Google Pixel 3 vs Samsung Galaxy S10: Čo je lepšie?

28. decembra 2021 110 Názory Porovnanie Google Pixel 3 a Samsung S10

Je pre vás ťažké rozhodnúť sa, aký by mal byť váš ďalší telefón? Prečítajte si túto výstižne napísanú porovnávaciu recenziu Google Pixel 3 vs Samsung Galaxy S10 a objavte to najlepšie z týchto telefónov.





Hlavným cieľom tohto porovnávacieho prehľadu je pomôcť vám vybrať si tú najlepšiu. Preto, aby som to splnil, porovnám oba telefóny v šiestich hlavných kategóriách.



Konkrétne porovnám dizajn telefónu, displej, fotoaparát, batériu, úložisko a senzory. Okrem toho po každej sekcii uvediem záverečný odsek s hodnotením každého telefónu.

Mali by ste sa tiež poobzerať po časti „súhrn našich hodnotení“, kde na prvý pohľad uvidíte, ako obidva telefóny fungovali. Na konci tohto porovnávacieho prehľadu budete dostatočne oboznámení na to, aby ste medzi týmito dvoma telefónmi rozpoznali to najlepšie.



Prehľadávať témy príspevkov



Google Pixel 3 vs Samsung Galaxy S10: Moje prvé myšlienky

Google Pixel 3 vs Samsung Galaxy S10: Moje prvé myšlienky

Samsung je jednou z najpopulárnejších značiek smartfónov so systémom Android. Značka sa môže pochváliť niekoľkými sériami smartfónov vrátane lacných a špičkových telefónov, nie je divu, že dominujú na trhu Android.

V posledných rokoch sa však viac značiek pokúšalo zosadiť Samsung z jeho trónu. Jednou zo značiek, ktoré sa ukázali ako dôstojný uchádzač, je Google so sériou Google Pixel.



Preto v tomto porovnávacom prehľade postavím vlajkovú loď Samsung S 2019 proti jednej z vlajkových lodí spoločnosti Google Pixel 2018. Konkrétne uvidíme, ako sa Samsung Galaxy S10 a Google Pixel 3 postavia proti sebe.



Nezabudnite si prečítať nasledujúcu časť, aby ste zistili, ako sa im obom darilo. Ale skôr ako budeme pokračovať, poďme sa rozprávať o ich cenách.

Keď už hovoríme o cene, keď som aktualizoval tento článok v decembri 2021, Samsung Galaxy S10 bol k dispozícii na Amazone za počiatočnú cenu 275,00 dolárov . Medzitým je Google Pixel 3 k dispozícii za cenovo výhodnejšiu počiatočnú cenu 189,95 dolárov .

Po porovnaní cien pristúpme k zvyšku porovnania.

Dizajn Google Pixel 3 vs Samsung Galaxy S10, porovnanie rozmerov a hmotnosti

Prvou kategóriou, ktorú budem porovnávať Samsung Galaxy S10 a Google Pixel 3, je ich dizajn. Samsung S10 má oproti svojmu predchodcovi – Samsungu Galaxy S9 – len niekoľko zmien.

Čo sa týka konštrukčných materiálov, Samsung S10 aj Google Pixel 3 sú vyrobené zo sklenenej prednej strany. Samsung S10 používa na prednej strane gorilla glass 6, zatiaľ čo Google Pixel 3 používa gorilla glass 5.

Oba telefóny sú navyše vyrobené s hliníkovým rámom a zadnými doskami z gorilla glass 5. Keramický povrch ich zadnej dosky vyzerá dobre, ale pri páde telefónu hrozí, že sa zlomí.

Teraz budeme hovoriť o funkciách oboch modelov telefónov. Počnúc predným pohľadom na Samsung S10 je vyrobený z prednej strany celej obrazovky, čo mu dodáva moderný vzhľad.

V pravom hornom rohu je však diera, v ktorej je umiestnená predná kamera a senzory. Na druhej strane, Google Pixel 3 vyzerá starodávnejšie, než v skutočnosti je, v porovnaní so Samsungom S10.

Je to kvôli jeho mohutným horným a spodným rámom. Na hornom ráme Google Pixel 3 sa nachádza predná kamera, senzor priblíženia a senzor okolitého svetla.

Na hornom ráme je tiež reproduktor a mikrofón. Na druhej strane spodný rám obsahuje spodný reproduktor a mikrofón.

Keď preklopíte Samsung S10 na zadnú stranu, uvidíte lesklý keramický povrch. Tam si všimnete niekoľko zmien oproti predchodcovi – Samsungu Galaxy S9.

Keď už sme pri tom, na rozdiel od jediného fotoaparátu Samsungu S9 má Samsung S10 trojitý fotoaparát. Rozloženie fotoaparátu je umiestnené v strede zadnej dosky.

Obsahuje tri šošovky fotoaparátu, LED blesk, snímač srdcového tepu a snímač SpO2. Okrem toho je pod rozložením fotoaparátu značka Samsung a značka Galaxy S10 nižšie na zadnej doske.

Zadný pohľad na Google Pixel 3 je vyrobený z dvoch štruktúrovaných sklenených oblastí. Horná časť zadnej dosky je hladká a lesklá, zvyšok má matnú textúru pre lepšie uchopenie.

V ľavom hornom rohu lesklej oblasti nájdete kruhový zadný fotoaparát. Na rozdiel od Samsungu S10 má Google Pixel 3 rozloženie jedného fotoaparátu.

Pravú stranu fotoaparátu lemuje mikrofón a LED blesk.

Okrem toho v hornej časti matnej textúrovanej oblasti 3 zadných dosiek Google Pixel nájdete snímač odtlačkov prstov.

Možno ste si všimli, že som neuviedol snímač odtlačkov prstov pre Samsung S10. To neznamená, že mu chýba snímač odtlačkov prstov.

V skutočnosti Samsung S10 používa ultrazvukový snímač odtlačkov prstov ktorý je umiestnený priamo pod obrazovkou.

Ďalej na zadnej doske Google Pixel 3 je logo Google.

Teraz, keď sme si vymenovali vlastnosti prednej a zadnej strany oboch telefónov, prejdime k ich okrajom. Budeme analyzovať prvky na okrajoch z čelného pohľadu.

Kovové okraje Google Pixel 3 a Samsung Galaxy S10 sú mierne zakrivené, čo uľahčuje sedenie v dlaniach. Na hornom okraji Samsung S10 sa nachádza mikrofón, ako aj zásuvka na SIM kartu a pamäťovú kartu.

Zásobník SIM karty je možné vysunúť pomocou nástroja na vysunutie v tvare kolíka. V prípade variantov Samsung S10 s jednou SIM kartou je v slote SIM karta nano-SIM a microSD.

Zatiaľ čo vo variantoch s dvoma SIM kartami má druhá SIM karta a karta microSD spoločný slot. Vedľa slotu na SIM kartu sa nachádza zvislý anténny riadok a tiež mikrofón na hornej hrane.

Keď prejdeme k spodnému okraju Samsung S10, je ešte rušnejší ako horný. Na oboch stranách je umiestnená anténna linka.

Na ľavej strane je tiež 3,5 mm audio jack, po ktorom nasleduje nabíjací port USB-C. Vedľa nabíjacieho portu nájdete ďalší mikrofón a niekoľko mriežok reproduktorov.

Keď prejdeme k pravému okraju Samsung S10, nájdete tam iba tlačidlo napájania. Zatiaľ čo ľavý okraj obsahuje tlačidlá hlasitosti a tlačidlo Bixby.

Keď už hovoríme o tlačidle Bixby, používa sa na spustenie Bixby – digitálny asistent Samsung. Stlačením tlačidla a jeho podržaním na chvíľu sa Bixby zapne a bude pripravený prevziať váš príkaz.

V prípade Google Pixel 3 sa na hornom okraji nachádza mikrofón v ľavom rohu. Medzitým sa na spodnej hrane nachádza slot na SIM kartu, ako aj nabíjací port USB C.

Zásobník na SIM kartu v Google Pixel 3 je možné vysunúť aj pomocou nástroja na vysunutie SIM. Zásobník SIM obsahuje jednu nano-SIM kartu.

Google Pixel 3 však podporuje aj e-SIM, čo je skratka pre elektronickú SIM. e-SIM nie je fyzická SIM a nedá sa odstrániť, dá sa nakonfigurovať iba softvérovo.

Bohužiaľ, Google Pixel 3 neobsahuje 3,5 mm audio jack, čo znamená, že vaše bežné slúchadlá si dajú prestávku. Našťastie nie je všetka nádej stratená, pretože Google zabalil Pixel 3 s párom slúchadiel, ktoré sa pripájajú k portu USB-C.

Na pravom okraji Google Pixel 3 sa však nachádza tlačidlo napájania a tlačidlá hlasitosti. Medzitým je ľavý okraj Google Pixel 3 prázdny.

Pokiaľ ide o farebné možnosti, Google Pixel 3 je k dispozícii iba v troch farebných variantoch. Farby sú jasne biela, len čierna a nie ružová.

Keďže Google Pixel 3 má predné rámy, je dôležité si všimnúť farbu predných rámov. Predné rámy na troch farebných variantoch sú teda čierne vrátane bielej.

Je smutné, že tri farebné možnosti Google Pixel 3 sú limitujúce a milovníci živých farieb budú dosť sklamaní.

Čo je jasnejšie, Samsung S10 je dostupný v ôsmich pútavých farbách. To vám dáva viac než dostatok farebných možností na výber.

Konkrétne sú dostupné farby Prism White, Prism Black a Prism Green. To nie je všetko, je tu aj Prism Blue, Canary Yellow, Flamingo Pink, Cardinal Red a Smoke Blue.

Prejdime k rozmerom a hmotnosti oboch telefónov. Na začiatok Samsung S10 meria 149,9 x 70,4 x 7,8 mm.

kde sa dívať na olympiádu na kodi

Medzitým má Google Pixel 3 rozmery 145,6 x 68,2 x 7,9 mm. V porovnaní s tým je Samsung S10 vyšší a širší, ale o niečo menej hrubý ako Google Pixel 3.

Našťastie oba telefóny nie sú prehnane veľké a nemali by ste mať problém ich pevne držať.

Čo sa týka hmotnosti, Samsung S10 váži 157 g, zatiaľ čo Google Pixel 3 váži 148 g. Našťastie oba telefóny spadajú do ideálnej hmotnosti telefónu, ktorú preferuje väčšina používateľov.

Výskum ukazuje, že väčšina používateľov smartfónov uprednostňuje telefóny s hmotnosťou od 140 do 170 g. Preto by ste nemali mať problém nosiť ani jeden z telefónov v rukách.

Po prechode na hodnotenie IP Samsung S10 a Google Pixel 3 sú obe v súlade s IP68. To znamená, že sú odolné voči prachu a vode.

Preto budú schopné prežiť ponorenie do 1,5 m vody na 30 minút.

Na záver, som ohromený dizajnom Samsung S10, od bezrámového displeja až po lesklú keramickú čiernu dosku. Ponúka tiež dostatok živých farieb na výber a zahrnutie konektora pre slúchadlá.

Preto je Samsung S10 mojím najlepším výberom pre túto sekciu. Preto ho v tejto časti ohodnotím deviatkou.

Medzitým budem hodnotiť Google Pixel 3 a osem v tejto sekcii preskúmania dizajnu a rozmerov.

Porovnanie funkcií displeja Google Pixel 3 a Samsung Galaxy S10

Porovnanie funkcií displeja Google Pixel 3 a Samsung Galaxy S10

Ďalej v porovnaní Google Pixel 3 a Samsung Galaxy S10 sú funkcie displeja. V tejto časti sa budem zaoberať podobnosťami a rozdielmi v ich zobrazovacích vlastnostiach, ako je veľkosť displeja, technológia atď.

Ak chcete začať s veľkosťou a tvarom displeja, Google Pixel 3 má 5,5-palcový plochý displej. Medzitým má Samsung S10 6,1-palcový displej s mierne zakrivenými okrajmi.

Veľkosť obrazovky Google Pixel 3 spadá do ideálnej veľkosti obrazovky, zatiaľ čo Samsung S10 spadá mimo. Na základe vykonaného výskumu výsledky ukázali, že väčšina používateľov uprednostňuje telefóny s veľkosťou obrazovky od 5 do 5,5 palca.

Niektorí používatelia však prisahajú na svoju lásku k telefónom s veľkou obrazovkou. Preto takýmto ľuďom nebude vadiť 6,1-palcový Samsung S10.

Okrem veľkosti displeja zvážme aj pomer strán oboch telefónov. Keď už o tom hovoríme, Samsung S10 má pomer strán 19,5:9, zatiaľ čo Google Pixel 3 má pomer strán 18:9.

Pomer strán oboch telefónov je dlhší ako štandardný pomer strán 16:9. To znamená, že budete mať viac obrazovky, najmä pri vykonávaní úloh, ktoré používajú klávesnicu.

Ak prejdeme k technológiám obrazoviek oboch telefónov, Samsung S10 používa dynamický AMOLED displej. Medzitým Google Pixel 3 používa P-OLED displej.

Hoci oba modely používajú OLED displej, dynamický AMOLED displej je jedným z najlepších displejov. Samsung kládol dostatočný dôraz na funkciu vylepšenia videa HDR10+ Samsung S10.

Na druhej strane, Google Pixel 3 podporuje iba HDR. Displej Samsungu S10 teda bude produkovať dynamickejšie farby.

Vidno to z kontrastných pomerov, kde Samsung S10 atakuje hodnotu 2 000 000:1. Zatiaľ čo Google Pixel 3 má skromnejší kontrastný pomer 1 000 000:1.

Preto budú farby na Samsung S10 živšie. Samsung S10 tiež zobrazí hlbšiu čiernu ako Google Pixel 3.

Pre rozlíšenie obrazovky používa Google Pixel 3 1080 x 2160 pixelov s hustotou pixelov 443 PPI. Medzitým má Samsung S10 rozlíšenie 1440 x 3040 pixelov a hustotu pixelov 550 PPI.

Oba telefóny majú hustotu pixelov vyššiu ako štandardná hustota pixelov 300 PPI. Obrázky a texty budú teda podrobné a ostré, no viac na Samsung S10 ako na Google Pixel 3.

Okrem toho je jas obrazovky ďalším aspektom, v ktorom Samsung S10 prevyšuje svojho konkurenta. Samsung S10 dosahuje maximálny jas 713 nitov, čo prevyšuje 420 nitov Google Pixel 3.

Na Samsung S10 sa preto nebudete musieť snažiť čítať obsah obrazovky ani na priamom slnku. Kvôli problémom s jasom však Google Pixel 3 nie je čitateľný na slnku.

Čo sa týka reprodukcie farieb, Google Pixel 3 prekonáva Samsung S10. Konkrétne, Google Pixel 3 pokrýva 99,6 % farebného spektra sRGB, zatiaľ čo Samsung S10 dostane 98,1 %.

Okrem toho Google Pixel 3 vykresľuje farby presnejšie ako Samsung S10. Presne povedané, Google Pixel 3 má skóre delta E 1,4 (nižšie je lepšie), zatiaľ čo Samsung S10 má skóre 3,7.

Našťastie oba telefóny podporujú nočný režim, ktorý znižuje modré svetlá v noci. Tým sa znižuje namáhanie očí.

Nie je prekvapením, že obrazovky Samsung S10 a Google Pixel 3 majú vynikajúce pozorovacie uhly, ako sa očakávalo od OLED displejov. Preto nedochádza k skresleniu farieb ani strate jasu pri pozeraní na obrazovku z ostrých uhlov.

Nakoniec, na ochranu obrazovky Samsung S10 používa Corning gorilla glass 6, ktoré je silnejšie ako Corning gorilla glass 5 Google Pixel 3. Preto je obrazovka Samsung S10 silnejšia.

Na záver, táto sekcia zobrazenia bola jednou z najzaujímavejších sekcií, ktoré som rád preskúmal. S oboma telefónmi sa snažia navzájom predčiť v následných zobrazovacích vlastnostiach.

Zdá sa však, že Samsung S10 je na čele rebríčka v tejto kategórii. Preto je to moja najlepšia voľba pre túto sekciu.

Preto budem Samsung Galaxy S10 hodnotiť desiatkou. V tejto sekcii porovnávania funkcií displeja medzitým ohodnotím Google Pixel 3 deviatimi.

Porovnanie funkcií fotoaparátu Google Pixel 3 a Samsung Galaxy S10

Samsung S10 a Google Pixel 3 sú prémiové telefóny a neočakávame od nich nič iné ako prémiový fotografický zážitok. Na konci tejto časti zistíme, či splnili očakávania.

Počnúc prednou kamerou má Samsung S10 širokouhlú prednú kameru s rozlíšením 10 MP. Má veľkosť clony f/1,9 a veľkosť pixelu 1,22 mikrónu.

Predný fotoaparát Samsung S10 využíva automatické zaostrovanie s fázovou detekciou dvoch pixelov, ktoré umožňuje rýchlejšie zaostrovanie obrazu. Okrem toho je predná kamera Samsung S10 tiež schopná uskutočniť duálny videohovor.

Pokiaľ ide o výkon, predný fotoaparát Samsungu S10 robí slušné selfie za dobrých svetelných podmienok. Keď však padne blesk, výkon nie je taký pôsobivý.

Na nahrávanie videa bude predná kamera Samsung S10 zaznamenávať videá v rozlíšení 4k pri 30 alebo 60 snímkach za sekundu. Tiež videá s rozlíšením 1080p pri 30 snímkach za sekundu.

Po prechode na Google Pixel 3 má dva predné fotoaparáty. Prvý predný fotoaparát je širokouhlý objektív s veľkosťou clony f/1.8.

Širokouhlá predná kamera Google Pixel 3 tiež podporuje automatické zaostrovanie s fázovou detekciou, rovnako ako Samsung S10.

Podobne je tu aj druhý ultraširokouhlý objektív, ktorý je užitočný na fotenie skupinových selfie. Ultraširokouhlý objektív v Google Pixel 3 má veľkosť clony f/2,2, ale nepodporuje automatické zaostrovanie.

Čo sa týka výkonu, predné fotoaparáty Google Pixel 3 robia úžasné selfie s množstvom detailov a prirodzeným odtieňom pleti.

Pri nahrávaní videa bude predná kamera Google Pixel 3 zaznamenávať videá s rozlíšením 1080p pri 30 snímkach za sekundu.

Pokiaľ ide o zadné fotoaparáty, Samsung S10 má trojitú šošovku fotoaparátu.

Hlavný fotoaparát má 12 MP širokouhlý objektív. Ak chcete ovládať množstvo svetla, môžete manuálne nastaviť veľkosť clony hlavného fotoaparátu medzi f/1,5 až f/2,4.

Hlavný fotoaparát má tiež veľkosť pixelu 1,4 mikrónu. Hlavný fotoaparát Samsungu S10 navyše rovnako ako predný fotoaparát využíva dvojpixelové automatické zaostrovanie s fázovou detekciou.

Hlavný fotoaparát navyše využíva optickú stabilizáciu obrazu, aby sa zabránilo otrasom pri pohybe vo videách.

Pokiaľ ide o výkon, hlavný fotoaparát Samsung S10 vytvára počas dňa nehlučné a detailné obrázky. Dynamický rozsah je tiež skvelý.

Druhý zadný fotoaparát na Samsung S10 je teleobjektív, má tiež rozlíšenie 12 MP. Má tiež veľkosť clony f/2,4 a veľkosť pixelu 1,0 mikrónu.

Teleobjektív podporuje automatické zaostrovanie, optickú stabilizáciu obrazu a 2x optický zoom. Navyše je celkom užitočný na fotenie 2x zväčšených záberov.

Výkonovo je teleobjektív tiež pôsobivý, pri dobrých svetlách vytvára ostré snímky.

Keď prejdeme k tretiemu fotoaparátu Samsung S10, je to 16 MP ultraširokouhlý fotoaparát. Má zorné pole 123 stupňov, veľkosť clony f/2,2 a veľkosť pixelu 1,0 mikrónu.

Ultraširokouhlý fotoaparát je tiež schopný robiť slušné panoramatické zábery, ale iba pri správnom svetle. V zlých svetelných podmienkach dochádza k určitému skresleniu, najmä v rohoch.

Na portréty používa Samsung S10 hlavný fotoaparát namiesto teleobjektívu. Ale výsledok je uspokojivý.

Teraz sa porozprávajme o predných fotoaparátoch Google Pixel 3.

Na rozdiel od trojitého fotoaparátu Samsung S10 má Google Pixel 3 jeden zadný fotoaparát. Zadný fotoaparát je širokouhlý s rozlíšením 12,2 MP.

Hlavný fotoaparát má tiež veľkosť clony f/1,8 a veľkosť pixelu 1,4 mikrónu.

Zadný fotoaparát Google Pixel 3 navyše využíva aj technológiu automatického zaostrovania s fázovou detekciou dvoch pixelov. Podporuje tiež optickú stabilizáciu obrazu, ako aj elektronickú stabilizáciu obrazu.

So zadným fotoaparátom Google Pixel 3 sú obrázky veľmi ostré a farby mimoriadne presné.

Samsung S10 podporuje režim Pro. Umožňuje vám manuálne ovládať nastavenia, ako je ISO, rýchlosť uzávierky, clona hlavného fotoaparátu, vyváženie bielej a manuálne zaostrovanie.

