Recenzia Acer Chromebook 14: Ďaleko od toho najlepšieho

22. septembra 2021 89 Názory Recenzia Acer Chromebook 14: Cenovo dostupný, prenosný, skvelá batéria 6.8Odborné skóre Acer Chromebook 14 Recenzia: My Take

Acer Chromebook 14 je jedným z cenovo dostupných Chromebookov, ktorý ponúka skvelú konštrukciu tela a dobrú výdrž batérie. Nedokáže však zapôsobiť, pokiaľ ide o výkon.Dizajn, rozmery a hmotnosť8Výkon procesora (CPU).6Výkon pamäte (RAM).6Možnosti a výkon úložiska6Výkon grafickej karty6Životnosť a výkon batérie9 PLUSY
 • Prémiový dizajn
 • Dobrá výdrž batérie
 • HDMI port
 • Cenovo dostupné
 • Prenosný
ZÁPORY
 • Žiadna čítačka SD kariet
 • Žiadny port USB typu C
 • Pomalý výkon
Acer Chromebook 14 CB3-431-C99DAcer Chromebook 14 CB3-431-C99D$229,66 Pozri Dohoda Podrobnosti

Potrebujete veľmi cenovo dostupný Chromebook? Ak áno, čítanie tejto recenzie Acer Chromebook 14 je krok správnym smerom!Táto recenzia bude obsahovať prehľad dizajnu, pamäte, GPU, batérie, úložiska a špecifikácií CPU. Ešte dôležitejšie je, že o výkone tohto Chromebooku budem diskutovať v každej časti tejto recenzie.Všetky tieto sú zamerané na poskytnutie potrebných informácií, ktoré potrebujete pri rozhodovaní o kúpe. Po prečítaní tejto recenzie budete mať ucelenú predstavu o tom, o čom je Acer Chromebook 14.Prehľadávať témy príspevkovRecenzia Acer Chromebook 14: Moje prvé myšlienky

Recenzia Acer Chromebook 14: Moje prvé myšlienky

Získanie Chromebooku by od vás nemalo vyžadovať, aby ste zbankrotovali, a to je to, čo Acer Chromebook 14 ponúka. V čase svojho vydania v roku 2016 to nebolo najlacnejšie, ale teraz má počiatočnú cenu 190 dolárov (september 2021).

Vďaka takejto cenovke je to jeden z najlacnejších Chromebookov v čase písania tohto článku. Tento Chromebook je lacnejší ako HP Chromebook x360 a dokonca aj vlastný Acer Spin 713 (2021).S vydaním Acer Chromebook 14 v roku 2016 sa človek nemôže ubrániť otázke, či má stále šancu s novšími Chromebookmi. Ak chcete nájsť odpovede na túto otázku, budete musieť čítať ďalej!Prehľad dizajnu, rozmerov a hmotnosti Acer Chromebook 14

Ak by sme mali oceniť Chromebook pod 200 USD za jeho najlepší dizajn, túto cenu by vyhral Acer Chromebook 14. Je to kvôli jeho celohliníkovému šasi s jemným hladkým povrchom na veku.

Ak poznáte Chromebooky, dáte Aceru palec hore za jeho dizajn a kvalitu vyhotovenia. Dôvodom je skutočnosť, že väčšina Chromebookov s cenovkami nad 300 dolárov je vybavená plastovým šasi.

Hliníkové šasi tohto Chromebooku je tiež inováciou jeho predchodcu – Acer Chromebook C19, ktorý mal celoplastové šasi.

Jednou z výhod zariadenia s plastovým šasi je, aké kompaktné a ľahké môže byť. Avšak aj s celohliníkovou zliatinou je Acer Chromebook 14 kompaktný a pomerne ľahký.

Na začiatok má hmotnosť 1678,2 g a rozmery 340,3 x 236,2 x 17 mm. V porovnaní s tým má HP Chromebook x360 14 rovnakú hmotnosť ako Acer Chromebook 14.

ako blokovať subreddits mobile -

Na druhej strane, ASUS Flip C434 14 má nižšiu hmotnosť 1550 g. Napriek niekoľkým rozdielom od svojho konkurenta nie je Acer Chromebook 14 záťažou na nosenie.

Tento kompaktný Chromebook s vekom s kefovou úpravou má textové logo Acer, chrómový text a farebné cyklické logo Chrome v ľavej časti veka. Značka tohto Chromebooku je umiestnená atraktívne v akomkoľvek farebnom variante, ktorý si vyberiete.

Čo sa týka farebných variantov, Acer vyrába rôzne farebné varianty tohto Chromebooku od jeho vydania v roku 2016. Acer Chromebook 14 môžete získať v snehovo bielej, šampanskej zlatej, strieborno-sivej, čiernej alebo hviezdne modrej.

Ako by ste očakávali, tento Chromebook má niekoľko portov pre vaše potreby. Počnúc pravou stranou Chromebooku je napájací port a konektor pre slúchadlá.

Na ľavej strane sú dva porty USB 3.0 typu A, plnohodnotný port HDMI a slot na zámok Kensington. Prekvapivo na tomto zariadení nie je slot na SD kartu!

Nie som si istý, prečo Acer vylúčil slot pre kartu SD – možno ho musel Acer obetovať, aby zahrnul port HDMI. Nech už bol ich dôvod akýkoľvek, je to sklamanie.

Okrem toho tu nie sú žiadne porty USB typu C, vďaka čomu okamžite zistíte, že ide o starý Chromebook. Je to preto, že v nedávnej dobe výrobcovia Chromebookov zahrnuli porty USB typu C s kompletnými službami.

V súčasnosti majú Chromebooky aspoň jeden plnohodnotný port USB typu C, ktorý funguje ako nabíjací port a tiež port na rýchly prenos dát. Myslím, že môžeme prehliadnuť absenciu tejto funkcie, pretože Acer vytvoril toto zariadenie v roku 2016, keď USB Type-C nebolo trendom v Chromebookoch.

Aj z hľadiska dizajnu nie sú v základni tohto zariadenia žiadne ventilátory, čo je bežné pre väčšinu Chromebookov. V základni sú tiež dva reproduktory smerujúce nadol, ktoré znejú lepšie so slúchadlami alebo po pripojení k reproduktoru.

Aby ste vedeli, čo je pod vekom, budete potrebovať obe ruky – jednu na zatlačenie veka nahor a druhú na pridržanie klávesnice. Napriek tomu, že tento Chromebook nie je konvertibilný, pánty tohto Chromebooku sú úplne v uhle 180°.

Po otvorení veka uvidíte 14-palcový displej s rozlíšením HD (1366 x 768). Tento displej má tiež určitú antireflexnú úpravu, ktorá znižuje odrazivosť obrazovky.

Na tejto obrazovke však stále budete mať nejaký odraz.

Okrem toho má obrazovka Acer Chromebook 14 250 nitov – čo je jasnosť tejto obrazovky. 250 nitov je priemerný jas obrazovky, takže nečakajte, že vás otrasie.

Aj na displeji má toto rozlíšenie obrazovky iba 54 % sRGB. 54 % sRGB označuje priemernú presnosť farieb na obrázkoch, ktoré si prezeráte na tomto Chromebooku.

Nad týmto displejom je na hornom ráme webová kamera s rozlíšením 720p. Väčšina webových kamier na prenosných počítačoch nie je to pravé riešenie a táto zďaleka nie je najlepšia na videokonferencie.

Keď sa presunieme na plochu Chromebooku, táto oblasť je dobrým vyjadrením tohto príslovia; ak nie je pokazený, neopravujte ho. Je to preto, že touchpad a klávesnica Acer Chromebook 14 sú rovnaké ako u predchodcu.

Spoločnosť Acer zjavne nechala na tomto novom modeli plochu Chromebooku nedotknutú. Pre začiatok, rozloženie klávesnice tohto Chromebooku je veľmi podobné Apple MacBook Air.

Klávesnica Acer Chromebook 14 však nie je podsvietená a to sa očakáva vzhľadom na jej cenu. Pozitívne je, že klávesy sú správne rozmiestnené a pohodlne sa na nich píše.

Pokiaľ ide o touchpad, je vyrobený z plastu, ale jedna vec, ktorá sa na tomto touchpade páči, je jeho šírka. Vďaka šírke tohto touchpadu je jeho používanie pohodlné a jednoduché, pričom sa samozrejme nezabúda na jeho odozvu.

Aj keď na klávesnici a touchpade nie je nič ohromujúce, svoju prácu odvedú.

Stručne povedané, Acer Chromebook 14 zaostáva za to, že nemá čítačku kariet SD a port USB Type-C. Jeho skvelá kompaktná konštrukcia a celkový vzhľad si však zaslúžia osem z desiatich v tejto sekcii preskúmania dizajnu.

Prehľad výkonu procesora (CPU) Acer Chromebook 14

Prehľad výkonu procesora (CPU) Acer Chromebook 14

Acer Chromebook 14 je vybavený procesorom Intel Celeron N3060. Ide o dvojjadrový procesor s 2 MB vyrovnávacou pamäťou.

