Google Maps Laggy - Najlepšie spôsoby, ako dosiahnuť rýchlejší chod

google maps laggyAk je služba Mapy Google pomalá a trvá tiež veľa rokov, kým vám ukáže trasy. Ďalej uvádzame niekoľko užitočných tipov na zrýchlenie aplikácie. Existuje však veľa navigačných aplikácií, ale tá od Google je tam hore. Nielenže ponúka najpresnejšie smery, ale veľa jeho užitočných funkcií tiež získava niekoľko bodov. Satelitné zobrazenie, panoramatické dopravné upozornenia v reálnom čase, 360-stupňové zobrazenie - to sú len niektoré z pozoruhodných funkcií aplikácie. V tomto článku si povieme niečo o aplikácii Mapy Google Laggy - Najlepšie spôsoby, ako to dosiahnuť rýchlejšie. Poďme začať!Zdá sa však, že nie každý je schopný tieto funkcie využívať naplno. Používatelia sa tiež sťažujú, že Mapy Google začali skutočne pomaly a nereagovali. Hľadajú sa spôsoby, ako zabezpečiť jeho rýchlejšie fungovanie. Mnoho používateľov, aj v rámci Fór podpory, ktoré sa týkajú spoločnosti Google, tiež zdieľalo svoje obavy týkajúce sa tohto „problému“.Čo sú Mapy Google?

Mapy Google sú v súčasnosti najpoužívanejším mapovacím systémom. Má tiež zabudovaný výkonný navigačný systém, ktorý pomáha používateľom dostať sa tam, kam skutočne chcú. Aplikácia tiež využíva satelity GPS na mapovanie čo najviac viditeľnej krajiny.Aplikácia má niekoľko skvelých funkcií, ako napríklad Živý prenos, Hlasové povely, mapy v režime offline a oveľa viac. Druhá z nich vám umožní stiahnuť veľa trás pre prípad, že by ste sa cestou presunuli mimo pokrytie siete. Táto užitočná funkcia je naozaj skvelá na cestovanie na dlhé vzdialenosti, tam však neviete, aká dobrá môže byť vaša sieť.Google Maps Laggy - Najlepšie spôsoby, ako dosiahnuť rýchlejší chod

Neexistuje nijaká univerzálna a jediná oprava. Mali by ste vyskúšať všetky nižšie uvedené tipy, kým nebudete mať pocit, že sa problém odstránil. V tejto súvislosti by sa tiež osvedčilo mnohokrát použiť dva alebo viac tipov súčasne. Majte teda na pamäti tieto body a potom postupujte podľa nasledujúcich tipov.

Uistite sa, že mobilné dáta fungujú dobre

Načítanie máp Google závisí vo veľkej miere od vašich údajov. Preto je kľúčom k okamžitému načítaniu aplikácie Mapy Google zaistenie dobrého pripojenia. Najjednoduchší spôsob, ako skontrolovať, či vaše mobilné dáta fungujú, je vyskúšať a tiež poslať správu cez aplikáciu, ako je WhatsApp. Ak správa prejde, znamená to, že vaše údaje fungujú.Ak zistíte, že vaše mobilné dáta nefungujú, musíte skontrolovať, či sú vo vašom zariadení zapnuté. V prístroji prejdite na Nastavenia> Pripojenia> Využitie dát a potom zapnite Mobilné dáta.Vypnúť šetrič dát | google maps laggy

Šetrič dát je skutočne užitočná funkcia dostupná vo vašom prístroji, ktorá vám pomáha obmedziť aplikácie v používaní príliš veľkého množstva dát na pozadí. Ako už bolo spomenuté vyššie, Mapy Google potrebujú veľa údajov, najmä ak cestujete, a mapa sa tiež musí neustále načítavať. Vypnutím šetriča dát zrušíte akékoľvek obmedzenie údajov, ktoré môže aplikácia ukladať.

Ak chcete vypnúť Šetrič dát, prejdite do časti Nastavenia zariadenia> Pripojenia> Využitie dát a vypnite možnosť Šetrič dát.

Uistite sa, že GPS funguje v poriadku

Mapy Google musia mať skutočný prístup k vašej polohe. Ak nedokáže presne určiť, kde ste, bude sa snažiť pokračovať, kým aplikáciu nezavriete. Najlepším spôsobom, ako vyriešiť problémy s GPS, je reštartovať zariadenie.

Uistite sa tiež, že je v zariadení zapnuté nastavenie polohy. Urobíte to tak, že v zariadení nastavíte> Poloha a potom zapnete tlačidlo.

google maps laggy

Môžete tiež nakalibrovať kompas aplikácie, aby vám pomohla rýchlejšie lokalizovať vás na mape. Stačí spustiť mapy Google a počkať, kým určia vašu polohu. Teraz kliknite na modrú bodku s umiestnením. Kliknite na položku „Kalibrovať kompas“ v dolnej časti obrazovky a potom postupujte podľa pokynov na obrazovke.

google maps laggy

Zapnúť Vylepšená presnosť | google maps laggy

Vylepšená presnosť je v skutočnosti spôsob, ako umožniť aplikáciám používať presnú geografickú polohu aj pomocou Wi-Fi aj Bluetooth. Funguje to aj vtedy, keď je vypnutá sieť Wi-Fi! Táto funkcia je obzvlášť užitočná, kedykoľvek, keď vaše zariadenie nekomunikuje so satelitmi GPS dobre.

Ak chcete vo svojom zariadení povoliť vylepšenú presnosť, prejdite do časti Nastavenia> Poloha zariadenia a kliknite na možnosť „Zlepšiť presnosť“. Tu môžete zapnúť „skenovanie Wi-Fi“ aj „skenovanie Bluetooth“.

Namiesto toho musíte použiť webového klienta Mapy Google

Ak sa vám zdá, že je aplikácia príliš pomalá na použitie, môžete namiesto toho skúsiť použiť webovú verziu Máp Google. Ak sa prihlásite pomocou rovnakého účtu Google, všetky vaše osobné uložené informácie, ako sú obľúbené miesta, informácie o dochádzaní do práce a do práce atď., Sa synchronizujú.

Je však potrebné poznamenať, že webová verzia nepodporuje navigáciu. pomocou nej môžete preskúmať Mapy Google, budete však presmerovaní do aplikácie na navigáciu.

Vymažte vyrovnávaciu pamäť a / alebo údaje aplikácie Mapy Google | google maps laggy

Ak je vyrovnávacia pamäť aplikácie príliš veľká, mohlo by to spôsobiť spomalenie aplikácie alebo dokonca spomalenie jej spustenia. Vymazanie puzdra aplikácie v skutočnosti neovplyvní žiadne uložené osobné údaje v aplikácii.

  • Ak chcete vymazať vyrovnávaciu pamäť, v prístroji prejdite do časti Nastavenia> Aplikácie a vyhľadajte aplikáciu Mapy.
  • Prejdite do časti „Úložisko“ a klepnite na „Vymazať medzipamäť“ v pravom dolnom rohu.
  • Po vymazaní vyrovnávacej pamäte otvorte aplikáciu Mapy Google. Prvýkrát to môže tiež trvať o niečo dlhšie. Potom by ste však mali vidieť, ako sa to zrýchľuje.
  • Ak vyčistenie vyrovnávacej pamäte nepomôže, môžete pomocou možnosti Vymazať údaje vymazať všetky údaje aplikácie Mapy Google v telefóne. V zásade potom aplikáciu resetujte. Pred tým však môžete vyskúšať aj ďalšie riešenia uvedené nižšie.

Aktualizujte staré mapy offline

Ak chlapci používate na navigáciu offline mapy, musíte sa ubezpečiť, že sú aktualizované. Mapy Google vám väčšinou zasielajú pripomenutie, aby ste mapy aktualizovali každých pár mesiacov. Môžete tiež nastaviť svoje mapy, aby sa automaticky aktualizovali. Takto sa už nemusíte obávať zastaraných offline máp.

Ak to chcete urobiť, otvorte aplikáciu Mapy Google. Teraz kliknite na svoj profil v pravom hornom rohu a posuňte sa nadol tiež na možnosť „Offline mapy“.

Povoliť satelitné zobrazenie google maps laggy

Satelitné zobrazenie je skvelá funkcia, ktorá vám poskytne skutočný pohľad na to, ako konkrétne miesto vyzerá zhora. Prirodzene, toto nastavenie potrebuje na načítanie mapy obrovské množstvo údajov. Ak cestujete a používate navigáciu, potom satelitné zobrazenie bude neustále využívať údaje na načítanie vašej mapy.

Ak chcete vypnúť satelitné zobrazenie, otvorte aplikáciu Mapy Google a kliknite na ikonu Vrstvy na pravom paneli. Potom v časti Typ mapy vyberte možnosť Predvolené. To výrazne zníži využitie dát vašej aplikácie.

Aktualizujte offline mapy

Ak používate predtým uložené trasy, odporúča sa tieto mapy udržiavať vždy aktuálne. V opačnom prípade môže chvíľu trvať, kým ich aplikácia dokáže skutočne načítať. To by zase skutočne spomalilo Mapy Google. Okrem toho, ak niektoré staré uložené trasy už nie sú potrebné, odporúča sa ich tiež odstrániť. Vďaka tomu bude aplikácia ľahká a jej načítanie bude trvať oveľa menej času.

  • Najskôr vo svojom zariadení otvorte Mapy.
  • Kliknite na svoj profilový obrázok vpravo hore.
  • Potom choďte do sekcie Mapy offline a kliknite na ikonu Nastavenia (vpravo hore).
  • Zapnite možnosť Automaticky aktualizovať offline mapy.
  • Potom sa vráťte späť do sekcie Mapy offline. Kliknite na ikonu pretečenia umiestnenú vedľa vašich uložených máp
  • Z ponuky vyberte možnosť Odstrániť a urobte to pre všetky mapy, ktoré už nepotrebujete.

Odstrániť offline mapy | google maps laggy

Offline mapy sú skvelým pomocníkom v miestach s nízkym pripojením k sieti a zaberajú tiež dosť miesta. V závislosti od stiahnutej mapy môžu mať tieto mapy veľkosť viac ako GB! Ak máte uložené niektoré staré offline mapy, ktoré už vlastne nepoužívate, je najlepšie ich vymazať.

Ak chcete odstrániť svoje offline mapy, jednoducho otvorte aplikáciu Mapy Google a klepnite na svoj profil v pravom hornom rohu. Stačí posunúť nadol na časť „Offline mapy“.

Stlačte tri bodky vedľa stiahnutej mapy a vyberte možnosť Odstrániť. Môžete to urobiť pre každú z uložených máp.

Znova nainštalujte aplikáciu

Čistá inštalácia aplikácie môže vyriešiť akýkoľvek problém s kompatibilitou, s ktorým sa môžete stretnúť. Predtým, ako aplikáciu preinštalujete, jednoducho vždy reštartujte zariadenie. Týmto sa tiež zabezpečí, že prostredníctvom odinštalovanej aplikácie nezostanú žiadne zvyšné súbory.

Ak chcete aplikáciu odinštalovať, prejdite na Nastavenia zariadenia> Aplikácie> Mapy Google. V dolnom paneli kliknite na položku Odinštalovať. Teraz stačí reštartovať zariadenie.

Prejdite do Obchodu Google Play alebo Apple App Store a potom si stiahnite aplikáciu Mapy Google. Ak chcete tiež získať prístup k všetkým svojim uloženým miestam, budete sa musieť prihlásiť pomocou svojho účtu Google.

Stiahnite si Mapy Google: Android | ios

Zapnite režim úspory energie | google maps laggy

Áno, môže sa to javiť ako neintuitívne, avšak povolenie režimu Úspora energie na vašom zariadení by vám mohlo skutočne pomôcť zrýchliť aplikáciu Mapy Google. Režim úspory energie funguje tak, že obmedzuje údaje a polohu aplikácií na pozadí. To následne uvoľní to isté pre aplikáciu v popredí, ktorou sú v tomto prípade Mapy Google.

