iPhone 6S vs iPhone 7: Ktorý model iPhone je lepší?

17. januára 2022 148 Názory iPhone 6S vs iPhone 7, ktorý je lepší model iPhone

Ak sa pýtate, ktorý z týchto dvoch modelov iPhone je lepší, máte šťastie. Čítanie tejto porovnávacej recenzie iPhone 6S vs iPhone 7 vám pomôže rozhodnúť sa pre lepšiu možnosť.





Táto recenzia je komplexným rozpisom iPhonu 6S a iPhonu 7. Preto porovnám dizajn, displej, fotoaparát, batériu, úložisko a senzory oboch modelov iPhonu.



Po porovnaní každej sekcie ohodnotím každý z modelov iPhone na stupnici 10 na základe ich výkonu. Tiež v sekciách, kde jeden model funguje lepšie ako druhý, vyberiem najlepšieho z najlepších.

Ak chcete rýchlo skontrolovať, ako sa iPhone 6S a 7 porovnávajú v týchto kategóriách, dávajte pozor na sekciu súhrnu našich hodnotení. Cieľom tejto recenzie je odporučiť pre vás ten najlepší model, preto by ste si nemali nechať ujsť sekciu „môj konečný verdikt“.



Prehľadávať témy príspevkov



iPhone 6S vs iPhone 7: Moje prvé myšlienky

iPhone 6S vs iPhone 7 Moje prvé myšlienky

iPhone 6S a iPhone 7 sú niektoré z najstarších modelov iPhone. iPhone 6S bol uvedený na trh v roku 2015, zatiaľ čo iPhone 7 bol uvedený na trh v roku 2016.

Chýbajú im síce zvončeky a píšťalky, ktoré nájdete v nových a drahých iPhonoch, no svoj účel splnia dokonale.



Ak teda nechcete za novšie modely iPhonu investovať toľko peňazí, iPhone 7 a 6S sú skvelou voľbou. Odporúčam ich hlavne preto, že sú lacné.



Keď už sme pri tom, v čase písania tejto recenzie (január 2022) stál iPhone 6S 106,91 dolárov na Amazone . Medzitým, iPhone 7 stojí 149,00 dolárov .

Ďalším dôvodom, prečo som odporučil tieto modely, je to, že napriek tomu, že ide o staré modely, sú stále podporované spoločnosťou Apple.

Po tom všetkom prejdime k porovnaniu dizajnu iPhone 6S vs iPhone 7.

iPhone 6S vs iPhone 7 Porovnanie dizajnu, rozmerov a hmotnosti

Ako posledný model prišiel iPhone 7 s niekoľkými dizajnovými zmenami oproti iPhone 6S. Aby sme diskutovali o týchto dizajnových rozdieloch, začneme pri pohľade spredu na iPhone 6S a 7.

V čelnom pohľade nie je veľa dizajnových zmien. iPhone 6S a 7 stále zdieľajú rovnaký 4,7-palcový displej s veľkými hornými a spodnými rámami.

Na oboch modeloch sa na hornom ráme nachádza predná kamera, slúchadlo, senzor priblíženia a senzor okolitého svetla. Na iPhone 7 je v slúchadle zahrnutý aj reproduktor, ktorý poskytuje hlasnejší stereo výstup.

Medzitým sa na spodnom ráme oboch modelov nachádza tlačidlo Domov. Teraz je však malý rozdiel v domovskom tlačidle dizajnu iPhone 7.

Zatiaľ čo iPhone 6S má skutočné klikacie tlačidlo Domov, tlačidlo Domov iPhone 7 je pevné a nedá sa kliknúť. Má však haptickú spätnú väzbu, ktorá imituje efekt kliknutia.

V dôsledku toho tlačidlo Domov na iPhone 7 nie je dotykové, ale keďže svoju prácu robí dobre, neexistujú žiadne sťažnosti. Pevné tlačidlo domov navyše robí iPhone 7 odolnejším voči prachu a vode.

Medzitým, keď preklopíte telefóny na zadnú stranu a porovnáte pohľad, všimnete si viac dizajnových zmien. Jednou z týchto dizajnových zmien medzi iPhone 6S a iPhone 7 je umiestnenie anténnych vedení.

Linky antény na iPhone 6S sú výraznejšie, vedú cez zadné platne. Na iPhone 7 však boli anténne linky skryté, čo mu dodáva čistejší vzhľad.

Línie antény pozdĺž horného a spodného okraja, kde kopírujú obrys telefónu, si takmer nevšimnete. Okrem anténnych vedení sú takmer všetky ostatné prvky na zadných doskách iPhone 6S a 7 podobné.

Teraz porovnajme materiály použité na výrobu oboch telefónov iPhone.

Zadná doska iPhone 6S a 7 je vyrobená z hliníka série 7000, vďaka čomu sú odolné. Obaja majú tiež jeden kruhový modul kamery v ľavom hornom rohu.

Fotoaparát je lemovaný napravo zadným mikrofónom a LED bleskom. V blízkosti stredu zadnej dosky sa tiež nachádza logo Apple.

Druhou vlastnosťou, ktorá je na zadnej doske iPhone 7 a 6S odlišná, je značka. Značka sa nachádza v spodnej časti oboch modelov.

Zatiaľ čo iPhone 6S je označený ako „iPhone 6S“, zatiaľ čo iPhone 7 je označený ako „iPhone“.

To nás privádza na koniec funkcií zadného pohľadu. Teraz prejdeme k okrajom.

Podobne ako zadná doska, aj okraje iPhone 6S a iPhone 7 sú vyrobené z hliníka. Horný okraj oboch modelov je prázdny, ale spodný okraj nie.