Okrem toho má procesor základnú frekvenciu 1,60 GHz a boost frekvenciu 2,48 GHz. V skutočnosti všetky tieto čísla nedávajú zmysel bez toho, aby sme vedeli, čo môžu robiť?

V tomto ohľade som sa pokúsil otestovať, koľko výpočtového výkonu má Acer Chromebook 14. Najprv som vyskúšal, ako webové stránky reagujú na tomto Chromebooku.

Pri prístupe k zóne S sa webová stránka načítala pomerne pomaly. Okrem toho načítanie používania informačných kanálov Facebooku na tomto Chromebooku tiež chvíľu trvalo.

To by vám zrejme malo povedať, že absolvovanie online kurzu na tomto Chromebooku vás bude frustrovať. Je to preto, že online kurzy zahŕňajú videá a snímky, ktorých načítanie bude s najväčšou pravdepodobnosťou chvíľu trvať.

Ďalšou metódou testovania výkonu CPU je použitie benchmarkového testovacieho nástroja. Keďže je to tu v S Zone štandardom, na ďalšie testovanie výpočtového výkonu Acer Chromebook 14 som použil benchmarkový testovací nástroj.

Presnejšie povedané, využil som Oktán 2,0 . Octane 2.0 je testovací nástroj JavaScriptu, ktorý sa používa na testovanie výkonu Chromebooku.

V benchmarkovom teste Octane dosiahol Acer Chromebook 14 8 178 bodov, zatiaľ čo HP Chromebook 14 získal 10 000 bodov s rovnakým procesorom. Toto je jasný rozdiel v skóre, vďaka ktorému je Chromebook od HP lepší.

Acer Chromebook 14 si však počínal lepšie ako ASUS Chromebook Flip, ktorý v rovnakom teste dosiahol skóre 7 516.

Jedným z vysvetlení priemerného výkonu procesora Acer Chromebook 14 je Intel Celeron N3060, čo je v skutočnosti procesor nižšej triedy. Napriek tomu mohol fungovať lepšie, najmä pri surfovaní na webe.

Stručne povedané, výpočtový výkon Acer Chromebook 14 nie je vysoký a spomaľuje sa pri minimálnych úlohách. Z tohto dôvodu ohodnotím Acer Chromebook 14 v tejto sekcii recenzie procesora šiestimi.

Prehľad výkonu pamäte (RAM) Acer Chromebook 14

Acer Chromebook 14 sa dodáva so 4 GB RAM. Táto pamäť je pamäť s jedným slotom, ktorá je pripojená k základnej doske a nepodporuje inováciu.

Na tomto zariadení však nebudete potrebovať inováciu pamäte, pretože 4 GB je dostatok pamäte na spustenie úloh. Aby som si bol istý, že tento Chromebook je schopný, otestoval som jeho schopnosť multitaskingu a dosiahol priemerný výkon.

Začal som tým, že som streamoval nejaké pesničky na boom play, potom som mal otvorených 11 webových kariet. Na dvoch z týchto webových kariet som mal na jednej otvorený Facebook a na druhej som súčasne streamoval video z YouTube.

Potom som si všimol, že Acer Chromebook 14 sa skutočne spomalil, keď som prepínal medzi týmito webovými kartami.

Na ďalšie testovanie výkonu pamäte som použil Cr-XPRT 2015 . Cr-XPRT je benchmarkový testovací nástroj, ktorý meria výkon pamäte Chromebooku a spôsob, akým zvláda základné úlohy produktivity, ako je napríklad multitasking.

Na konci tohto testu Cr-XPRT získal Acer Chromebook 14 57 bodov. Acer Chromebook 14 však nedosiahol skóre 96 bodov Dell Chromebook 13.

Priemerné skóre výkonu pamäte Acer Chromebook 14 nie je žiadnym prekvapením s pomalým procesorom. Aby sme to objasnili, schopnosť zariadenia zvládnuť úlohy súčasne nezávisí iba od pamäte RAM – podieľa sa aj na procesore.

To znamená, že pomalý procesor tiež vysvetľuje, prečo pamäť zápasí s niektorými úlohami. Vzhľadom na to si sekcia výkonu pamäte v recenzii Acer Chromebook 14 zaslúži hodnotenie šesť.

Acer Chromebook 14 Možnosti úložiska a prehľad výkonu

Acer Chromebook 14 Možnosti úložiska a prehľad výkonu

Úložisko Acer Chromebook 14 je k dispozícii v dvoch možnostiach, z ktorých si môžete vybrať. Tento Chromebook môžete získať so 16 GB eMMC alebo 32 GB eMMC úložiskom.

Len pri čítaní predchádzajúcej vety vás pravdepodobne zaujíma, či je dostatočná veľkosť úložiska. Malá veľkosť úložiska môže byť frustrujúca, najmä ak smartfóny ponúkajú viac, ako vidíme na Chromebookoch.

Okrem toho je 32 GB úložisko eMMC najbežnejšou možnosťou úložiska, ktoré je k dispozícii na Chromebookoch. Pokiaľ ide o možnosť 16 GB, neodporúčam vám, aby ste sa rozhodli pre túto možnosť veľkosti úložiska.

Dôvod, prečo to navrhujem, je ten, že spoločnosť Acer neposkytla pre toto zariadenie ďalšiu možnosť ukladania. Ako som už uviedol, na tomto Chromebooku nie je čítačka kariet SD na rozšírenie úložiska.

Jednoznačnejšie to znamená, že pre akúkoľvek možnosť úložiska, ktorú si vyberiete, máte len svoj výber a nič viac. Namiesto toho, aby ste mali len 16 GB a nič viac, môžete pridať nejaké peniaze a získať 32 GB úložisko.

Bez ohľadu na to by bolo veľmi užitočné, ak by ste sa rozhodli pre možnosť úložiska 32 GB, nemusí to byť veľa, ale bude to stačiť. Platí to najmä preto, že na tomto Chromebooku neuložíte veľké súbory, namiesto toho máte aplikácie pre Android.

Našťastie tieto aplikácie pre Android zvyčajne nie sú veľké, s veľkosťou približne 30 MB. Predstavte si, že si stiahnete tridsať aplikácií tejto veľkosti z obchodu Google Play – použijete iba 900 MB úložného priestoru.

Jedna vec, ktorú som doteraz nespomenul, je, že Chromebooky sú určené pre používateľov na ukladanie súborov na Disk Google. To vysvetľuje, prečo majú zvyčajne nízky úložný priestor. Je tiež dôležité poznamenať, že na začiatok máte prístup k bezplatnému 5 GB Disku Google. Ak však potrebujete, môžete si kúpiť viac.

Stručne povedané, Acer neponúka najlepšiu možnosť úložiska pre Chromebook 14. A preto v tejto recenzii udelím hodnotenie šesť pre sekciu možností úložiska.

Prehľad výkonu grafickej karty Acer Chromebook 14

Grafická karta na Chromebooku Acer 14 je Intel HD Graphics 400. Táto grafická karta má základnú frekvenciu 320 MHz a zosilňujúcu frekvenciu 600 MHz.

Okrem toho ide o integrovanú grafickú kartu, čo znamená, že pri plnení grafických úloh sa spolieha na CPU Chromebooku. Tento integrovaný GPU funguje inverzne ako dedikovaná grafická karta, ktorá má vlastnú pamäť a funguje nezávisle bez toho, aby sa spoliehala na CPU.

Vo všeobecnosti Chromebooky bežia s integrovanou grafickou kartou, zatiaľ čo konvenčnejšie notebooky bežia s jednou alebo oboma integrovanými a vyhradenými grafickými kartami. V čase písania tejto recenzie sme ešte nevideli Chromebook tak výkonný, aby si poradil so špeciálnou grafickou kartou.

S týmto vysvetlením je dôležité, aby ste vedeli, čo tento integrovaný GPU ponúka. V tom svetle som použil WebGL na testovanie grafického výkonu Acer Chromebook 14.

Grafika WebGL Aquarium je testovací nástroj, ktorý testuje vykresľovanie 3D grafiky, ktorý analyzuje celkový grafický výkon Chromebooku. V tomto teste dosiahol Acer Chromebook 14 rýchlosť 47 snímok za sekundu (fps) s 500 rybami.

V porovnaní so svojimi konkurentmi tento Chromebook nevyhovel. Napríklad Dell Chromebook 13 a Toshiba Chromebook 2 dosahovali rýchlosť 60 snímok za sekundu a dosahovali až 1 000 rýb.

Na objasnenie, slovo ryba v tomto teste je výraz WebGL pre skóre alebo body.

Po skóre testov grafiky mal 14-palcový Chromebook Acer slabší výkon v porovnaní s dvoma konkurentmi. Tento nedostatočný výkon je dostatočným dôvodom na to, aby sme časť o výkone grafickej karty v tejto recenzii ohodnotili šiestimi.

