Apple sa na svojej oficiálnej stránke bráni voči monopolným obvineniam App Store

Len pred pár dňami sme sa dozvedeli, že Najvyšší súd Spojených štátov amerických prijal žalobu na Apple a App Store z monopolných dôvodov. Obchod s aplikáciami pre iOS je jedinou metódou, ktorú Apple akceptuje na inštaláciu softvéru do svojich zariadení, a k žalobe sa pripojilo niekoľko používateľov s tým, že ide o monopol.





Apple sa bránil v danom čase a urobí to znova, pričom zaistí, že App Store je váš obchod a že sú zodpovední za to, aby všetko fungovalo správnym spôsobom. Teraz spoločnosť aktualizovala svoj web o novú sekciu, v ktorej vysvetľuje, ako funguje App Store a prečo je to potrebné.



  Apple

wifi paket sniffer android
  • “Najlepší zážitok pre každého”
  • „App Store sme vytvorili s dvoma cieľmi: aby to bolo bezpečné a spoľahlivé miesto pre zákazníkov na objavovanie a sťahovanie aplikácií a skvelá obchodná príležitosť pre všetkých vývojárov.“ Takto začína tvrdenie spoločnosti Apple na svojej webovej stránke tým, že spoločnosť začína vysvetľovať, aké dôležité je mať všetko pod kontrolou, aby mala zabezpečenú platformu pre používateľov aj vývojárov.

JE TO NÁŠ OBCHOD. A MY ZA TO ZODPOVEDÁME.

Apple ďalej vysvetľuje niektoré z dôvodov, prečo toto ovládanie prináša výhody používateľom a umožňuje zarobiť si na živobytie z tisícok vývojárov.



„_Veríme, že to, čo je v našom obchode, hovorí veľa o tom, kto sme. Dôrazne podporujeme všetky názory prezentované v App Store. Podnikáme však aj kroky, aby sme zaistili, že aplikácie rešpektujú používateľov s rôznymi názormi, a odmietame aplikácie pre akýkoľvek obsah alebo správanie, o ktorom sa domnievame, že je na opačnej strane, najmä ak ohrozuje deti. Napríklad prísne zakazujeme akúkoľvek aplikáciu, ktorá obsahuje pornografický materiál, diskriminačné odkazy, mučenie a zneužívanie: “



môj lgv10 sa nezapne

Vytvorili sme „Pokyny na preskúmanie App Store“, aby sme vývojárom poskytli jasné pokyny, ako vytvárať najlepšie aplikácie pre našich zákazníkov. Päť pilierov týchto pokynov (Bezpečnosť, Výkon, Obchod, Dizajn a Zákonnosť) vyžaduje, aby aplikácie ponúkané v App Store boli bezpečné, poskytovali dobré používateľské prostredie, dodržiavali naše pravidlá ochrany osobných údajov používateľov, chránili zariadenia pred malvérom a hrozbami. a používať schválené obchodné modely. “

Po týchto slovách bola pozícia spoločnosti Apple nepochybne jasná, ale spoločnosť tam nechcela zostať a podelila sa o niekoľko veľmi zaujímavých údajov o App Store a práci za ním.



  • Každý týždeň sa posúdi 100 000 žiadostí.
  • Väčšina je skontrolovaná do 24 hodín po odoslaní vývojármi.
  • 60% všetkých schválených a sú ihneď k dispozícii.
  • Zo 40 % neschválených je väčšina z dôvodu malých chýb alebo problémov s ochranou súkromia.
  • Tím uskutoční približne 1 000 telefonátov vývojárom týždenne, aby pomohli pri schvaľovaní aplikácií.
  • V programe Apple Developer Program je 20 miliónov vývojárov.
  • Vývojári vďaka App Store získali celosvetovo viac ako 120 000 miliónov dolárov.
  • 84 % APLIKÁCIÍ JE ZADARMO A VÝVOJÁRI SPOLOČNOSTI APPLE NIČ NEPLATIA.

Okrem toho spoločnosť Apple zdieľala 8 rôznych kategórií, do ktorých sú aplikácie klasifikované. V štyroch z nich Apple nezíska žiadnu ekonomickú výhodu.



Pozri tiež: Úniky pokračujú: toto budú hudobné a televízne aplikácie macOS 10.15

para skryť moju činnosť

Aplikácie, s ktorými Apple nedostáva žiadnu províziu za podporu, hosting alebo distribúciu:

  • zadarmo . Ide o aplikácie, ktorých stiahnutie ani používanie používatelia neplatia. Vývojár si vyberie, že sú zadarmo alebo majú nejaký iný obchodný model, ktorý nie je generovaný z príjmu aplikácie.
  • Zadarmo s reklamami . Vývojár generuje príjmy z reklám v aplikáciách.
  • Zadarmo s fyzickým tovarom a službami . Aplikácie ako Amazon alebo Uber zarábajú na predaji fyzického tovaru a služieb, ako je nákup oblečenia, donáška jedla alebo objednávka prepravnej služby.
  • Čitateľ. Aplikácie, v ktorých si používatelia kupujú alebo odoberajú obsah mimo aplikácie, ale využívajú prístup k tomuto obsahu v rámci aplikácie na svojich zariadeniach Apple, ako sú Netflix alebo Spotify.

Aplikácie, za ktoré Apple dostáva províziu:

  • Zadarmo s nákupmi v aplikácii. Bezplatné aplikácie, v ktorých si môžete stiahnuť dodatočný obsah prostredníctvom platby v rámci aplikácie. Vývojár berie 70 % a Apple 30 % z tejto transakcie.
  • Platba za aplikácie . Aplikácie, ktoré stoja peniaze, opäť vývojár berie 70% a Apple 30% z tejto platby.
  • Zadarmo s predplatným . Aplikáciám s týždenným, mesačným alebo ročným predplatným si Apple nechá počas prvého roka 30 %, od druhého je distribúcia 85 % pre vývojára a 15 % pre Apple.
  • Viacplatformový . Aplikácie, ktoré ponúkajú digitálny tovar a služby na predaj v rámci aplikácie a tiež umožňujú používateľom nakupovať na iných platformách. Apple dostáva iba 30 % týchto služieb, ktoré sú zmluvne dohodnuté z aplikácie. Do tejto kategórie patria aplikácie ako Dropbox alebo Microsoft Word.

Na záver, Apple chcel zdôrazniť veľké investície do nástrojov, kompilátorov a SDK, ktoré sú k dispozícii pre vývojárov, ktorí môžu vytvárať všetky tieto aplikácie. Všetky tieto údaje nepochybne slúžia aj ako obrana voči obvineniam Spotify, ktoré obvinilo Apple z „kradnutia“ 30 % ich ziskov.