Recenzia ASUS ROG Zephyrus S17 GX701: Výkonné grafické karty

23. septembra 2021 537 Názory Recenzia ASUS ROG Zephyrus S17 GX701: Výkonné grafické karty 8.8Odborné skóre Recenzia ASUS ROG Zephyrus S17 GX701: My Take

ASUS ROG Zephyrus S17 GX701 má najpôsobivejší chladiaci systém a obsahuje jednu z najvýkonnejších grafických kariet. Tento herný notebook je však vďaka malému touchpadu a absencii lakťovej opierky použiteľnejší na stole ako na kolenách. Podrobnosti nájdete v sekcii dizajnu nižšie.





Dizajn, rozmery a hmotnosť9Výkon procesora (CPU).9Výkon pamäte (RAM).9Možnosti a výkon úložiska8Výkon grafickej karty9Životnosť a výkon batérie9 PLUSY
  • 1. Skvelý chladiaci systém
  • 2. Pôsobivý displej
  • 3. Skvelý herný výkon
  • 4. Možnosť údržby batérie
  • 5. Prenosný a kompaktný
ZÁPORY
  • 1. Malý touchpad
  • 2. Žiadne biometrické prihlásenie
  • 3. Viac desktop ako notebook kvôli svojim obmedzeniam
  • 4. Žiadny port Thunderbolt a čítačka kariet SD
ASUS ROG SE S17 GX701ASUS ROG SE S17 GX701$1 829,99 $1 699,00 Pozri Dohoda Podrobnosti

Bežné herné notebooky môžu byť nudné, však? Ak s tým súhlasíte, mali by ste si prečítať túto recenziu ASUS ROG Zephyrus S17 GX701, ktorá predstavuje nepravidelný herný notebook.



Táto recenzia bude obsahovať podrobnosti o každej špecifikácii, ktorá tvorí ASUS ROG Zephyrus S17 GX701. Presnejšie, uvediem prehľad dizajnu, GPU, batérie, CPU, pamäte a úložiska tohto herného notebooku.

Okrem toho uvediem výsledky testov výkonu niektorých špecifikácií tohto notebooku. Budem tiež porovnávať tieto výsledky testov výkonu s inými vysoko konkurenčnými hernými notebookmi.



Cieľom tejto recenzie je byť vaším nákupným sprievodcom a pomôcť vám rozhodnúť sa, či má ASUS ROG Zephyrus S17 GX701 všetko, čo od herného notebooku hľadáte.



Prehľadávať témy príspevkov

Recenzia ASUS ROG Zephyrus S17 GX701: Moje prvé myšlienky

Recenzia ASUS ROG Zephyrus S17 GX701: Moje prvé myšlienky

ROG Zephyrus S17 GX701 je nástupcom 15-palcového ROG Zephyrus GX501VI. Napriek tomu, že má veľmi podobný dizajnový vzor ako jeho predchodca, tento nový model obsahuje sériu GPU RTX-20.



V čase svojho vydania v roku 2019 sa ASUS ROG Zephyrus S 17 GX701 predával za 3300 dolárov. Takáto vysoká cena ma prinútila označiť ho za luxusný herný stroj.



Teraz v septembri 2021 sa tento herný notebook predáva lacnejšie s počiatočnou cenou 1 999,99 USD. To vo vašej hlave vyvoláva otázky, či tento herný notebook skutočne stojí za tú cenu.

No to sa dozviete len prečítaním tejto recenzie!

Recenzia dizajnu, rozmerov a hmotnosti ASUS ROG Zephyrus S17 GX701

Poznámka redaktora
Táto dizajnová časť je dlhšia ako normálne. Je to preto, že sme museli pokryť všetky funkcie, ktoré tento jedinečný herný notebook ponúka. Uisťujem vás, že nebudete ľutovať, že si ju prečítate.

Dizajn ASUS ROG Zephyrus S17 GX701 bol vytvorený tak, aby bol vyhlásením MIMORIADNE! Na začiatok vás na prvý pohľad privíta matné čierne šasi z horčíkovej zliatiny s povrchovou úpravou z kartáčovaného kovu.

