budete sa musieť znova pripojiť.

WiFiSSE

Prieskumník sily signálu WiFi je šikovný malý nástroj, ktorý sa na rozdiel od bežnej ikony WiFi. Ukazuje silu spojenia pomocou bodiek / percent na paneli s ponukami a kliknutím na ňu. Môžete získať prístup k niektorým základným podrobnostiam o vašej súčasnej sieti.

Záver:

Boli to teda (spomenúť vyššie) najlepšie aplikácie WiFi analyzátora dostupné pre macOS. Zdá sa, že bezdrôtové diagnostické zariadenie pre bežné použitie alebo nie príliš hlbokú analýzu funguje dobre. Na komerčné účely alebo pre veľké organizácie sa NetSpotu nič nepribližuje. Máte s nami niečo spoločné? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie!

Prečítajte si tiež: Ako zistím, aký server DNS používam v počítači