Zapnutie režimu úspory energie však môže mať vplyv aj na výkon aplikácie Mapy Google. Musíte sa teda ubezpečiť, že keď ste v úspornom režime, minimalizujete Mapy Google. Pretože obmedzíte využitie polohy aplikácie. Keď systém na chvíľu zistí, že ste prostredníctvom aplikácie. Umožní to aplikácii Mapy bežať aj na pozadí bez akýchkoľvek obmedzení.

Ak chcete povoliť režim úspory energie na zariadeniach Samsung, otvorte nastavenia zariadenia a prejdite do časti Starostlivosť o zariadenie> Batéria> Režim napájania. Stlačte tlačidlo „Stredná úspora energie“. Poznámka: Rôzne zariadenia môžu mať tiež nastavenie pod iným názvom. Potom vyhľadajte nastavenie „Optimalizovaný režim“ alebo „Šetrič batérie“.

Ďalej

Na zariadeniach iných ako Samsung sa to dalo nazvať cez iný názov. V každom prípade môžete jednoducho použiť prepínacie tlačidlo pre režim napájania. Alebo tiež režim mimoriadne úsporného napájania, tiež z notifikačného centra. Dvakrát potiahnite nadol panel s upozorneniami a potom iba vyhľadajte prepínače Rýchle nastavenie na úsporu energie, ktoré sú tam k dispozícii. Kliknutím na režim úspory energie, ktorý chcete použiť, ho zapnete.

môžete pridať kodi do inteligentnej televízie

Používanie režimu ultra-úsporného režimu sa ale neodporúča ako na niektorých zariadeniach, nemusí to aplikácii Mapy povoliť rovnomerné fungovanie. Môžete kliknúť a podržať na prepínači Rýchle nastavenie, aby ste dosiahli jeho nastavenia. A potom odtiaľ tiež zapnite bežný režim úspory energie.

Alternatívy služby Mapy Google google maps laggy

Ak nie ste spokojní s aplikáciou Mapy Google, existujú aj ďalšie možnosti. Niektoré z nich sú rovnako dobré, ak v určitých ohľadoch nie lepšie ako Mapy Google. Tu uvádzame niektoré z najlepších alternatív aplikácie Mapy Google.

Waze

Waze je ľahko aj najzábavnejším navigačným nástrojom. Sociálna integrácia aplikácie umožňuje používateľom hlásiť nehody, dopravné zápchy, stavby a oveľa viac. Nedávno pridaná funkcia vám tiež umožní vyhľadať blízkych „Wazers“.

waze

Aplikácia má menej podrobnú mapu a primárne sa používa aj na navigáciu.

MapQuest

MapQuest je skutočne skvelá alternatíva služby Mapy Google. Má všetky požadované funkcie navigačného nástroja. Disponuje tiež praktickým nástrojom na „odhad plynu“, ktorý vám tiež dá vedieť, koľko pravdepodobne miniete na prekonanie vzdialenosti. To samozrejme nie je presné, je to však dôležitá funkcia!

Stiahnite si MapQuest: Android | ios

Maps.me

Maps.me je ideálny aj pre offroad, kde neviete, kedy nabudúce budete mať stabilné sieťové pripojenie. Aplikácia funguje offline a automaticky sťahuje údaje, kedykoľvek sa pripojíte k bezdrôtovej sieti. To je skvelé, ak sa obávate, že vám v skutočnosti dôjdu dáta na ceste.

Môžete si tiež zobraziť miesta a firmy vo svojom okolí, aj keď ste offline.

Stiahnite si Maps.me: Android | ios

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám tento článok páči, chlapcom a tiež vám pomôže. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám skvelý deň!

Pozri tiež: Rool a inštalácia obnovy TWRP na LG Stylo 2 - Ako na to