Porovnanie medzi WPS Office a LibreOffice [Office Suite pre Linux]

Hľadáte porovnanie medzi WPS Office a LibreOffice? Kancelária WPS a LibreOffice obe sú dvoma bežnými alternatívami balíka Microsoft Office pre platformu Linux. Diskutovalo sa o tom, ktorá z nich je najlepšou alternatívou k MS Office. Debaty sa tak skoro neskončia.





Výber medzi týmito dvoma spôsobmi plne závisí od používateľa a konkrétnej práce. WPS Office alebo LibreOffice majú svoje výhody aj nevýhody. Po zdieľaní niektorých výhod a nevýhod každého kancelárskeho balíka.



WPS Office vs LibreOffice

WPS Office vs LibreOffice

Priložené aplikácie

Veľkým rozdielom, ktorý si možno všimnúť medzi WPS Office alebo LibreOffice, je počet aplikácií zabalených v jednotlivých kancelárskych balíkoch. WPS Office je dodávaný v balíku alebo zabalený iba s 3 aplikáciami:



WPS:



  • Prezentácia
  • Spisovateľ
  • Tabuľky

LibreOffice však prichádza dodávaný s ďalšími aplikáciami:

  • LibreOffice Base,
  • Calc
  • Nakreslite
  • Dojem
  • Matematika
  • Spisovateľ

Stručne povedané, WPS ponúka textový procesor, prezentačný a tabuľkový softvér, ale LibreOffice alternatívne obsahuje kresliaci program (Draw) alebo program na správu databáz (Base). Z tohto dôvodu môže byť LibreOffice vašou prvou voľbou, ak chcete používať ďalší softvér.



Kompatibilita formátov súborov

Okrem toho môže každý oblek spracovať niekoľko formátov súborov. LibreOffice dokáže čítať také rozmanité formáty súborov, ako sú dokumenty Hangul WP 97, DocBook alebo MS Word. WPS Office tiež číta niektoré bežné formáty súborov, nie však toľko ako LibreOffice. Oba môžu zapisovať do všetkých bežných formátov súborov. WPS Office vylepšuje dokumenty Microsoft Word, v niektorých prípadoch skôr ako LibreOffice, pretože je kompatibilný s predvolenými fontami Microsoft Word. Tieto písma je možné predvolene nainštalovať, pretože sú potrebné pre lepší výkon.



Ak pracujete iba s dokumentmi balíka Microsoft Office, bude jeden z nich fungovať dobre. Ak chcete podporu pre mnoho rôznych formátov, mali by ste sa obrátiť na LibreOffice.

Užívateľské rozhranie

Používateľské rozhranie nemusí hrať pri výbere medzi týmito dvoma softvérmi veľkú úlohu. Môže to byť tiež faktor, ktorý stojí za zváženie. WPS má na výber okolo 5 skinov, niektoré vyzerajú dosť podobne ako program Microsoft Word. LibreOffice tiež poskytuje možnosť úpravy témy. Kľúčovou vlastnosťou, ktorá je celkom úžasná, ale nie je pridaná do LibreOffice, je rozhranie kariet. WPS tiež poskytuje karty pre mnoho dokumentov, na ktorých pracujete. Tiež nechcete prepínať medzi oknami.

Pridané vlastnosti

LibreOffice je úplne zadarmo a open-source. Neplatíte za to žiadne poplatky. WPS má bezplatnú verziu, ktorá poslúži pri mnohých úlohách. K dispozícii je tiež vydanie Professional s množstvom funkcií, ako je napríklad spolupráca na dokumentoch, ale za poplatok. WPS Office kompatibilný s inými platformami, ktoré nie sú kompatibilné s LibreOffice, ako je Android.

Jemnou vecou, ​​ktorú si môžete všimnúť v kancelárii WPS Office, je absencia automatickej pomlčky. V LibreOffice, keď stlačíte medzerník za slovom, pred ktorým sú dve pomlčky. Potom sa dve pomlčky skonvertujú do jednej pomlčky. Ak chcete získať pomlčku v kancelárii WPS, musíte ju hľadať pod znakmi alebo symbolmi.

Záver:

Tu je všetko o ‘WPS Office vs. LibreOffice’. O oboch kancelárskych balíkoch nepochybujeme, že sú najlepšie a fungujú veľmi dobre. Problém, medzi ktorým sa má nainštalovať do vášho počítača, nemusí byť úplne dôležitý. V skutočnosti máte v počítači nainštalované dve sady, ktoré zaberajú minimum miesta ako Microsoft Word. Existuje tiež mnoho ďalších aplikácií kancelárskeho balíka, ktoré môžete použiť, napríklad Dokumenty Google alebo Calligra, takže sa nemôžete viazať ani na WPS, ani na LibreOffice.

Prečítajte si tiež: