Program Chkdsk sa nedá spustiť, pretože zväzok používa iný proces

Program Chkdsk sa nedá spustiť, pretože zväzok používa iný proces

para skryť hodiny hrané

Ste tým, kto hľadá riešenie, ako vyriešiť problém „Program Chkdsk sa nedá spustiť, pretože zväzok používa iný proces“? Ak áno, potom ste na správnom mieste. Program Chkdsk je nevyhnutný a zrozumiteľný nástroj príkazového riadku, ktorý je dodávaný so všetkými variantmi produktu Microsoft Windows . Ako naznačuje jeho názov, jeho účelom je skontrolovať váš disk.Ak chcete robiť svoju prácu, potrebuje Chkdsk exkluzívny alebo úplný prístup k disku, ktorý chce skontrolovať. Ak to neurobí, zobrazí chybové hlásenie, že program Chkdsk sa nedá spustiť, pretože výsledkom je zväzok používaný iným procesom.Pozri tiež: Zaseknuté, čakajte na službu používateľských profilov - opravaIlustrácie:

Tu je situácia, o ktorej hovoríme:Ak to chcete skontrolovať sami, postupujte takto:

 • Prejdite na príkazový riadok systému Windows ako správca.
 • Vykonajte príkaz chkdsk , vrátane možností / f (vyriešiť chyby s informáciami o súborovom systéme) alebo / r (opraviť fyzické chyby disku).

Ako vidíte chybu, program Chkdsk sa nedá spustiť, pretože výsledkom je zväzok používaný iným procesom. Druhý proces? Samotné Windows.Ak chcete, aby program Chkdsk vyriešil alebo opravil disk, stane sa z neho disk iba program, ktorý má prístup na disk. (Zväzok je v chybovej správe iba ďalším výrazom používaným pre disk, rovnako ako proces / oblasť je ďalším slovom pre program.)Ak iný program otvorí súbor na disku, potom sa tento súbor považuje za používaný a program Chkdsk nemôže získať potrebný výlučný prístup.

Program Chkdsk nemôže počas vykonávania systému Windows vyriešiť alebo opraviť jednotku, z ktorej bola načítaná.

Chkdsk Vs Ostatné disky

Pri prijímaní tejto chyby na disku Windows je veľmi častá. Ale to nie je jediný prípad. Napríklad máte jednotku D :. Ak otvoríte program Prieskumník súborov Windows na jednotke D :, alebo na nej otvoríte akýkoľvek dokument, bude platiť rovnaká situácia.

Riešenie je však jednoduchšie: ukončite tieto programy. Pamätajte, že na danom disku nič nepristupuje, a skúste to znova. Všetko hotové!

twitter, ups, niečo sa pokazilo

Chkdsk na C:

Odpoveď je v časti chybovej správy:

môže prepínať hranie hier wii
chkdsk

Stlačte Y pre áno, potom Enter a potom sa program Chkdsk spustí pri ďalšom reštarte systému Windows, pred spustením samotného systému Windows . Toto je jediný čas, kedy má Chkdsk exkluzívny prístup k systémovému disku, ktorý chce.

Keď beží Chkdsk

Vždy, keď reštartujete, reštart bude normálne pokračovať, kým sa obrazovka displeja nezmení, aby ste sa vyhli kontrole disku.

Keď sa zobrazí správa, máte niekoľko sekúnd na to, aby ste stlačili ľubovoľnú klávesu na klávesnici, aby ste ignorovali kontrolu disku, po ktorej pokračuje program Chkdsk.

Po úspešnom dokončení programu Chkdsk by sa počítač mal reštartovať a potom normálne načítať systém Windows.

Chyba Chkdsk sa nedá spustiť, pretože zväzok používa iný proces, znamená to, že ak chcete vyriešiť váš pevný disk, je Chkdsk jediný program, ktorý k nemu pristupuje. Pre niektoré disky je to celkom jednoduché, rovnako ako ukončenie programu, ktorý je na disku aktívny.

Pozri tiež: Ako opraviť chyby BCD, ak nemôžete bootovať

inštalácia kodi na inteligentnú televíziu

Ako opraviť „program Chkdsk sa nedá spustiť, pretože zväzok používa iný proces“:

Opraviť problém

Poďme program Chkdsk vykonať automaticky po reštarte

Systém Windows môže mať zabudované riešenie tohto problému. A rozlíšenie je také, že reštartujete počítač a Windows sa automaticky vykonajú chkdsk pred naštartovaním stroja. Pred zavedením sa zväzok nepoužíva, je možné ho ľahko uzamknúť a bez problémov vykonať skenovanie. Vykonajte to takto:

 • Keď problém pretrváva, zobrazí sa otázka, či chcete skontrolovať hlasitosť pri ďalšom reštarte. Takže len vstup Y. a udrieť Zadajte kľúč.
 • Potom rýchlo dostanete správu s potvrdením, že objem bude pri reštarte skontrolovaný / označený.
 • Ukončite svoju aktuálnu reláciu a reštartujte počítač, aby ste povolili chkdsk bežať.

Spustite program Chkdsk v prostredí pred spustením

Ak vyššie nefunguje pre vás, tu je ďalší spôsob, ako to vyskúšať. Vykonajte tieto pokyny:

 • Spočiatku bootujte z Pokročilé možnosti obnovy .
 • Zamierte do Pokročilé nastavenia , zvoliť Príkazový riadok .
 • V okne príkazového riadka zadajte chkdsk C: /r /x príkaz s platnými parametrami, napríklad chkdsk a udrieť Zadajte kľúč.
 • Teraz
  Chkdsk cannot run because the volume is in use by another process. Would you like to schedule this volume to be  checked the next time the system restarts? (Y/N) 
  sa vykoná bez akejkoľvek chyby.

Záver:

Takže to boli niektoré z najlepších riešení na opravu vydanie „Program Chkdsk nemôže bežať…“ Dúfam, že ste problém úspešne vyriešili pomocou nášho obsahu. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa tejto príručky alebo iného riešenia, ako sa zbaviť hrozby, neváhajte a dajte nám vedieť nižšie. Ak viete o nejakej inej alternatívnej metóde, ako to opraviť, dajte nám vedieť nižšie.

Prečítajte si tiež: