Apple Pay sa dostáva do 13 nových krajín v Európe

Apple používateľov v polovici roku 2006 Európe majú šťastie. Ako sme vedeli od MacRumors , od dnešného dňa sa Apple Pay konečne dostáva do 13 krajín na starom kontinente vrátane Grécka, Rumunska, Slovenska a našich susedov v Portugalsku. Všetci budú môcť začať využívať bezkontaktné platobné služby Kalifornčanov s kompatibilnými bankovými subjektmi, ktoré sa budú časom rozrastať a spoločnosti Apple sa podarí dosiahnuť viac dohôd.

Apple Pay je medzi nami už niekoľko rokov a dokazuje, že je možný svet, v ktorom môžu byť platby ešte jednoduchšie. V čase, keď bol uvedený na trh spolu s iPhone 6 a 6 Plus, sa pre svoju bezpečnosť a pohodlie už mnohým používateľom ukázal ako uskutočniteľná alternatíva k tradičným kreditným kartám. Teraz po expanzii na niekoľko kontinentov spoločnosť zašla ešte ďalej a potvrdila si, že je v dnešnej dobe veľkým spojencom, napríklad pokiaľ ide o hromadnú dopravu.Apple Pay

Pouhým uvedením zariadenia na kompatibilný platobný terminál a po overení našej totožnosti nám Apple Pay dáva možnosť platiť v ktorejkoľvek prevádzkarni na svete. To platí aj pre kompatibilné aplikácie a weby, kde sa proces redukuje na overenie. Teraz si ho budú môcť vyskúšať používatelia z Portugalska, Grécka, Rumunska, Slovinska, Slovenska, Bulharska, Chorvátska, Cypru, Estónska, Lichtenštajnska, Lotyšska, Litvy a Malty na svojich zariadeniach iPhone, iPad, Mac alebo Apple Watch.Pozri tiež: Instagram mierne redizajnuje rozhranie svojich profilov na iPhoneToto je len jedna z mnohých služieb, ktoré nám spoločnosť Apple poskytuje na dokončenie svojho ekosystému, ktorý je už tvorený hardvérom a softvérom zariadení, a je to iba začiatok toho, čo sme pripravili v súvislosti s platbami. Pred niekoľkými mesiacmi spoločnosť predstavila svoju vlastnú kreditnú kartu Apple Card, a hoci sa ešte neočakáva, že opustí USA, nevidíme okamih, keď sa so svojimi diferenciačnými skúsenosťami dostane do iných krajín.