Na spodnej hrane iPhone 6S sa nachádza 3,5 mm jack pre slúchadlá, mriežky reproduktorov, mikrofóny a lightning konektor. Medzitým bol na iPhone 7 odstránený konektor pre slúchadlá.

Apple preto vyzýva používateľov, aby pre svoje audio riešenia prešli na bezdrôtové pripojenie. Je pôsobivé, že Apple do krabice s iPhone 7 zahrnul bleskové slúchadlá EarPods.

Ešte pôsobivejšie je, že spoločnosť Apple bola dostatočne premyslená, aby zvážila používateľov, ktorí už vlastnia 3,5 mm slúchadlá. Preto obsahoval aj adaptér lightning na 3,5 mm.

Preto môžete stále používať svoje 3,5 mm slúchadlá, ale nie sú priamo pripojené k telefónu. Tieto zvukové riešenia spoločnosti Apple však znemožňujú súčasne nabíjať telefón a pripojiť slúchadlá.

Ako riešenie si môžete kúpiť lightning audio a nabíjacie adaptéry. Budete tak môcť nabíjať telefón a súčasne používať káblové slúchadlá.

Ak vám však nevyhovuje používanie adaptérov, lepšími alternatívami sú bezdrôtové slúchadlá a slúchadlá AirPods. Vo svetle toho sa na spodnom okraji iPhone 7 nachádzajú mriežky reproduktorov, mikrofóny a konektor blesku.

Na ľavom okraji iPhone 6S a 7 sa nachádza prepínač stlmenia zvuku a tlačidlá hlasitosti. Keď už hovoríme o prepínači stlmenia, slúži na prepínanie medzi tichým a vyzváňacím režimom.

Pre pravú hranu je domovom bočné tlačidlo a slot na SIM. Ľahkým stlačením bočného tlačidla budete môcť telefón uspať alebo prebudiť zo spánku.

tumblr mega editor vybrať všetky

Medzitým dlhým stlačením bočného tlačidla telefón zapnete alebo vypnete. Sloty SIM môžete vysunúť pomocou nástroja na vysunutie v tvare kolíka a vložiť jednu kartu Nano SIM.

Po diskusii o hardvérových vlastnostiach iPhone 6S a 7 si povedzme o ich veľkosti a hmotnosti.

iPhone 6S a 7 sú prekvapivo veľkostne totožné.

Oba merajú 138,3 x 67,1 x 7,1 mm (V x Š x H). Čo sa však týka ich váh, sú iní.

Keď už hovoríme o hmotnosti, iPhone 6S váži 147 g, zatiaľ čo iPhone 7 váži 138 g. V porovnaní s tým je iPhone 6S výrazne ťažší ako iPhone 7.

Napriek tomu iPhone 7 nespadá do ideálnej hmotnosti smartfónov, zatiaľ čo iPhone 6S tento štandard spĺňa. Podľa výskumu väčšina používateľov smartfónov uvádza, že ich ideálna hmotnosť smartfónu sa pohybuje medzi 140 až 170 g.

Čo sa týka farebných možností, iPhone 6S je dostupný v štyroch farbách. V tomto smere nájdete iPhone 6S v zlatej, ružovo-zlatej, striebornej a vesmírne šedej farbe.

Na druhej strane, iPhone 7 je dostupný v šiestich farbách. Zachoval si tri farby z iPhonu 6S s výnimkou vesmírnej šedej, ktorú nahradila čierna a čierna.

Ak potrebujete sprievodcu pri výbere farby, mali by ste si vybrať zlaté, strieborné alebo ružové zlato pre iPhone 6S alebo 7, ak chcete rámy bielej farby. Biele rámy vytvárajú skvelý kontrast od obrazovky, vďaka čomu sú dosť rušivé a veľmi nápadné.

Medzitým, ak chcete čierne rámy, mali by ste na iPhone 6S zvoliť vesmírne šedé možnosti. Podobne, ak chcete na iPhone 7 čierne rámy, vyberte si striebornú, čiernu alebo tmavočiernu.

Tieto farby majú čierne rámy, ktoré dokonale ladia so zvyškom obrazovky. Vďaka nim je sledovanie videí a hranie hier pohlcujúce bez toho, aby vás rozptyľovali kontrastné rámiky.

Pre objasnenie, rozdiel medzi čiernym a čiernym modelom iPhone 7 je textúra ich zadných dosiek. Čierne modely majú zadnú dosku z matného čierneho hliníka, zatiaľ čo modely čiernej farby majú lesklý čierny hliníkový zadný panel.

Medzitým sú modely čiernej farby náchylnejšie na šmuhy a odtlačky prstov.

Pokiaľ ide o hodnotenie odolnosti voči vode, iPhone 6S nemá žiadne, čo ho vystavuje veľkému riziku poškodenia vodou. Na druhej strane, iPhone 7 má hodnotenie IP67 pre odolnosť voči prachu a vode.

Preto pád vášho iPhone 7 do 1 metra vody na 30 minút by nemal spôsobiť žiadne poškodenie. S iPhone 6S to však neskúšajte.

Nakoniec z tohto porovnania dizajnových prvkov iPhone 6S a iPhone 7 sme oba modely zaradili do priamej analýzy. Z našej analýzy vidíme, že iPhone 6S funguje dobre, keď si ponechá konektor pre slúchadlá.

Medzitým môže byť absencia konektora pre slúchadlá na iPhone 7 pre väčšinu ľudí sklamaním. iPhone 7 však vyniká v iných aspektoch, ako je odolnejší ako iPhone 6S vďaka svojej vodeodolnosti.

iPhone 7 má tiež viac farebných možností a jeho dizajn zadnej dosky je čistejší bez nevzhľadných línií antény. Preto iPhone 7 vyhráva toto kolo, vďaka čomu ho v tejto sekcii hodnotím na 8.

