dllhost.exe - Čo je dllhost.exe a prečo je spustený?

Čo je Dllhost.exe?

Originálny súbor dllhost.exe je softvérová súčasť systému Microsoft Windows od spoločnosti Microsoft. Okná Microsoft v operačnom systéme. Dllhost.exe tiež prevádzkuje hostiteľa knižnice Dynamic Link. Blok kódu, ktorý sa uloží do jedného súboru, ktorý spustí niekoľko súborov na počítači so systémom Windows. Tento program môže spôsobiť chyby, ak nie je aktuálny.dllhost.exeHostiteľ knižnice Dynamic Link je proces, ktorý je navrhnutý na spustenie jednej alebo viacerých operačných služieb alebo aplikácií systému Windows. Často o tom hovoríme ako o náhrade COM a načítava sa. Rýchle prezeranie pomocou Správcu úloh v ľubovoľnom systéme Windows odhalí proces. Je tiež známy ako dllhost.exe, ktorý beží na pozadí.Ak ste to našli, pravdepodobne by ste chceli vedieť, čo robí a jeho popis modelu COM Surrogate. Či už je to bezpečný proces vo vašom počítači, alebo nie. Dobré je však zvážiť, že by tam malo byť. Toto je proces, ktorý spoločnosť Microsoft vytvára a je zabalený vo všetkých verziách operačného systému Windows.Teraz existuje malá šanca, že dllhost.exe môže dostať vírus. Ak je však váš počítač aktualizovaný na všetky najnovšie bezpečnostné opravy zo služby Windows Update. A tiež si nainštalujete antivírus. Potom je veľmi nepravdepodobné, že budete mať nejaké problémy s infekciou.Čo je to COM +?

Aby sme pochopili, čo robí dllhost.exe. Musíte pochopiť, čo to služba COM + v skutočnosti je. COM + je skratka pre C. nominant ALEBO bject M odel. Pri sťahovaní procesu / služby v Process Exploreri toho veľa neprezradí.

V skutočnosti spravuje konfiguráciu a sledovanie komponentov založených na COM (Component Object Model) +. Ak nejako služba prestane fungovať, väčšina komponentov založených na COM + nebude fungovať správne. Ak túto službu deaktivujeme, potom sa služby, ktoré od nej výslovne závisia, nespustia.Pozri sa na Knižnica Microsoft Dev Center A v dllhost.exe odhaľuje, že COM + je primárne užitočný pre tieto nasledujúce prípady  • Nasadzovanie aplikácií na podnikovej úrovni pre celú sieť.
  • Potom poskytnutie už existujúcich komponentov pre vývoj aplikácií. Pretože COM + považujeme za objektovo orientovanú programovú architektúru.
  • Spustenie registra udalostí, ktorý spracováva. Napríklad systémové požiadavky, zvyšujú bezpečnosť, spúšťajú procesné popisy a tiež vytvárajú fronty servisných požiadaviek pre aplikácie.

Ďalej:

COM + sa skladá z komponentov stavebného bloku, ktoré sú samy osebe a dobre fungujú s ostatnými. Užitočnosť v tomto spočíva v dizajne komponentov, ktoré zdieľame a opakovane používame. Tento dizajn nielenže znižuje dopyt po systémových prostriedkoch. Zlepšuje však tiež rýchlosť inicializácie.

Objektové modely komponentov nie sú napísané v žiadnom konkrétnom programovacom jazyku. Pre každú z nich však existujú samostatné triedy v závislosti od zamýšľaného programovacieho jazyka. Na podnikovej úrovni to poskytuje výhodu hromadného nasadenia pomocou nástroja GUI, ktorý spoločnosť Microsoft vytvorila s názvom DCOM .

Dllhost.exe je hostiteľom súborov DDL a binárnych spustiteľných súborov:

DLL (knižnica dynamických odkazov) je v podstate veľkosťou nešpecifický blok kódu v jednom súbore. Tento kód môže byť doplnkom aplikácie, služby alebo len doplnkom pre grafické používateľské rozhranie. Dllhost.exe je podobný svchost.exe.

Je to požadovaná služba Windows pre akýkoľvek programovací kód orientovaný na COM +. Ukážeme vám ukážku toho, čo dllhost.exe beží pomocou nástroja Process Monitor. Čo zahŕňa typy súborov .dll aj .exe.

Riziká:

Dllhost.exe je bezpečný, pokiaľ je počítač aktualizovaný na všetkých bezpečnostných opravách. Ak to uvidíte na nasledujúcich miestach, ste v bezpečí:

  • Oficiálne umiestnenie adresára pre tento proces je C: Windows System32 dllhost.exe
  • Dllhst3g je tiež platný proces systému Windows uložený v rovnakom priečinku System32.

Ak sa dllhost.exe objaví kdekoľvek inde, je to pravdepodobne vírus. Niektoré červové vírusy napodobňujú meno dllhost a ukladajú sa do priečinka System32. Mali by ste na to byť opatrní. Tu sú niektoré z nich:

  • Worm / Loveelet-Y sa ukladá v adresári / Windows / System32 / ako dllhost.com
  • Worm / Loveelet-DR sa ukladá v adresári / Windows / System32 / ako dllhost.dll

Vysoké využitie procesora:

Jednou z možných bezpečnostných chýb v dizajne systému COM + je to. Umožňuje spustenie ľubovoľnej DLL uloženej v systéme za predpokladu, že spúšťač, ktorý ju iniciuje, vyžaduje požadované povolenia. To znamená, že kedykoľvek uvidíte vysoké využitie procesora pre dllhost.exe. Problém pravdepodobne nespôsobuje hostiteľský proces. Ale skôr načítaná DLL bežiaca cez hostiteľa. Na ďalšie skúmanie môžete použiť program, napríklad Process Explorer.

Dllhost.exe je vlastne bezpečný proces systému Windows, ktorý vytvára spoločnosť Microsoft. V zásade ho používame na spúšťanie ďalších aplikácií a služieb. Mal by byť ponechaný v chode, pretože je kritický pre niekoľko systémových zdrojov.

Dúfam, že sa vám tento článok bude páčiť a získate od neho pomoc. Ak máte ďalšie otázky týkajúce sa tohto článku, neváhajte sa ich opýtať v sekcii komentárov nižšie. Prajem vám skvelý deň!

Pozri tiež: Vložte symbol stupňa v systéme macOS: Ako na to?