Ako previesť koaxiálny kábel na HDMI - podrobne

Zvyčajne pre príjem používame koaxiálne pripojenie pre satelit a káblové pripojenie v našich domovoch. Ak si kúpite nový televízor, je pravdepodobné, že nebude mať koaxiálny konektor vzadu. Môže mať niekoľko konektorov HDMI, USB a komponentných konektorov, ale žiadny koaxiálny kábel. Ak máte starší káblový alebo satelitný box, z ktorého vychádza iba koaxiálny kábel. Potom by ste mohli mať problémy s ich pripojením.Tento konektor je väčšinou zabezpečený, analógový a relatívne ekonomický.Preveďte Coax na HdmixAle ako sa táto technológia mení, najnovšie televízne vybavenie má namiesto koaxiálneho kábla konektor HDMI. Stretnúť sa s týmto koaxiálnym pripojením. Mocný Adaptér HDMI je podobné starému RF modulátoru. Používame ho však na prevod pripojenia koaxiálneho kábla na HDMI.V online a offline obchodoch sa nachádza množstvo káblových konektorov Coax - HDMI.pridajte hru na zážitok z geforce

Pred začatím procesu bude proces konverzie koaxiálnych signálov na HDMI. Poďme sa najskôr pozrieť na rozdiel medzi konektormi pre koaxiálny kábel a HDMI.

Rozdiel medzi pripojením koaxiálneho a HDMI kábla:

Koaxiálne káble sú zvyčajne určené na prenos analógových signálov vo forme audio-videa z jedného miesta na druhé. Rovnako ako káblové pripojenia pre naše domáce a kancelárske televízory. Myšlienka použitia tohto typu koaxiálneho spojenia spočíva v prenose rádiových signálov s minimálnym rušením.root htc jeden m8 marshmallow

Zatiaľ čo káble HDMI (High Definition Multimedia Interface). Vynašli to japonskí výrobcovia televízorov a sú určené na prenos digitálnych údajov s vysoko kvalitným audio-videom do našich televízorov. Relatívne na kratšiu vzdialenosť zvyčajne v miestnosti.Typy AV pripojenia:

Aj keď sa to niektorým z vás môže javiť ako zjavný dohľad. Ale nie úplne zohľadniť výstup prijímača je ľahký prehľad. Po mnoho rokov bol predvoleným výstupom koaxiálny kábel. Iba nedávno úplne nahradil SCART alebo HDMI. Mnoho káblových a satelitných prijímačov však obsahovalo káble, SCART a HDMI. Máloktorý bol čisto koaxiálny.

Preveďte Coax na Hdmix

Koaxiálne pripojenia:

Koaxiálny kábel bol určite vynájdený v 19thstoročia niesť rádiové signály. Skladá sa z medeného jadra z dvoch vrstiev obklopených tienením a izoláciou. Cieľom bolo dodať analógové signály s minimálnym rušením. Táto technológia sa donedávna používala najskôr v rádiu a telegrafii, potom v televízii a potom v širokopásmovom pripojení. Postupne bol nahradený vláknom alebo inými technológiami, ktoré ponúkali vyššie prenosové rýchlosti.

Aj keď je koaxiálny kábel izolovaný, je potrebné signál opakovať a na diaľku môže dôjsť k jeho strate. V dnešnej dobe bol koaxiálny kábel populárny, pretože v tom čase prevyšoval čokoľvek iné, bol lacný a ľahko použiteľný. Bolo to tiež veľmi ťažké. Vlákno je rýchlejšie a prenáša veľké množstvo dát naraz. Aj keď vlákno potrebuje viac vstupných investícií, vyžaduje si menšiu údržbu.