Tento herný notebook má odolný, elegantný, hladký a sofistikovaný vzhľad a dojem. ROG Zephyrus GX701 sa tiež dodáva iba v jednej farebnej variante – čiernej.

Ak ste ako ja, kto nie je fanúšikom čiernych notebookov, pretože sa zdajú nudné – verte mi, že si zamilujete jediný čierny farebný variant tohto herného notebooku.

Čo sa týka značky, môžete povedať, že ide o produkt ASUS ROG s obvyklým trojuholníkovým deleným vzorom na veku. Samozrejme netreba zabúdať ani na vtáčie logo ASUS ROG v červenej farbe.

Nasleduje textové logo Zephyrus v čiernej farbe a zvýraznené oranžovou farbou za pántami notebooku. Táto značka tiež spočíva na pomerne kompaktnom hernom stroji.

Z hľadiska hmotnosti a rozmerov ASUS tento notebook označuje ako Go Big. Zostaňte tenký herný notebook. Presnejšie povedané, tento herný notebook má rozmery 399 x 272 x 18,7 mm a váži 2600 g.

V porovnaní s tým má ASUS ROG Zephyrus S17 GX701 rovnakú hmotnosť ako Alienware M17 R2. Kým Lenovo Legion Y740 váži viac 2902 g a má rozmery 412,6 x 304,9 x 23 mm.

MSI GS75 17 však váži menej ako všetky s 2086 g a rozmermi 396,1 x 259,4 x 20,25 mm. ROG S17 GX701 zjavne nie je najtenší 17-palcový herný notebook, no rozhodne nie je najťažší

Ak chcete zistiť, čo je pod vekom prenosného počítača, môžete prenosný počítač otvoriť jedným prstom pomocou malej zarážky. To neznamená, že pánty sú slabé – namiesto toho to vysvetľuje, že paluba obsahuje väčšiu váhu ako veko notebooku.

Čo sa týka pántov, má podobnú vlastnosť ako ErgoLift pravidelne vidíme na notebookoch ASUS. Presnejšie povedané, keď je veko notebooku otvorené, pánty ROG S17 GX701 tlačia notebook mierne nahor.

Keď sa toto veko otvorí, namiesto toho, aby obrazovka upútala vašu pozornosť, namiesto toho vás upúta paluba notebooku. Je to preto, že paluba ASUS ROG Zephyrus S17 GX701 má zaujímavý dizajn, ktorý nemôžete ignorovať.

Aby som bol presný, ASUS zámerne ponechal veľký priestor v hornej časti paluby. Táto oblasť, kde by malo byť rozloženie klávesnice, sa často označuje ako čelo Zephyrus.

Čelo Zephyrus v skutočnosti obsahuje chladiaci systém tohto notebooku. V strede je tiež podsvietené RGB ASUS ROG zvieracie logo

Teraz vás pravdepodobne zaujíma, kde sa nachádza rozloženie klávesnice. ASUS posunul rozloženie klávesnice do spodnej časti notebooku.

Okrem toho ASUS umiestnil malý touchpad do pravého rohu rozloženia klávesnice. Áno! Toto je komplikovaný dizajnový vzor, ​​ale držte sa, aby ste vedeli, prečo ASUS urobil to, čo urobil.

Dizajnový vzor podľa ASUSu je zameraný na chladenie notebooku pri výkonných úlohách. Je to možné, pretože pod týmto čelom Zephyrus sú umiestnené dvojité chladiace ventilátory.

Okrem toho to tiež pomáha držať ruku mimo týchto horúcich povrchov pri používaní oblasti klávesnice prenosného počítača.

Napriek zámerom spoločnosti ASUS s týmto dizajnom nie je úplne bezchybný. Pri tomto dizajnovom vzore chýba lakťová opierka.

Ako by som mohol písať na tomto notebooku bez plochy, kde by som si mohol oprieť ruku – najmä keď mám toto zariadenie používať na kolenách.

Čo vám môžem s istotou povedať, je, že písanie na tomto notebooku bude chvíľu trvať, kým si zvyknete. Keď už hovoríme o písaní, povedzme si niečo o klávesnici, touchpade a všetkom okolo toho.