Medzitým budem v tejto časti hodnotiť iPhone 6S ako 7.

Porovnanie funkcií displeja iPhone 6S a iPhone 7

Porovnanie funkcií displeja iPhone 6S a iPhone 7

V sekcii porovnávania funkcií displeja pre iPhone 6S vs iPhone 7 budeme diskutovať o veľkostiach obrazovky, technológii, rozlíšení, jase atď. Po prvé, iPhone 6S a 7 majú veľkosť obrazovky 4,7 palca a sú vyrobené z gorilieho skla spevneného iónmi. .

Je smutné, že veľkosti obrazoviek spadajú mimo rozsah ideálnych veľkostí obrazoviek. Podľa výskumu je ideálna veľkosť obrazovky, ktorú užívatelia smartfónov preferujú, medzi 5 až 5,5 palca.

Preto s menej ako ideálnymi veľkosťami obrazovky budú mať iPhone 6S a 7 obmedzenú plochu na sledovanie mediálneho obsahu. Ďalším faktorom zobrazenia, ktorý prispieva k spôsobu zobrazenia mediálneho obsahu, je pomer strán.

V súvislosti s tým majú iPhone 6S a 7 pomer strán 16:9. Pomer strán sa vzťahuje na vertikálnu oblasť zobrazenia a horizontálnu oblasť zobrazenia na obrazovke.

Ak potrebujete viac objasnenia, 16:9 je štandardný pomer strán a označuje sa ako širokouhlý.

Prejdeme na technológiu obrazovky, ktorú používa iPhone 6S IPS LCD .

Medzitým je technológia obrazovky iPhone 7 dabovaná Retina IPS LCD. IPS LCD sú lacnejšie ako konkurenčná technológia obrazoviek VY STE .

IPS LCD sú tiež známe pre lepšiu presnosť farieb a menšie možnosti vypálenia obrazu.

Pokiaľ ide o rozlíšenie displeja, iPhone 6S a 7 zdieľajú rozlíšenie 750 x 1334 pixelov. Majú tiež hustotu pixelov 326 PPI, ktorá je hustejšia ako štandardná hustota pixelov 300 PPI.

Obrázky sú teda na zariadeniach iPhone 6S a iPhone 7 dostatočne ostré.

Pokiaľ ide o hodnotu čiernej a kontrastný pomer, iPhone 6S zaznamenáva 0,39 cd/m² a 1415:1. Medzitým iPhone 7 zaznamenáva kontrastný pomer 1635:1 a hodnotu čiernej 0,34 cd/m².

Kontrastný pomer a hodnota čiernej určujú, ako sa čierne farby zobrazia na obrazovke. Dokonalý kontrastný pomer je ∞:1, zatiaľ čo dokonalá hodnota čiernej je 0 cd/m².

Preto je lepší vyšší kontrastný pomer a nižšia hodnota čiernej. Z vyššie uvedených údajov má iPhone 7 lepší kontrastný pomer a hodnotu čiernej.

Vďaka lepšiemu kontrastnému pomeru a čiernej farbe iPhone 7 zobrazuje hlbšiu čiernu ako iPhone 6S.

Ďalej nasleduje porovnanie jasu displeja, iPhone 6S má maximálny jas obrazovky 586 nitov. Medzitým má iPhone 7 maximálny jas obrazovky 556 nitov.

To je v rozpore s tvrdením spoločnosti Apple, že iPhone 7 je o 25 % jasnejší ako iPhone 6S. Avšak iPhone 7 môže byť skutočne jasnejší ako 6S, ale iba vtedy, keď je zapnutý automatický jas.

V nastaveniach automatického jasu a za jasných svetelných podmienok môže iPhone 7 dosiahnuť maximálny jas 705 nitov. To je vďaka senzoru okolitého svetla veľmi pôsobivý počin.

Preto by ste nemali mať problémy s čítaním obrazoviek iPhonu 6S a 7 ani na priamom slnku. Stále však existuje problém s odrazom, pretože odraz slnka na obrazovke môže výrazne ovplyvniť využitie slnečného svetla.

Medzitým pri minimálnom jase môže iPhone 6S klesnúť až na 6 nitov. Zatiaľ čo iPhone 7 môže klesnúť až na 2,44 nitov.

Vďaka týmto minimálnym hodnotám jasu sa iPhone 6S aj iPhone 7 pohodlne používajú v tmavých podmienkach. iPhone 7 je však ešte pohodlnejší na čítanie v tme ako iPhone 6S.

Prejdeme k reprodukcii farieb a presnosti farieb. Reprodukcia farieb sa používa na kontrolu spôsobu vykresľovania farieb vo farebnom priestore a rozsahu farieb, ktoré je možné vytvoriť.

Na druhej strane presnosť farieb určuje, ako dobre sa tieto farby zobrazia. Pomocou delta E skóre môžeme vidieť, aká veľká odchýlka je medzi zobrazenou farbou a pôvodným farebným štandardom.

V dôsledku toho iPhone 6S pokrýva 95,93 % (vyššie je lepšie) štandardného farebného priestoru sRGB a má skóre delta E 3,4 (nižšie je lepšie).

Medzitým bolo uvedené, že iPhone 7 podporuje širokú reprodukciu farieb. Preto nie je prekvapujúce, že pokrýva 100 % farebného priestoru sRGB a má skóre delta E 1,3.

V porovnaní s tým má iPhone 7 lepšie pokrytie farieb a presnosť ako iPhone 6S. Farebný rozdiel však nie je viditeľný voľným okom.

Okrem toho iPhone 6S a 7 podporuje funkciu známu ako Režim nočnej zmeny . Režim Night Shift upravuje teplotu displeja v noci, aby vám pomohol lepšie spať znížením modrých svetiel.

Tiež iPhone 6S a 7 majú ďalšiu funkciu známu ako Skutočný tón spoločnosti Apple . Pomocou senzora okolitého svetla rozpozná True Tone farbu a jas okolitého svetla.

V dôsledku toho True Tone upraví teplotu displeja tak, aby odrážala túto farbu a jas. Režim Night Shift a True Tone pomáhajú znižovať teplotu obrazovky pre oči.

Ďalšou funkciou, ktorá je spoločná pre iPhone 6S a 7, je 3D Touch. 3D dotyk je funkcia citlivosti na tlak, ktorá zisťuje úroveň sily pôsobiacej na obrazovku, čo umožňuje viac možností ponuky.

Povedzme si teraz niečo o pozorovacích uhloch. Stabilita pozorovacích uhlov na iPhone 6S a iPhone 7 je veľmi dobrá.

Pri pohľade na obrazovky z ostrých uhlov dochádza len k miernemu skresleniu farieb a strate kontrastu. Našťastie tieto skreslenia a straty nie sú viditeľné voľným okom.

najlepsi snes jadro retroarch

A napokon, obrazovky iPhonu 6s a 7 sú potiahnuté oleofóbnou vrstvou, vďaka čomu sú odolné voči odtlačkom prstov a ľahšie sa čistia.

Na záver možno povedať, že iPhone 6S a 7 majú slušný výkon displeja, aj keď nie najlepší vo svojej triede. Medzitým majú iPhone 6S a 7 niekoľko rozdielov v špecifikáciách funkcií displeja.

Pri pohľade voľným okom však výrazné rozdiely vo výkone oboch modelov nezbadáte.

Napriek tomu, pokiaľ ide o jas obrazovky, iPhone 7 je výrazne jasnejší, čo je pre oči zrejmé. Preto túto kategóriu vyhráva iPhone 7.

V dôsledku toho ohodnotím iPhone 7 známkou 8. Zatiaľ ohodnotím iPhone 6S známkou 7,5.

Porovnanie funkcií fotoaparátu iPhone 6S a iPhone 7

Pokiaľ ide o porovnanie funkcií fotoaparátu iPhone 6S a 7, začneme ich prednými fotoaparátmi. iPhone 6S má 5 MP prednú kameru s veľkosťou clony f/2.2.

Medzitým má iPhone 7 predný fotoaparát s rozlíšením 7 MP s veľkosťou clony f/2,2. Predné fotoaparáty oboch modelov podporujú automatické HDR a manuálne ovládanie expozície.

Predné fotoaparáty iPhone 6S a 7 tiež podporujú živé fotografie, ktoré v porovnaní s bežnými statickými fotografiami prinášajú pohyb. Živé fotografie sú krátke klipy toho, čo sa stane pred stlačením spúšte a krátko po nasnímaní obrázka.

Medzitým iPhone 7 ešte viac okorenil svoje živé fotografie vďaka širokému farebnému záberu. Široké zachytenie farieb nie je dostupné len pre živé fotografie, ale aj fotografie.

Naopak, iPhone 6S nepodporuje široké snímanie farieb.

Čo sa týka výkonu, predná kamera iPhonu 6S vytvára dobré selfie. Stratu detailov a neostré okraje si všimnete až pri priblížení obrázka.

Na druhej strane, predný fotoaparát iPhone 7 produkuje lepšie selfie vďaka vyššiemu rozlíšeniu prednej kamery.

Na nočné fotografie používa iPhone 6S a 7 blesk Retina, ktorý pomáha rozjasniť tvár a redukovať tiene.

Pokiaľ ide o podporu videa, predná kamera iPhone 6S bude zaznamenávať videá s rozlíšením 720p pri 30 snímkach za sekundu. Medzitým iPhone 7 posunul latku ešte vyššie vďaka nahrávaniu videí v rozlíšení 1080p pri 30 snímkach za sekundu.

Okrem toho má iPhone 7 funkciu automatickej stabilizácie, ktorá pomáha stabilizovať jeho obrázky a videá. Naopak, iPhone 6S nepodporuje stabilizáciu obrazu pre svoj predný fotoaparát.

Preto by ste mali mať ruky pri fotení selfie a videí na iPhone 6S stabilné.

Pokiaľ ide o zadné fotoaparáty, zadné fotoaparáty iPhone 6S a iPhone 7 majú rozlíšenie 12 MP. Rozdiel je však vo veľkosti clony.

Zadný fotoaparát iPhone 6S si zachováva rovnakú veľkosť clony f/2,2 ako jeho predný fotoaparát. Medzitým má iPhone 7 veľkosť clony f/1,8, ktorá prepustí viac svetla ako iPhone 6S.

Ak moja posledná veta znie trochu mätúco, pri fotografovaní platí, že čím nižšia je veľkosť clony objektívu, tým lepšie.

Podobne ako predné fotoaparáty, aj zadné fotoaparáty iPhone 6S a 7 podporujú živé fotografie. Našťastie sú živé fotografie teraz stabilizované, vďaka čomu budú plynulejšie.

Hlavné fotoaparáty oboch modelov tiež podporujú manuálne ovládanie expozície ako ich predné fotoaparáty. To vám dáva väčšiu kontrolu nad výsledkom vašich fotografií.

iPhone 6S a 7 navyše podporujú automatické HDR, ktoré pomáha zlepšiť dynamický rozsah. Výsledkom sú prirodzenejšie a realistickejšie fotografie so zvýšenými detailmi.

Pre priblíženie obrazu podporujú hlavné fotoaparáty iPhone 6S a 7 5x optický zoom.

Hlavné fotoaparáty iPhone 6S a 7 navyše podporujú automatické zaostrovanie so zaostrovacími pixelmi. To zaisťuje, že objekt je vždy zaostrený, čo vedie k ostrému výstupu.

Medzitým iPhone 7 pridáva k funkciám prednej kamery aj funkciu „zaostrenie klepnutím pomocou zaostrovacieho pixelu“. To vám umožní manuálne nastaviť zaostrovacie body na iPhone 7.

Táto funkcia „zaostrenie klepnutím so zaostrovacím pixelom“ však na iPhone 6S chýba.

Zadný fotoaparát iPhone 6S má navyše päťprvkový objektív, zatiaľ čo iPhone 7 má šesťprvkový objektív. Šesťprvková šošovka iPhonu 7 prepustí viac svetla ako 5-prvková šošovka iPhonu 6S.

Vďaka tomu sú snímky nasnímané zadným fotoaparátom iPhonu 7 ostrejšie a živšie ako zábery iPhonu 6S.

Zadné fotoaparáty iPhone 6S a 7 podporujú automatickú stabilizáciu obrazu, ktorá stabilizáciou fotoaparátu pomáha predchádzať rozmazaným obrázkom. Okrem automatickej stabilizácie obrazu, ktorú podporujú oba modely, iPhone 7 podporuje aj optickú stabilizáciu obrazu (OIS).

Čo sa týka výkonu, predné kamery v iPhone 6S a 7 vytvárajú za dobrých svetelných podmienok snímky s dostatočne rozlíšenými detailmi. Rozdiel v kvalite obrazu si okamžite nevšimnete, kým ho nepriblížite.

Pri konečnom priblížení oceníte lepšiu redukciu šumu na iPhone 7 a tiež vylepšenú ostrosť.

odstrániť cortanu z hlavného panela

Pri slabom osvetlení je kvalita obrázkov produkovaných iPhone 6S tiež slušná. Medzitým je kvalita snímok pri slabom osvetlení na iPhone 7 ešte pôsobivejšia vďaka optickej stabilizácii obrazu (OIS).

Naopak, iPhone 6S má vyššiu tendenciu vytvárať rozmazané obrázky pri slabom osvetlení kvôli nedostatku OIS.

OIS pomáha skrátiť rýchlosť uzávierky pri fotografovaní pri slabom osvetlení, aby do objektívu preniklo viac svetla. Pomáha tiež stabilizovať obrázky pri slabom osvetlení, aby sa predišlo rozmazaniu.

Okrem toho má iPhone 6S dvojitý LED True Tone blesk na zlepšenie jasu jasných fotografií. Medzitým iPhone 7 používa štvoritý LED blesk True Tone, ktorý je dvakrát jasnejší ako iPhone 6S.

Pokiaľ ide o videá, zadné kamery iPhone 6S a 7 dokážu nahrávať videá v rozlíšení 4K pri 30 snímkach za sekundu. Okrem toho je tu podpora pre videá s rozlíšením 1080p pri 30, 60 alebo 120fps a videá s rozlíšením 720p pri 240fps.

Optická stabilizácia obrazu iPhonu 7 pomáha vytvárať stabilné obrázky bez chvenia. Naopak, pri natáčaní videí na iPhone 6S musíte mať pevnú ruku, aby ste zabránili trhaniu videí.

Nakoniec, iPhone 6S umožňuje ukladanie obrázkov do súboru.jpeg'h-iphone-6s-vs-iphone-7-battery-life-and-talk-time-comparison'>Porovnanie výdrže batérie a doby hovoru iPhone 6S a iPhone 7 Porovnanie výdrže batérie a doby hovoru iPhone 6S a iPhone 7

Túto časť porovnávania batérií začneme kapacitami batérií iPhone 6S a 7. iPhone 6S má nevyberateľnú Li-Ion batériu s kapacitou 1 715 mAh.

Medzitým má iPhone 7 nevyberateľnú Li-Ion batériu s kapacitou 1 960 mAh. Apple pri hodnotení výdrže tvrdil, že iPhone 6S vydrží pri surfovaní na internete cez WiFi až 11 hodín.

Apple tiež tvrdil, že iPhone 6S vydrží pri prehrávaní HD videa až 11 hodín. Pre iPhone 7 spoločnosť Apple sľúbila, že poskytne až 14 hodín používania internetu a 13 hodín prehrávania videa.

Aby sme potvrdili tvrdenie spoločnosti Apple, skontrolujeme podobné testy, ktoré vykonal notebookcheck.com.

Prvým testom, ktorý zvážime, je test surfovania po webe. Podmienky pre tento test sú jas obrazovky 150 nitov a zapnuté WiFi, pričom nové webové stránky sa otvárajú každých 30 sekúnd.

Pri teste surfovania po webe WiFi sa batéria iPhone 6S vybila za 8 hodín 12 minút. Medzitým sa batéria iPhonu 7 vybila za 8 hodín 37 minút v teste surfovania po webe cez WiFi.

Na porovnanie, iPhone 7 priniesol 5% nárast v porovnaní s jeho predchodcom v teste surfovania na webe WiFi.

Druhým testom od Notebookcheck, na ktorý sa pozrieme, je test prehrávania HD videa. Podmienky pre tento test majú tiež nastavený jas obrazovky na 150 nitov, ale tentoraz je WiFi vypnuté.

V dôsledku toho iPhone 6S vydržal v teste prehrávania videa 11 hodín 39 minút. Zatiaľ čo iPhone 7 vydržal 12 hodín 2 minúty.

Pre porovnanie, iPhone 7 priniesol 3% nárast oproti jeho predchodcovi v teste video slučky. Čo sa týka výkonu, tieto časy sú dosť pôsobivé a nie veľa konkurentov v rovnakej kategórii tieto časy prekoná.

Medzitým sú doby prevádzky batérie z testu batérie Notebookcheck celkom v súlade s tvrdeniami spoločnosti Apple, najmä pokiaľ ide o testy prehrávania videa. Môžeme však odpustiť malé rozdiely vo výkonoch na základe rôznych testovacích podmienok.

Pokiaľ ide o nabíjanie iPhone 6S a 7, Apple neuviedol, že je v hre technológia rýchleho nabíjania. S nabíjačkou vybavenou 5 W teda trvá úplné nabitie iPhonu 6S a 7 približne 2 hodiny 40 minút.

Medzitým môžete zvýšiť rýchlosť nabíjania pomocou rýchlejších nabíjačiek, ako je 10W a viac.

Na záver, iPhone 7 má väčšiu kapacitu batérie a dlhšiu výdrž batérie. Preto je opäť víťazom.

Preto budem iPhone 7 hodnotiť ako 9 v tejto časti porovnávania výdrže batérie a doby hovoru. Na druhej strane budem hodnotiť iPhone 6S na 8.

Možnosti úložiska iPhone 6S vs iPhone 7 a porovnanie výkonu

Pokiaľ ide o úložisko, iPhone 6S je dostupný v štyroch konfiguráciách úložiska. Základná konfigurácia prichádza s úložným priestorom 16 GB, ktorý sa nezaplní ani žmurknutím.

Okrem konfigurácie 16 GB sa iPhone 6S dodáva aj v konfiguráciách 32 GB, 64 GB a 128 GB. Medzitým sa iPhone 7 dodáva v troch konfiguráciách úložiska.

Základná konfigurácia prichádza s 32 GB úložného priestoru. Medzitým konfigurácie strednej a vyššej triedy prichádzajú so 128 GB a 256 GB úložného priestoru.

Je pekné vidieť, že úložné kapacity z iPhone 6S sa teraz zdvojnásobili v iPhone 7. Na iPhone 7 však nie je žiadny 64 GB model.

Medzitým nezískate prístup k celému úložnému priestoru, pretože operačný systém tiež potrebuje určité pridelenie. Napríklad na 32 GB iPhone 7 budete mať približne 22,43 GB na ukladanie aplikácií, fotografií, videí atď.

Zatiaľ čo na 128 GB modeli iPhone 7 budete mať k dispozícii približne 115,53 GB pre vaše použitie. Pri 256 GB modeli iPhone 7 budete mať k dispozícii 243,41 GB na osobné použitie.

Modely iPhone 7 s kapacitou 128 GB a 256 GB sú najviac odporúčané, pretože ponechávajú dostatok úložného priestoru pre vaše potreby. Nezabúdajte však, že väčšia skladovacia kapacita znamená viac peňazí!

Ďalšia vec, ktorú treba poznamenať, je, že telefóny iPhone neponúkajú rozšírenie externého úložiska. Preto je dôležité zakúpiť si konfiguráciu úložiska, ktorá bude dostatočne vyhovovať vašim požiadavkám na úložisko.

Medzitým sú telefóny iPhone uznávané pre zálohovanie úložiska známe ako iCloud. S iCloud si môžete byť istí, že vaše dáta sú v bezpečí.

S iCloudom sa nemusíte báť straty dát ani pri výmene telefónu. Používatelia iPhonov získajú 5 GB priestoru iCloud zadarmo.

Keď sa však zaplní 5 GB, môžete si za poplatok predplatiť ďalšie miesta.

Na záver, iPhone 7 zdvojnásobuje úložné kapacity, ktoré poskytuje iPhone 6S. Preto má iPhone 7 navrch tým, že poskytuje viac úložného priestoru pre vaše aplikácie, filmy, fotografie a hudbu.

Preto budem hodnotiť iPhone 7 známkou 9, zatiaľ čo iPhone 6S hodnotím známkou 8.

Porovnanie bezpečnostných funkcií a senzorov iPhone 6S a iPhone 7

Porovnanie bezpečnostných funkcií a senzorov iPhone 6S a iPhone 7

Pokiaľ ide o senzory, iPhone 6S aj 7 sú vybavené šiestimi užitočnými senzormi. Keď už hovoríme o týchto senzoroch, je tu snímač odtlačkov prstov, barometer, gyroskop, akcelerometer, senzor priblíženia a senzor okolitého svetla.

Snímač odtlačkov prstov je umiestnený na domovskom tlačidle. Zabezpečuje telefón tým, že vyžaduje overenie odtlačkom prsta na vykonanie niektorých citlivých akcií, ako je odomykanie telefónu alebo uskutočňovanie platieb.

Ďalším senzorom v tejto časti je barometer. Senzor barometra meria atmosférický tlak.

Barometer zisťuje zmeny tlaku vzduchu spôsobené počasím. Je pôsobivé, že barometre sú hlavným hráčom, ktorý umožňuje smartfónom predpovedať poveternostné podmienky.

Barometre sú tiež užitočné pri zisťovaní nadmorskej výšky, takže pomocou barometra môže váš telefón zistiť, na ktorom poschodí sa nachádzate. Môže tiež poskytnúť informácie o počte poschodí, ktoré ste vyliezli.

Po prechode na gyroskop meria zmeny rotačných uhlov a smerov pozdĺž troch osí. Význam gyroskopu v smartfónoch je veľký.

Jednou z jeho dôležitosti je stabilizácia fotoaparátu, kde pomáha detekovať otrasy a zaisťuje stabilitu pri fotografiách a videách. Ďalším významom gyroskopu je snímanie pohybu vo videohrách a zmeny orientácie.

Ďalším senzorom, ktorý sa podieľa na zmenách orientácie, je akcelerometer. Akcelerometer, ako naznačuje jeho názov, sa používa na meranie sily zrýchlenia.

Na rozdiel od gyroskopu, ktorý meria rotačný pohyb, akcelerometer meria lineárny pohyb. Medzitým gyroskop a akcelerometer pracujú ruka v ruke, pokiaľ ide o zmenu orientácie smartfónu.

Akcelerometer nie je dôležitý len pri zmene orientácie, dokáže tiež počítať vaše kroky v aplikáciách pre fitness a zdravie. Okrem toho akcelerometer poskytuje aplikáciám pre jazdu informácie o vašej rýchlosti.

Ďalej je to senzor priblíženia, ktorý meria vzdialenosť obrazovky zariadenia od vonkajšieho objektu. Jeho uplatnenie najviac vidno pri zdvihnutí hovoru a priložení telefónu k ušiam.

Senzor priblíženia je umiestnený v hornej časti obrazovky, kde môže ľahko zistiť blízkosť obrazovky k vášmu uchu. V reakcii na detekciu blízkosti vypne obrazovku.

Našťastie vypnutie obrazovky pomáha šetriť energiu batérie a predchádzať nechceným dotykom obrazovky.

Posledným senzorom, ktorý si v tejto časti rozoberieme, je senzor okolitého svetla. Meria intenzitu svetla okolo telefónu a podľa toho upravuje jas a teplotu telefónu.

Funkcie ako Apple True Tone, o ktorých sme hovorili v časti s funkciami displeja, využívajú snímač okolitého svetla. Ak si spomínate, spomenul som, že snímač okolitého svetla je zodpovedný za zmenu jasu obrazovky, keď je zapnutý automatický jas.

Ak ste v tmavej miestnosti, senzor okolia zaznamená nízku intenzitu osvetlenia. V reakcii na to automaticky nastaví jas obrazovky na minimum.

To pomôže používateľovi lepšie čítať v tme a tiež chrániť oči.

V iných prípadoch, keď ste vonku, senzor priblíženia zaznamená vysokú intenzitu svetla. V reakcii na to zvýši jas obrazovky na maximum.

Tým sa zlepšuje čitateľnosť a čitateľnosť obrazovky.

Na záver, iPhone 6S a 7 obsahujú rovnaký počet dôležitých senzorov. V tejto kategórii teda obaja získajú remízu.

Preto budem hodnotiť iPhone 6S a 7 a 8 v tejto sekcii recenzií bezpečnostných prvkov a senzorov.

iPhone 6S vs iPhone 7 Náš súhrn hodnotení

Oblasti hodnotenia iPhone 6S iPhone 7 Poznámky/Komentáre
Dizajn78Napriek neuspokojivej absencii konektora pre slúchadlá na iPhone 7 to nejakým prefíkaným spôsobom kompenzuje. Vyniká aj v iných oblastiach, ako je vodeodolnosť, viac farebných možností a čistejší vzhľad. Preto iPhone 7 vyhráva túto kategóriu porovnávania dizajnu.
Displej7.58Displej iPhone 7 poskytuje lepší výkon ako iPhone 6S. Väčšina týchto vylepšení však nie je viditeľná voľným okom. Pokiaľ však ide o jas obrazovky, dochádza k výraznému zvýšeniu. Preto iPhone 7 vyhráva aj toto kolo.
fotoaparát89iPhone 7 má vyššie rozlíšenie prednej kamery. Zadný fotoaparát tiež prináša vylepšenia, ako je OIS, quad-LED blesk, podpora formátov HEIF a HEVC. Preto je opäť víťazom.
Batéria89iPhone 7 má väčšiu kapacitu batérie a dlhšiu výdrž batérie. Preto je to opäť môj top výber.
Skladovanie89iPhone 7 zdvojnásobuje úložné kapacity oproti iPhone 6S. Preto poskytuje spoľahlivejšiu možnosť ukladania. Preto je to môj top výber v tejto kategórii.
Zabezpečenie/senzory88IPhone 7 a 6S obsahujú rovnaké senzory, vďaka ktorým sú v tejto kategórii nerozhodné.
Naše priemerné hodnotenie7.88.5V priemere je iPhone 7 lepším modelom iPhone.

Často kladené otázky iPhone 6S vs iPhone 7

Často kladené otázky iPhone 6S vs iPhone 7 1. Aké sú rozdiely medzi iPhone 6S a iPhone 7?

Čo sa týka dizajnu, prvý rozdiel medzi iPhone 6S a 7 je v ich zadných platniach. iPhone 6S má na zadnej strane výrazné anténne línie.

Medzitým boli linky antény na iPhone 7 zastrčené k okrajom, čo mu dodáva čistejší vzhľad. iPhone 6S a 7 sa líšia aj farebnou dostupnosťou.

iPhone 6S má 4 farebné možnosti, zatiaľ čo iPhone 7 má 6. iPhone 7 má tiež hodnotenie odolnosti voči vode IP67.

Okrem toho sa iPhone 6S a 7 líšia možnosťami úložiska, kapacitou batérie, displejom a fotoaparátom. Nakoniec sa líšia aj vnútorné komponenty iPhone 6S a 7, ako je ich procesor a RAM.

2. Čo je lepšie medzi iPhone 6S a iPhone 7?

Na základe tejto porovnávacej recenzie iPhone 6S a iPhone 7 je iPhone 7 lepší iPhone. Má hodnotenie IP67, lepší fotoaparát, displej, úložisko, batériu atď.

3. Má iPhone 7 lepšiu batériu ako iPhone 6S?

Áno, iPhone 7 má lepšiu batériu ako iPhone 6S. Počnúc kapacitou má iPhone 7 kapacitu batérie 1 960 mAh.

Medzitým má iPhone 6S kapacitu batérie 1 715 mAh. Z hľadiska výkonu má iPhone 7 lepšiu výdrž batérie ako iPhone 6S.

Keď už sme pri tom, iPhone 7 vydržal v teste prehrávania videa 12 hodín 2 minúty. Zatiaľ čo iPhone 6S vydržal v rovnakom teste 11 hodín 39 minút.

4. Aký veľký je iPhone 7?

iPhone 7 má malé rozmery, meria 138,3 x 67,1 x 7,1 mm (V x Š x H) a má tiež uhlopriečku 4,7 palca. Preto je iPhone 7 prenosný telefón, ktorý sa dá držať jednou rukou a ľahko sa prenáša.

5. Oplatí sa iPhone 6S a iPhone 7 kúpiť v roku 2022?

iPhone 6S a iPhone 7 sú staré dobré cenovo dostupné iPhony. Hoci ich Apple aktualizoval najnovším iOS, obávame sa ich nepretržitej podpory.

Apple totiž svoj telefón ideálne podporuje minimálne 5 rokov. Avšak v roku 2022, kedy bola napísaná táto recenzia, má iPhone 6S už za sebou 7. ročník.

Medzitým je iPhone 7 v 6. roku. Preto môžu iPhone 6S a 7 čoskoro prestať dostávať podporu.

Na záver, ak vás trápi nedostatok podpory systému a zabezpečenia, potom sa tieto telefóny v roku 2022 neoplatí kupovať. Ak vás však netrápia aktualizácie a podpora, iPhone 6S a 7 sa stále oplatí kúpiť.

6. Sú iPhone 6S a iPhone 7 odolné voči vode?

iPhone 6S zatiaľ nemá žiadnu vodeodolnosť, iPhone 7 má hodnotenie IP67 pre odolnosť voči prachu a vode. Preto by mal iPhone 7 vydržať ponorenie do 1 metra vody po dobu až 30 minút.

7. Koľko možností úložiska je dostupných pre iPhone 6S?

iPhone 6S je dostupný v štyroch konfiguráciách úložiska. Základná konfigurácia prichádza s úložným priestorom 16 GB, ktorý sa nezaplní ani žmurknutím.

Okrem 16 GB konfigurácií sa iPhone 6S dodáva aj v 32 GB, 64 GB a 128 GB konfiguráciách.

8. Koľko stojí iPhone 6S a iPhone 7?

V čase, keď bol tento článok napísaný v januári 2022, iPhone 6S začína na 106,91 USD na Amazone. Medzitým iPhone 7 začína na 142,91 $.

kanál 1 na prenájom
9. Fotí fotoaparát iPhone 7 portréty?

Bohužiaľ, iPhone 7 nepodporuje režim na výšku kvôli nedostatku teleobjektívu. Podobný efekt bokeh však môžete získať z aplikácií tretích strán, ako je FabFocus.

10. Ktorý má lepší fotoaparát iPhone 6S alebo iPhone 7?

iPhone 7 má predný fotoaparát s rozlíšením 7 MP, zatiaľ čo iPhone 6S má predný fotoaparát s rozlíšením 5 MP. Výkon selfie na iPhone 7 je teda lepší ako na iPhone 6S.

Čo sa týka zadných fotoaparátov, aj keď majú oba modely rozlíšenie 12MP, fotoaparát iPhone 7 ukázal niekoľko vylepšení. Jedným z vylepšení je optická stabilizácia obrazu (OIS).

OIS pomáha stabilizovať obrázky a videá a znižuje rozmazanie obrázkov pri slabom osvetlení.

iPhone 6S vs iPhone 7 Moje posledné myšlienky

Ak vás netrápi, že iPhone 6S a 7 nemusia dostať ďalšiu aktualizáciu iOS, potom by vašou hlavnou starosťou malo byť, ktorý z nich si kúpiť. Preto sa v tejto časti pokúsim zjednodušiť výhody každého modelu a uviesť odporúčania.

Prvým faktorom, ktorý ľudia zvažujú pri výbere telefónu, je cena. Ako bolo povedané, v čase, keď sme uverejnili túto recenziu (január 2022), iPhone 6S začína na 106,91 $.

Medzitým iPhone 7 začína na 142,91 $. Upozorňujeme však, že ceny sa môžu z času na čas zmeniť.

Teraz, keď poznáte ceny, môžete čítať ďalej a dokončiť svoje rozhodnutie.

Chcete prenosný a odolný telefón, 3,5 mm audio jack pre vaše slúchadlá a slušný celkový výkon? Ak je vaša odpoveď na túto otázku áno, potom odporúčam:

iPhone 6siPhone 6s$119,99 Pozri Dohoda Podrobnosti

Na druhej strane, chcete tiež prenosný a odolný telefón? Používate bezdrôtové audio riešenia?

Tiež chcete telefón, ktorý je chránený proti náhodnému poliatiu? Oceňujete zlepšenie celkového výkonu? Ak sú vaše odpovede na tieto otázky áno, potom vám odporúčam:

iPhone 7iPhone 7$177,00 $148,00 Pozri Dohoda Podrobnosti

Dúfam, že vám toto porovnanie iPhone 6S vs iPhone 7 pomohlo? Ak vám porovnanie pomohlo, kliknite Áno to Bol tento príspevok užitočný? nižšie.

Môžete tiež skontrolovať tento produkt pomocou formulára Zanechajte odpoveď, ktorý nájdete na konci tejto stránky.

Pre viac recenzií smartfónov navštívte našu stránku Recenzie porovnania smartfónov. Veľmi užitočná môže byť aj naša stránka Špecifikácie smartfónu.

Referencie a ďalšie čítanie

  1. Recenzia iPhone 6S – Kontrola notebooku
  2. Definícia senzorov – GSM Arena
  3. Režim nočnej zmeny – nezávislý
  4. iPhone 6S vs iPhone 7 – Forbes
  5. Čo je skutočný tón – Business Insider
  6. 3D Touch – vreckové vlákna
  7. Recenzia iPhone 7 – Kontrola notebooku