Recenzia LG G4: Skvelý maskovaný smartfón

30. októbra 2021 82 Názory Recenzia LG Phoenix 3: Moje posledné myšlienky 8.3Odborné skóre Recenzia LG G4: My Take

LG G4 už nemusí byť vlajkovou loďou smartfónu, ale stále je to slušné zariadenie. Očarujúci fotoaparát, neuveriteľné možnosti dizajnu a úžasný displej sú niektoré z funkcií, ktoré budete považovať za vzrušujúce. Aj mínusy tohto smartfónu sa dajú vydržať.





Dizajn, rozmery a hmotnosť8Funkcie displeja9Funkcie fotoaparátu9Výdrž batérie a doba hovoru8Možnosti úložiska a výkon8Bezpečnostné prvky a senzory8 PLUSY
  • 1. Úžasný displej s rozlíšením 2K
  • 2. Skvelý fotoaparát
  • 3. Krásne dizajnové voľby
  • 4. Vyberateľná batéria
ZÁPORY
  • 1. Žiadny snímač odtlačkov prstov
  • 2. Slabá výdrž batérie
LG G4LG G4$57,45 Pozri Dohoda Podrobnosti

Hľadáte lacný smartfón a nebude vám vadiť staršia verzia? Ak áno, táto recenzia LG G4 je vaším prvým krokom k získaniu toho, čo potrebujete.



Na začiatok poskytnem podrobné informácie o dizajne, fotoaparáte, displeji, batérii, úložisku a senzore LG G4. Okrem toho každú časť uzavriem hodnotením funkcií a výkonov telefónu v tejto časti.

Porovnania sú skutočne dôležité, pokiaľ ide o nákup zariadenia, a táto recenzia bude zahŕňať aj to. So všetkým, čo bolo povedané, by ste nemali preskočiť ani jeden odsek, aby vám neušli žiadne podrobnosti!



Prehľadávať témy príspevkov



Recenzia LG G4: Moje prvé myšlienky

Recenzia LG G4: Moje prvé myšlienky

G4 bol vlajkovou loďou smartfónu LG v čase jeho vydania v roku 2015. V tom čase konkuroval smartfónom ako Samsung Galaxy S6 Edge a iPhone 6.

Znie to ako špičkový smartfón, však? Pri takom konkurenčnom trhu smartfónov s Androidom je LG G4 stále špičkový?



Dá sa tiež teraz zvážiť LG G4, dokonca aj za oveľa nižšiu cenu? Na tieto a ďalšie otázky má odpovedať táto recenzia.



ID volajúceho spoločnosti Samsung sa zastavilo

Dizajn, rozmery a hmotnosť LG G4

Štýlové hranaté okraje tohto smartfónu si na prvý pohľad zamilujete. LG G4 má podobný vzhľad ako LG G Flex 2 a je lepší ako bežné zakrivené okraje, ktoré vidíme na smartfónoch.

Tieto zakrivené okraje sú ďalej navrhnuté s lesklým kovom. Tento telefón má priľnavosť, ktorá plne zaberá vašu ruku.

Ďalej si povedzme o rozmere LG G4. Tento telefón má rozmery 148,9 x 76,1 x 9,8 mm, ktoré by mohli takmer vyjsť ako phablet.

Aj napriek svojej sýtosti neváži 155 g. Podobne je na tom aj HTC One M9 s hmotnosťou 157 g.

Oveľa ťažším smartfónom je Google Nexus 6 s hmotnosťou 184 g. V porovnaní s LG G4 je však Samsung Galaxy S6 Edge ľahký s hmotnosťou 132 g.

Je pôsobivé, že tento telefón nemá hrubé rámy, ako by ste očakávali od telefónu z roku 2015. Má mierne tenšie rámy, ktoré dopĺňajú túto veľkosť obrazovky, než super hrubé rámy, ktoré vidíme na smartfónoch nižšej triedy.

Horný rám má selfie fotoaparát, zatiaľ čo spodný rám má logo LG. Na spodnej hrane sa nachádza nabíjací port a konektor pre slúchadlá.

Napriek tomu, že má kovové telo, zadná strana je plastová. Ešte lepšie je, že spoločnosť LG ho opísala ako plast naplnený kovom, čo sa javí ako dobrý spôsob, ako čo najlepšie opísať jeho vzhľad.