Na začiatok má ASUS ROG S17 GX701 RGB podsvietenú klávesnicu. Klávesy na tejto klávesnici sú rýchle a reagujú presne.

V pravom hornom rohu nad rozložením klávesnice sa nachádza vyskakujúce červené tlačidlo napájania tohto notebooku. Stále nad klávesnicou smerom doľava je koliesko hlasitosti.

Toto nie je váš typický ovládač hlasitosti, a preto sa to nazýva koliesko hlasitosti. Ako už názov napovedá, môžete ho posúvať nahor alebo nadol ako koliesko, aby ste upravili hlasitosť prenosného počítača.

Okrem toho má toto koliesko hlasitosti aj červený svetelný indikátor. Tento indikátor sa aktivuje, keď je prenosný počítač vypnutý, a stlačením kolieska hlasitosti stlmíte prenosný počítač.

Keď už hovoríme o hlasitosti, tento notebook produkuje skvelú kvalitu zvuku s dvoma reproduktormi smerujúcimi nahor na oboch stranách klávesnice. Dobrá kvalita zvuku znamená, že pri hraní hier nebudete potrebovať slúchadlá.

V pravom rohu rozloženia klávesnice tiež uvidíte touchpad. Neuspokojivou vlastnosťou tohto touchpadu je jeho poloha a veľkosť.

Kvôli dizajnovému vzoru ASUS na zlepšenie chladiaceho systému tohto notebooku obetovali priestranný touchpad pre veľmi malý.

Pozitívne je, že ASUS na tento touchpad pridal svoj typický NumPad, ako je ten na ASUS VivoBook Flip 14. Tento NumPad je jednoducho kombináciou numerickej klávesnice a touchpadu.

Tento úplne červený NumPad robí z úloh, ktoré lámu čísla, menej nudné. Okrem toho je možné túto numerickú klávesnicu aktivovať stlačením prvého klávesu nad touchpadom.

Ako už bolo povedané, tento touchpad je schopný robiť svoju prácu správne. Bude to však trochu nepohodlné kvôli jeho veľkosti, a preto s najväčšou pravdepodobnosťou nakoniec použijete externú myš.

Pozoruhodné je, že ASUS ROG Zephyrus S17 GX701 nemá na základni notebooku vetracie otvory. Presnejšie povedané, chladiace ventilátory sú umiestnené na čele Zephyrus s vetracími otvormi pri pántoch.

Keď sa vzdialime od notebooku, povedzme si niečo o displeji. Pri napájaní tohto notebooku máte k dispozícii 17,3-palcový displej s rozlíšením Full HD (1920 x 1080).

Tento displej obklopujú 6,9 mm tenké bočné rámiky a mierne hrubé spodné rámy s textovým logom ROG ZEPHYRUS. Tieto tenké rámčeky vytvárajú pomer obrazovky k telu 81 %, o ktorých spoločnosť ASUS tvrdí, že sú o 23 % menšie ako pri bežnom 17-palcovom notebooku.

Medzitým sme videli 84% pomer obrazovky k telu 17-palcových notebookov, ako je LG Gram 17. Dell Inspiron 17 7000 má tiež pomer obrazovky k telu 83 % a Dell XPS 17 90 %.

Kvôli prehľadnosti pomer obrazovky k telu hovorí, akú veľkú časť povrchu predstavuje obrazovka v porovnaní s celým zariadením.

Napriek tomu má ROG S17 GX701 pôsobivý bezrámový displej pre 17-palcový herný notebook.

Zaujímavé je, že na hornom ráme si všimnete, že niečo chýba – fotoaparát. To je správne! V tomto hernom notebooku nie je žiadna vstavaná kamera, namiesto toho máte v balení 1080p 60fps webovú kameru.

Zdá sa, že ASUS nechcel vnucovať nekvalitný fotoaparát a vyrábať hrubé rámy. Namiesto toho sa rozhodli poskytnúť externú kameru v krabici herného notebooku ROG GX701.

Tento fotoaparát je dodávaný s káblom Micro USB, ktorý pripája fotoaparát k notebooku. Okrem toho má tento fotoaparát malý stojan, ktorý možno namontovať na ľubovoľný okraj notebooku, aby ho držal na mieste a v ľubovoľnom smere, ktorý uprednostňujete.

