Rôzne spôsoby ochrany priečinkov alebo súborov heslom v systéme Windows 10

Chcete svoje priečinky alebo súbory chrániť heslom? Po získaní nového Windows 10 PC alebo akýkoľvek model systému Windows, potom pred použitím počítača musíte urobiť niekoľko vecí. Samozrejme, musíte si nainštalovať alebo stiahnuť Chrome, čo je jedna z vecí, ktoré mnohí z nás robia. Existujú však aj ďalšie najdôležitejšie veci, ktorým musíte venovať náležitú pozornosť, najmä ak má váš počítač dôverné informácie, ako sú osobné videá, fotografie, bankové informácie alebo čokoľvek iné, ku ktorým nechcete, aby ich niekto zdieľal.





Ak nebudete postupovať podľa správnych krokov, vaše dôverné informácie sa môžu dostať do rúk ľudí, ktorí vám ubližujú. Tiež máte možnosť nezdieľať svoj počítač s ostatnými, a tak si môžete zabezpečiť svoje informácie, ale najlepšie na tom je, že nemusíte byť taký hrubý, aby ste zabezpečili alebo ochránili svoje priečinky alebo súbory v systéme Windows 10. sú rôzne metódy, ktoré vám pomôžu chrániť vaše heslo a vaše citlivé informácie.



Ako chrániť heslom svoje priečinky alebo súbory v systéme Windows 10:

  chrániť heslom

Postup 1:

Môžete to urobiť jednoducho vytvorením jednoduchého dávkového súboru (a.k.a. BAT súbor). Navyše na to nemusíte byť odborník. Ale skôr, ako sa posunieme ďalej, musíte porozumieť dávkovému súboru, ak s ním nie ste oboznámení. Dávkový súbor je teda jednoduchý textový súbor, ktorý dokáže automatizovať alebo riadiť každodenné úlohy, skrátiť potrebný čas na vykonanie niečoho.



Teraz pokračujte krokmi, ktoré chcete vykonať, aby ste mohli skryť svoje súbory alebo priečinky.



Krok 1:

Najprv vytvorte súbor a potom ho pomenujte, ako chcete.

Krok 2:

Otvorte priečinok dvojitým klepnutím. Potom v priečinku klepnite pravým tlačidlom myši na prázdne miesto a vyberte si Nový > Textový dokument



Krok 3:

Potom dokumentu priraďte ľubovoľný názov a otvorte ho v programe Poznámkový blok



Krok 4:

Potom vložte kód uvedený nižšie

ako zmeniť zvuk oznámenia pre Messenger -
cls
@ECHO OFF
title Folder Locker
if EXIST "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" goto UNLOCK
if NOT EXIST Locker goto MDLOCKER
:CONFIRM
echo Are you sure u want to Lock the folder(Y/N)
set/p "cho=>"
if %cho%==Y goto LOCK
if %cho%==y goto LOCK
if %cho%==n goto END
if %cho%==N goto END
echo Invalid choice.
goto CONFIRM
:LOCK
ren Locker "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
attrib +h +s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
echo Folder locked
goto End
:UNLOCK
echo Enter password to Unlock folder
set/p "pass=>"
if NOT %pass%==your_password goto FAIL
attrib -h -s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
ren "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" Locker
echo Folder Unlocked successfully
goto End
:FAIL
echo Invalid password
goto end
:MDLOCKER
md Locker
echo Locker created successfully
goto End
:End
Krok 5:

Teraz môžete nájsť ak NIE JE „%pass%==vaše_heslo“, dostane sa k FAIL v kóde, ktorý ste práve prilepili. A potom upraviť tvoje heslo na vami zvolené heslo.

Krok 6:

Potom prejdite do poznámkového bloku a v jeho pravom hornom rohu môžete zobraziť možnosť Súbor, klepnite na ňu a potom klepnite na Uložiť ako.

Krok 7:

Teraz sa zobrazí výzva s výzvou na zadanie názvu súboru. Vyberte názov a uistite sa, že pridáte a .jeden príponu vášho súboru. Pamätajte tiež, že typ kódovania je ANSI. Klepnite na Uložiť.

Krok 8:

Dvakrát klepnite na súbor BAT, ktorý ste práve vytvorili. Teraz by ste mali byť schopní zobraziť priečinok s názvom podobným súboru BAT.

Krok 9:

Teraz umiestnite všetky svoje súbory a priečinky, ktoré považujete za dôverné, do priečinka, ktorý ste práve vytvorili dvojitým klepnutím na súbor BAT.

Krok 10:

Teraz znova klepnite na súbor BAT

Krok 11:

Zobrazí sa príkazový riadok s výzvou na uzamknutie priečinka. Hit Y a zasiahnuť Zadajte .

Krok 12:

Teraz už priečinok neuvidíte. Ak však chcete, aby sa váš priečinok znova objavil, potom budete chcieť dvakrát klepnúť na súbor BAT a potom otvoriť príkazový riadok so žiadosťou o zadanie vybratého hesla. Po úplnom zadaní hesla by ste si mali súbor pozrieť ešte raz.

Poznámka : Kroky sú použiteľné v staršom modeli systému Windows. Ak teda stále používate systém Windows 7 alebo starší, vyššie uvedené kroky vám budú vyhovovať.

Postup 2:

Ak sa vám zdá vyššie uvedená metóda náročná, postupujte podľa krokov uvedených nižšie!

Krok 1:

Klepnite pravým tlačidlom myši na priečinok, ktorý chcete skryť, a potom klepnite na Vlastnosti

Krok 2:

Na karte Všeobecné potom uvidíte možnosť známu ako Atribúty , v spodnej časti, ktorú máte na výber z dvoch možností, je predvolená možnosť Iba na čítanie . Ak však chcete priečinok skryť, budete si chcieť vybrať Skryté , potom zvoľte Použiť a klepnite na OK. Priečinok by ste teraz nemali prezerať. Ale ak stále vidíte, chcete urobiť trochu viac.

Krok 3:

V hornej časti prieskumníka súborov potom môžete zobraziť kartu známu ako vyhliadka . Klepnite naň. A potom klepnite na možnosti a potom klepnite na Zmeňte priečinok a možnosti vyhľadávania .

Krok 4:

Zobrazí sa nové kontextové okno. Teraz tu stačí vyhľadať kartu zobrazenia a potom na ňu klepnúť. Potom sa nám zobrazí nastavenie známe ako Skryté súbory a priečinky , v spodnej časti ktorého uvidíte dve možnosti – stačí vybrať prvú možnosť, ktorá hovorí Nezobrazujte skryté súbory, priečinky ani jednotky . Klepnite na Použiť a potom na OK.

Všetko hotové!

Záver:

Tu je všetko o „Chráňte svoje priečinky heslom“. Teraz by ste mali úplne pochopiť, ako chrániť heslom svoje súbory alebo priečinky. Pre ďalšie otázky a otázky nám dajte vedieť v sekcii komentárov nižšie!

Prečítajte si tiež:

  • Ako nastaviť statickú IP v systéme Windows 10 – návod