Naopak, Google Pixel 3 nemá profesionálny režim. Existujú však možnosti nastavenia svetelných podmienok, zaostrenia na pohybujúce sa objekty a deaktivácie alebo aktivácie stabilizácie obrazu.

Ďalšou skvelou vlastnosťou Samsungu S10 je softvér fotoaparátu. Používa Neural Processing, ktorý vyberie najlepšie nastavenie pre každý záber.

Samsung S10 má tiež nočný režim, ktorý mu umožňuje robiť jasné obrázky v noci. Existuje aj funkcia známa ako Návrh na strelu ktorý vám pomôže zarámovať obrázky na základe odporúčaní.

Medzitým má Google Pixel 3 čip známy ako Pixel Visual Core ktorý poskytuje vynikajúce výsledky spracovania obrazu. Pixel 3 má tiež funkciu Night Sight, ktorá zlepšuje obrázky pri slabom osvetlení.

Okrem toho Google Pixel 3 podporuje aj funkciu známu ako Najlepší záber . Top Shot využíva strojové učenie na zachytenie sérií záberov a umožňuje vám vybrať ten najlepší záber.

Na nahrávanie videa je hlavný fotoaparát Samsung S10 schopný nahrávať videá v rozlíšení 4K pri 60 fps. Nahrávanie videa na Samsung S10 však nepodporuje elektronickú stabilizáciu obrazu (EIS).

Každý ďalší režim videa podporuje EIS vrátane rozlíšenia 4K pri 30 fps. Môžete tiež nahrávať videá v rozlíšení 1080p pri 30, 60 alebo 240 fps.

Okrem toho umožňuje nahrávanie spomalených videí v rozlíšení 720p pri 960 fps. Nechýba ani podpora pre snímanie HDR10+.

Samsung S10 využíva gyro-EIS (elektronická stabilizácia obrazu), ako aj OIS (optická stabilizácia obrazu) na stabilné videá.

Na druhej strane zadná kamera Google Pixel 3 bude zaznamenávať videá v rozlíšení 4K pri 30 snímkach za sekundu. Zaznamenáva aj videá v rozlíšení 1080p pri 30, 60 a 120 fps.

Medzitým Google Pixel 3 používa elektronickú stabilizáciu obrazu na stabilné videá.

zaznamená 3 dostane marshmallow aktualizáciu

Na záver, Samsung S10 a Google Pixel 3 sú vynikajúcou voľbou pre mobilné fotografovanie. Jednoduché nastavenie fotoaparátu Google Pixel 3 však preukázalo možnosť vynikajúceho výkonu s menším počtom fotoaparátov.

Na záver možno povedať, že spoločnosť Google nastavila štandardy pre fotografovanie v systéme Android tým, že na dosiahnutie výnimočných výsledkov využíva menej hardvéru, ale výkonného softvéru. Google konkrétne so softvérom na spracovanie obrazu a čipom Visual Core Chip vytvoril najlepší fotoaparát medzi smartfónmi so systémom Android.

Preto v tejto kategórii ohodnotím Google Pixel 3 deviatkou. Naopak, Samsung S10 budem v tejto sekcii porovnávania funkcií fotoaparátu hodnotiť ôsmimi.

Porovnanie výdrže batérie a doby hovoru medzi Google Pixel 3 a Samsung Galaxy S10

Porovnanie výdrže batérie a doby hovoru medzi Google Pixel 3 a Samsung Galaxy S10

O napájanie Samsungu S10 sa stará 3 400 mAh Li-Ion nevyberateľná batéria. Batéria bola propagovaná tak, aby poskytovala až 21 hodín a 19 minút hovoru s 3G batériou.

Medzitým je Google Pixel 3 napájaný 2915 mAh Li-Po neodnímateľnou batériou. Batéria je propagovaná tak, aby poskytovala až 23 hodín hovoru 3G.

Samsung S10 má väčšiu kapacitu batérie, ktorá mu dáva náskok pred svojim konkurentom v tejto kategórii. Stále však musíme zvážiť výkon batérie oboch modelov, aby sme urobili konečný výber.

Aby sme to dosiahli, zvážime niekoľko sérií testov batérie vykonaných webom notebookcheck.com.

Prvým testom je nečinný test, pri ktorom sú testovacie modely vystavené minimálnej záťaži pri minimálnom jase obrazovky. V dôsledku toho Samsung S10 vydržal 20 hodín 59 minút.

Naopak, Google Pixel 3 vydržal v rovnakom nečinnom teste 22 hodín 52 minút. Po druhé, vykonal sa test surfovania po webe cez WiFi.

Na základe výsledku testu WiFi vydržal Samsung S10 7 hodín 7 minút. Medzitým Google Pixel 3 vydržal v rovnakom teste 7 hodín 51 minút.

Po tretie, zvážime aj výsledky testu prehrávania HD videa, kde Samsung S10 trval 14 hodín 2 minúty. V porovnaní s tým Google Pixel 3 vydržal 12 hodín 7 minút.

Nakoniec tu bol aj test maximálnej záťaže, pri ktorom boli testované modely grilované cez veľkú záťaž pri maximálnom jase obrazovky. Výsledkom testu bolo, že Samsung S10 vydržal 2 hodiny 50 minút, zatiaľ čo Google Pixel 3 trval 2 hodiny 39 minút.

Vzhľadom na celkový výsledok štyroch testov batérie Samsung S10 exceluje v dvoch zo štyroch testov. Rovnako aj Google Pixel 3 exceluje v dvoch zo štyroch testov.

Rozhodovanie o výbere toho najlepšieho z oboch telefónov je preto ťažké. Zvážme však aj ďalšie faktory.

Samsung S10 aj Google Pixel 3 podporujú rýchle nabíjanie. K Samsungu S10 je pribalená 15 W rýchla nabíjačka, zatiaľ čo Google Pixel má 18 W nabíjačku.

18W nabíjačka Google Pixel 3 získa 45 % energie za 30 minút a 100 % za 1 hodinu 42 minút. Medzitým by 15W nabíjačka Samsung S10 mala byť plne nabitá za menej ako 2 hodiny.

Oba telefóny navyše podporujú aj bezdrôtové nabíjanie vďaka ich sklenenej zadnej strane.

Ak chcete Google Pixel nabíjať bezdrôtovo, položte ho na stojan na bezdrôtové nabíjanie a sledujte, ako sa nabíja 10 W. Zatiaľ čo Samsung S10 sa nabíja bezdrôtovo pri 15 W.

Samsung S10 má funkciu známu ako bezdrôtové PowerShare ktorá vám umožní premeniť váš telefón na bezdrôtovú nabíjačku.

To znamená, že ak máte iné zariadenie, ktoré podporuje bezdrôtové nabíjanie Qi, umiestnením tohto zariadenia na Samsung S10 sa toto zariadenie nabije.

Na záver, Samsung S10 je môj najlepší výber pre túto sekciu. Jedným z dôvodov môjho rozhodnutia je ten, že má väčšiu kapacitu batérie.

Najmä vďaka bezdrôtovej funkcii PowerShare, ktorá na Google Pixel 3 chýba.

Vzhľadom na to ohodnotím Samsung S10 deviatimi. Podobne ohodnotím Google Pixel 3 ôsmimi v tejto časti porovnávania funkcií batérie.

Možnosti úložiska Google Pixel 3 vs Samsung Galaxy S10 a porovnanie výkonu

Na prednej strane úložiska je Samsung Galaxy S10 dostupný v dvoch variantoch. Špičkový variant Samsung S10 sa dodáva s internou kapacitou 512 GB.

Samsung S10 navyše ponúka základnú konfiguráciu s internou úložnou kapacitou 128 GB.

Medzitým je Google Pixel 3 dostupný aj v dvoch variantoch, no s menšou úložnou kapacitou ako Samsung S10. Presne povedané, základná konfigurácia Google Pixel 3 sa dodáva s internou kapacitou 64 GB.

Ako špičkovú ponuku je tu aj 128 GB variant Google Pixel 3. Používatelia si preto môžu kúpiť variant, ktorý vyhovuje ich potrebám úložiska.

Pre bežného používateľa smartfónu postačí 128 GB interného úložiska. V skutočnosti niektorí používatelia nemajú žiadne sťažnosti na 64 GB úložného priestoru.

Sú však niektorí používatelia, ktorí veľmi zaťažujú využitie úložiska. Pre takýchto používateľov môže byť obmedzujúce 128 GB úložného priestoru.

Preto je celkom sklamaním, že Google nemohol urobiť lepšie ako 128 GB pre Pixel 3. Viac sklamaním je fakt, že Google Pixel 3 nepodporuje rozšírenie externého úložiska.

Čo sa týka jasnosti, Samsung S10 ponúka 512 GB variant, ktorý by mal väčšine ľudí stačiť. Ešte lepšie je, že ak potrebujete viac úložiska, Samsung S10 podporuje rozšírenie úložiska pomocou karty microSD.

Presne tak, môžete pridať ďalších 512 GB úložného priestoru pomocou microSD karty na Samsung S10. microSD kartu však možno použiť len ako externé úložisko.

To znamená, že Samsung S10 vám umožňuje ukladať na microSD kartu iba mediálne súbory. Preto doň nemôžete ukladať aplikácie.

Na záver je zrejmé, že Samsung S10 je tu najlepší. Ponúka dostatok úložného priestoru, ako aj rozšírenie úložiska, ktoré vám zaistí, že nikdy nebudete mať nedostatok miesta.

Preto budem Samsung S10 hodnotiť desiatkou. Medzitým ohodnotím Google Pixel 3 osem v tejto sekcii porovnania možností úložiska.

Porovnanie bezpečnostných funkcií a senzorov Google Pixel 3 vs Samsung Galaxy S10

Porovnanie bezpečnostných funkcií a senzorov Google Pixel 3 vs Samsung Galaxy S10

Pre všetky smartfóny je typické, že majú veľa senzorov, nehovoriac o špičkových smartfónoch, ako sú tieto. Preto Samsung Galaxy S10 a Google Pixel 3 obsahujú množstvo užitočných senzorov.

Tieto senzory im umožňujú vykonávať intuitívne funkcie, čím zlepšujú používateľskú skúsenosť.

Na začiatok uvediem a vysvetlím senzory, ktoré majú Samsung S10 a Google Pixel 3 spoločné. Potom pristúpim k diskusii o senzoroch, ktoré sú špecifické pre každý z telefónov (ak existujú).

Samsung S10 a Google Pixel 3 majú spoločné nasledujúce senzory: odtlačok prsta, akcelerometer, gyroskop, blízkosť, kompas a barometer.

