Minecraft Windows 10 vs verzia Java - Ktorú z nich je najlepšie kúpiť

Minecraft bola pôvodne hra založená na prostredí Java, kým ju Microsoft nekúpil. Spoločnosť ponechala Minecraft väčšinou nedotknutý v tom, že tím ho až na jednu výnimku naďalej vyvíja na rovnakom štandarde. K dispozícii je tiež verzia hry Minecraft UWP. Verzia Java je stále nažive a je v aktívnom vývoji, ale keďže Minecraft je populárny herný titul. Používanie ako aplikácie UWP je dobrý spôsob propagácie týchto typov aplikácií. V tomto článku si povieme niečo o Minecraft Windows 10 vs Java verzia - Ktorú z nich je najlepšie kúpiť. Poďme začať!Minecraft Windows 10 vs verzia Java

Tieto dve verzie sú si, čo sa týka funkcií, veľmi podobné a pod pojmami funkcie máme na mysli množstvo predmetov, mobov a biomov, ktoré sa v hre objavujú, ako aj jej všeobecné mechanizmy. To znamená, že tiež existujú rozdiely medzi touto hrou a do značnej miery ovplyvňujú hrateľnosť.Minecraft bola pôvodne hra založená na prostredí Java, kým ju Microsoft nekúpil. Spoločnosť ponechala Minecraft väčšinou nedotknutý v tom, že tím ho až na jednu výnimku naďalej vyvíja na rovnakom štandarde. K dispozícii je verzia hry Minecraft UWP. Verzia Java je stále nažive a aktívne sa vyvíja, ale keďže je Minecraft populárnym herným titulom, je dobré ho propagovať ako aplikáciu UWP.Minecraft Windows 10 vs verzia Java

Tieto dve verzie sú si navzájom veľmi podobné, čo sa týka funkcií a tým máme na mysli rôzne položky, moby a biomy, ktoré sa v hre objavujú, ako aj jej všeobecné mechanizmy. To znamená, že tiež existujú rozdiely medzi touto hrou a do značnej miery ovplyvňujú hrateľnosť.Zdroje a úpravy

Minecraft pre Windows 10 podporuje takmer všetky úpravy, ktoré robí verzia Java, avšak nebolo pre ňu vyvinutých toľko zdrojov. Nájdete množstvo balíkov textúr a shaderov pre verziu Java a iba niekoľko z nich pre verziu Windows 1o. Ak plánujete hru dosť upraviť, je tu správna verzia Java.Spotreba systémových prostriedkov

Java verzia Minecraftu je oveľa náročnejšia na zdroje ako verzia Windows 10. Toto je viac problém Java ako problém Minecraftu, ale v tejto oblasti došlo len k malému zlepšeniu. Ak hru nemáte v úmysle príliš upravovať, lepším nápadom je použitie verzie pre Windows 10. To znamená, že s úpravami je verzia aplikácie pre Windows 10 v systéme náročná.

Aktívny vývoj

Ako už bolo spomenuté, Java verzia Minecraftu sa stále aktívne vyvíja a nič nenasvedčuje tomu, že by sa od nej malo upustiť. Ak máte jediný dôvod na prechod na verziu Windows 10, máte obavu, že nebude ukončená verzia Java, mali by ste vedieť, že spoločnosť Microsoft má tendenciu udržiavať ju pri živote.Spoločenstva

Minecraft ako hra má veľkú užívateľskú základňu, ktorá používa verziu Java iba s malou časťou pomocou verzie Windows 10. Kreatívna komunita ako taká vytvára väčšinu vecí pre verziu Java. Mnoho herných mechanizmov bude fungovať rovnako na oboch verziách, ale kedykoľvek dôjde na veci, ako sú balíčky textúr alebo pridanie ďalších externých zdrojov / doplnkov k aplikácii, zistíte, že verzia pre Windows 10 zostane pozadu.Multiplatformný multiplayer

Minecraft je stolná hra, ale pre iné herné platformy existujú jej ďalšie verzie. K dispozícii sú dokonca aj vyhradené mobilné verzie hry. Verzia Java aj verzia Windows 10 vám umožňujú hrať s ostatnými hráčmi prostredníctvom serverov atď., Avšak vo verzii Windows 10 môžu byť prehrávače z akejkoľvek platformy; mobil, počítač alebo konzola. Verzia Java túto možnosť nemá a nie je možné ju nijako vynútiť.

Podpora radiča

Toto je jeden z väčších rozdielov medzi verziami aplikácie Java a Windows 10. A to môže, ale nemusí, záleží na tom, ako chcete hru hrať.

Od písania tohto článku verzia Java nepodporuje ovládače, ktoré sú pripravené na použitie. Existujú hacky, ktoré im umožnia pracovať, ale sú to hacky. Verzia pre Windows 10 podporuje ovládače pripravené na použitie bez problémov a komplikácií.

Servery

K dispozícii sú však servery pre verzie Java aj Windows 10. Kvôli veku verzie Java má celkovo viac hráčov. Servery Java výrazne prevažujú nad servermi Windows 10 a vo väčšine aspektov sú oveľa lepšie.

Funkčné rozdiely

Aj keď sú Minecraft Windows 10 a verzia Java podobné, nie sú totožné. Môžete si pozrieť zoznam exkluzívnych funkcií verzie Windows 10, ktoré máte k dispozícii. Ak uvidíte čokoľvek, čo by sa vám páčilo, čokoľvek, zvážte použitie verzie hry UWP.

prehrávanie súborov mkv na ipade

Zhrnutie

Verzia Minecraft Java je stabilnejšia, má väčšiu komunitu a podporuje lepšie mapy, servery a úpravy. Že verzia pre Windows 10 sa k zladeniu ani zďaleka nepribližuje.

Verzia Minecraft pre Windows 10 má niektoré exkluzívne funkcie, podporu radiča a umožňuje vám hrať s ostatnými hráčmi, ktorí hrajú z rôznych platforiem.

Väčšina ľudí zastáva názor, že ak radi hráte sami, zamerajte sa na jadro hry. Alebo sa len bavte v kreatívnom režime, verzia pre Windows 10 je tu pre vás. Ak chcete hrať na serveroch, hru poriadne upravte tak, aby vyzerala prakticky ako Skyrim, verzia Java je tu pre vás.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám týmto článkom tento článok páči, a pomôže vám. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Ozveme sa vám čoskoro.

Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: ChatCrypt: Súkromná služba online chatu so šifrovaním na vojenskej úrovni