iPhone 8 vs iPhone XR: Ktorý je lepší iPhone?

28. decembra 2021 68 Názory iPhone 8 vs iPhone XR Ktoré kúpiť

Potrebujete pomoc pri výbere najlepšieho modelu iPhone medzi iPhone 8 a iPhone XR? Už nehľadajte, pretože táto porovnávacia recenzia iPhone 8 vs iPhone XR vám uľahčí rozhodovanie.





Táto recenzia je hĺbkovým porovnaním iPhone 8 a XR vrátane ich ceny a špecifikácií. Konkrétne oba telefóny porovnám v týchto oblastiach – dizajn, displej, fotoaparát, batéria, úložisko a senzory.



Hlavným cieľom tohto prehľadu je analyzovať oba modely telefónov a vybrať ten, ktorý funguje lepšie. Preto po každej sekcii ohodnotím každý z telefónov nad desať a vyberiem si v danej kategórii svoj najlepší výber.

Nakoniec si pozrite našu sekciu so súhrnom hodnotení, kde môžete ľahko zistiť, ako tieto dva modely fungovali. Na konci tejto recenzie by ste si preto uvedomili, že výber telefónu nie je až taký zložitý.



Prehľadávať témy príspevkov



iPhone 8 vs iPhone XR: Moje prvé myšlienky

iPhone 8 vs iPhone XR: Moje prvé myšlienky

Pre Apple to bola úspešná jazda hneď od prvej generácie iPhonov. Aj napriek úspechu spoločnosť Apple neprestala každoročne pridávať ďalšie do svojej zostavy iPhone.

Keď už hovoríme o modeloch iPhone, modely, ktoré sú relevantné pre toto porovnanie, sú iPhone 8 a iPhone XR.



Apple vydal iPhone 8 v roku 2017 spolu s iPhone X ako 11. generáciu iPhonov. O rok neskôr vyšiel iPhone XR spolu s iPhone XS a XS Max ako 12. generácia iPhonov.



Hoci oba modely boli ukončené a nie je možné ich zakúpiť od spoločnosti Apple, budete si ich môcť kúpiť u predajcov.

iPhone 8 a iPhone XR nie sú také drahé ako vlajkové lode ich generácie. Ešte lepšie je, že sú teraz ešte dostupnejšie, keďže existujú novšie verzie iPhone, než boli ich prvé dni uvedenia na trh.

Keď už hovoríme o cenovej dostupnosti, do decembra 2021, keď som aktualizoval tento článok, iPhone 8 začína o 208,00 dolárov na Amazone . Medzitým, iPhone XR začína na 321,00 USD .

Je však dôležité poznamenať, že tieto ceny sa môžu zmeniť. Preto v čase, keď čítate túto recenziu, môžu nastať zmeny v cene.

O iPhone 8 a XR sme toho už povedali veľa. Stále však máme veľa dôvodov, ktoré musíme pokryť, takže poďme sa do toho ponoriť.

iPhone 8 vs iPhone XR Dizajn, porovnanie rozmerov a hmotnosti

iPhone 8 vs iPhone XR Dizajn, porovnanie rozmerov a hmotnosti

V tejto časti budem analyzovať dizajnové prvky o 360 stupňov okolo oboch modelov iPhone. Pri tom poukážem na ich rozdiely a podobnosti.

Zatiaľ čo iPhone 8 obsahuje určité vylepšenia z predchádzajúcich generácií, obrazovka je jednou z oblastí, v ktorej sa odmieta pohnúť. Predná strana má stále tradičný dizajn s mohutnými rámami na vrchu a brade.

Na hornom ráme sa nachádza predná kamera, senzor okolitého svetla, senzor priblíženia a slúchadlo. Na druhej strane spodný rám obsahuje známe tlačidlo Domov, ktoré používatelia tak milujú.

Niektorí používatelia iPhone odmietli prejsť na novšie verzie len kvôli tlačidlu domov na starších modeloch. Medzitým sa niektorí rozhodli ísť ďalej bez svojho milovaného tlačidla domov.

Pre iPhone XR to pokračovalo s bezrámovým dizajnom displeja od okraja po okraj z iPhonu X. Porovnaním čelného pohľadu na iPhone XR s iPhone 8 vyzerá iPhone 8 ako starodávna relikvia.

iPhone XR má takmer celú obrazovku, až na to, že je na ňom strašne dlhý zárez v hornej časti obrazovky. Zárez bez okolkov bráni zobrazeniam na obrazovke, najmä počas filmov a hrania hier.

Ako také máte dovolené vyvetrať všetko, čo chcete, ale len dovtedy, kým si neuvedomíte dôležitosť zárezu. Zárez je označený ako kryt snímača od spoločnosti Apple a vôbec sa neukázal ako nehodný tohto mena.

Keď už hovoríme o kryte senzora, obsahuje niekoľko senzorov, ako je infračervená kamera, záplavový iluminátor a senzor priblíženia.

Okrem toho sa v záreze nachádza senzor okolitého svetla, reproduktor, mikrofón, predná kamera a bodový projektor. To zhŕňa predné vlastnosti oboch modelov.

Preto môžeme pristúpiť k zadnému pohľadu. Pohľad zozadu na iPhone 8 a XR je dosť podobný a možno budete mať problém ich rozlíšiť.

Zadná doska oboch modelov je vyrobená zo skla, vďaka čomu sú elegantné a sofistikované. Klzký povrch skla ich však vystavuje väčšiemu riziku spadnutia, ktoré nevyhnutne povedie k prasklinám.

Celkovo ide o telefóny, ktoré nechcete používať bez vrecka. Sklo na oboch modeloch je navyše odolné voči poškriabaniu.

Sklo však ľahko priťahuje odtlačky prstov. To by vám malo poskytnúť viac dôvodov na používanie vrecka, pokiaľ sa vám nepáči, že je váš telefón celý chaotický.

Medzitým sa v ľavom hornom rohu oboch modelov nachádza jeden zadný fotoaparát s miernym výstupkom. Medzi umiestnením mikrofónu a blesku na iPhone 8 a iPhone XR je však malý rozdiel.

Na iPhone XR sú mikrofón a blesk umiestnené v spodnej časti modulu fotoaparátu. Medzitým sú na iPhone 8 umiestnené vpravo.

Ako sa očakávalo, oba modely majú chrómové logo Apple umiestnené niekde okolo stredu hornej časti zadnej dosky. V blízkosti spodnej časti zadnej dosky je tiež značka iPhone.

Keď prejdeme k okrajom, oba modely sú vyrobené z matného rámu z hliníkovej zliatiny. Hrany a rohy sú mierne zakrivené, aby sa uľahčila manipulácia.

Funkcie na okrajoch sú v súlade s typickým vzorom pre iPhone. U oboch modelov je na pravej hrane bočné tlačidlo a slot pre SIM kartu.

Keď už hovoríme o bočnom tlačidle, pri jemnom stlačení obrazovku prebudí, prípadne uspí. Tiež pri dlhom stlačení bočného tlačidla sa zariadenie zapína alebo vypína.

Na druhej strane môžete zásuvku SIM vysunúť pomocou nástroja podobného kolíčku. Slot na SIM kartu obsahuje jednu nano-SIM na iPhone 8.

Medzitým na iPhone XR existujú dva varianty. Existuje čínsky variant, ktorý obsahuje dve Nano-SIM karty.

Okrem toho existuje ďalší variant iPhone XR s jednou nano-SIM a an napr . eSIM je skratka pre embedded SIM, preto je eSIM neodstrániteľná, ale programovateľná.

Na rozdiel od štandardnej SIM karty, ktorú musíte vložiť do telefónu, je eSIM zabudovaná v telefóne. Ak chcete použiť eSIM, vaša mobilná sieť ju musí podporovať pre daný model telefónu.

Pred použitím eSIM musíte tiež povoliť.

Po prechode od eSIM existuje malý rozdiel medzi pozíciou slotu SIM na iPhone 8 a iPhone XR. Na iPhone 8 je slot umiestnený v strede, zatiaľ čo na iPhone XR je umiestnený nižšie.

Ďalej stále na pravej hrane nájdete dve anténne pásma. Jeden anténny pás vedie cez hornú časť oboch telefónov, zatiaľ čo druhý prechádza cez spodok.

Na ľavom okraji oboch modelov je bežný vypínač stlmenia, tlačidlá hlasitosti a anténne pásma. Prepínač stlmenia sa používa na prepínanie medzi tichým a vyzváňacím režimom.

Keď sa posunieme ďalej, horný okraj oboch modelov je prázdny, zatiaľ čo spodný okraj je rušnejší. Keď už sme pri tom, na spodnej hrane sa nachádza mikrofón, mriežky reproduktorov a lightning port.

Pokiaľ ide o farebné možnosti, iPhone 8 je dostupný v štyroch farebných variantoch. Pôvodne boli dostupné tri farby, no nakoniec bola pridaná špeciálna edícia Product Red.

Preto môžete iPhone 8 získať v ktorejkoľvek z týchto farieb zlatá, strieborná, vesmírna sivá a produktová červená.

Zlatý model je najvýraznejšou farebnou možnosťou. Je doplnená bielou prednou stranou, ktorá mu dodáva honosný prémiový pocit.

Ak ste niekto, kto má rád, keď si váš telefón všimnete, táto farba môže byť pre vás tá pravá.

Pre strieborné modely sú dostupné aj s bielou prednou stranou. Vďaka ostrému kontrastu rámov od zvyšku obrazovky vyniká.

Vesmírna sivá má rozbehnuté vážne veci. Je k dispozícii s čiernou prednou stranou, vďaka čomu menej ruší.

Čierne rámy dokonale ladia s obrazovkou, vďaka čomu sú rámy menej výrazné.

Poslednou farbou je Product Red, zariadenia Product Red predstavujú spôsob podpory boja proti šíreniu HIV/AIDS. Možnosti Product Red majú tiež čierne rámy, ako napríklad Space Gray.

Keď prejdeme k farebným možnostiam iPhonu XR, je k dispozícii v šiestich odvážnych farbách pre odvážnych. Keď už hovoríme o farbách, je tu čierna, modrá, koralová, produktová červená, biela a žltá.

Ako už bolo povedané, poďme diskutovať o veľkosti a hmotnosti iPhone 8 a XR. iPhone XR má rozmery 150,9 x 75,7 x 8,3 mm.