Acer Chromebook 14 Životnosť batérie a prehľad výkonu

Acer Chromebook 14 Životnosť batérie a prehľad výkonu

Acer Chromebook 14 poháňa 3-článková Li-Polymer 3920 mAh batéria. Pokiaľ ide o výdrž batérie, Acer tvrdí, že tento Chromebook má výdrž batérie 12 hodín.

Odmietol som uveriť reklamnému jazyku spoločnosti Acer, kým som Chromebook dobre nevyužil. Aby som to urobil, otestoval som batériu prehrávaním videa.

Test prehrávania videa zahŕňa opakované prehrávanie videa, kým sa laptop nevzdá. Pred začatím testu som Chromebook úplne nabil.

Tiež som zapol Wi-Fi a nastavil jas obrazovky na 50%.

Po vyššie uvedených nastaveniach som opakovane prehral video YouTube, ktoré Acer Chromebook 14 prežil 10 hodín 46 minút. Chromebook Toshiba 2 bol takmer blízko so svojimi 10 hodinami a 18 minútami prežitia v rovnakom teste.

Na porovnanie, HP Chromebook 14 vydržal v rovnakom teste 6 hodín 56 minút. Napriek tomu, že nejde o presnú výdrž batérie, ktorú spoločnosť Acer tvrdila, bola celkom blízko a darilo sa jej lepšie ako jej konkurentom.

Acer Chromebook 14 si zaslúži palec hore za dobrú výdrž batérie. Vzhľadom na to si časť o výdrži batérie a výkone tejto recenzie zaslúži hodnotenie deväť.

Recenzia Acer Chromebook 14: Často kladené otázky

1. Je Acer Chromebook 14 dotykový displej?

Nie. Tento Chromebook neponúka možnosť dotykového displeja.

2. V ktorom roku bol vydaný Acer Chromebook 14?

Tento Chromebook bol pôvodne uvedený na trh v roku 2016 a neskôr mal v roku 2018 renovovaný model.

3. Má Acer Chromebook 14 port USB C?

Na tomto Chromebooku bohužiaľ nie sú žiadne porty USB Type-C.

4. Má Acer Chromebook 14 port HDMI?

Áno. Tento Chromebook je vybavený portom HDMI plnej veľkosti.

5. Aký je operačný systém Acer Chromebook 14?

Ako každý iný Chromebook, aj Acer Chromebook 14 beží na OS Chrome

Acer Chromebook 14 Review: My Final Thoughts

Acer Chromebook 14 Review: My Final Thoughts

Na záver je pochopiteľné, že spoločnosť Acer chcela obetovať niektoré funkcie tohto zariadenia v iných, aby priniesla skvelú cenu. Týchto obetí však bola hŕstka.

Bez čítačky kariet SD a priemerný výkon sú veľké nevýhody. Možno to Acer urobil, aby nám poskytol atraktívne hliníkové telo a batériu, ktorá vydrží celý deň.

O Acer Chromebook 14 však môžete uvažovať, ak potrebujete ďalšie zariadenie doma alebo pre svoje deti. Tento Chromebook je tiež možnosťou, ak sa zaobídete bez čítačky kariet SD a nepotrebujete ani zariadenie s rýchlym výkonom.

Acer Chromebook 14 CB3-431-C99DAcer Chromebook 14 CB3-431-C99D$229,66 Pozri Dohoda Podrobnosti

Dúfam, že vám táto recenzia Acer Chromebook 14 pomohla? Ak vám recenzia pomohla, kliknite Áno to Bol tento príspevok užitočný? nižšie.

Môžete tiež skontrolovať tento produkt pomocou formulára Zanechajte odpoveď, ktorý nájdete na konci tejto stránky.

Nakoniec, ďalšie recenzie Chromebookov nájdete na našej stránke Recenzie Chromebookov. Veľmi užitočná môže byť aj naša stránka Špecifikácie notebookov.

Referencie a ďalšie čítanie

 1. cnet.com – Acer Chromebook 14 CB3-431-C99D – 14
 2. digitweek.com – recenzia Acer Chromebook 14 CB3-431-C99D
 3. chromecomputing.com – recenzia Acer Chromebook 14 CB3-431
 4. theverge.com – recenzia Acer Chromebook 14: dobrá hodnota, ale nepripravená na budúcnosť
 5. expertreviews.co.uk – recenzia Acer Chromebook 14 CB3-431 (2018)
 6. trustedreviews.com – recenzia Acer Chromebook 14
 7. pcworld.com – recenzia Acer Chromebook 14
 8. laptopmag.com – recenzia Acer Chromebook 14
 9. pcmag.com – recenzia Acer Chromebook 14
 10. chromeunboxed.com – RECENZIA ZLATÉHO ACER CHROMEBOOK 14