Počnúc snímačom odtlačkov prstov je to možnosť zabezpečenia, ktorá poskytuje najbezpečnejší spôsob ochrany vášho telefónu. Žiadne dve osoby nemajú rovnaký odtlačok prsta, preto sa to nedá oklamať.

Konkrétne má Google Pixel 3 snímač odtlačkov prstov na zadnej strane. Nachádza sa pod fotoaparátom na zadnej strane telefónu.

Osobne sa mi zvyčajne zdá snímač odtlačkov prstov na zadnej strane nevhodne umiestnený. Zdá sa však, že snímač odtlačkov prstov Google Pixel 3 je pomerne ľahko dostupný.

Snímač odtlačkov prstov na Google Pixel 3 je fyzické tlačidlo domov. Jeho stlačením sa teda dostanete na domovskú obrazovku.

Na druhej strane je Samsung S10 vybavený a ultrazvukový snímač odtlačkov prstov nachádza priamo pod obrazovkou. Senzor využíva ultrazvukové impulzy na čítanie čiar na prste.

Obrazovka je vždy zapnutá, takže všetko, čo musíte urobiť, je priložiť prst na miesto odtlačku prsta na obrazovke. Jediným problémom s ultrazvukovým snímačom odtlačkov prstov je, že nebude fungovať s ochranným sklom obrazovky.

Preto sa Samsung S10 dodáva s ochranou obrazovky, s ktorou snímač odtlačkov prstov funguje perfektne.

Navyše, snímač odtlačkov prstov na Samsung S10 a Google Pixel 3 nie je obmedzený len na odomykanie telefónu. Sú tiež užitočné pri prihlasovaní sa do aplikácií, online platbách a podobne.

Ďalším senzorom spoločným pre Google Pixel 3 a Samsung S10 je akcelerometer. Akcelerometer sa používa na meranie gravitácie a zrýchlenia pozdĺž troch osí.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako váš smartfón pozná rýchlosť jazdy alebo počet krokov, ktoré ste prešli? To je úlohou akcelerometra.

Ďalej je to gyroskop, ktorý meria uhlovú rýchlosť pozdĺž troch osí.

Premýšľali ste niekedy nad tým, ako sa zmení orientácia vášho telefónu, keď nakloníte obrazovku počas hry? Za zmeny orientácie sú zodpovedné akcelerometer a gyroskop.

Akcelerometer a gyroskop spolupracujú pri meraní orientácie telefónu vzhľadom na zem. Preto telefón používa údaje z gyroskopu na zistenie polohy zariadenia a podľa toho otáča obrazovku.

Prejdime k senzoru priblíženia. Ako už názov napovedá, používa sa na zisťovanie vzdialenosti objektu od obrazovky zariadenia.

Keď si počas hovoru priložíte telefón k ušiam, spustí sa senzor priblíženia. Senzor priblíženia zaznamená blízkosť telefónu k vašej tvári a vypne obrazovku.

V takýchto prípadoch vypnutie obrazovky zabráni neúmyselným vstupom na obrazovku a tiež šetrí energiu batérie, keď je na nej.

Ďalej je to snímač kompasu, ktorý je známy aj ako magnetometer. Používa sa na meranie magnetického poľa pozdĺž troch osí.

Snímač kompasu je zodpovedný za zisťovanie vašej polohy vzhľadom na iné miesta, ktoré umožňujú mape poskytovať navigačné pokyny.

Posledným snímačom, ktorý majú Samsung S10 a Google Pixel 3 spoločný, je barometer. Používa sa na meranie atmosférického tlaku.

Barometer je užitočný na predpovedanie počasia a výpočet vašej aktuálnej nadmorskej výšky.

Okrem vyššie uvedených senzorov má Samsung S10 dva ďalšie senzory – a snímač srdcového tepu a SpO2 . Tieto senzory sú umiestnené na pravej strane zadného fotoaparátu Samsung S10.

Senzor srdcového tepu využíva LED osvetlenie a optiku na detekciu rýchlosti a vzoru srdcového tepu. Používajú ho aplikácie pre fitness a zdravie na výpočet srdcovej frekvencie.

Ako som už spomenul, Samsung S10 má tiež senzor SpO2. Senzor SpO2 je pulzný oxymeter, ktorý meria hladinu kyslíka v krvi.

Všetko, čo musíte urobiť, je priložiť prst na senzor SpO2. Potom kontroluje množstvo kyslíka v krvi prístupom k spôsobu, akým svetlo prechádza cez váš prst.

Následne sa výsledok zobrazí na obrazovke vášho telefónu v percentách.

Na záver, táto sekcia porovnávania bezpečnosti a senzorov bola pre mňa zaujímavá. Podľa môjho najlepšieho výberu z tejto sekcie som sa rozhodol pre Samsung S10.

Moja voľba je založená na intuitívnejšej technológii ultrazvukového snímania odtlačkov prstov. Samsung S10 tiež obsahuje užitočnejšie senzory, ako je SpO2 a snímač srdcového tepu.

To ma privádza k tomu, aby som v tejto časti ohodnotil Samsung S10 deviatimi. Medzitým ohodnotím Google Pixel 3 siedmimi v tejto sekcii na porovnanie bezpečnosti a senzorov.

Google Pixel 3 vs Samsung Galaxy S10: Náš súhrn hodnotení

Oblasti hodnotenia Google Pixel 3 Galaxy S10 Poznámky/Komentáre
Dizajn89Samsung S10 je vybavený 3,5 mm konektorom pre slúchadlá, ktorý jeho náprotivku chýba. Je k dispozícii aj v ôsmich pútavých farbách. Preto je to môj top výber v kategórii.
Displej910Samsung S10 je tiež na vrchole dosky. Má lepšiu technológiu obrazovky OLED, dlhší pomer strán na vychutnanie si mediálneho obsahu, hlbšiu čiernu a sýtosť atď.
fotoaparát98Google Pixel 3 je môj najlepší výber v tejto kategórii. Napriek tomu, že má jediný zadný fotoaparát na rozdiel od trojitého fotoaparátu svojho náprotivku, stále vyniká. S pomocou softvéru na spracovanie obrazu a vizuálneho jadrového čipu nastavil Google Pixel 3 nový štandard pre mobilnú fotografiu.
Batéria89Samsung S10 sa opäť ukázal ako najlepší v tejto kategórii. Má väčšiu kapacitu batérie. Najpôsobivejšie je, že má bezdrôtovú funkciu PowerShare, ktorá z neho robí bezdrôtovú nabíjačku pre ostatné bezdrôtové zariadenia.
Skladovanie810Môj najlepší výber v tejto sekcii je Samsung S10. Ponúka dostatok úložných riešení a tiež možnosť rozšírenia úložnej kapacity pomocou microSD karty.
Zabezpečenie/senzory79Snímač odtlačkov prstov na Samsung S10 je intuitívnejší ako jeho náprotivok. Má tiež dôležitejšie senzory, ako je snímač srdcového tepu a snímač SpO2. Preto je Samsung S10 opäť mojím najlepším výberom v tejto kategórii.
Naše priemerné hodnotenie8.29.2V priemere je Samsung Galaxy S10 lepšou voľbou.

Google Pixel 3 vs Samsung Galaxy S10: Často kladené otázky

Google Pixel 3 vs Samsung Galaxy S10: Často kladené otázky 1. Koľko stojí Samsung Galaxy S10?

Keď som aktualizoval tento článok v decembri 2021, Samsung Galaxy S10 sa na Amazone predáva za 275,00 dolárov.

2. Kedy bol vydaný Google Pixel 3?

Google Pixel 3 bol vydaný v októbri 2018.

3. Aký starý je Samsung Galaxy S10?

Samsung S10 bol vydaný vo februári 2019. Preto v čase písania tejto recenzie (december 2021) má Samsung Galaxy S10 takmer 3 roky.

4. Koľko stojí Google Pixel 3?

Od decembra 2021 začína Google Pixel 3 na Amazone od 199,00 USD.

5. Aká je kapacita batérie Samsung Galaxy S10?

Samsung Galaxy S10 má 3 400 mAh Li-Ion batériu.

Google Pixel 3 vs Samsung Galaxy S10: Moje posledné myšlienky

Samsung S10 a Google Pixel sú dva skvelé telefóny samy o sebe. Otázka, ktorá je najlepšia? je založené výlučne na vašich očakávaniach a potrebách.

V nasledujúcich odsekoch vám pomôžem zjednodušiť váš rozhodovací proces.

Po prvé, z hľadiska ceny je Google Pixel 3 lacnejší ako Samsung S10. Môžete si teda vybrať podľa svojho rozpočtu.

V dôsledku toho sa poskytnutím odpovedí na otázky v odsekoch nižšie budete môcť rozhodnúť, ktorá možnosť je pre vás najlepšia.

Zamilovali ste sa do svojich slúchadiel a neviete sa bez nich zaobísť? Milujete žiarivé farby a chcete, aby váš telefón mal žiarivé farby?

ako nastaviť afk kanál v nesúlade

Ste náročný používateľ úložiska? Myslíte si, že snímač odtlačkov prstov na obrazovke je skvelý nápad?

Páči sa vám myšlienka nabíjania bezdrôtových zariadení pomocou telefónu? Ak sú vaše odpovede na tieto otázky áno, odporúčam:

Galaxy S10Galaxy S10$245,00 Pozri Dohoda Podrobnosti

Ešte stále ste sa nerozhodli? Odpovedaj na nasledujúce otázky. Milujete funkčný telefón, ktorý poskytuje prijateľný všestranný výkon?

Hľadáte výnimočný mobilný fotografický smartfón? Ak sú vaše odpovede na tieto otázky „áno“, odporúčam:

Google Pixel 3Google Pixel 3$799,00 $189,95 Pozri Dohoda Podrobnosti

Dúfam, že vám toto porovnanie Google Pixel 3 vs Samsung Galaxy S10 pomohlo? Ak vám porovnanie pomohlo, kliknite Áno to Bol tento príspevok užitočný? nižšie.

Môžete tiež skontrolovať tento produkt pomocou formulára Zanechajte odpoveď, ktorý nájdete na konci tejto stránky.

Pre viac recenzií smartfónov navštívte našu stránku Recenzie porovnania smartfónov. Veľmi užitočná môže byť aj naša stránka Špecifikácie smartfónu.

Referencie a ďalšie čítanie

  1. Ultrazvukový snímač odtlačkov prstov – Samsung
  2. Google Pixel 3 vs Samsung Galaxy S10 – Tomov sprievodca
  3. Čo je to senzor Sp02? – Skladovateľné
  4. Senzor srdcového tepu – Polar Global
  5. Google Pixel 3 vs Samsung Galaxy S10 – Android Central
  6. čo je Bixby? – Samsung
  7. Google Pixel 3 vs Samsung Galaxy S10 – PCMag