Medzitým má iPhone 8 rozmery 138,4 x 67,3 x 7,3 mm. V porovnaní s tým je iPhone XR jednoznačne väčší ako jeho náprotivok, iPhone 8 na všetkých frontoch.

Ak ste milovníkom prenosných počítačov, iPhone 8 je vaša najlepšia voľba. Medzitým je iPhone XR pre ľudí, ktorým nevadí, že je veľký.

Pokiaľ ide o hmotnosť, iPhone 8 váži 148 g, zatiaľ čo iPhone XR váži 194 g. Našťastie iPhone 8 patrí do ideálnej hmotnosti smartfónov.

Výskum ukazuje, že ideálna hmotnosť smartfónov, ktorú preferuje väčšina používateľov, je medzi 140 až 170 g. Preto nebudete mať problém držať iPhone 8 dlho.

Na porovnanie, iPhone XR je mimo ideálnej hmotnosti.

Okrem toho majú iPhone 8 a XR hodnotenie IP67. To znamená, že sú prachotesné a vodotesné.

Váš iPhone XR a 8 teda vydržia ponorenie do vody s hĺbkou 1 meter po dobu až 30 minút. Jedna vec, ktorú by ste však mali mať na pamäti, je, že vodeodolnosť sa časom stráca.

Preto by ste si to mali dobre premyslieť predtým, ako svoj telefón pokrstíte.

Na záver možno povedať, že iPhone 8 a XR sú sofistikované telefóny najmä so sklenenou zadnou stranou. Vďaka hrubým rámom iPhone 8 však vyzerá zastaralo.

Za víťaza v tejto kategórii teda vyberiem iPhone XR. Vzhľadom na to ohodnotím iPhone XR v tejto časti deviatimi.

Medzitým ohodnotím iPhone 8 osem v tejto sekcii porovnávania dizajnu iPhone 8 vs iPhone XR.

Porovnanie funkcií displeja iPhone 8 a iPhone XR

Porovnanie funkcií displeja iPhone 8 a iPhone XR

V tejto časti budem porovnávať rôzne funkcie obrazovky medzi iPhone 8 a iPhone XR.

Po prvé, začnem s veľkosťou obrazovky. iPhone XR je vybavený 6,1-palcovým displejom od okraja po okraj.

Medzitým má iPhone 8 4,7-palcový rámový displej. Bohužiaľ, oba modely nespadajú do ideálnej veľkosti obrazovky.

Výskum ukázal, že ideálna veľkosť obrazovky preferovaná väčšinou používateľov smartfónov je medzi 5 až 5,5 palca.

Po druhé, diskutujme o pomere strán, čo je ďalší dôležitý faktor zobrazenia. iPhone 8 má pomer strán 16:9, čo je v súlade so štandardným pomerom strán.

Medzitým má iPhone XR pomer strán 19,5:9, čo je ešte viac ako štandard 16:9. Preto pri činnostiach, pri ktorých sa používa klávesnica, bude na iPhone XR prekážať menej obsahu ako na iPhone 8.

Ďalšou je technológia displeja. iPhone 8 používa Retina IPS LCD, zatiaľ čo iPhone XR používa Liquid Retina IPS LCD.

Existujú lepšie zobrazovacie technológie ako IPS LCD, ako napríklad AMOLED, ktoré sa používajú vo vlajkových lodiach, ako je iPhone XS. IPS LCD má však svoju výhodu.

Keď už o tom hovoríme, IPS LCD vytvárajú prirodzenejšie farby na rozdiel od príliš sýtych farieb AMOLED.

Pre rozlíšenie displeja a hustotu pixelov používa iPhone 8 1334 x 750 pixelov a 326 PPI. Medzitým iPhone XR používa 1792 x 828 pixelov a 326 PPI.

iPhone XR má lepšie rozlíšenie ako iPhone 8, ale rovnakú hustotu pixelov. Pri pohľade na obe obrazovky však takmer nepostrehnete žiadny rozdiel.

Okrem toho je hustota pixelov na oboch modeloch väčšia ako priemerná hustota pixelov 300 pixelov. Preto bude obsah obrazovky na zariadeniach iPhone 8 a XR dostatočne ostrý.

Ak sa pohneme ďalej, iPhone 8 má hodnotu čiernej 0,44 cd/m² (nižšia je lepšia). Tiež má kontrastný pomer 1373:1 (vyšší, tým lepší).

To sú dobré hodnoty, ale nie prevratné. Čierna sa teda môže vyrábať skôr ako sýty odtieň sivej než ako skutočná čierna.

Na druhej strane má iPhone XR hodnotu čiernej farby 0,35 cd/m² a kontrastný pomer 1920:1. Sú to oveľa lepšie výsledky ako pri iPhone 8.

Preto bude iPhone XR zobrazovať hlbšie čierne ako iPhone 8.

Okrem toho hovorme o jase obrazovky. iPhone 8 zaznamenáva maximálny jas 604 nitov, zatiaľ čo iPhone XR má maximálny jas 672 nitov.

Hoci je úroveň jasu na iPhone XR vyššia ako na iPhone 8, oba modely sú dostatočne jasné. Preto ich možno použiť aj vonku, aj keď sú vystavené priamemu slnečnému žiareniu.

Senzor okolitého svetla funguje rýchlo aj pri meraní okolitého svetla a úprave jasu obrazovky.