HDMI:

HDMI ( Multimediálne rozhranie s vysokým rozlíšením ) je patentované audio / video rozhranie. Používajú sa na prenos nekomprimovaných obrazových údajov a komprimovaných alebo nekomprimovaných digitálnych údajov. Je to moderná náhrada za koaxiálny kábel v domácnosti. Prenášajú signály medzi zariadeniami s maximálnym možným objemom dát pre vysoké rozlíšenie. Zo zdrojového zariadenia kompatibilného s HDMI. Napríklad radič displeja ku kompatibilnému počítačovému monitoru, videoprojektoru, digitálnej televízii alebo digitálnemu zvukovému zariadeniu. HDMI je digitálna náhrada za štandardy analógového videa.

eso stream ako na to

High-Definition Multimedia Interface je moderná náhrada za koaxiálny kábel v domácnosti. Prenáša signály medzi zariadeniami s maximálnym možným objemom dát pre vysielanie vo vysokom alebo ultra vysokom rozlíšení. Môže prenášať aj zvuk. Japonskí výrobcovia televízorov vymýšľajú HDMI, aby zlepšili kvalitu obrazu a pracovali mimoriadne dobre.

Môže prenášať viac údajov ďalej pri rovnakej veľkosti pri vyšších rýchlostiach.

Preveďte Coax na HDMI

Prevod z koaxiálneho kábla na HDMI:

naša čítačka má úplne nový televízor bez koaxiálneho vstupu a satelitný prijímač iba s koaxiálnym výstupom. Ako ich teda spoja? Existuje niekoľko spôsobov. Môžu požiadať svojho poskytovateľa satelitných služieb o aktualizáciu príjmu, alebo si môžu kúpiť prevodník koaxiálneho kábla na HDMI. Takže to je to, čo môžete v tejto situácii urobiť. Existujú rôzne spôsoby. Požiadajú svojho poskytovateľa satelitných služieb o aktualizáciu príjmu, alebo si môžu kúpiť prevodník koaxiálneho kábla na HDMI.

Aktualizácia satelitu:

V závislosti na dodávateľovi, ak má satelitný prijímač iba koaxiálny výstup, je potrebné ho vymeniť. Okrem SCART alebo iného výstupu HDMI. To znamená, že to môže byť čokoľvek staré až 25 rokov a malo by sa to vymeniť. Ak však funguje dobre alebo si váš poskytovateľ služieb želá účtovať poplatok za aktualizáciu. Možno to nebude vaša najlepšia voľba.

PREVODNÍK COAX NA HDMI:

Prevodníky na koaxiálny kábel a HDMI sa zvyčajne dodávajú ako adaptér. Tí, ktorí majú väčšie nastavenie AV, môžu potrebovať zapojenejšiu prevodnú jednotku. Ale nám ostatným bude stačiť jednoduchá skrinka na prevod z koaxiálneho kábla na HDMI. Rovnaký druh výrobkov ponúkajú aj ďalší maloobchodníci.

Prevodník berie analógový signál a prevádza ho na digitálny signál pre HDMI. Buď je dodávaný s pripojenými káblami, alebo má na každom konci zásuvky pre každý kábel. Niektoré prevádzače vykonávajú priamu konverziu, signál pre signál. Medzi ďalšie patrí zmena mierky, ktorá prijíma koaxiálny signál so štandardným rozlíšením a prevádza ho na digitálny signál s vysokým rozlíšením. Ktorý z nich vyberiete, závisí od vašich potrieb.

sledujte správy o líškach na serveri kodi

Pripojenie televízora k satelitnému prijímaču je veľmi jednoduché. Môžete tiež vziať koaxiálny výstup zo satelitného prijímača. A môžete ho pripojiť ku koaxiálnemu vstupu na prevodníku. Môžete prevziať napájanie HDMI z prevodníka a pripojiť ho k vstupu HDMI na televízore. Teraz by ste mali byť schopní nastaviť satelitný prijímač ako zdroj a sledovať televíziu.

firewall pre nekorenovaný android

Konverzia koaxiálneho kábla na HDMI nie je zložitá, vyžaduje však trochu ďalšej investície. Ak ste na tom podobne. Potom existuje spôsob, ako to obísť a nebude to stáť toľko, ako by ste si mysleli.

Závery:

Ak sa vám tento článok páči a ak máte nejaké otázky týkajúce sa tohto článku. Dajte nám vedieť v komentároch nižšie

Pozri tiež: LG V10 sa nezapne - čo s tým môžete urobiť?