Akokoľvek sú zámery spoločnosti ASUS pochopiteľné, nemať vstavanú kameru má svoje nevýhody. Po prvé to znamená, že tento herný notebook nepodporuje Windows Hello na prihlásenie.

Po druhé, vždy, keď vystúpite s týmto notebookom, musíte sa uistiť, že máte so sebou fotoaparát.

Ako som už uviedol, prenosný počítač nepodporuje Windows Hello na prihlásenie a nie je tu ani snímač odtlačkov prstov. Neexistencia žiadnych bezpečnostných funkcií prihlásenia je sklamaním pre laptop, ktorý stojí toľko.

ASUS Zephyrus S17 GX701 so zameraním na displej je IPS panelový displej s G-sync. Panel IPS (In-plane switching) je zodpovedný za dobré pozorovacie uhly, zatiaľ čo G-sync zlepšuje grafický displej.

Ak vás to zaujíma, G-sync je typ technologického displeja vytvorený spoločnosťou NVIDIA na vyriešenie problému trhania obrazovky. Displej G-sync je kompatibilný iba s notebookmi a monitormi, ktoré obsahujú grafické karty NVIDIA – čo zjednoduším v grafickej časti tejto recenzie.

Medzitým dochádza k trhaniu obrazovky, keď sa na obrazovke zobrazujú dva rôzne snímky na jednej obrazovke. Toto sa väčšinou vyskytuje počas hrania, čo môže narušiť váš herný zážitok.

ASUS sa snaží vyriešiť trhanie obrazovky zahrnutím technológie NVIDIA do displeja tohto herného notebooku. Okrem toho sľubuje plynulý herný zážitok bez trhlín a trhlín.

Okrem toho má tento displej 96 % sRGB a obnovovaciu frekvenciu 300 Hz. 96% sRGB je zodpovedný za vytváranie presnejších farieb obrázkov.

Zatiaľ čo obnovovacia frekvencia 300 Hz funguje tak, že rýchlo obnoví obraz do 3,3 ms (milisekundy). Obnovovacia frekvencia tiež spolupracuje s G-sync pre všestranný vizuálny zážitok.

Na displeji je jas tohto notebooku 290 nitov, čo je nadpriemer. Jas je zodpovedný za jas obrazovky.

Späť k vonkajšiemu povrchu notebooku je tu množstvo portov, ktoré uspokoja vaše potreby. Vľavo je port napájania, port HDMI 2.0, USB 3.1 Gen 2 Type-A, USB 3.1 Gen 2 Type-C a audio konektor.

Na pravej strane sú dva porty 3.1 Gen 1 Type-A, port USB 3.1 Gen 1 Type-C a zámok Kensington.

Okrem toho sú tieto porty obklopené vetracími otvormi na ďalšie zlepšenie chladiaceho systému notebooku. Tieto vetracie otvory sú na zadnej strane pántov a tiež na ľavom a pravom okraji notebooku.

Tieto vetracie otvory majú tiež funkciu osvetlenia RGB, vďaka ktorej sa pri používaní rozsvietia.

Celkovo ASUS predstavuje pôsobivý dizajn, vďaka ktorému sa odlišuje od väčšiny herných notebookov. Dizajn tohto notebooku od spoločnosti ASUS má však určité obmedzenia.

Z tohto dôvodu budem hodnotiť túto dizajnovú časť ASUS ROG Zephyrus S17 deviatimi z desiatich.

Prehľad výkonu procesora (CPU) ASUS ROG Zephyrus S17 GX701

Prehľad výkonu procesora (CPU) ASUS ROG Zephyrus S17 GX701

ASUS ROG Zephyrus S17 GX701 je poháňaný 10thGenerácia procesora Intel Core i7-10875H. Ide o 8jadrový procesor s 16 MB vyrovnávacou pamäťou.

Okrem toho má tento procesor 2,30 GHz ako základnú frekvenciu a 5,10 GHz ako boost frekvenciu. Vedieť, aké sú funkcie, bez toho, aby ste poznali jeho výkon, sú polovičaté informácie, však?

Na základe toho som vykonal test Cinebench na analýzu výkonu CPU. Cinebench je benchmarkový testovací nástroj, ktorý vyhodnocuje CPU zariadenia, aby zistil jeho kapacitu pri maximálnom zaťažení.

Na konci tohto testu Cinebench sa ASUS ROG Zephyrus S17 GX70 1 darilo dobre so skóre 1 238 bodov. Tento 17-palcový model dosiahol o 500 bodov lepší výsledok ako jeho predchodca – ASUS GX501, ktorý v rovnakom teste získal 738 bodov.

V porovnaní s dvoma ďalšími notebookmi ich ASUS GX701 prekonal. Po prvé, MSI GS75, ktorý je tiež herným notebookom, získal 1 238 bodov.

ASUS ROG Zephyrus GX701 prekonal aj Core i9 MacBooku Pro so skóre 1068 bodov. Nový 17-palcový model ASUS ROG GX701 je výkonnejší ako jeho konkurenti a dokonca aj jeho predchodca.

Za zmienku stojí, že pri spustení benchmarkového testu som si všimol, že ventilátory boli pri vysokom výkone dosť hlasné. Bolo to také hlasné, že pri hraní hier budete pravdepodobne musieť použiť slúchadlá.

Napriek tomuto hluku sa notebook skutočne nezohrieva a za to vďačíme chladiacemu systému. Vzduchové otvory okolo notebooku tiež nasávajú dostatok vzduchu, aby notebook zostal chladný.

ASUS uviedol, že osvetlené RGB osvetlenie čela Zephyrus môže viesť k zvýšeniu o 3 °C. Tento nárast tepla je veľmi pochopiteľný vzhľadom na skutočnosť, že v tejto oblasti je osvetlenie.

S týmito informáciami sa odporúča vypnúť funkciu osvetlenia RGB, aby ste znížili teplo. RGB osvetlenie je možné ovládať alebo úplne vypnúť pomocou softvéru ASUS, ktorý je už na notebooku.

Stručne povedané, hluk ventilátora mi nebráni v hodnotení výkonu procesora ASUS GX701 deviatimi.

Prehľad výkonu pamäte (RAM) ASUS ROG Zephyrus S17 GX701

ASUS ROG Zephyrus S17 GX701 je dodávaný so 16 GB RAM, ktorá je prispájkovaná k základnej doske tohto herného notebooku. Táto spájkovaná RAM znamená, že tých 16 GB nemožno upgradovať.

Nemali by ste sa obávať neaktualizovateľnej funkcie pamäte, pretože 16 GB je dosť pre herný notebook.

Tento prenosný počítač však stále podporuje maximálnu pamäť 32 GB, čo je možné vďaka extra pamäťovému slotu nazývanému SO-DIMM. Skratka SO-DIMM znamená – malý obrysový duálny in-line pamäťový modul.

Presnejšie povedané, pamäťové sloty SO-DIMM majú približne polovičnú dĺžku v porovnaní s pamäťovými modulmi DIMM bežnej veľkosti v priemerných prenosných počítačoch. SO-DIMM bol vytvorený s cieľom zmenšiť pamäťové sloty, aby sa zmestili do kompaktných a tenších notebookov.

Keď už bolo povedané, možno sa pýtate, či je modul SO-DIMM rozšíriteľný – áno, je. To znamená, že môžete pokračovať a pridať ďalších 16 GB pamäte RAM do slotu SO-DIMM.

využitie disku avast windows 10

Aby som sa dozvedel o výkone pamäte tohto herného notebooku, použil som nástroj PC Mark. Toto Značka PC je benchmarkový testovací nástroj, ktorý meria úplný výkon systému pre moderné kancelárske aktivity.

V teste PC Mark 10 získal ASUS ROG Zephyrus S17 GX701 5634 bodov. Toto skóre je vyššie ako skóre Alienware 17 R5, ktorý dosiahol skóre 5524.

MSI GT75 Titan sa však darilo lepšie ako ASUS aj Alienware so skóre 6349.

Jedným slovom, sekcia výkonu pamäte tejto recenzie ASUS Zephyrus S17 GX701 si zaslúži deviatku. Môj dôvod na udelenie tohto hodnotenia je kvôli jeho výkonu v benchmarkovom teste a samotnej veľkosti pamäte.