Problém však môže predstavovať odraz slnka na obrazovke. Aby ste tomu zabránili, vždy sa snažte zatieniť obrazovku pred slnkom.

Pokiaľ ide o presnosť farieb, iPhone 8 má skóre Delta E 1,2 (nižšie je lepšie). Medzitým má iPhone XR skóre Delta E 1,3.

V porovnaní s tým je rozdiel v presnosti farieb medzi iPhone 8 a XR zanedbateľný. Ich skóre Delta E naznačuje, že farby sú na oboch modeloch pomerne presné.

Navyše, pokiaľ ide o reprodukciu farieb, výkon oboch modelov je takmer dokonalý. Konkrétne iPhone 8 pokrýva 99,9 % (vyššie je lepšie) farebného gamutu sRGB.

Zatiaľ čo iPhone XR pokrýva 100 % celého farebného gamutu sRGB.

Viacdotyková obrazovka na iPhone 8 a XR navyše reaguje. Ešte lepšie je, že oba modely podporujú väčšiu citlivosť na tlak než len ťuknutia a potiahnutia.

Na iPhone 8 je táto funkcia známa ako 3D dotyk . Medzitým je na iPhone XR známy ako Haptický dotyk .

Obe funkcie robia to isté. Medzitým môžete pristupovať k funkciám dlhým stlačením obrazovky, čím sa zobrazia ďalšie ponuky.

Ďalšou funkciou displeja, ktorá je spoločná pre iPhone 8 a XR, je Technológia True Tone . True Tone využíva snímač okolitého svetla na detekciu okolitého svetla a úpravu teploty farieb obrazovky.

Navyše, pozorovacie uhly na oboch modeloch sú pôsobivé, a to všetko vďaka IPS LCD. Pri pohľade z ostrých uhlov nedochádza k strate farieb ani jasu.

Nakoniec spoločnosť Apple tvrdila, že displej iPhone 8 a XR je vyrobený zo skla spevneného iónmi. To by im malo poskytnúť veľkú odolnosť proti škrabancom a prasklinám.

To by vám však nemalo brániť v používaní tvrdeného ochranného skla na obrazovku, ak chcete. Poskytne vášmu telefónu ďalšiu vrstvu ochrany.

Obrazovky sú tiež vyrobené s oleofóbnym povlakom, vďaka čomu sú odolné voči odtlačkom prstov. Navyše to tiež uľahčuje čistenie obrazovky niekoľkými pohybmi.

Nakoniec, môj najlepší výber pre túto sekciu je iPhone XR. Má väčšiu obrazovku, vďaka ktorej je mediálny obsah príjemnejší.

Okrem väčšej obrazovky má iPhone XR aj vyššie rozlíšenie a lepší kontrastný pomer.

Preto ohodnotím iPhone XR ôsmimi. Medzitým ohodnotím iPhone 8 siedmimi v tomto porovnaní funkcií displeja.

Porovnanie funkcií fotoaparátu iPhone 8 a iPhone XR

Porovnanie funkcií fotoaparátu iPhone 8 a iPhone XR

Cieľom tejto časti je určiť, ktorý z našich recenzných modelov poskytne najlepší fotografický zážitok. Pozrieme sa na vlastnosti fotoaparátu a výkon každého modelu.

Funkcie fotoaparátu iPhone 8 a XR majú len málo spoločného. V iPhone XR sú však zavedené niektoré nové funkcie.

Preto najprv rozoberme ich podobnosti.

Na začiatok, iPhone 8 a XR majú 7 MP prednú kameru s veľkosťou clony f/2,2. Ďalšou podobnosťou medzi ich prednými fotoaparátmi je, že oba používajú blesk Retina.

Retina blesk funguje tak, že pri fotení selfie sa obrazovka otočí do záblesku jasného svetla. Aj keď nie je taký účinný ako LED blesk, je slušný pri redukcii tieňov pri nočných selfie.

Predný fotoaparát oboch modelov tiež podporuje Live Photos. Živé fotografie vám umožňujú namiesto statických fotografií snímať krátke klipy pred a po stlačení spúšte.

Medzitým existuje len málo rozdielov medzi prednými kamerami iPhone 8 a iPhone XR.

Po prvé, predná kamera iPhone XR má skutočnú hĺbku, ktorá podporuje rozpoznávanie tváre pre ID tváre. Medzitým táto funkcia chýba na iPhone 8, pretože nepodporuje Face ID.

Po druhé, predná kamera iPhone XR podporuje režim Portréty pre selfie so šiestimi svetelnými efektmi, z ktorých si môžete vybrať. Portrétový režim je známy aj ako bokeh efekt, ktorý vám umožňuje robiť profesionálne selfie s rozmazaným pozadím.

Predná kamera iPhone XR navyše podporuje pokročilé efekty bokeh a ovládanie hĺbky. Ovládanie hĺbky vám umožňuje nastaviť, aké rozmazané chcete mať pozadie pred a po nasnímaní záberu.

iPhone 8 opäť nepodporuje režim Portrét, pokročilý bokeh ani ovládanie hĺbky.

Po tretie, predná kamera iPhone XR podporuje Inteligentné HDR čo je rýchlejšie. Smart HDR tiež vytvára ostrejší a jasnejší obraz s väčším dynamickým rozsahom ako Auto HDR na iPhone 8.

Čo sa týka výkonu, predná kamera iPhone 8 fotí vo všeobecnosti pôsobivé denné a nočné selfie. Je účinný aj pri videohovoroch.

Predná kamera iPhone XR zároveň vytvára pôsobivé selfie. Podporuje videohovory a Face ID.

V prípade videí je predná kamera iPhone 8 schopná nahrávať videá v rozlíšení 1080p pri 30 snímkach za sekundu. Medzitým predná kamera iPhone XR zaznamenáva videá s rozlíšením 1080p pri 30 alebo 60 snímkach za sekundu.

Pokiaľ ide o zadné fotoaparáty, oba modely majú tiež podobné hardvérové ​​​​funkcie. Hlavný rozdiel však spočíva v softvéri a výkone.

Konkrétne, iPhone 8 aj XR majú jeden 12 MP zadný fotoaparát s veľkosťou clony f/1,8. Fotoaparát iPhone 8 má však veľkosť pixelu 1,22 mikrónu, zatiaľ čo iPhone XR má pixel 1,4 mikrónu.

Oba fotoaparáty tiež používajú LED True Tone blesk na fotografovanie v noci. Vďaka blesku budú nočné snímky vyzerať rovnomerne jasné s prirodzenými odtieňmi.

Oba zadné fotoaparáty navyše podporujú živé fotografie rovnako ako ich predné fotoaparáty. Oba tiež podporujú 5x digitálny zoom.

Zadné fotoaparáty iPhone 8 a XR používajú na zaostrovanie automatické zaostrovanie s fázovou detekciou.

Rovnako ako predná kamera, aj zadná kamera iPhone XR podporuje režim Portrét, pokročilý bokeh a ovládanie hĺbky. Medzitým iPhone 8 tieto funkcie nepodporuje.

Zadná kamera iPhone XR tiež využíva Smart HDR rovnako ako predná kamera. Zatiaľ čo iPhone 8 používa automatické HDR.

Pokiaľ ide o výkon, fotoaparát iPhone 8 za denného svetla nie je kritizovaný. Funguje dobre aj v situáciách so slabým osvetlením, snímač však nezachytáva dostatok svetla, čo vedie k šumu obrazu.

Rovnako aj zadný fotoaparát iPhone XR robí slušne vyzerajúce fotografie za správnych svetelných podmienok. Chýba im však rovnaký stupeň detailov a expozície pri slabom osvetlení

chrome remote desktop vs teamviewer

Pokiaľ ide o videá, zadné kamery iPhone 8 aj XR zaznamenávajú videá v rozlíšení 4 k pri 24, 30 alebo 60 snímkach za sekundu. Tiež rozlíšenie 1080p pri 30 alebo 60 fps a 720p pri 30 fps.

Pokiaľ ide o spomalenie, iPhone 8 podporuje rozlíšenie 1080p pri 120 alebo 240 fps. Oba tiež podporujú časozberné videá so stabilizáciou.

Našťastie iPhone 8 aj XR používajú optickú stabilizáciu obrazu, ktorá pomáha predchádzať chveniu pri pohybe vo videách. Videá sú preto plynulé a stabilné.

Na záver, iPhone 8 aj XR majú rovnaké rozlíšenia fotoaparátu. iPhone XR však ponúka vylepšené funkcie ako Smart HDR a portrétový režim.

Celkovo iPhone XR poskytuje lepší fotografický výkon. Ak je teda faktor fotoaparátu jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré zvažujete, iPhone XR je vašou najlepšou voľbou.

Na základe týchto faktorov ohodnotím iPhone XR deviatkou. Tiež budem hodnotiť iPhone 8 osem v tejto sekcii porovnávania funkcií fotoaparátu iPhone 8 vs iPhone XR.

Porovnanie výdrže batérie a doby hovoru medzi iPhone 8 a iPhone XR

iPhone 8 je dodávaný s 1821 mAh Li-Ion neodnímateľnou batériou. Apple tvrdí, že batéria poskytne až 14 hodín hovoru 3G.

Medzitým sa iPhone XR dodáva s 2 942 mAh Li-Ion neodnímateľnou batériou. Inzerovalo sa, že poskytuje až 25 hodín hovoru.

Aby sme potvrdili, či je tvrdenie spoločnosti Apple o výkone batérie uskutočniteľné, zvážime niekoľko testov batérie vykonaných webom notebookcheck.com. Prvý test je test nečinnosti, zahŕňa nastavenie telefónov na minimálny jas obrazovky a vypnutie WiFi.

Od testu nečinnosti vydržal iPhone 8 27 hodín 9 minút. Medzitým iPhone XR vydržal v teste nečinnosti neuveriteľných 49 hodín 29 minút.

Ďalším testom je test surfovania po webe cez WiFi s jasom obrazovky nastaveným na 150 nitov. V dôsledku toho iPhone 8 vydržal 9 hodín 45 minút.

Na druhej strane, iPhone XR vydržal v teste surfovania po webe 15 hodín 10 minút.

Okrem toho existuje test slučky HD videa, ktorý tiež zahŕňa jas 150 nitov. Výsledkom testu bolo, že iPhone 8 vydržal 11 hodín 38 minút.

Na druhej strane, iPhone XR vydržal v rovnakom teste 16 hodín 51 minút.

Posledným testom je test maximálnej záťaže, pričom jas obrazovky je nastavený na maximum. V dôsledku toho iPhone 8 vydržal 3 hodiny 22 minút.

Na druhej strane, iPhone XR vydržal v záťažovom teste 4 hodiny 30 minút.

Na základe výsledku testu je ľahké vidieť, ako iPhone XR prekonáva svoj náprotivok. To nie je prekvapujúce, pretože má väčšiu kapacitu.

Pokiaľ ide o nabíjanie, iPhone 8 a XR sa bohužiaľ dodáva s bežnou 5W nabíjačkou, ktorá môže trvať večnosť. Ak máte ten luxus nechať telefón dlho nabíjať, táto nabíjačka by bola ideálna.

Navyše to pomôže predĺžiť výdrž batérie.

5W nabíjačka však môže byť prehnane frustrujúca, keď potrebujete telefón narýchlo dobiť.

Našťastie majú iPhone 8 a XR funkcie rýchleho nabíjania. Je však sklamaním, že na dosiahnutie tohto cieľa musíte minúť viac.

Bez ohľadu na to, s 18W nabíjačkou alebo vyššou môžete batériu ľahko nabiť na 50 % za 30 minút. Navyše, s 20W alebo vyššou nabíjačkou na iPhone XR môžete získať až 50% energie za 30 minút.

iPhone 8 a XR navyše podporujú bezdrôtové nabíjanie prostredníctvom bezdrôtových nabíjačiek Qi vďaka ich skleneným zadným platniam. To, ako rýchlo sa telefón bezdrôtovo nabíja, však závisí od výkonu bezdrôtovej nabíjačky.

Niektoré nabíjačky Qi sa nabíjajú pomaly a najlepšie, keď potrebujete nechať telefón nabíjať cez noc. S rýchlou Qi nabíjačkou však iPhone 8 získal 25 % energie za 30 minút.

Nakoniec, iPhone 8 aj XR podporujú rýchle nabíjanie a bezdrôtové nabíjanie, aj keď to stojí viac. To stavia oba modely do remízy.

V čom však iPhone XR prekonáva svojho kolegu, je kapacita batérie. Jeho výkon v testoch batérie bol tiež vynikajúci.

Preto je mojím najlepším výberom iPhone XR. V tomto svetle ohodnotím iPhone XR desiatkou.

Okrem toho ohodnotím iPhone 8 deviatimi v tejto časti porovnávania výdrže batérie a doby hovoru.

Možnosti úložiska iPhone 8 vs iPhone XR a porovnanie výkonu

Možnosti úložiska iPhone 8 vs iPhone XR a porovnanie výkonu

Na prednej strane úložiska fungujú iPhone 8 a XR podobne. Konkrétne sú obe dostupné v 3 konfiguráciách úložiska.

Prvá a základná konfigurácia sa dodáva s internou pamäťou 64 GB. Medzitým má konfigurácia strednej triedy 128 GB interného úložiska.

V dôsledku toho si používatelia môžu vybrať z týchto konfigurácií podľa svojich potrieb ukladania. Je však potrebné poznamenať, že čím vyššia je kapacita úložiska, tým je drahšia.

Medzitým sa uistite, že si kúpite dostatočnú konfiguráciu úložiska pre vaše potreby úložiska, pretože telefóny iPhone neumožňujú rozšírenie externého úložiska.

Na zálohovanie súborov budete mať k dispozícii 5 GB voľného úložiska iCloud. Pomocou iCloud môžete mať svoje súbory, fotografie a aplikácie bezpečne uložené a dostupné, aj keď vymeníte telefón.

5 GB úložisko iCloud sa však dá ľahko zaplniť. Ale nebojte sa, všetko, čo musíte urobiť, je zaregistrovať sa do iCloud+ za poplatok.

Vďaka tomu budete mať viac úložného priestoru na zálohovanie dát.

Na záver, iPhone 8 a XR ponúkajú 3 konfigurácie úložiska. V tejto kategórii teda nie je víťaz, oba modely sú v žrebovaní.

Preto budem iPhone 8 a iPhone XR hodnotiť ôsmimi v tejto sekcii porovnávania možností úložiska.

Porovnanie bezpečnostných funkcií a senzorov iPhone 8 vs iPhone XR

Senzory sú malé elektronické čipy zabudované do smartfónov na vykonávanie rôznych funkcií, ako je zabezpečenie, správa napájania, monitorovanie zdravia atď.

iPhone 8 a XR majú niekoľko spoločných senzorov, ako je akcelerometer, gyroskop, blízkosť, barometer a okolité svetlo. O týchto senzoroch budeme diskutovať jeden po druhom.

Ale skôr, ako sa k tomu dostaneme, pozrime sa na odlišné senzory v iPhone 8 a XR. Konkrétne iPhone 8 má snímač odtlačkov prstov, ide o bezpečnostný prvok, ktorý sa autentifikuje cez odtlačok prsta.

Je to veľmi bezpečné, pretože žiadni dvaja ľudia nezdieľajú rovnaký odtlačok prsta. Všetko, čo musíte urobiť, je umiestniť svoj zaregistrovaný odtlačok prsta na predné tlačidlo odtlačkov prstov/domov, aby ste svoj iPhone 8 odomkli rýchlo.

