Ako tlačiť Gmail bez hlavičky - príručka

E-maily v zásade obsahujú nielen správy, ale aj hlavičky. Zahŕňa to e-mailovú adresu odosielateľa a príjemcu, dátum a každý internetový server. Tým sa vlastne spracoval aj e-mail. Hlavičky správ zaberajú hornú časť vášho e-mailu a sú tiež rušivé. Najmä ak chcete alebo nechcete vidieť hlavnú správu e-mailu. Nemôžete skutočne priamo tlačiť e-mail bez hlavičiek, existuje však aj riešenie. Vy nepotrebujete aplikáciu tretej strany, ani e-mail nemusíte preposielať na iný počítač alebo internetovú službu. V tomto článku si povieme, ako tlačiť Gmail bez hlavičky - návod. Poďme začať!

Ak sa chlapci pokúsite vytlačiť samostatnú správu pri použití zobrazenia konverzácie v Gmail . Potom by ste mohli omylom vytlačiť celé vlákno, ktoré by mohlo obsahovať viac ako 100 e-mailov. Tu je príklad, ako môžete vytlačiť e-mail z Gmailu bez toho, aby ste vytlačili celú konverzáciu.Ako tlačiť Gmail bez hlavičky - príručka

Kliknite pravým tlačidlom myši

Najjednoduchší spôsob, ako vytlačiť e-mail z Gmailu bez hlavičky, je výber celého textu a jeho vytlačenie. Všetko, čo musíte urobiť, je najskôr zvoliť text, ktorý chcete vytlačiť. Potom na ňu kliknite pravým tlačidlom myši a kliknite na položku Tlačiť.

nástroje na prispôsobenie systému Windows 10

Kedykoľvek kliknete na Tlač, dostanete dialógové okno ukážky tlače. Teraz tiež vidíte, že logo Gmailu chýba aj v ukážke tlače. Stáva sa to preto, lebo v skutočnosti nepoužívate zabudovanú možnosť tlače v Gmaile.Toto je jednorazový trik a nie je to možné, ak chcete skutočne vytlačiť viac vlákien a konverzácií.Preskúmať prvok

Výber a tlač je najrýchlejší spôsob, ako tlačiť bez loga Gmail. Aj keď to však urobíte, stále sa vám zobrazí text hlavičky, ktorý v podstate hovorí Gmail: Predmetový riadok.

Na odstránenie hlavičky Gmailu môžeme použiť aj nástroj Inspect Element. Ak neviete, skontrolovať, je prvok vlastne nástroj zabudovaný vo väčšine webových prehľadávačov, ktorý vám umožňuje upraviť kód na ľubovoľnom webe. Ak nie ste v poriadku s kódom, preskočte na možnosť Chrome Extensions.Kroky

 • Teraz potrebujeme najskôr stránku s ukážkou tlače. Ak to chcete dosiahnuť, stačí klepnúť na ikonu Tlač na stránke Gmail. Skutočne sa nachádza v pravom hornom rohu riadku predmetu.
 • Teraz na stránke Ukážka pred tlačou vidíte aj logo Gmailu, ID e-mailu a riadok hlavičky. Toho sa musíme zbaviť. Táto stránka je však skrytá a nemôžeme tu skutočne upravovať prvok Inspect. Klepnutím na Zrušiť teda skryjete Náhľad pred tlačou.

tlačiť gmail bez hlavičky • Po zrušení ukážky tlače kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte možnosť Skontrolujte na webovej stránke. Rovnako môžete klepnúť na Ctrl + Shift + I, aby ste získali prístup k prvku Inspect.
 • Na karte Kontrola prvkov sa len uistite, že sa nachádzate na karte prvky. Teraz umiestnite kurzor myši na kód, až kým sa nedostanete na ikonuelement. Kedykoľvek umiestnite kurzor myši na prvok tabuľky, na stránke sa vyberie logo Gmail. Keď získate prvok, kliknite naň pravým tlačidlom myši a klepnite na Odstrániť prvok.
 • Ak ste odstránili logo Gmailu, musíme odstrániť aj text hlavičky. Za týmto účelom skutočne rozbaľte hlavovú časť v hornej časti kódu Inspect Element. Dvojitým klepnutím na textovú časť ju upravte. Odstráňte Gmail pripojený pred textom. Podobne ho môžete tiež premenovať na niečo podľa svojho výberu.
 • Po odstránení loga a názvu vytlačte stránku stlačením klávesovej skratky Ctrl + P. V ukážke pred tlačou tiež vidíte, že text hlavičky a logo Gmail nie sú viditeľné.
 • tlačiť

  Táto metóda teda funguje bezchybne, je časovo náročná a nerealizovateľná, kedykoľvek je potrebné vytlačiť veľa stránok. Ak často tlačíte cez Gmail, mali by ste radšej použiť rozšírenie Chrome.

  kde sa dívať na olympiádu na kodi

  Chrome Extensions

  Webový obchod Google poskytuje mnoho rozšírení, ako napríklad Pretty Print Gmail, Print Email without Logo, ktoré skutočne vyčistia tlačenú stránku. Všetky tieto prípony však stále nechávajú hlavičku v súbore, ktorý v podstate hovorí Gmail: Predmetový riadok.

  Vlastne som upravil existujúce rozšírenie pre Chrome, ktoré z e-mailu dokonca odstráni hlavičku Gmailu. Môžete si ho stiahnuť z tohto odkazu na Disk Google. Pretože však rozšírenie pre chróm nie je zverejnené v Chrome Store, budete si musieť rozšírenie ručne načítať aj v prehliadači Google Chrome.

  Kroky

  • Potom, keď ste si stiahli súbor zip. Pokračujte a rozbaľte súbor. V priečinku zip uvidíte nasledujúci obsah.
  • Teraz musíme toto rozšírenie načítať do prehliadača Google Chrome. Prejdite do prehliadača Google Chrome a klepnite na tri bodky v pravom hornom rohu. V rozšírenej ponuke jednoducho prejdite na položku Viac nástrojov a potom klepnite na Rozšírenia.

  tlačiť gmail bez hlavičky

  • Môžete tiež napísať chrome: // extensions do vyhľadávacieho panela prehliadača Google Chrome alebo do všeobecného poľa.
  • V ponuke Rozšírenia jednoducho zapnite režim vývojára klepnutím na prepínač v pravom hornom rohu. Keď je zapnutý režim pre vývojárov, pod vyhľadávacím panelom sa rozšíria aj 3 rôzne možnosti. V rozšírenej ponuke stačí klepnúť na tlačidlo Načítať rozbalené.
  • Po kliknutí na tlačidlo Načítať rozbalené sa zobrazí dialógové okno prehľadávača súborov. Teraz prejdite na extrahovaný súbor zip v miestnom počítači a klepnite na Vybrať priečinok. Uistite sa, že to urobíte, kedykoľvek ste v hlavnom priečinku s názvom print-email-without-header.

  tlačiť gmail bez hlavičky

  • Po výbere priečinka sa prípona zobrazí v zozname rozšírení Chrome nižšie.
  • Teraz choďte do Gmailu a teraz vždy, keď si vytlačíte e-mail. Potom by ste mali vidieť, že logo a hlavička Gmailu budú v skutočnosti tiež neviditeľné z tlačeného súboru.

  Ako môžete vytlačiť jednotlivú správu v zobrazení konverzácie v Gmaile?

  • Stačí otvoriť konverzáciu obsahujúcu správu, ktorú chcete vytlačiť.
  • Vyber tri bodky v pravom hornom rohu jednotlivej správy a vyberte Tlač z rozbaľovacej ponuky.
  • Ak ste vypli zobrazenie konverzácie, potom sa každá správa zobrazuje v chronologickom poradí cez seba. Otvorte správu a vyberte ikonu tlačiareň v pravom hornom rohu, aby ste mohli správu vytlačiť.

  Vytlačte si citovaný text v Gmaile

  Majte na pamäti, že služba Gmail skryje citovaný text pri každej tlači správy. Ak chcete popri odpovedi vytlačiť aj pôvodný text, postupujte tiež podľa týchto pokynov.

  • Ak chcete vytlačiť správu, ktorá obsahuje jej minulé správy, otvorte správu, ktorú potrebujete vytlačiť.
  • V dolnej časti správy vyberte ikonu s tromi bodkami, ktorá v podstate predstavuje Zobraziť orezaný obsah .
  • Potom vyberte ponuku s troma bodkami (Viac) na pravej strane správy a klepnutím na Tlačiť vytlačte svoju správu spolu s uvedeným textom.

  Záver

  Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám tento článok páči, chlapcom a tiež vám pomôže. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

  skryť aktivitu na pare

  Prajem vám krásny deň!

  Pozri tiež: Ako odstrániť odoslaný e-mail v službe Gmail - úplne vysvetlené