Ako nastaviť 1-palcové okraje v programe Microsoft Word

 Okraje 1 palcaPri dokumentoch s malými okrajmi v skutočnosti existuje riziko, že tlačiarne ostrihajú počiatočné a konečné slová každého riadku. Väčšie okraje však znamenajú, že do rovnakého riadku sa zmestí menej slov, čo spôsobí zvýšenie celkového počtu strán v dokumente. Aby sa predišlo prípadným nešťastiam počas tlače a aby sa zabezpečil dobrý zážitok z čítania, za optimálne sa považujú dokumenty s 1-palcovými okrajmi. V tomto článku budeme hovoriť o tom, ako nastaviť okraje 1 palca v programe Microsoft Word.Ako nastaviť 1-palcové okraje v programe Microsoft Word

 • Dvakrát kliknite na dokument programu Word aby ste ho otvorili a následne spustili Word.
 • Potom prepnite na Rozloženie stránky kliknutím na to isté.
 • Teraz rozbaľte Okraje výberová ponuka v skupine Nastavenie strany.
 • Microsoft Word má pre mnohých množstvo preddefinovaných okrajov typy dokumentov . Keďže dokument spolu s a 1-palcový okraj na všetkých stranách je v skutočnosti preferovaný formát na mnohých miestach. Je tiež súčasťou predvoľby. Jednoducho klepnite na Normálne aby ste nastavili 1-palcové okraje.
 • Ak chcete mať na niektorých stranách dokumentu len 1-palcové okraje, klepnite na Vlastné okraje… na konci výberového menu. Objaví sa aj dialógové okno Nastavenie strany.
 • Na karte Okraje individuálne nastaviť hornú, spodnú, ľavú, a potom okraje na pravej strane podľa vašich preferencií/požiadaviek.

Ďalej

Ak chcete dokument vytlačiť a zviazať všetky strany dohromady pomocou zošívačky alebo viazacích krúžkov. Potom by ste mali zvážiť aj pridanie žľabu na jednej strane. Žľab je ďalší prázdny priestor okrem okrajov strán, aby ste sa uistili, že text sa po prihodení nezastrčí od čitateľa.  • Klepnite na tlačidlo so šípkou nahor, aby ste pridali malý priestor pre odkvap a vyberte polohu odkvapu zo susedného rozbaľovacieho zoznamu . Ak nastavíte polohu odkvapu nahor, budete musieť zmeniť orientáciu dokumentu na šírku.
  • Tiež pomocou Použiť na možnosť , vyberte, či chcete, aby všetky strany (celý dokument) mali rovnaký okraj a medzeru medzi medzerami alebo len vybraný text.

 Okraje 1 palca  • Ukážte dokument po nastavení okrajov a keď ste s ním spokojní. Klepnite na Dobre aplikujte nastavenia okrajov a odkvapov.

Ak vaše pracovisko alebo škola chce, aby ste tlačili/odosielali dokumenty s vlastnými okrajmi a veľkosťou okrajov. Potom zvážte ich nastavenie ako predvolené pre každý nový dokument, ktorý vytvoríte. Týmto spôsobom sa nebudete musieť starať o zmenu veľkosti okraja pred tlačou alebo odoslaním dokumentu. Otvorte dialógové okno Nastavenie strany a zadajte veľkosť okraja a okraja. Vyber poloha odkvapu a klepnite na Nastaviť ako predvolenú tlačidlo v ľavom dolnom rohu.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám tento článok bude páčiť a bude pre vás užitočný. Dajte nám svoj názor na to. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy súvisiace s týmto článkom. Potom nám dajte vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa vám ozveme.

stránka aktivity priateľov v páre

Prajem pekný deň!

Pozri tiež: Ako opraviť chybu aktualizácie 0x8e5e0147 v systéme Windows