Čo je TikTok a je TikTok vhodný pre deti?

TIK TAK je aplikácia pre sociálne médiá založená na videu, ktorá je najobľúbenejšia u detí do 16 rokov. Mnoho negatívnych nadpisov sa však pýta, čo to je a čo robí. V tomto článku vám povieme, čo je TikTok a je TikTok vhodný pre deti? Poďme začať!





Kodi živé hry NFL

Napriek tomu, že TikTok je jednou z najsťahovanejších telefónnych aplikácií na svete. Mnoho z nich ho označilo za magnet pre pedofilov, čo podnietilo nové skúmanie softvéru a jeho použitia.



TikTok, ako jedna z najpopulárnejších platforiem sociálnych médií, vyvoláva otázky týkajúce sa bezpečnosti alebo vhodnosti pre mladú populáciu. Platforma má viac ako 100 miliónov používateľov, takže množstvo a rozmanitosť obsahu sú skutočne vynikajúce.

Čo je TikTok?

TikTok je čínska aplikácia pre sociálne médiá založená na videu a hudbe. To umožňuje používateľom vytvárať a zdieľať krátke videá so špeciálnymi efektmi. Bola to druhá najsťahovanejšia aplikácia na svete v treťom štvrťroku 2019 s odhadovaným počtom 176 miliónov stiahnutí. Na platforme dominujú vtipy, klipy a zábery, spolu s mémmi a videami, v ktorých mladí ľudia, niektorí sporo oblečení, synchronizovaní perami a tancujú na populárnu hudbu.



Jedná sa o rozhranie iba pre video, vďaka čomu je menej prepracované, menej podrobné a oveľa ľahšie použiteľné ako platformy ako Facebook alebo Twitter . Populárna aplikácia sociálnej siete je najobľúbenejšia medzi deťmi do 16 rokov.



Hodnotenia

Je zvláštne, že táto aplikácia má hodnotenie od 12 rokov v službe Google Play aj App Store. Toto hodnotenie je však iba orientačné. Aplikáciu si môže nainštalovať a začať používať v skutočnosti ktokoľvek, pretože neexistujú žiadne systémy na overenie veku.

Z tohto dôvodu nemusí byť TikTok tou najvhodnejšou aplikáciou pre deti, pretože nič nehovorí o tom, čo môžu vidieť.



Deti majú povolené používať TikTok?

Aplikácia TikTok oficiálne vyžaduje, aby mali používatelia najmenej 13 rokov. Veková hranica zosúlaďuje aplikáciu s ďalšími sociálnymi sieťami, ako sú Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest a tiež Snapchat. Všetko s minimálnym vekovým limitom 13 rokov. Pravidlá hovoria, že ktokoľvek mladší ako 18 rokov musí mať súhlas rodiča alebo zákonného zástupcu



Vyšetrovanie BBC Trending však narazilo na rôzne účty, ktoré viedli deti do 13 rokov. Spolu s tak mladými ako deväťročnými. Správa tiež zistila, že aplikácia na zdieľanie videí neodstránila online predátorov, ktorí posielali sexuálne správy aj tínedžerom a deťom. Počas troch mesiacov vyšetrovanie zhromaždilo stovky sexuálnych komentárov zverejňovaných k videám nahraným tínedžermi a deťmi.

Spoločnosť však väčšinu týchto pripomienok vypustila. Používatelia, ktorí ich uverejnili, mohli zostať na platforme. Napriek vlastným pravidlám TikToku proti sexuálnemu obsahu zameranému na deti. BBC dokázala identifikovať aj množstvo používateľov, ktorí online a znovu oslovovali dospievajúce dievčatá. S cieľom uverejňovať sexuálne explicitné správy vo svojich videách.

Všetky komentáre, ktoré našla stanica BBC, boli nahlásené spoločnosti TikTok pomocou rovnakých nástrojov, aké má k dispozícii ktorýkoľvek používateľ aplikácie.

Obmedzenia obsahu používateľa

TikTok má prísne pravidlá, ktoré zakazujú nahotu a obsah NSFW. Čo však v dnešnej dobe považujeme za NSFW? Aká prísna je táto politika?

Nie také prísne, ako si myslíte. Aj keď je pravda, že na TikToku neexistuje nahota, používatelia môžu vytvárať a nahrávať množstvo obsahu zameraného na dospelých.

TikTokers môžu vo svojich videách zobrazovať určité obmedzenia. Neexistuje však žiadny jazykový filter. Deti teda môžu byť vystavené nepríjemnému, zápalovému alebo hanlivému prejavu a iným škodlivým typom správania.

Prečo je TikTok kontroverzný? | TikTok Vhodné pre deti

Komisárka pre informácie Elizabeth Denham nedávno spustila sondu týkajúcu sa obáv z dravých dospelých, ktorí môžu v aplikácii voľne posielať správy deťom. Povedala, že zatiaľ čo každý piaty Brit je online, technologickí giganti a spoločnosti zaoberajúce sa online hraním neurobili dosť pre to, aby ich ochránili.

Odborník na údaje uviedol: Vieme, že internet, hry, weby a spoločnosti poskytujúce sociálne médiá neboli navrhnuté s ohľadom na deti. Napriek tomu 20 percent používateľov internetu vo Veľkej Británii sú deti. A deti nie sú v poriadku. Musíme sa sústrediť na deti.

John Carr, jeden z popredných britských odborníkov na bezpečnosť detí online, varoval pred kontroverznou aplikáciou: Niet pochýb o tom, že takáto aplikácia je magnetom pre pedofilov. Za zhromažďovanie údajov o deťoch v Spojených štátoch, ktoré zahŕňajú ich mená, polohy a e-mailové adresy, už šéfovia TikToku dostali pokutu 4,3 milióna libier.

Hovorca TikToku uviedol, že podpora bezpečného a pozitívneho aplikačného prostredia je našou najvyššou prioritou a máme zavedených množstvo opatrení na ochranu pred jeho zneužitím. Používatelia môžu napríklad označiť svoje účty ako súkromné, čo im umožňuje schváliť alebo odmietnuť sledovateľov a obmedziť ich nahraný obsah a prichádzajúce správy iba na sledovateľov. Nasadzujeme tiež kombináciu politík, technológií a stratégií moderovania na zisťovanie a kontrolu problematického obsahu a účtov. V prípade porušenia našich zmluvných podmienok a pokynov pre komunitu implementujeme príslušné pokuty.

Toto je výzva celého odvetvia a zaväzujeme sa neustále zlepšovať naše existujúce opatrenia. A zavedenie ďalších technických a moderačných procesov ako súčasť nášho trvalého záväzku voči našim používateľom.

Dopad na správanie TikTok Vhodné pre deti

Deti dostávajú nápady odkiaľkoľvek a od všetkých okolo. Keď uvidia niečo nové, pravdepodobne to budú chcieť vyskúšať doma. Ak nad tým teda premýšľate, pre deti nemusí byť vhodný ani príliš zábavný obsah. Existuje veľa používateľov, ktorí si na TikToku robia žarty. Dieťaťu nemusí trvať príliš dlho, kým sa pokúsi replikovať niečo nebezpečné.

Niektorí slávni používatelia TikToku môžu tiež hovoriť o videách na transformáciu pohlaví alebo ich zobrazovať, zobrazovať ich a tiež. Aj keď na tom nemusí byť nič zlé, je pochopiteľné, že nie všetci rodičia by chceli, aby im boli deti vystavené už v ranom veku.

Rodičovská kontrola | TikTok Vhodné pre deti

Mnoho aplikácií na sociálnych sieťach a platformy na zdieľanie obsahu generované používateľmi ponúkajú určitú formu rodičovskej kontroly. Ale v prípade TikToku je táto funkcia do istej miery ohromujúca. Režim sa nazýva Obmedzený režim. Ak je táto funkcia povolená, odfiltruje časť obsahu pre dospelých a zabráni jej zobrazovaniu vo výsledkoch. To znamená, že algoritmus filtrovania nie je príliš pôsobivý a nezaručí vám vždy skutočný zážitok z PG.

K dispozícii je tiež možnosť s názvom Screen Time Management. Umožní vám to stanoviť časový limit pre vaše dieťa od 40 minút do dvoch hodín. Ale mať menšiu expozíciu na reláciu je stále expozícia. Pomocou tejto funkcie môžete obmedziť iba čas, ktorý vaše dieťa môže stráviť v aplikácii.

To znamená, že ani jedna z možností nie je neomylná. Upozorňujeme, že vaše dieťa môže ľahko upraviť nastavenia, ak má prístupový kód.

Zabráňte svojmu dieťaťu používať TikTok | TikTok Vhodné pre deti

Okrem toho, že im vezmete smartphone, už nemôžete robiť nič iné. Aj v krajinách, kde je TikTok zakázaný, používatelia stále nachádzajú spôsoby, ako si aplikáciu nainštalovať a stiahnuť.

Je k dispozícii na viacerých webových stránkach tretích strán a je možné ho nainštalovať na zariadenia so systémom Android aj iOS. Možno najlepší spôsob, ako zabrániť tomu, aby vaše dieťa trávilo príliš veľa času na TikToku, je vysvetliť, prečo môže mať platforma v ich veku zlý vplyv.

Nezabudnite, že aj keď je minimálny odporúčaný vek používateľa 12 rokov. Deti v takom veku len ťažko dokážu rozlíšiť medzi dobrým a zlým správaním. Kým nebude poskytovať lepšie filtrovanie obsahu, TikTok zostane nevhodnou platformou pre deti.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám týmto článkom tento článok TikTok vhodný pre deti páči a je pre vás užitočný. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Ako zabrániť klonovaniu mobilných telefónov - čo to je?