Možnosti úložiska a prehľad výkonu ASUS ROG Zephyrus S17 GX701

Možnosti úložiska a prehľad výkonu ASUS ROG Zephyrus S17 GX701

Typ úložiska ASUS ROG Zephyrus GX701 S17 je M.2 NVMe PCIe 3.0 RAID 0 SSD. Okrem toho je to 1 TB samostatný úložný slot.

Bohužiaľ neexistuje žiadna ďalšia možnosť úložiska na podporu tohto úložiska SSD s kapacitou 1 TB. To znamená, že nie je k dispozícii žiadna čítačka kariet SD ani ďalší úložný slot.

Zaseknutie len s 1 TB úložiskom je pre herný notebook v tejto cenovej hladine trochu obmedzujúce. Bez ohľadu na to je dôležité vedieť, ako toto úložisko funguje, a benchmarkový test Crystaldiskmark to dokázal.

The Crystaldiskmark je benchmarkový testovací nástroj, ktorý analyzuje rýchlosť čítania a zápisu úložného disku. Skóre testu rýchlosti čítania a zápisu hovorí, ako rýchlo alebo pomaly možno odosielať a prijímať súbory na úložnú jednotku.

Na konci tohto testu dosiahol ASUS GX701 rýchlosť čítania 3445 MB/s. Čo sa týka rýchlosti zápisu, tento notebook dosiahol rýchlosť zápisu 3015 MB/s.

V porovnaní s inými hernými notebookmi tento herný notebook ASUS prekonal dvoch svojich konkurentov. MSI GS75 mala rýchlosť čítania a zápisu 3387 MB/s a 2703 MB/s.

Na porovnanie, Alienware M17 mal rýchlosť čítania a zápisu 3206 MB/s a 2735 MB/s. 1 TB úložisko ASUS GX701 rozhodne nie je v porovnaní s konkurenciou pomalé.

Stručne povedané, ohodnotím časť výkonu a možností úložiska ASUS ROG Zephyrus S17 na osem. Toto hodnotenie si zaslúži, pretože nemá viac možností ukladania, ale má skvelý výkon.

Prehľad výkonu grafickej karty ASUS ROG Zephyrus S17 GX701

Možnosti grafickej karty na ASUS ROG GX701 sú jedna vec, ktorú na tomto notebooku milujete. Presnejšie povedané, tento notebook ponúka na výber tri možnosti grafickej karty.

Po prvé, je tu NVIDIA GeForce RTX 2060 s vyhradenou VRAM 6 GB GDDR6. Táto grafická karta má tiež základnú frekvenciu 1365 MHz a boost frekvenciu 1680 MHz.

Po druhé, je tu NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER s vyhradenou 8 GB GDDR6 VRAM. Tento GPU má základnú frekvenciu 1605 MHz a 1770 MHz.

Po tretie, je tu NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER Max-Q, ktorá má tiež 8 GB vyhradenej pamäte VRAM GDDR6. Okrem toho, jeho základná frekvencia je 1650 MHz a 1815 MHz je jeho boost frekvencia.

Predovšetkým všetky grafické karty, ktoré som zdôraznil vyššie, sú špeciálne grafické karty. To znamená, že majú vyhradenú VRAM (pamäť), ktorá zvláda grafické úlohy tohto notebooku.

Zaujímavosťou je, že ASUS na tento notebook zahrnul dva rôzne výkonové režimy. Prvý sa nazýva režim Optimus a druhý režim G-sync.

Presnejšie povedané, režim Optimus je režim výkonu, ktorý by ste mali aktivovať, keď nehráte. Tento režim Optimus by mal byť pri bežných výpočtových úlohách vypnutý, aby prenosný počítač neprekračoval výkon, keď to nie je potrebné.

Na druhej strane režim g-sync sa aktivuje, keď je čas na hranie. Tento režim zabezpečuje, že všetky komponenty grafickej karty fungujú a ponúkajú vysoký herný výkon.

Pôsobivo, tento notebook je jedným z mála, ktorý implementuje režim Optimus aj G-Sync. Stojí za zmienku, že oba režimy výkonu nefungujú súčasne.

To znamená, že medzi týmito dvoma režimami musíte prepínať jediným kliknutím v aplikácii Armory Crate na notebooku. Po prepnutí tejto aplikácie budete musieť reštartovať prenosný počítač.

Keď už hovoríme o výkone, použil som 3D značka benchmarkový testovací nástroj na analýzu 3D grafického výkonu tejto grafickej karty. Naša kontrolná jednotka má najmä grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER Max-Q.

Táto grafická karta dopadla dobre v teste 3D Mark so skóre 38 122 bodov. Alienware M17 sa takmer priblížil so skóre 36 845.

Dva produkty MSI s rovnakou grafickou kartou však dosiahli vyššie skóre ako ASUS ROG GX701. Aby som bol presný, MSI GS75 a MSI GT75 Titan dosiahli v rovnakom teste 3D Mark 38945 a 44321 bodov.

Sú to dosť vysoké skóre, ale ako dobre si ASUS ROG GX701 počína pri hraní v reálnom živote. Aby som to zistil, hral som nejaké hry.

Začať, Fortnite a bojisko 5 darilo sa tak dobre a bolo možné ich prehrať rýchlosťou 100 snímok za sekundu na ultra nastaveniach. The Shadow of the Tomb Raider hralo sa aj pri 108 fps na ultra nastaveniach 1080p.

Aj v ultra nastaveniach, Far Cry 5 a Civilizácia VI hralo sa niečo cez 60 snímok za sekundu. Zdá sa, že grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER Max-Q na tomto hernom notebooku nemá problémy s poskytovaním skvelých hier.

Stručne povedané, sekcia výkonu grafickej karty tejto recenzie ASUS ROG Zephyrus S17 GX701 si zaslúži deviatku. Toto hodnotenie dávam kvôli možnosti viacerých grafických kariet, ktoré ASUS ponúka, a skvelému výkonu.

ASUS ROG Zephyrus S17 GX701 Životnosť batérie a prehľad výkonu

ASUS ROG Zephyrus S17 GX701 Životnosť batérie a prehľad výkonu

Tento 17-palcový herný stroj má 4-článkovú Li-ion batériu s výkonom 76 Whrs. ASUS neposkytol celkovú výdrž batérie tohto notebooku.

Uviedli však, že notebook vydrží 4 hodiny 35 minút pri prehliadaní webu. Tiež uviedli, že táto batéria vydrží 5 hodín 28 minút pri sledovaní YouTube v režime Optimus.

Sám som musel vidieť výkon batérie a aby som to urobil, otestoval som batériu. Pred začiatkom tohto testu batérie som vypol funkciu RGB osvetlenia a aktivoval režim Optimus.

Tiež som plne nabil notebook a nastavil jas na 70% a hlasitosť na 100%.

Po vykonaní všetkých týchto nastavení som spustil test prehrávania videa na YouTube a laptop vydržal 5 hodín 17 minút. To znamená, že ASUS mal s výdržou batérie pravdu.

Tento test prehrávania videa na ASUS ROG GX701 dopadol lepšie ako jeho predchádzajúci model, ktorý prežil 3 hodiny pri rovnakom teste. Na porovnanie, Alienware 17 prežil 4 hodiny, zatiaľ čo MSI GS75 si počínal lepšie so 6 hodinami prevádzky.

Čo sa týka hrania, ASUS ROG GX701 prežil 1 hodinu 42 minút, keď som hral Fortnite v režime G-sync.

Je zaujímavé, že porty USB typu C, ktoré som spomenul v časti dizajnu tejto recenzie notebooku, majú okrem prenosu údajov aj ďalšiu funkciu. Tento port USB je voliteľný spôsob nabíjania notebooku pomocou 45 wattovej power banky.

ASUS ponúka 45-wattovú power banku, ktorú si môžete zakúpiť od ASUS za príplatok. Aj keď rýchlosť tejto napájacej banky bude oveľa nižšia ako jej ideálna nabíjačka pre laptop, je to skvelá alternatíva pre prenosné napájanie.

