Najlepšie alternatívy, ako streamovať z PC na Firestick

Ste pripravení na prenos z počítača do aplikácie Firestick? Pokiaľ ide o možné použitie zariadení Fire Stick alebo Amazon’s Fire TV, potenciál je prakticky znížený. Zariadenia sú lacné, jednoduché a ľahko použiteľné, ľahko sa hackujú kvôli rozšírenej funkčnosti a ponúkajú širokú škálu streamovacích a zábavných zdrojov. Zahŕňa však možnosť hrať hry.Po získaní niektorých informácií môže Firestick obsahovať aj veci, ako napríklad kontrola alebo prenos iných zariadení priamo na váš televízor. Avšak tiež niektoré streamované obsahy z jedného hardvéru do druhého. V ohni je zabudovaný prijímač, vďaka ktorému je niečo z toho celkom ľahké, najmä keď používate počítač. V tomto článku sme sa už zaoberali tým, ako prenášať iPhone do Fire TV. Nielen to, ale tiež si povieme, ako streamovať obrazovku vášho počítača priamo na Fire Stick.Streamujte z počítača do aplikácie Firestick

stream z PC do firestickuZabezpečte svoje priv acy na Fire Stick s VPN

Bez ohľadu na to, kde ste, existuje šanca, že niekto sleduje vašu online aktivitu. Môže to byť program hromadného sledovania zavedený miestnou vládou, počítačovým zločincom, ktorý sleduje ľudí v kaviarni. Alebo tiež svoje vlastné nahrávanie a ukladanie protokolov ISP všetkých navštívených webových stránok a všetkých súborov, ktoré inštalujete alebo sťahujete. To sa stane, keď používate Fire TV. Znamená to, že aj vy by ste mali prijať preventívne opatrenia, aby ste sa chránili.Najjednoduchším a najefektívnejším spôsobom, ako zostať v bezpečí online, je šifrovanie prenosu. Avšak VPN sú bezpochyby najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, rovnako fungujú ako sen na Fire TV. Pomocou VPN sa vaše dáta zašifrujú skôr, ako opustia vaše zariadenie, čím sa uzamknú dôverné informácie, aby nikto nemohol sledovať vašu aktivitu alebo zistiť vašu polohu. Sieť VPN umožňuje zostať v bezpečí úplne jednoduchým klepnutím.ExpressVPN - najlepšia VPN pre programy Firestick a Fire TV

ExpressVPN je najrýchlejšia a najbezpečnejšia sieť VPN na trhu. Vďaka koncentrácii na súkromie je ideálny pre Fire TV. Je tiež ľahký. A ľahko sa inštaluje aplikácia, ktorá funguje dobre na mnohých zariadeniach. Zahŕňa Firesticks. ExpressVPN inštaluje veľkú sieť s viac ako 3 000 servermi v 60 krajinách. Ponúka tiež rozsiahly výber adries IP pre solídny základ anonymity. Vaše pripojenie je zabezpečené pomocou ochrany proti úniku DNS a automatického prepínača zabitia. Zásady nulového zaznamenávania prenosu a 256-bitové šifrovanie AES zaisťujú bezpečnosť údajov bez ohľadu na to, čo sa deje.

ako sprístupniť súbory dropbox offline

ExpressVPN je tiež k dispozícii na inštaláciu alebo stiahnutie priamo do zariadení Fire TV a Fire Stick z obchodu s aplikáciami Amazon. Môžete to tiež odtiaľ chytiť alebo po zaregistrovaní klepnúť na inštalačný odkaz vo svojom účte ExpressVPN. Či tak alebo onak, je to najlepšia oprava VPN, ktorá vám zaistí bezpečie online.Pros  • Nemôžem blokovať Netflix, iPlayer, Hulu, Amazon Prime
  • Najrýchlejšie servery
  • Torrentovanie / P2P povolené
  • Žiadne záznamy o osobných údajoch
  • Najlepšia podpora (24/7 chat).

Zápory

  • Drahé

Požiadavka na prenos z počítača do programu Firestick

Streamujte z počítača do programu Firestick

Oba hlavné produkty Fire TV spoločnosti Amazon sú najlepším spôsobom, ako previesť váš televízor na plne pripojené mediálne centrum. Dokončuje zrkadlenie obrazovky, casting a možnosti počítačového streamovania. Predtým, ako sa budete môcť presťahovať a začať, budete musieť splniť niektoré základné požiadavky.

Hardvér pre počítače Mac alebo Windows

Môže to znamenať obrovský rozdiel, ak na počítači so systémom Mac OS alebo Windows 10. Týka sa to aj aplikácií. Zrkadlenie na oboch zariadeniach je celkom jednoduchá záležitosť, ale ak chcete streamovať celé videá z PC do Fire TV, chcete jednoducho robustnejšie riešenie. Medzi operačnými systémami sa to však líši, takže nezabudnite, že predtým, ako začnete, prečítajte si požiadavky na jednotlivé odporúčania uvedené nižšie.