Snímač odtlačkov prstov však nie je užitočný len na odomykanie telefónu. Je tiež užitočné inštalovať aplikácie, prihlasovať sa do aplikácií a autorizovať nákupy atď.

Ďalej, iPhone XR nepoužíva snímač odtlačkov prstov. Ako bezpečnostný prvok však používa face ID.

Identifikácia tváre funguje prostredníctvom skutočnej hĺbky prednej kamery. Funguje to tak, že namapujete tvár iba pohľadom na obrazovku.

Našťastie je to rýchle a efektívne. Je tiež užitočný na autorizáciu nákupov a prihlasovanie do aplikácií.

Ďalej je to akcelerometer, ako už názov napovedá, meria silu zrýchlenia okolo troch osí. Umožňuje sledovať vaše kroky v aplikáciách pre fitness a zdravie.

Akcelerometer je tiež užitočný na zobrazenie rýchlosti jazdy v aplikáciách pre šoférovanie.

Pre gyroskop meria rýchlosť otáčania zariadenia pozdĺž troch osí. Detekuje zložitejší pohyb ako hore/dole a doľava/doprava.

Akcelerometer a gyroskop teda spolupracujú pri zisťovaní polohy zariadenia a následnej zmene orientácie. Aplikácie môžete vidieť v automobilovej závodnej hre, kde môžete naklonením obrazovky zmeniť orientáciu hry.

Ďalej je tu senzor priblíženia, ktorý meria vzdialenosť objektu od povrchu obrazovky. Keď sa objekt priblíži k povrchu obrazovky, obrazovka sa vypne.

Aplikácia na tomto je viditeľná pri zdvihnutí hovoru, akonáhle sa telefón priblíži k vašej tvári, obrazovka zhasne. Je to užitočné na zabránenie nechceným vstupom na obrazovku.

Okrem toho je odkladanie obrazovky účinným prostriedkom šetrenia energie.

Keď prejdeme k barometru, používa sa na meranie tlaku vzduchu. Hrá hlavnú úlohu pri predpovedi počasia a zisťovaní nadmorskej výšky.

Ďalej je tu snímač okolitého svetla. Ide o fotodetektor, ktorý sníma intenzitu okolitého svetla v okolí telefónu.

To určí, aký jas bude obrazovka svietiť. Napríklad, ak je intenzita svetla nízka alebo ste v tmavej miestnosti, jas obrazovky sa zníži.

Pomôže to chrániť vaše oči pred jasným svetlom, ktoré môže byť škodlivé. Taktiež, keď je intenzita svetla vysoká, najmä vonku, jas obrazovky sa zvyšuje.

To vám umožní bez problémov prečítať obsah obrazovky.

Na záver, iPhone 8 používa snímač odtlačkov prstov pre svoju bezpečnostnú funkciu, zatiaľ čo iPhone XR používa Face ID. Obe funkcie sú však veľmi bezpečné.

Obsahujú tiež rovnaký počet ďalších senzorov. Preto tu nie je víťaz, ale žreb.

V tejto sekcii recenzií bezpečnostných prvkov a senzorov preto iPhone 8 aj XR ohodnotím ôsmimi.

iPhone 8 vs iPhone XR: Náš súhrn hodnotení

iPhone 8 vs iPhone XR: Náš súhrn hodnotení
Oblasti hodnotenia iPhone 8 iPhone XR Poznámky/Komentáre
Dizajn89Dizajn iPhonu XR sa na rozdiel od jeho náprotivku riadi modernými štandardmi. Má tiež viac farebných možností. Preto je to môj top výber v tejto kategórii.
Displej78iPhone XR má väčší displej ako jeho rival, lepšie rozlíšenie, kontrast, jas a celkový výkon. Preto je to môj top výber v tejto kategórii.
fotoaparát89Hoci iPhone 8 aj XR majú rovnaké rozlíšenie fotoaparátu, iPhone XR ponúka vylepšené funkcie, ako je Smart HDR a režim na výšku. Celkovo iPhone XR poskytuje lepší fotografický výkon.
Batéria910iPhone XR má väčšiu kapacitu batérie. Má tiež dlhšiu výdrž z testu batérie. Preto je tu opäť víťaz.
Skladovanie88iPhone 8 aj XR majú rovnaké možnosti ukladania, a preto robia remízu.
Zabezpečenie/senzory88iPhone 8 používa na zabezpečenie funkcie snímač odtlačkov prstov, zatiaľ čo iPhone XR používa Face ID. Obe funkcie sú veľmi zabezpečené. Obsahujú tiež rovnaký počet ďalších senzorov. Preto urobia remízu.
Naše priemerné hodnotenie8.08.7V priemere je iPhone XR lepší iPhone.

iPhone 8 vs iPhone XR: Často kladené otázky

1. Čo je lepšie iPhone 8 alebo iPhone XR?

Na základe nášho porovnania má iPhone XR lepšie funkcie, ako je moderný dizajn, lepší fotoaparát a displej. Výkon batérie je tiež pôsobivejší.

Na záver, iPhone XR má celkovo lepší výkon.

2. Existuje veľký rozdiel medzi iPhone 8 a iPhone XR?

Existuje jasný rozdiel v dizajne iPhone 8 a iPhone XR. Po prvé, iPhone XR má väčší rozmer a väčšiu obrazovku 6,1 palca, zatiaľ čo iPhone 8 má veľkosť obrazovky 4,7 palca.

iPhone XR má tiež displej na celú obrazovku, zatiaľ čo displej iPhone 8'a je orámovaný hrubými rámami. Okrem toho, zatiaľ čo iPhone XR používa Face ID ako svoju bezpečnostnú funkciu, iPhone 8 používa Touch ID.

Rozdiel je aj v kapacite batérie oboch modelov a tiež v ich vnútorných vlastnostiach.

3. Je iPhone 8 alebo iPhone XR novší?

iPhone XR bol vydaný v septembri 2018, zatiaľ čo iPhone 8 bol vydaný rok predtým. Preto je iPhone XR novším vydaním medzi týmito dvoma modelmi

4. Oplatí sa iPhone XR kúpiť?

iPhone XR sa rozhodne oplatí kúpiť. Je to najlacnejší z radu iPhone X.

Nie je nič, čo by dokázal drahší iPhone XS a XS Max, čo by nedokázal iPhone XR. Hoci robí kompromisy v displeji a fotoaparáte, má lepšiu obrazovku a lepší fotoaparát ako drahší iPhone XS.

5. Ako dlho bude iPhone 8 podporovaný?

Apple podporuje svoje zariadenia minimálne 5 rokov po ich vydaní, potom už nie je možné zaručiť nepretržitú podporu. Hoci iPhone 8 bol ukončený, bude naďalej dostávať bezpečnostné a systémové aktualizácie minimálne do roku 2022.

6. Aký starý je iPhone XR?

iPhone XR bol vydaný v septembri 2018. V čase písania tejto recenzie (december 2021) má teda iPhone XR približne 3 roky.

7. Ako dlho vydrží batéria iPhone 8?

IPhone 8 má 1 821 Li-ion batériu, o ktorej sa tvrdilo, že poskytuje až 14 hodín hovoru v 3G. V teste WiFi websurfingu, ktorý vykonal notebook check.com, to však trvalo 9 hodín 45 minút.

To sa nepribližuje inzerovanému hodnoteniu výdrže. Očakáva sa však, že test surfovania po webe bude prísnejší ako čas hovoru.

8. Je iPhone XR vodotesný?

Áno, iPhone XR vyhovuje IP67. To znamená, že môže byť ponorený do 1 metra vody na 30 minút.

9. Stačí 64 GB pre iPhone 8?

64 GB modely iPhone 8 sú najlacnejšie. Medzitým by malo 64 GB úložného priestoru stačiť pre nenáročných používateľov úložiska, najmä pre tých, ktorí streamujú filmy online.

Ak však plánujete sťahovať filmy do telefónu alebo radi hráte najnovšie hry, možno budete potrebovať viac.

10. Môžete použiť dve čísla na iPhone XR?

Áno, iPhone XR podporuje dve SIM karty. Je dostupný v dvoch rôznych variantoch podľa regiónu.

V Číne je väčšinou dostupný model, ktorý podporuje duálne Nano-SIM. Existuje ďalší model s jednou Nano-SIM spojenou s eSIM.

e-mSIM nie je fyzická SIM, je to programovateľná SIM karta, ktorá sa nedá vybrať.

iPhone 8 vs iPhone XR: Moja posledná myšlienka

V tejto záverečnej časti vyzdvihnem najlepšie vlastnosti každého modelu. Pomôže vám to pri výbere na základe funkcie, ktorá je pre vás najdôležitejšia.

Po prvé, z hľadiska ceny je iPhone 8 cenovo výhodnejší. V súčasnosti začína na 208,00 USD, zatiaľ čo iPhone XR začína na 321,00 USD.

Preto si môžete vybrať podľa svojho rozpočtu.

Navyše, ak chcete najlepšiu energiu batérie, moderný dizajn Apple, dobrý fotoaparát a displej. Tiež, ak chcete najlepší výpočtový výkon, odporúčam:

iPhone XRiPhone XR$319,00 $290,00 Pozri Dohoda Podrobnosti

Ak však chcete prenosný telefón, milujete slávne tlačidlo domovskej stránky iPhone, nechcete míňať toľko peňazí. Ak máte radi funkciu 3D Touch, odporúčam:

iPhone 8iPhone 8$197,51 $174,99 Pozri Dohoda Podrobnosti

Dúfam, že vám toto porovnanie iPhone 8 vs iPhone XR pomohlo? Ak vám porovnanie pomohlo, kliknite Áno to Bol tento príspevok užitočný? nižšie.

Môžete tiež skontrolovať tento produkt pomocou formulára Zanechajte odpoveď, ktorý nájdete na konci tejto stránky.

Pre viac recenzií smartfónov navštívte našu stránku Recenzie porovnania smartfónov. Veľmi užitočná môže byť aj naša stránka Špecifikácie smartfónu.

Referencie a ďalšie čítanie

  1. iPhone 8 vs iPhone XR – verzus
  2. Aký je skutočný tón spoločnosti Apple? – Pocketlint
  3. Haptic Touch vs 3D Touch – Macrumours
  4. iPhone 8 vs iPhone XR – Macworld
  5. Čo je eSIM – Wikipedia
  6. Smart HDR – Backlightblog
  7. iPhone 8 vs iPhone XR – Techradar