Vytvorenie plastového krytu je s najväčšou pravdepodobnosťou zámerné, aby sa odnímateľná zadná časť dala ešte ľahšie sňať. Aby bolo toto zariadenie pútavejšie, spoločnosť LG poskytla pre tento zadný kryt na výber rôzne farebné varianty.

Pre tento telefón sú dostupné farebné varianty zlatá, šedá, čierna koža, hnedá koža, červená koža alebo biela. Len pre prípad, že by vás to zaujímalo, pre tento telefón existujú dva štýly krytov.

K dispozícii je plastová verzia s diamantovým efektom a kožou – ktorú LG označuje ako prémiovejší variant. Vo svetle toho sa vám bude páčiť vzor podobný koži.

Okrem toho diamantový vzor tohto zadného krytu dodáva tento robustný a odolný vzhľad. Celkovo vzaté, tieto alternatívne vzhľady zadného krytu zvyšujú estetiku telefónu založenú na dizajnovom vkuse spotrebiteľov.

Na zadnej strane telefónu je logo G4 umiestnené v pravej dolnej časti zadnej strany. Zatiaľ čo na opačnej strane je zadný reproduktor.

Po zložení zadného krytu uvidíte batériu, slot na kartu microSD a slot na kartu Micro SIM. Karta microSD a sloty SIM sa prekrývajú, takže vyzerá ako jeden slot.

Zaujímavé je, že na boku nie sú žiadne tlačidlá – na bokoch telefónu nie sú žiadne tlačidlá na ovládanie hlasitosti ani tlačidlá napájania, ako zvyčajne očakávate. Namiesto toho sú všetky tieto tlačidlá umiestnené vzadu – čo očividne dáva zadnej časti poriadne zabrať.

Lišta ovládania hlasitosti má na zadnej strane telefónu trochu plochú polohu. Je celkom ľahké ho dosiahnuť a používať, keď držíte telefón – takmer máte pocit, že používate snímač odtlačkov prstov.

Teraz vás pravdepodobne zaujíma, kde je tlačidlo napájania. V skutočnosti je to malé tlačidlo medzi tlačidlami na zvýšenie a zníženie hlasitosti.

Keď ste to počuli, pravdepodobne si nie ste istí, aké pohodlné bude mať tieto tlačidlá spolu. No, nemajú rovnakú veľkosť, takže ich budete môcť rozlíšiť, keď budete pohybovať prstami na zadnej strane.

Zvyknúť si na tento telefón v podstate nevyžaduje toľko úsilia. Hneď v hornej časti tlačidiel ovládania hlasitosti je zadná kamera a vedľa nej LED blesk.

Podľa všetkého LG urobilo na tomto smartfóne zaujímavú dizajnovú voľbu. Jeho odolný vzhľad a zakrivené okraje sú rozkošné.

S ohľadom na to si časť dizajnu zaslúži deväť z desiatich v tejto recenzii LG G4.

Prehľad funkcií displeja LG G4

Prehľad funkcií displeja LG G4

Jedna vec, ktorú používatelia smartfónov nemôžu považovať za samozrejmosť, sú funkcie displeja zariadenia. Koniec koncov, toto je hlavný aspekt telefónu, ktorý budete používať.

Rozlíšenie, technológia displeja a veľkosť obrazovky sú aspekty telefónu, ktorý tvorí displej. Najprv si povedzme o technológii displeja IPS LCD na LG G4.

Pamätáte si zakrivenie obrazovky LG G4, ktoré som už spomenul? No, je ešte pôsobivejšie vedieť, že IPS LCD sa do nich zmestí.

Je to preto, že IPS LCD je typ displeja, ktorý sa sotva zakriví. AMOLED displej (jeho náprotivok) je to, čo sa na to väčšinou používa, čo nás núti zaujímať sa, ako to LG dokázalo!

Stále však platí, že IPS LCD je zobrazovací panel zodpovedný za pozorovacie uhly. To znamená, že si môžete byť istí, že obrázky si zachovajú svoju presnosť, aj keď je obrazovka naklonená.

Čo sa týka rozlíšenia, LG naozaj zaujalo 2K HD (2560 x 1440) rozlíšením. Na začiatok je rozlíšenie 2K druhým najvyšším rozlíšením displeja.

Tento typ rozlíšenia 2K sa väčšinou vyskytuje v smartfónoch vyššej kategórie. Vďaka tomu môžete LG G4 veľmi označovať ako špičkový smartfón – dokonca aj v čase jeho vydania.

Späť k rozlíšeniu displeja telefónu, najlepšie ho možno opísať jedným slovom – úžasné!. S vysokým kontrastným pomerom tu máte istotu, že získate chrumkavý, jasný a bohatý displej.

Pokiaľ ide o veľkosť obrazovky, veľkosť displeja 5,5 na LG G4 sa môže zdať veľká, ak ste fanúšikom malých telefónov. Aj napriek tomu sa dá ľahko zvyknúť.

Okrem toho väčšia obrazovka znamená lepšie sledovanie, najmä ak máte radi hry alebo sledujete videá na svojom zariadení. Celkovo vzaté, sekcia funkcií displeja si v tejto recenzii LG G4 zaslúži deviatku.

ako sa odhlasujete z centra hier

Prehľad funkcií fotoaparátu LG G4

Pokiaľ ide o zachytávanie týchto momentov, všetci sa chceme uistiť, že náš fotoaparát smartfónu túto úlohu zvládne. V prípade LG G4 má zadný fotoaparát 16 MP, zatiaľ čo selfie fotoaparát má 8 MP.

Okrem megapixelov (MP) je ďalším determinantom dobrého fotoaparátu clona. Ak počujete clonu prvýkrát, znamená to, ako široko sa otvára objektív fotoaparátu.

Táto úroveň otvorenia určuje, ako svetlo prechádza fotoaparátom a všetci vieme, aké dôležité je osvetlenie pri fotografovaní. Je smiešne, že nižšia clona znamená lepšiu kvalitu obrazu ako vyššia.

To znamená, že ƒ/1,7 je lepšie mať vo fotoaparáte ako ƒ/2,0. To znamená, že 16 MP fotoaparát na tomto telefóne má clonu ƒ/1,8, zatiaľ čo 8 MP má clonu ƒ/2,0.

Teraz si povedzme, ako fungujú kamery. Zadná kamera je celkom pôsobivá vďaka vysokej clone.

Tento fotoaparát má rýchle automatické zaostrovanie, ostré zábery a chrumkavú kvalitu obrazu, najmä pri fotografovaní vonku. Určite získate vražedné zábery so živými farbami a skvelými detailmi.

Najmä to, čo vyzerá ako LED blesk, je v skutočnosti snímač farebného spektra LG. Aby nedošlo k zmätku, cieľom tejto funkcie je stále poskytovať dobré osvetlenie, ktoré ďalej vysvetlím v časti o senzoroch tejto recenzie.

S ohľadom na to nesklamú ani zábery pri slabom osvetlení a v noci. Tento zadný fotoaparát má tiež tendenciu skutočne zaostriť obraz, vďaka čomu budete vyzerať ako profesionálny fotograf.

Čo sa týka prednej kamery, tá robí slušné zábery, najmä s beauty filtrom. Aj keď je to zvýrazňovač krásy, dáva prirodzený vzhľad.

Aby bolo fotografovanie ešte zábavnejšie, spoločnosť LG zahrnula funkciu Gesture Shot. Táto funkcia funguje tak, že pri dvojitom otvorení a zatvorení päste urobí štyri selfie s odstupom dvoch sekúnd.

ce-36244-9

Stručne povedané, tieto funkcie fotoaparátu spĺňajú všetky políčka a preto ho v tejto recenzii LG G4 ohodnotím deviatimi.

Prehľad životnosti batérie a doby hovoru LG G4

Prehľad životnosti batérie a doby hovoru LG G4

LG G4 má 3000 mAh vymeniteľnú batériu. S neustálym nárastom počtu nevyberateľných batérií teraz nemôžete neoceniť smartfón z roku 2015, akým je LG G4.

Jednou z výhod vymeniteľnej batérie je možnosť držania extra plne nabitej batérie pre prípad, že by sa tej v telefóne vybila šťava z batérie.

V prípade, že sa batéria naozaj pokazí, môžete ju jednoducho vybrať sami a vymeniť zlú batériu za dobrú. Tieto výhody nie sú možné s nevyberateľnou batériou.

Okrem toho, priemerný čas hovoru na batériu, získate 16 hodín 40 minút na LG G4. Pri nepretržitom prehliadaní webu cez WiFi vydrží tento telefón iba 6 hodín.

Toto nie je pôsobivý výkon, najmä keď sa Samsung Galaxy S6 Edge darí lepšie. Aby som bol presný, S6 Edge s 2600 mAh batériou vydrží až 8 hodín 40 minút pri nepretržitom prehliadaní webu.

Nie som si istý, prečo by menšia batéria Samsung fungovala lepšie ako väčšia batéria LG. Jedným z pravdepodobných vysvetlení je však jas displeja, ktorý by vyčerpával šťavu z batérie viac, ako sa očakávalo.

Vzhľadom na to je vhodné, aby ste pri nepretržitom používaní tohto telefónu tento jas znížili. Ďalšou možnosťou by bolo získať extra plne nabitú batériu – napokon, táto batéria je vyberateľná.

Stručne povedané, vymeniteľná batéria LG G4 kompenzuje nízky výkon batérie. Preto je ideálne ohodnotiť túto sekciu osem v tejto recenzii LG G4.

Možnosti úložiska LG G4 a prehľad výkonu

Úložná kapacita LG G4 je 32 GB. Týchto 32 GB je typická veľkosť úložiska, ktorú vidíme v smartfónoch svojej doby (2015) a dokonca aj v niektorých najnovších smartfónoch nižšej kategórie.

Aj keď to nie je veľa, je to určite lepšie ako úbohých 16 GB, ktoré získate na niektorých smartfónoch z roku 2015. Tento 32 GB úložný priestor nie je presná veľkosť, ktorú získate v tomto telefóne.

Dôvodom je, že operačný systém zaberá približne 6 GB, takže vám zostáva 26 GB. To znamená, že 26 GB môže alebo nemusí stačiť na vaše mediálne súbory, a preto sa hodí rozšírenie úložiska.

LG G4 má maximálne rozšírenie úložiska o 200 GB. Toto rozšírenie je možné pomocou microSD karty.

Aj keď je to slušná veľkosť rozšírenia úložiska, vieme, že LG má väčšinou rozšírenie o 2 TB. Každopádne, 200 GB je stále fér.

Je pozoruhodné, že túto kartu microSD nedostanete v krabici. V skutočnosti si ho budete musieť kúpiť samostatne.

Jedným slovom, možnosť ukladania je slušná a v tejto recenzii LG G4 si zaslúži osem.

Prehľad bezpečnostných funkcií a senzorov LG G4

Prehľad bezpečnostných funkcií a senzorov LG G4

Senzory sú skvelé vstavané funkcie smartfónu, ktoré fungujú tak, že telefón reaguje na prostredie, v ktorom sa nachádza. To ešte viac zlepšuje používateľskú skúsenosť daného zariadenia.

V smartfónoch sa bežne nachádza množstvo senzorov. To zahŕňa akcelerometer, okolité svetlo, gyroskop, kompas, odtlačok prsta, blízkosť atď.

Pre LG G4 je tu akcelerometer, barometer, farebné spektrum, kompas, gyroskop a blízkosť. Pre prehľadnosť a viac informácií vysvetlím funkciu každého snímača.

Po prvé, akcelerometer je senzor zodpovedný za to, ako telefón meria zrýchlenie. Používateľom poskytuje pohodlný zážitok zo sledovania prepnutím polohy zariadenia z polohy na výšku do polohy na šírku a naopak.

firefox twitch nefunguje

Je tiež zodpovedný za to, ako Snapchat vie, že ste v aute, a pridá emotikony auta.

Po druhé, snímač barometra jednoducho meria nadmorskú výšku a atmosférický tlak. Tento senzor umožňuje aplikácii zdravia vedieť, koľko krokov ste za deň urobili.

LG G4 je údajne prvým smartfónom so snímačom farebného spektra (CSS). Cieľom tohto konkrétneho snímača je poskytnúť pokročilé funkcie fotoaparátu.

V podstate sa tento senzor zameriava na pochopenie svetelnej situácie snímaného objektu. Týmto spôsobom telefón vyberie najlepšie vyváženie osvetlenia predmetu, ktorý je hľadaný.

Ďalším snímačom je kompas a ako už názov napovedá, pomáha vám udávať smer, keď si stiahnete aplikáciu súvisiacu s kompasom. Rovnako ako typický kompas, ktorý používate pri kempovaní alebo na udávanie všeobecných smerov – je to rovnaká funkcia, akú má tento snímač na LG G4.

Čo sa týka gyroskopu, funguje podobne ako akcelerometer – avšak pokročilejšie. Tento senzor je zodpovedný za to, ako pohodlne môžete hrať túto závodnú hru, keď nakloníte telefón.

Pokiaľ ide o senzor priblíženia, funguje tak, že pri kontakte obrazovky telefónu s vašou tvárou alebo uchom vypne displej.

Stáva sa to väčšinou, keď telefonujete. Veľkou výhodou tohto je fakt, že zvyšuje výdrž batérie znížením jasu displeja.

Zo všetkých vyššie vysvetlených snímačov si pravdepodobne všimnete, že LG G4 nemá snímač odtlačkov prstov. To znamená, že neexistuje žiadny senzor zodpovedný za zabezpečenie tohto smartfónu prostredníctvom odtlačku prsta.

Pri zabezpečení tohto telefónu budete musieť použiť typickú metódu PIN alebo vzor. Keďže absencia snímača odtlačkov prstov sa javí ako jediná nevýhoda tohto zariadenia, v tejto sekcii recenzií snímača budem hodnotiť LG G4 a osem.

Recenzia LG G4: Často kladené otázky

1. Koľko stojí LG G4?

V čase svojho vydania v roku 2015 sa tento telefón predával za takmer 500 dolárov. V čase uverejnenia tohto článku v októbri 2021 má LG G4 počiatočnú cenu 51,50 USD.

2. Ako dlho vydrží batéria LG G4?

Táto 3000mAh batéria vydrží 6 hodín pri nepretržitom prehliadaní webu. To znamená, že tento telefón môžete pri priemernom používaní používať celý deň.

3. Má LG G4 snímač odtlačkov prstov?

Nie. Tento smartfón nemá snímač odtlačkov prstov.

4. Je LG G4 4G?

Áno. LG G4 má 4G, LTE sieťové pripojenie.

5. Akú SIM kartu používa LG G4?

Na LG G4 je prijateľná micro SIM karta.

Recenzia LG G4: Moje posledné myšlienky

Napriek tomu, že LG G4 teraz nie je najhorúcejší na trhu, je určite lacný a môže uspokojiť potreby niektorých používateľov smartfónov.

Získanie tejto možnosti je vhodné, ak vás už nebaví používať smartfón s nevyberateľnou batériou. Ďalším dôvodom, prečo si to zaobstarať, je, ak budete naozaj milovať úžasné funkcie displeja za nižšiu cenu.

Napriek tomu, že jeho celkový vzhľad nie je ohromujúci, jeho fotoaparát rozhodne áno!

LG G4LG G4$57,45 Pozri Dohoda Podrobnosti

Dúfam, že vám táto recenzia LG G4 pomohla? Ak vám recenzia pomohla, kliknite Áno to Bol tento príspevok užitočný? nižšie.

Môžete tiež skontrolovať tento produkt pomocou formulára Zanechajte odpoveď, ktorý nájdete na konci tejto stránky.

Pre viac recenzií smartfónov navštívte našu stránku Recenzie smartfónov. Veľmi užitočná môže byť aj naša stránka Špecifikácie smartfónu.

Referencie a ďalšie čítanie

  1. techradar.com - recenzia LG G4
  2. notebookcheck.net – recenzia smartfónu LG G4
  3. expertreviews.co.uk – recenzia LG G4: ukončená a zabudnutá
  4. androidauthority.com – recenzia LG G4: telefón, ktorý sa snaží robiť všetko
  5. trustedreviews.com – recenzia LG G4
  6. digitaltrends.com – recenzia LG G4
  7. gadgets.ndtv.com – Recenzia LG G4: Blízko, ale bez cigary
  8. theverge.com - recenzia LG G4
  9. 4g.co.uk – LG G4 Review – vlajková loď určite, ale čo chýba?
  10. theguardian.com - recenzia LG G4
  11. gsmarena.com – Senzory – definícia