Discord vs Slack - Ktorý z nich je pre vás lepší?

Najskôr je Slack komerčnou voľbou pre podniky, kde komunikujú tímy. A spolupráca, ktorá je navrhnutá na základe cloudovej technológie. V tomto článku si povieme niečo o Discord vs Slack - ktorý z nich je pre vás lepší? Začnime!

Zatiaľ čo Discord je určený pre hráčsku komunitu. Je to freeware (softvér, ktorý je k dispozícii zadarmo) Voice over Internet Protocol (VoIP). Ten je vyvinutý pre komunikáciu medzi komunitami a hernými tímami.blokovanie reklám na skype

Veľa by vás mohlo obchádzať okolo mnohých otázok, aby ste zistili, kto vytvoril program Discord ?, koľko dát program Discord používa? Ako je Discord zadarmo? A ako prispôsobiť Discord? A nakoniec, kedy vyšiel Discord? Diskord vs Slack Nerobte si starosti, na všetky otázky ste odpovedali v tomto článku.

Svár

Slack možno začal život ako nástroj používaný vývojármi hier, ale Svár sa týka herného priemyslu. Na rozdiel od Slackovho zamerania na profesionalitu, Discord sa zrodil z potreby spôsobu komunikácie s ostatnými hráčmi. Pri hraní online konkurenčných alebo kooperatívnych videohier.Aj keď má aplikácia kompletnú aplikáciu založenú na chatovaní, ako aj klientov pre Windows, macOS, Android a iOS, je známa predovšetkým rozhraním VoIP. To umožňuje volanie bez oneskorenia cez dedikovaný server Discord. Vďaka tomu bude hra a nahrávanie lepšie ako čokoľvek, čo by ste videli cez Skype alebo Google Hangouts. Poďme sa pozrieť na to, čo robí túto aplikáciu tak zaujímavou pre hráčov aj nehráčov.Hranie

Nie je prekvapením, že hlavným publikom spoločnosti Discord je hráčska komunita, konkrétnejšie všetci používatelia, ktorí hľadajú zážitok bez oneskorenia pri hraní hier online, či už prostredníctvom konzoly alebo počítača.

Aplikácie ako Skype majú nešťastnú históriu daňových systémov a ďalších zariadení. To sťažuje získanie silného spojenia v hre bez oneskorenia alebo spomalenia. To môže hráča stáť rozhodujúce víťazstvo v hre.Aj keď už predtým existovali iné riešenia VoIP založené na hrách - predovšetkým Teamspeak -, ich nastavenie bolo často komplikované a vyžadovali výmenu IP adries namiesto použitia základného kontaktného systému podobného tomu, čo sme videli z aplikácií ako Skype alebo Hangouts. .Tieto aplikácie tiež neponúkali vyhradené mobilné aplikácie, čím sa ich užitočnosť obmedzila na rozhrania iba pre PC.

To neznamená, že ak chcete používať Discord, musíte byť hráčom, ale Discord sa zameriava hlavne na hry a hráčsku komunitu. A budete sa tu cítiť viac ako hráč ako podnikateľ alebo inzerent.

Slack

Slack je veľmi obľúbený u firiem, novinárov a ďalších tímových používateľov. Tí, ktorí hľadajú spôsob komunikácie so svojimi tímami a zároveň môžu zdieľať súbory, obrázky a ďalšie médiá, by sa mali pozrieť na program Slack.

Slack nie je v mnohých ohľadoch iba aplikáciou na zasielanie správ. Jedná sa o kompletný balík produktivity založený na cloude, ktorý je určený pre firmy a profesionálov na komunikáciu so členmi ich tímu a spolupracovníkmi. Nenechajte sa však oklamať svojím profesionálnym odevom: Slack je tiež vhodný na osobné použitie.

Pozrime sa na celú skúsenosť s funkciou Slack a na to, čo môžete očakávať pri používaní tejto aplikácie so svojimi priateľmi a spolupracovníkmi.

pridanie 1 kanála do kodi

Aplikácia si síce chvíľu vyžaduje, kým si zvykne, s pomerne prudkou krivkou učenia sa pre nových používateľov. Je to tiež jedna z najvýkonnejších kancelárskych a produktívnych aplikácií, ktoré sme dnes na trhu videli, s bohatou sadou funkcií, vďaka ktorým je používanie aplikácie hračkou - a občas aj záťažou.

Discord vs Slack - textový chat

Slack dáva každému tímu určené pracovné priestory a pre každý pracovný priestor potrebujete samostatné prihlásenie. Napríklad, ak ste súčasťou pracovného priestoru Slack pre študijnú skupinu a iného pracovného priestoru Slack pre svoju prácu. Budete mať dve prihlásenia. Lenže po prihlásení je ľahké prepínať tam a späť, aby ste získali prístup ku všetkým kanálom vo svojich pracovných priestoroch.

Spoločnosť Discord používa iba jedno prihlásenie pre servery, ktoré sú verziou pracovných priestorov spoločnosti Slack spoločnosti Discord. Toto má väčšinou vplyv na priame správy. Namiesto správ, ktoré sa zobrazujú na serveri, musíte prejsť na zoznam správ mimo servera. Mať všetky svoje DM na jednom mieste je však viac osobne.

Slack aj Discord používajú kanály pre rôzne témy, ktoré definujete. Môžete mať napríklad všeobecný kanál pre každodennú komunikáciu a ďalší kanál, ktorý slúži iba na diskusie o nadchádzajúcej udalosti. Program Discord ich rozdelí na textové a hlasové kanály.

To, v čom spočíva Slack edge out Discord, je premena správ na konverzačné vlákna. Keď je na kanáli Slack správa. Na túto správu môžete odpovedať, takže sa zobrazí vo vlákne namiesto všetkých odpovedí v textovom kanáli. To pomáha udržiavať organizované konverzácie.

Discord vs Slack - hlasová komunikácia

V aréne hlasovej komunikácie sa rozprúdi debata Slack vs Discord.

Discord oddeľuje hlasové kanály od textových kanálov, takže ak chcete hovoriť, musíte kliknúť na hlasový kanál. Ale keď to urobíte, môžete okamžite začať hovoriť s toľkými ďalšími používateľmi, koľko chcete, alebo kým váš počítač nebude zvládať ďalších používateľov. Hlasový kanál je na pozadí a zvyšok rozhrania zostáva rovnaký.

S Slackom sa hlas považuje za zámerný komunikačný kanál a vy komunikujete tak, ako by ste volali cez Skype. Telefonické hovory z DM môžete začať stlačením volacieho tlačidla. Platené tarify vám tiež umožňujú začať hovor s celým kanálom. Na rozdiel od programu Discord však môže byť na hovore iba 15 účastníkov.

Discord vs Slack - videokonferencia

Môžete organizovať videokonferencie s programami Slack aj Discord.

Slack je veľa ako iné aplikácie pre videokonferencie; svoje video môžete zapnúť a vypnúť počas hlasového hovoru, ako napr. Program Discord však vyžaduje, aby ste založili skupinový DM a potom spustili videorozhovor.

Zdieľanie obrazovky môžete zdieľať s oboma aplikáciami, ale Slack vám umožňuje anotovať a ovládať obrazovky ostatných účastníkov. To z neho robí víťaza, ak chcete tímový chat využiť na videokonferencie.

moja poloha sa momentálne používa

Discord vs Slack - integrácie

Discord aj Slack ponúkajú veľa rôznych integrácií. Ak však hľadáte platformu s množstvom natívnych integrácií, mali by ste ísť so Slackom. Má takmer 1 000 natívnych integrácií, napríklad Google Drive, Dropbox a RingCentral. Všetky interakcie, ktoré máte s týmito integráciami, sú obsiahnuté vo vlákne, ktoré je ako DM medzi vami a robotom integrácie.

Discord podporuje 10 natívnych integrácií vrátane YouTube, Facebook, Twitch a Xbox Live. Discord má však veľa ľahko inštalovateľných robotov tretích strán, ktoré môžu vyplniť medzery. Aj keď ich budete musieť prehrabať, aby ste našli to, čo potrebujete.

V rámci bezplatného plánu programu Discord môže používateľ zdieľať súbory do limitu 8 MB a tento limit môže predĺžiť až do 50 MB.

V aplikácii Slack môžu používatelia nahrávať súbory do veľkosti 1 GB. Používatelia môžu priamo pretiahnuť celú škálu súborov, ako sú súbory PDF, obrázky a videá, do voľného obehu.

Discord vs Slack - ceny

Svár

  • Zadarmo - 0 dolárov
  • Discord Nitro Classic - 4,99 dolárov mesačne
  • Discord Nitro - 9,99 dolárov mesačne

Ponúka väčšinu svojich funkcií bezplatne a Nitro plán na upgrade rozšíreného nahrávania súborov, animovaných emodži a na zdieľanie obrazovky vo vysokej kvalite. Pretože je aktualizácia použiteľná pre každý jednotlivý účet namiesto servera, mali by ju aktualizovať aj používatelia, ktorí ju potrebujú. Spolu s tým vylepšuje Nitro plán spoločnosti Discord chatovací zážitok používateľa so zaujímavými výhodami. Napríklad animovaná zábava, ikony emodži globálneho vyhľadávania, vlastná značka Discord, vysokokvalitné video atď. ,

Slack

  • Zadarmo - 0 dolárov
  • Štandard - 6,67 USD mesačne
  • Plus - 12,50 dolárov mesačne
  • Enterprise Grid

Vo svojej bezplatnej verzii neponúka veľa dôležitých funkcií. Malé tímy alebo malé organizácie môžu so svojím bezplatným plánom + vytvoriť pracovný priestor tímovej spolupráce na neobmedzené časové obdobie. Pre nepretržitú komunikáciu projektu sa tímy môžu rozhodnúť pre Slackov štandardný plán. Dvojfaktorová autentifikácia je k dispozícii všetkým používateľom bez ohľadu na plán.

Discord vs Slack - Ktoré by ste mali použiť?

Je to ťažká otázka, pretože v mnohých ohľadoch Slack a Discord spĺňajú dve rôzne divácke kategórie publika, aj keď s určitým crossoverom. Slack sa zameriava hlavne na podniky a skupiny, pričom ich prioritou je schopnosť komunikovať s veľkými tímami na všeobecnej aj individuálnej úrovni.

Medzitým sa spoločnosť Discord zameriava predovšetkým na hovory VoIP s nízkou latenciou a čo najmenším možným dopadom na všeobecné využitie procesora. To umožňuje hráčom hrať online hry so svojimi priateľmi pri zachovaní jasného a silného spojenia.

ako funguje livewave

Tieto dva zdieľajú spoločné prvky, najmä keď vezmete do úvahy výkon serverov spoločnosti Discord. To tiež obsahuje podporu kanálov pre komunikáciu s rôznymi skupinami používateľov. Ktoré z nich by ste si teda mali vybrať? Všetko spadá do troch rôznych kategórií: komunikácia, prístup a tiež cena.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám týmto článkom Discord vs Slack páči, a je pre vás užitočný. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky týkajúce sa tohto článku. Potom nám dajte vedieť sekciu komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Vyhľadajte umiestnenie tapety Windows na počítači