Kedy môžem oficiálne nainštalovať iOS 13 a iPadOS na svoj iPhone alebo iPad?

Spoločnosť Apple predstavila pred niekoľkými dňami iOS 13 s mnohými novými funkciami, z ktorých niektoré sú skryté a niektoré prekvapia, napríklad oddelením iOS a iPadOS. Prvé beta verzie už majú v rukách vývojári, hoci si ich môže na svoje zariadenia nainštalovať ktokoľvek skôr, ako vám odporúčame prečítať si naše prvé dojmy po týždni s nainštalovaným iOS 13 a iPadOS.Mnoho používateľov sa však pýta, kedy Apple oficiálne vydá iOS 13 a oficiálna odpoveď je, že dorazí túto jeseň. Analýzou najnovších vydaní systému iOS však môžeme pomerne presne zaistiť týždeň, v ktorom spoločnosť Apple oficiálne vydá obe verzie iOS 13 a iPadOS; watchOS 6, macOS Catalina a tvOS.iOS 13 a iPadOSAnalýza konečného vydania systému iOS

Počas posledných rokov sa Apple riadi rovnakým vzorom uvádzania na trh. Na júnovom WWDC sú predstavené nové operačné systémy, celé leto sa aktualizujú a vylepšujú beta verzie a po septembrovom predstavení nového iPhonu sú ich systémy oficiálne vydané pre všetkých používateľov.Aby sme vedeli, kedy iOS 13 oficiálne vyjde, analyzujeme dátumy spustenia posledných rokov.  • iOS 12 . Hlavné predstavenie iPhone XS: streda 12. septembra 2018. Vydanie iOS 12: pondelok 17. septembra 2018.
  • iOS 11 . Hlavný prejav predstavenia iPhone X: utorok 12. septembra 2017. Vydanie iOS 11: utorok 19. septembra 2017.
  • iOS 10 . Hlavné predstavenie iPhone 7: štvrtok 8. septembra 2016. Vydanie systému iOS 10: utorok 13. septembra 2016.
  • iOS 9 . Hlavné predstavenie iPhone 7: streda 9. septembra 2015. Vydanie systému iOS 10: streda 16. septembra 2015.

Ako môžete vidieť, v posledných rokoch sa nová verzia systému iOS nikdy nezdržala viac ako 7 dní od uvedenia nového iPhonu. Ako tiež vidíte, predstavenie nového iPhonu je zvyčajne druhý septembrový týždeň a nikdy ním nie je pondelok alebo piatok.

Pozri tiež: Ako používať a konfigurovať myš na iPade so systémom iPadOSPri analýze týchto údajov z predchádzajúcich rokov a pri pohľade na kalendár 2019 pozorujeme, že je pravdepodobné, že spoločnosť Apple predstaví svoj nový iPhone v týždni od 9. do 15. septembra. Týmto spôsobom bude s najväčšou pravdepodobnosťou predstavovať svoj iPhone. XI 10., 11. alebo 12. septembra 2019, hoci sa fixácia spoločnosti Apple objavila v posledný deň 12. dňa, vo štvrtok 12. septembra by sa nemala sťahovať.Vzhľadom na tieto dátumy je pravdepodobné, že iOS 13 a iPadOS vyjdú oficiálne v pondelok 16. septembra alebo v utorok 17. septembra, zhruba týždeň po predstavení iPhonu XI. V každom prípade sú to len špekulácie zohľadňujúce predchádzajúce vydania, aj napriek tomu sú šance veľmi vysoké.