Rýchla požiarna televízia

Staršie modely Fire TV so schopnosťou streamovať obsah z počítača na obrazovku televízora. Mnoho používateľov hlási problémy so zariadeniami, ktoré držia krok s obsahom HD a 4K. Pri používaní staršej Fire TV 1. alebo 2. generácie pravdepodobne budete chcieť pred streamovaním z počítača zvážiť upgrade. Najnovšie modely televízorov Fire TV a Firestick fungujú dobre s bežnými riešeniami castingu a sú tiež pozoruhodne lacné.

Spoľahlivá domáca sieť Wi-Fi

Váš počítač aj Fire TV chcú byť pripojené k rovnakej sieti Wi-Fi, aby fungovalo väčšina streamovacích riešení. Existujú určité výnimky, ale vo všeobecnosti je dobrým zvykom používať aplikácie a zariadenia, ktoré fungujú na rovnakom pripojení, pretože táto metóda predstavuje kvalitný a spoľahlivejší prúd.

Aplikácie a softvér

V závislosti od vašich požiadaviek a operačného systému si radi stiahnete a nainštalujete aplikáciu na Fire TV aj na PC. Niektoré aplikácie sú zadarmo, zatiaľ čo iné si účtujú mesačný poplatok za predplatné, v závislosti od dostupných funkcií. Pamätajte, že obe aplikácie sú spustené a pripojené, keď sa pokúsite streamovať.

Streamujte z počítača do programu Firestick - najlepší postup

Existuje veľa softvérových riešení, ktoré vám umožňujú prenášať, zrkadliť a streamovať obsah z počítača do Fire TV. Najlepší základný postup pre Windows aj Mac OS je však vysvetlený nižšie.

Ako streamovať z počítača do programu Firestick

Streamujte z počítača do programu Firestick - (Windows PC)

Presuňte sa na svoj Firestick a podržte tlačidlo Domov na diaľkovom ovládači niekoľko sekúnd. Prináša ponuku s možnosťami spánku, úpravami nastavení alebo zrkadlením. Klepnite na možnosť zrkadlenia v strede a Fire TV začne hľadať zariadenie na pripojenie.

Na počítači so systémom Windows 8 alebo Windows 10 v pravom dolnom rohu obrazovky vyhľadajte ikonu upozornenia. Vyzerá to ako rámček textovej správy, ktorý nemôže byť prázdnym obrysom. Klepnite na panel s upozorneniami otvorte Centrum akcií systému Windows a potom klepnite na Pripojiť .

Teraz by ste mali zobraziť Fire TV uvedenú na obrazovke Pripojiť. Klepnite na svoje zariadenie Fire v zozname a Windows 10 začne proces zrkadlenia / prenosu. Závisí to však od obsahu, ktorý streamujete. Možno zistíte, že táto oprava funguje dobre aj pre videá a iné vysokokvalitné tlačové médiá HD. Ak sa vám veci zdajú trochu drsné, môžete si pozrieť ďalšie možnosti streamovania, ktoré sú vysvetlené nižšie.

Uistite sa, že je prúd obrazovky malý alebo ťažko viditeľný. Vyriešiť to môžete do úprava rozlíšenia na vašom systéme Windows . Kliknite pravým tlačidlom myši na prostredie pracovnej plochy a vyberte Vlastnosti grafiky . V ponuke, ktorá sa otvorí, vyberte položku Displej, presunúť do Rozhodnutie a vyberte 1280 × 720. Obrazovka sa môže chvieť a zrkadlo sa môže dočasne vypnúť, ale keď sa nastavenie obnoví, začnete znova streamovať.

Streamujte z počítača do programu Firestick - ( Mac OS PC )

Ak chcete streamovať a zrkadliť obsah z počítačov Mac PC na Fire TV. Jednoducho chcete využívať výhody AirPlay. Funguje to predvolene z vášho zariadenia Apple. Budete však chcieť vykonať malé nastavenie, aby bolo streamovanie Fire Stick pripravené na použitie.

Začnite tým inštalácia kompatibilnej aplikácie na vašom počítači Mac zariadenie. Navrhujeme prijímač AirPlayMirror alebo AirBeamTV, ktoré sú vysvetlené nižšie. Potom si do počítača stiahnite aplikáciu, ktorá sa vám páči nainštalujte si verziu Fire TV na vašom zariadení Fire.

Akonáhle sú obe aplikácie pripravené a v rovnakej sieti Wi-Fi. Potom ich môžete zapnúť a vychutnať si plynulé zrkadlenie a streamovanie videa. Aplikácie využívajú technológiu Apple AirPlay na poskytovanie vysokokvalitných videí z jedného zariadenia do druhého, podobne ako v prípade Chromecastu.

Existuje veľa aplikácií, ktoré požadujú úplnú kompatibilitu s AirPlay, Mac a Fire TV.

Prijímač AirPlayMirror

AirPlayMirror je zrkadlová aplikácia, ktorá funguje pre Mac aj iOS. Pomocou neho môžete prenášať až 4 zariadenia Apple súčasne. Môžete sledovať YouTube alebo Netflix, prehrávať tiež akýkoľvek mediálny obsah z iPhone alebo Mac, vrátane fotografií a videí. Zrkadlo AirPlay však nie je bezplatná aplikácia, ale dodáva sa s 15-minútovou skúšobnou verziou, aby ste mohli veci jednoducho analyzovať.

Ak chcete použiť AirPlayMirror, spustite ho stiahnutím do Fire TV. Jednoducho otvorte aplikáciu a zapnite svoje zariadenie ako prijímač, potom vezmite svoj iPhone a zapnite AirPlay. Zo zoznamu prijímačov AirPlay tiež vyberte svoju Fire TV. Teraz pripojte zariadenia, potom vyberte obsah na svojom hardvéri iOS a spustite prenášanie. A ak sa zaseknete, jednoducho si prečítajte pokyny na inštaláciu AirPlayMirror.

Prijímač zrkadlenia AirBeamTV

Aplikácia prenáša všetko od videí po hudbu, snímky obrazovky po fotografie a ďalšie priamo do vašej Fire TV, a to všetko bez potreby káblov alebo ďalšieho hardvéru. Je však navrhnutý ako alternatíva Chromecastu. Funguje to presne ako kúzlo. Stačí si kúpiť úplnú verziu, aby ste ju mohli používať, ale uistite sa, že medzi vami a najrýchlejším zrkadlením obrazovky nič nestojí.

Spočiatku začiatok inštalácia zrkadlového prijímača AirBeamTV na televíziu Fire TV . Potom nakúpte a nainštalujte si na svoj Mac AirBeamTV . Keď sú obe tieto aplikácie spustené a pripojené, môžete zdieľať obsah zo svojho zariadenia Mac PC priamo do Fire TV.

Ďalšie spôsoby streamovania z PC do Fire TV

Toto sú alternatívne spôsoby streamovania z počítačov Mac a Windows PC na Fire Stick, ktoré budú pre väčšinu ľudí fungovať dobre. Ak to však vyššie uvedené postupy celkom neprerušia, môžete vyskúšať alternatívy uvedené nižšie.

Najlepšie alternatívy

Plex Media Server

Plex Media Server je jedným z najpohodlnejších spôsobov, ako zahájiť streamovanie médií z počítača do televízora. Štandardne však funguje s obrovským počtom zariadení. Napríklad od Apple TV po Roku, Android TV, Fire Stick, inteligentné televízory a oveľa viac. Inštalácia aplikácie a pripojenie k domovskému serveru je určite veľmi jednoduché. Jednoducho pridajte svoje médiá do vlastnej knižnice a potom si ich užite.

Technológia Miracast

Poskytuje jednoduchý postup streamovania obsahu z jedného zariadenia do druhého. Je však zabudovaný do množstva moderného hardvéru vrátane tabletov a počítačov Roku, Fire TV, Firestick a Windows 10.

ScreenBeam

Uistite sa, že ak váš hardvér nepodporuje streamovanie Miracast, musíte túto funkciu pridať a otestovať riešenia tretích strán. ScreenBeam vysielač je celkom dobrý vstupný bod. Malé zariadenie sa pripojí k slotu USB vášho hardvéru a niekoľkými klepnutiami zapne prenosy Miracast. Môžete ho však použiť na zdieľanie obsahu priamo do vašej Fire TV bez nutnosti inštalácie akýchkoľvek nových aplikácií. Stačí zapojiť a ísť.

Ak streamovanie nefunguje - tu je oprava

Pri získavaní obsahu na zrkadlenie alebo streamovanie z počítača na Fire Stick funguje bez problémov. V prípade problémov však môžete vyskúšať niekoľko bežných chýb a jednoduchých riešení.

Streamujte z počítača do Fire TV

Požiarna televízia sa nenašla

Ak povolíte zrkadlenie na televízore Fire TV, ale zariadenie sa nezobrazuje na rozhraní vášho počítača. Je pravdepodobné, že s pripojením bude dočasný problém. Jednoducho skúste zrkadlenie na nejaký čas vypnúť a potom ho znova zapnúť, aby ste zistili, či sa tým problém vyrieši. Ak to tak nie je, uistite sa, že vaše zariadenia Fire a PC používajú rovnakú sieť, inak sa nemôžu začať navzájom, aby mohli zahájiť proces streamovania.