Stručne povedané, ASUS má dobrú výdrž batérie, najmä so všeobecnou skutočnosťou, že herné notebooky nie sú najlepšie, pokiaľ ide o batériu. Ďalšia vec, ktorá sa vám na tomto notebooku páči, je alternatívna možnosť napájania.

To všetko sú skvelé funkcie v tejto časti o batériách v recenzii ASUS ROG Zephyrus a za to ju ohodnotím deviatimi.

Recenzia ASUS ROG Zephyrus S17 GX701: Často kladené otázky

1. Koľko stojí ASUS ROG Zephyrus GX701?

V čase písania tejto recenzie v septembri 2021 má ASUS ROG Zephyrus GX701 počiatočnú cenu 1 999,99 $

2. Aký druh pamäte RAM má ASUS ROG Zephyrus GX701?

Tento herný notebook je dodávaný so 16 GB RAM a dodatočným prázdnym slotom SO-DIMM. Slot SO-DIMM pojme ďalších 16 GB RAM

3. Má ASUS ROG Zephyrus GX701 port Thunderbolt?

Nie. Tento herný notebook nemá port thunderbolt

4. Je v ASUS ROG Zephyrus GX701 grafická karta Max-Q?

Áno. NVIDIA 2080 Max-Q je jednou z grafických kariet, ktoré ASUS ponúka na tomto notebooku.

5. Má ASUS ROG Zephyrus webovú kameru?

Áno. Aj keď nie je vstavaná webová kamera, je tu odnímateľná webová kamera, ktorá je súčasťou balenia

Recenzia ASUS ROG Zephyrus S17 GX701: Moje posledné myšlienky

Recenzia ASUS ROG Zephyrus S17 GX701: Moje posledné myšlienky

Stručne povedané, ASUS sa rozhodne snažil potešiť milovníkov hier svojim pôsobivým chladiacim systémom a nepopierateľným herným výkonom. Netreba zabúdať ani na jeho lepšiu výdrž batérie (čo je u herných notebookov zriedkavé), zaujímavý dizajn a kvalitu vyhotovenia.

Napriek obmedzeniam svojho dizajnu má ASUS ROG Zephyrus S17 GX701 jeden z najlepších herných výkonov. Príjemný je aj chladiaci systém.

Aj keď je to drahé s cenou takmer 2 000 dolárov, stojí to za to, ak chcete herný notebook, ktorý kontroluje všetky políčka.

ASUS ROG SE S17 GX701ASUS ROG SE S17 GX701$1 829,99 $1 699,00 Pozri Dohoda Podrobnosti

Dúfam, že vám táto recenzia ASUS ROG Zephyrus S17 GX701 pomohla? Ak vám recenzia pomohla, kliknite Áno to Bol tento príspevok užitočný? nižšie.

Môžete tiež skontrolovať tento produkt pomocou formulára Zanechajte odpoveď, ktorý nájdete na konci tejto stránky.

Nakoniec, ďalšie recenzie herných notebookov nájdete na našej stránke Recenzie herných notebookov. Veľmi užitočná môže byť aj naša stránka Špecifikácie notebookov.

Referencie a ďalšie čítanie

  1. ultrabookreview.com – recenzia Asus ROG Zephyrus S GX701
  2. moneycontrol.com – Recenzia Asus ROG Zephyrus S17 (GX701LXS).
  3. cnet.com – recenzia Asus ROG Zephyrus GX701
  4. notebookcheck.net - Recenzia notebooku Asus ROG Zephyrus S17
  5. t3.com – recenzia Asus ROG Zephyrus S GX701
  6. pcmag.com – Recenzia Asus ROG Zephyrus S GX701
  7. techradar.com – recenzia Asus ROG Zephyrus S GX701
  8. bgr.in – Recenzia Asus ROG Zephyrus S17 GX701
  9. pokde.net - RECENZIA ASUS ROG ZEPHYRUS S17
  10. asus.com – ASUS ROG
  11. techterms.com – SO-DIMM
  12. gadgetreview.com – recenzia Asus Zephyrus S GX701
  13. digitaltrends.com – recenzia Asus ROG Zephyrus S (GX701).
  14. centralfallout.com – ASUS S17
  15. tomshardware.com – Čo je monitor G-Sync? Vysvetlenie Nvidia G-Sync