Ikony prenášania nie sú k dispozícii

Pri používaní zariadenia so systémom Windows 10 a Pripojte sa možno používate hardvér, ktorý nepodporuje Miracast. Pomocou týchto metód však nie je možné streamovať z tohto počítača do Fire TV. Namiesto toho si pozrite niektoré z vyššie uvedených možností, kde nájdete najkvalitnejšie a najrýchlejšie riešenia.

Pomalé, drsné a nespoľahlivé prúdy

Zlé vysielanie streamov môže mať veľa príčin. Pre väčšinu používateľov je to ich počítač. Jednoducho vykonajte aktualizáciu softvéru alebo ovládača, aby ste sa uistili, že vaše zariadenie má všetky najnovšie riešenia a opravy potrebné pre vysokokvalitné streamy.

Používatelia systému Windows tiež dostávajú automatické aktualizácie svojho softvéru ovládača. Ak však máte problémy so zrkadlením, stlačte Tlačidlo Windows na klávesnici a vstup do Nastavenie. Do vyhľadávacieho poľa zadajte vodič, potom klepnite na Skontroluj aktualizácie možnosť. Otvorí sa však samostatná obrazovka nastavení, kde systém Windows automaticky vyhľadá dostupné aktualizácie systému na inštaláciu / stiahnutie.

Niektorí používatelia počítačov Mac vyhľadávajú aktualizácie operačného systému prechodom na stránku Ponuka System Preferences (Predvoľby systému) a ťukanie Aktualizácia softvéru . Počítač však vyhľadáva najnovší obsah automaticky a vyzve vás na jeho inštaláciu, ak je niečo k dispozícii.

Streamujte z PC do Firesticku - zrkadlenie pomocou VPN

Zrkadlenie cez VPN

VPN hrajú v našich životoch dôležitú úlohu. VPN však nemá žiadny vplyv na prenášanie, zrkadlenie obrazovky alebo streamovanie médií vo všeobecnosti. Vyzerá to, akoby to robili, pretože by vytvorili róbu anonymity, ktorá maskuje vaše zariadenia pred okolitým svetom. Ak však streamujete z počítača do Fire TV vo vašej domácej sieti, sieť VPN nemôže vôbec prekážať.

Najskôr otvorte webový prehliadač na počítači Mac alebo Windows. Potom prihláste sa do svojho účtu VPN . Nainštalujte si aplikácie pre váš Firestick aj PC OS. Uistite sa však, že ak napríklad používate IPVanish, je to rýchly a ľahký proces. Jednoducho vezmite súbor pre PC Najprv klepnite na odkaz na Amazon Appstore a zdieľajte Fire TV VPN so svojím zariadením na diaľku.

Teraz nainštalujte VPN na oboch vašich zariadeniach. Potom spustite softvér na PC a potom Prihlásiť sa pomocou svojich poverení VPN. Niektoré aplikácie sa automaticky pripoja k rýchlemu serveru pri každom spustení. Nie je potrebné upravovať servery, kým nepotrebujete adresu IP v konkrétnej krajine. Teraz môžete zopakujte postup prihlásenia s VPN na vašom Fire Stick.

Po dokončení celého procesu jednoducho postupujte podľa krokov na zrkadlenie / streamovanie v predchádzajúcich častiach. Najskôr vyskúšajte predvolený postup. Ak však nefungujú, skontrolujte, či nepracujú, prejdite na jednu z alternatív. Zaistite, aby sieť VPN nemohla narušiť vaše pripojenie. V skutočnosti vám pripomenie, že všetky údaje opúšťajúce ktorékoľvek zo zariadení sú úplne zabezpečené vytvorením bezpečného priestoru pre vaše informácie.

Záver

Tu je všetko o streamovaní z PC do firesticku. Televízia Amazon Fire a Fire Stick sú skutočne úžasné zariadenia. Poskytujú rýchly prístup k filmom a televíznym programom z najrôznejších zdrojov, nehovoriac o mnohých úžasných príležitostných a mobilných hrách. Pomocou vyššie uvedených sprievodcov streamovaním môžete tiež použiť zariadenie Fire na zdieľanie obsahu z počítača priamo do televízora a presunutie svojej obývacej izby do zábavnej stanice typu všetko v jednom!

Ste pripravení zahájiť streamovanie z počítača do programu Firestick? Mmmm ... Aká je prvá televízna šou alebo film, ktorý plánujete sledovať? Podeľte sa o svoje myšlienky, návrhy a skúsenosti v komentároch nižšie!

Čakám na vašu vzrušujúcu spätnú väzbu 🤗

Prečítajte si tiež: